Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

    Daj brate prebacite se u CHAT

    Comment


    • #62
      Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

      Originally posted by Corry View Post
      Dirtybulk je nabacena masa u kojoj je udio sala veci od potrebnog a to se moze napravit i zdravom prehranom u prevelikim kolicinama-na koncu su opet kalorije bitne-visak kalorija se sprema u salo.
      fala na podrsci kolega

      ... pitam se postoji li analogon ... dirty cutting?
      Black leather, knee-hole pants

      Comment


      • #63
        Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

        Originally posted by T.A.T.A. View Post
        U našem svemiru zakonis su da je Protein protein izašao iz on bijelog mesa ili mesa iz mc.uh je isti bio on iz bijelog kruha ili peciva iz mc,m je isti pojeo ti burek ili krumpiriće iz mc.nema više varijaciija p je p došao iz bilo kojeg izvora.
        i sa tim se ne slazem,nije isto i nemoze bit isto,jer nije isto jest masniju ribu kao losos od primjerice tune,primjer onda bi mogli jest pastetu i mljeveno meso da nema razlike,i one zacijelo sadrzavaju neke proteine u sebi
        e vidis i tu postoji znanost,makrobioticka hrana,koja po istrazivanjima daje vaznost odakle je hrana i tko ju jede,primjer oni koji se hrane makrobiotickom hranom jedu samo voce i povrce koje raste u to godisnje doba i na tom zemljopisnom polozaju

        Comment


        • #64
          Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

          Originally posted by Corry View Post
          Zna se sto je zdrava prehrana i ja osobno imam jako dobro sreden jelovnik.
          Bitan ie unos mikro i makronutrijenata u omjerima potrebnim odredenoj osobi.
          Tu je i tempiranje odredenih namirnica radi provociranja inzulina te stetni i nekvalitetni sastojci u hrani itd.ali sve je to potpuno nebitno za ovo o cemu se raspravlja trenutno-Dirtybulk je nabacena masa u kojoj je udio sala veci od potrebnog a to se moze napravit i zdravom prehranom u prevelikim kolicinama-na koncu su opet kalorije bitne-visak kalorija se sprema u salo.
          Nema smisla, ja odustajem i vise necu odgovarat.

          Edit: sorry ali mi se trenutno nije dalo citat o celulitu-tj clanak koji si stavio-ali evo budem
          I ako u necemu grijesim- volio bi da me isprave oni koji znaju vise- bez obzira na god

          dobro ako neces odgovarat,ali napisao si podosta besmislica pa bi volio da mi odgovoris na neka pitanja,jer ove tvoje tvrdnje jos stoje gore ??

          Comment


          • #65
            Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

            brkate kruske i jabuke.

            bioiskoristivost proteina je jedno a kalorijska vrijednost namirnice je drugo.

            npr,
            http://en.wikipedia.org/wiki/Protein...ino_Acid_Score
            http://en.wikipedia.org/wiki/Protein_efficiency_ratio

            nemojte pretjerano generalizirati stvari. "NIJE ISTO" ne znaci "ova namirnica NE VALJA kao izbor proteina"
            Black leather, knee-hole pants

            Comment


            • #66
              Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

              Originally posted by Adatar View Post
              i sa tim se ne slazem,nije isto i nemoze bit isto,jer nije isto jest masniju ribu kao losos od primjerice tune,primjer onda bi mogli jest pastetu i mljeveno meso da nema razlike,i one zacijelo sadrzavaju neke proteine u sebi
              e vidis i tu postoji znanost,makrobioticka hrana,koja po istrazivanjima daje vaznost odakle je hrana i tko ju jede,primjer oni koji se hrane makrobiotickom hranom jedu samo voce i povrce koje raste u to godisnje doba i na tom zemljopisnom polozaju
              E tu je problem što ti ili nisi pročitao moj post ili ga nisi shvatio,ja sam rekao p je p i ko me uvjeri drugačije ja mu dam šta god hoće,došao taj p iz lososa ili tune on je i dalje protein i kraj priče!

