Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

    TripleZ izj..o si i šefa i stanicu,svaka cast na trudu.Vrlo koristan post.
    Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

    Comment


    • #17
      Re: Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

      Jedan od naboljih i najkorisnijih topica koji sam do sad pročitao- svaka čast
      MYPROTEIN

      Comment


      • #18
        Re: Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

        Originally posted by TripleZ View Post
        IMAM PROBLEMA SA DRZANJEM, STA DA RADIM ?

        dok bi s boljim rasporedom snage, spremnosti CNS-a to izgledalo ovako:
        (spotter je tu samo da ti digne teg koji ostane tebi na prsima, nije tu da radi veslanje/biceps pregib)
        1. set x 11 100kg
        2. set x 11 100kg
        3. set x 10-11 100kg
        4. set x 15 80 kg

        ^^vise volumena nego prosli trening, ne treniranje ega i vise snage za sljedece vjezbe

        (ovo ne znaci da treniras s manjim intenzitetom, nego da treniras pametnije)




        - sto se mene osobno tice ja zadnju seriju idem do otkaza mislim da to nije lose a?

        Comment


        • #19
          Re: Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

          Originally posted by Maximus1950 View Post

          Zagrijavanje i pravilno istezanje prije treninga je vrlo vazno!
          .
          -jel ima negdje video da se pogleda ''pravilno'' istezanje prije i posle treninga? thx

          Comment


          • #20
            Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

            Originally posted by TripleZ View Post

            ermmmm, ne valja - misici se mogu dosta razlikovati - pimjer, mnogi ljudi ce vam reci da su listovi ''genetika'' i da ih ne mozes trenirati dobro

            ALI veoma malo ljudi zna da je npr. soleus(najveci misic lista sa gastrocenimiusom - valjda sam dobro napisao) 88% gradjen od
            sporog misicnog vlakna (slow twitch) i da prema tome najbolje reagira na VISOK BROJ PONAVLJANJA - govori o brojkama koji mogu biti i do 50 ponavljanja po seriji
            i ne samo to, pored toga i skroz malo ljudi vodi brigu o kompletnoj amplitudi pokreta kod listova koja je veoma bitna, jer polovicnu amplitudu odradis vec svakim korakom
            -jel se (najveci misic lista sa gastrocenimiusom radi kad se ispravi koljeno,tijelo je ispravno,dok bi za soleus trebali blago saviti koljena da bi ga pogodili?

            Comment


            • #21
              Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

              Originally posted by ibro10 View Post
              - sto se mene osobno tice ja zadnju seriju idem do otkaza mislim da to nije lose a?
              zadnju seriju za odredjenu skupinu misica = preporucujem ti

              ja cak uradim drop set-ove tu, pa recimo radim pressu sa 350 x 10, pa na brzinu skinem tegova i odmah 250 x 10 i opet skinem pa 180 do otkaza - ali to je ujedno i zadnja vjezba za quadove

              Originally posted by ibro10 View Post
              -jel ima negdje video da se pogleda ''pravilno'' istezanje prije i posle treninga? thx
              http://www.youtube.com/watch?feature...&v=aJdGlhLjjDg
              https://www.youtube.com/watch?v=8caF1Keg2XU
              prati slike ovdje http://www.t-nation.com/free_online_...nifesto_part_i

              nemam neko striktno zagrijavanje...malo ovako nesto da krv proradi, i onda za prve vjezbe ide 3-4 serije postepenog navikavanja na tezinu (krenem od prazne sipke za bench/cucanj/veslanje)
              Originally posted by ibro10 View Post
              -jel se (najveci misic lista sa gastrocenimiusom radi kad se ispravi koljeno,tijelo je ispravno,dok bi za soleus trebali blago saviti koljena da bi ga pogodili?
              soleus se koristi malo vise kod savijenih koljena nego kad su uspravna - ali se opet u oba nacina koristi i gastrocenemius


              to je odprilike kao kosi bench, prica se o nekih 15-20% vise koristenja gornjih prsa u odnosu na ravni bench - iako se u obje kretnje koriste i gornja i donja prsa
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #22
                Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                Originally posted by TripleZ View Post
                soleus se koristi malo vise kod savijenih koljena nego kad su uspravna - ali se opet u oba nacina koristi i gastrocenemius
                - pa dobro,mislim na to da se kod savijenih koljena vecim postotkom pogadja soleus ! ugl. hvala

                Comment


                • #23
                  Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                  Ne znam da li ima veze s kojim dijelom stopala staješ na pod i odgurivaš se (da li je bliže palcu, ili malom prstu, pa praktički dižeš malo "u koso", ako me razumijete), tako možda pogađamo druge dijelove listova.
                  Osobno radim listove na smithu (jer mi teretana nema druge sprave), ali osjetim dobro prženje (čovjek bi rekao da mi čitave noge gore).

                  I zasad vidim predobar napredak, jer listovi su mi daleko najslabiji mišići, po mom skromnom mišljenju izgledaju ko ****c.
                  Ali neka, lijepo napreduju
                  Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                  http://www.facebook.com/adoni.costo
                  http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                  http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                  Comment


                  • #24
                    Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                    Originally posted by ScuderiaBull View Post
                    Ne znam da li ima veze s kojim dijelom stopala staješ na pod i odgurivaš se (da li je bliže palcu, ili malom prstu, pa praktički dižeš malo "u koso", ako me razumijete), tako možda pogađamo druge dijelove listova.
                    Osobno radim listove na smithu (jer mi teretana nema druge sprave), ali osjetim dobro prženje (čovjek bi rekao da mi čitave noge gore).

                    I zasad vidim predobar napredak, jer listovi su mi daleko najslabiji mišići, po mom skromnom mišljenju izgledaju ko ****c.
                    Ali neka, lijepo napreduju
                    spominjao sam ROM ili amplitudu pokreta kod listova

                    pa bih da napomenem, cijeli ROM kod listova znaci skroz gore(znate vec sta je to, sva tezina sto blize kod velikog prsta) i skroz dole, dosta ispod 90 stepeni
                    ako izvodis vjezbe na podu, ne mozes skroz dole ispod 90 stepeni kao npr ovdje.





                    stoga samo stavi 1-2 ploce ispod prstiju, cisto da mozes i skroz dole da se spustis, npr.


                    samo kontrolisana kretnja - ahilov tendon/peta je veoma elasticna tako da ono preuzima napor ako brzo izvodis, a ne misic
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #25
                      Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                      Znam, znam. Nikako ne radim na "plitko" (do poda), nego uvijek imam ili ovu plastiku ko za aerobic pod nogama, ili nešto drugo.
                      Jer kada god idem na plitko, ništa ne osjetim. A koliko znam, sa svakim mišićem bi trebalo raditi čitavu amplitudu pokreta, including i listove, i jedino ih tako osjetim. lagano, sporo, i malo zadržati na kraju, i rastezati prema dolje.
                      Ak ti to ne ubije listove (s dovoljnim opterečenjem naravno), nema ti pomoći. (znači ako meni ide, pa mora i vama)
                      Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                      http://www.facebook.com/adoni.costo
                      http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                      http