              Comment


              • #67
                Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                Originally posted by T.A.T.A. View Post
                E tu je problem što ti ili nisi pročitao moj post ili ga nisi shvatio,ja sam rekao p je p i ko me uvjeri drugačije ja mu dam šta god hoće,došao taj p iz lososa ili tune on je i dalje protein i kraj priče!
                govoris istinu kad bi pogledali tako,ali taj protein iz svinjetine ne mozes izvuc drugacije nego da to pjedes,probavis pa uz proteine dobije i ono drugo,puno masti itd,dok sa manje masnim mesom,pileca prsa dobijes te iste proteine uz manje masti
                znaci na kraju,je ipak bitno sto jedes

                Comment


                • #68
                  Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                  Originally posted by Corry View Post
                  "dirty bulk bi bilo prezderavanje pizzama,burecima hamburgerima itd.
                  dobit ces ti na masi,ali i puno masnoce," ------Nebitno je cim ces se nazderat, kalorije su kalorije- od viska ces se umastit vise nego sto je potrebno, s do cca500kcl vise u danu nego ti je potrebno ces se isto udebljat ali znatno manje nego da unosis 1500kcl vise od potrebnog bez obzira jesu li to kalorije iz zobenih i rize ili iz pice,kolača-masti itd.-kalorije su kalorije, a visak je visak!
                  "jeste li primjetili kad se netko udeblja pa drasticno smrsavi da iste kile moze nabiti u samo nekoliko tjedana?"-----ako je izgubio salo (a ne samo hrpu vode i sl) -taj se nece udebljat na staro sve dok ne unese nazad izgubljene kalorije tj.cca 7500kcl za kilogram sala. U bodybuildingu je kilaza nebitna, bitan je BF.
                  "zato jer dirty bulkingom dobivamo i dodatne masne stanice koje storniraju extra masnoce,jednom kad dobijes te masne stanice nikad vise ih nemozes izgubit,cak ni kad si mrsav i slim,one ostaju u tijelu zauvijek,zato nekad pretili ljudi imaju veliku mogucnost postat debeli opet"---sta bi ovo trebalo znacit? Udebljam se, poveca mi se broj masnih stanica-tj.kolicina masti u tijelu (sala), ja smrsam,smanjim udio masti u tijelu a broj masnih stanica tj.kolicina masti u tijelu mi ostaje ista...???????? Imas kantu, napunis je vodom, prolijes vodu, ali ipak je po tebi voda nekako ostala u konti???
                  I da, treba obrist i ovaj post i sve slicne postove

                  Adatar je u pravu šta se tiče masnih stanica, imaš čak to na forumu napisano od Borisa, vlasnika(?) Titan gyma i sudionika i pobjednika na više od 50 natjecanja.
                  "What the mind believes the body achieves."

                  Comment


                  • #69
                    Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                    Moze li neki link, volio bi procitat malo vise o tom?
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #70
                      Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                      http://www.building-body.com/Kalorij...-kalorija.html

                      isprintat i zaljepit na zid.
                      Black leather, knee-hole pants

                      Comment


                      • #71
                        Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                        Kalorija nije samo kalorija, to sam nedavno rekao; puno će teže npr: posni sir ići u salo nego neka slatka sranja, slatkiši i kolači.

                        Masne stanice koliko ja znam se umnožavaju dok čovjek raste, što više smeća jedeš više ćeš si masnih stanica napraviti u djetinjstvu i pubertetu; zato je važnije djeci da jedu zdravo nego odraslima a inače vlada obrnuto mišljenje da dok si mlad možeš jesti sranja koliko hoćeš, kasnije ne možeš smanjiti broj masnih stanica nego samo njihov volumen, jedini način za uklanjanje masnih stanica je liposukcija.

                        Originally posted by bot1950 View Post
                        imaš čak to na forumu napisano od Borisa,
                        Daj nađi taj post.
                        Last edited by kelly; 08-02-13, 18:09.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #72
                          Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                          hm, slazem se da je liposukcija jedina metoda za _uklanjanje_ masnih stanica.

                          takodjer, masne stanice se povecavaju (pune) i smanjuju (prazne)

                          nisam znao da se broj masnih stanica moze povecati.... zapravo...da..dadada. kad dodje do _tolikog_ zasicenja, onda se dijeli... ali to su ekstremni "americki" slucajevi, rekao bih.
                          Black leather, knee-hole pants

                          Comment


                          • #73
                            Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                            kelly hoces li brisati komentare ili da pocnem odgovarati jedan po jedan ?
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #74
                              Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              kelly hoces li brisati komentare ili da pocnem odgovarati jedan po jedan ?
                              Pa odgovori na šta misliš da treba. Gluposti je uvijek bilo i uvijek će ih biti, tako da ne vrijedi trpati ih pod tepih. Jbg...
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #75
                                Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                                zapocet cu ovako ''znam da nista ne znam''

                                a nastavit cu ovim obracanjem adataru, iako na ovom forumu ni jednom nisam pricao o svom ''znanju'' : ''uvjeren sam da sam o ishrane, nacinu na koji nase tijelo funkcionira i treninrgu zaboravio vise stvari nego sto ces ti ikad nauciti''



                                pa hajmo polahko
                                Originally posted by Adatar View Post
                                dirty bulk bi bilo prezderavanje pizzama,burecima hamburgerima itd.
                                dobit ces ti na masi,ali i puno masnoce,jeste li primjetili kad se netko udeblja pa drasticno smrsavi da iste kile moze nabiti u samo nekoliko tjedana?
                                zato jer dirty bulkingom dobivamo i dodatne masne stanice koje storniraju extra masnoce,jednom kad dobijes te masne stanice nikad vise ih nemozes izgubit,cak ni kad si mrsav i slim,one ostaju u tijelu zauvijek,zato nekad pretili ljudi imaju veliku mogucnost postat debeli opet

                                nisam htio na ovo da komentarisem jer je isto kao ga nekog ubjedjujem da ''kreatin nije steroid'' a on meni kaze: pa svako zna da jeste

                                broj masnih celija se odredjuje u djetinstvu i poslije toga se ne mijenja tokom cijelog zivota.

                                MASNE CELIJE SE MOGU POVECATI I SMANJITI

                                celije izumru ali se zamjene novim celijama, omjerom 1:1 tako da se broj ne mijenja
                                (learn the difference)


                                pretilni ljudi imaju veliku mogucnost da opet se vrate pretilnosti zbog:

                                1) prate dijetu, od koje kao prvo izgube 5-8 kila vode(i smatraju to salom) i onda kad dostignu cilj, ne prate dijetu vise

                                2) ne razumiju da je ishrana nacin zivota, a ne trenutacna dijeta...uspio je smrsati s nekim metodama dijeta iz casopisa, jeo samo vocke ili tako nesto, i sta onda - vrati se na 3500 kcals krkanje svakodnevno, sta ce biti nego debel opet ?
                                Originally posted by Corry View Post
                                ako je izgubio salo (a ne samo hrpu vode i sl) -taj se nece udebljat na staro sve dok ne unese nazad izgubljene kalorije tj.cca 7500kcl za kilogram sala. U bodybuildingu je kilaza nebitna, bitan je BF.


                                sta bi ovo trebalo znacit? Udebljam se, poveca mi se broj masnih stanica-tj.kolicina masti u tijelu (sala), ja smrsam,smanjim udio masti u tijelu a broj masnih stanica tj.kolicina masti u tijelu mi ostaje ista...???????? Imas kantu, napunis je vodom, prolijes vodu, ali ipak je po tebi voda nekako ostala u konti???
                                I da, treba obrist i ovaj post i sve slicne postove
                                dobar primjer



                                Originally posted by Adatar View Post
                                evo za dirty bulking,podrzava ono sto sam napisao
                                http://www.bodybuilding.com/fun/dirt...irty-truth.htm

                                evo za stanice,to sam posebno zapamtio jer mi je to doktorica ispricala,sad sam potrazio malo na internetu i podupirem to s ovim linkom,siguran sam da ima jos toga online

                                http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...0/Celulit.html

                                mislim da bi trebalo pobrisat hamzin komentar i onda sve ispod
                                Originally posted by Weedeemer View Post
                                fala na podrsci kolega

                                ... pitam se postoji li analogon ... dirty cutting?
                                rekao sam da je ono sto sam napisao naprotiv popularnog misljenja, tako da link sa bb.com clanka ne pije vode, jer svaki forumas tamo zna da medju tih clanaka ima vise gluposti nego li istine

                                izmedju ostalog, artikal podrzava moju rijec svakako

                                '' For those of you not familiar with the concept, the idea of dirty bulk is simply to eat as much as possible, adhering to no real nutritional guidelines other than getting a boatload of calories down your gullet ''
                                (do you even read?)
                                sad se ti pitas, pa kako? pa lahko...time sto zanemarujes socijalnu dogmu o hranu(zdravo ili nezdravo) ne znaci da mora biti nezdravo - kratko i jasno je napisano da je to samo kompletni overload kalorijama....vise nego sto to mozes iskoristiti za misice umjesto za masti

                                2. link opet ne govori jasno o stvaranju novih masnih celija, a svakako ne moze se uzeti u razmatranje u ozbiljnoj raspravi, sorry
                                Originally posted by Weedeemer View Post
                                brkate kruske i jabuke.

                                bioiskoristivost proteina je jedno a kalorijska vrijednost namirnice je drugo.

                                npr,
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Protein...ino_Acid_Score
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Protein_efficiency_ratio

                                nemojte pretjerano generalizirati stvari. "NIJE ISTO" ne znaci "ova namirnica NE VALJA kao izbor proteina"
                                ^^odlican post (sta god vi mislili o ovom momku, mnogo dobar post)

                                protein je protein, ali ima razlika u tome kako tijelo to svari i koliko moze iskoristiti od odredjenog proteina

                                evo tabela koja objasnjava (whey concentrate je na 104, ali naunik koji je prvi pravio ovu listu nije to uzeo u obzir )





                                Originally posted by T.A.T.A. View Post
                                E tu je problem što ti ili nisi pročitao moj post ili ga nisi shvatio,ja sam rekao p je p i ko me uvjeri drugačije ja mu dam šta god hoće,došao taj p iz lososa ili tune on je i dalje protein i kraj priče!
                                ^^pogledaj gore, u biti tacno je, ali ne cjelovito
                                Originally posted by bot1950 View Post
                                Adatar je u pravu šta se tiče masnih stanica, imaš čak to na forumu napisano od Borisa, vlasnika(?) Titan gyma i sudionika i pobjednika na više od 50 natjecanja.
                                broscience

                                iztrazivanje http://www.nature.com/nature/journal...ture06902.html
                                normalnim jezikom: http://www.medicalnewstoday.com/articles/106343.php

                                Originally posted by kelly View Post
                                Kalorija nije samo kalorija, to sam nedavno rekao; puno će teže npr: posni sir ići u salo nego neka slatka sranja, slatkiši i kolači.

                                Masne stanice koliko ja znam se umnožavaju dok čovjek raste, što više smeća jedeš više ćeš si masnih stanica napraviti u djetinjstvu i pubertetu; zato je važnije djeci da jedu zdravo nego odraslima a inače vlada obrnuto mišljenje da dok si mlad možeš jesti sranja koliko hoćeš, kasnije ne možeš smanjiti broj masnih stanica nego samo njihov volumen, jedini način za uklanjanje masnih stanica je liposukcija.


                                Daj nađi taj post.

                                ovdje je tacka gdje se ja i ti razilazimo (sorry, haha)

                                1. argument 'kalorija nije kalorija' pije vode samo zargonski receno

                                kalorija je fizikalna velicina koja mjeri energiju - fizikalna velicina, znaci da je tacno definisana i nema izmjene

                                reci kalorija nije kalorija u biti znaci reci nesto poput metar nije metar, ili 1 kilogram nije 1 kilogram, itd.


                                da se razumijemo, nije kalorija alfa i omega kad pricamo o tome koliko ces se udebljati, znamo obojica, ali reci kalorija nije kalorija je pokusaj prevelikog pojednostavljenja











                                da se razumijemo, ni jedan moj argument se ne temelji na ''ja sam veci od tebe, zato je tacno'' niti je to metoda na koji se provjerava da li je informacija tacna

                                medju top 10 bildera na svijetu imas milion razilazenja, i izmedju njihovih trenera, i medju najpoznatijim nutricionistima, itd.




                                @WTF: sjecas se kad smo raspravljali o UH ? eh kad sam te pitao koja je razlika izmedju pojedinacnih...ocekivao sam odgovor kao sto sam ja gore dao s proteinima 'iako su iste molekule, moze nacin na koji ih tijelo primi biti drugacije'' ali eto nije doslo do toga
                                Last edited by TripleZ; 08-02-13, 20:02.
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X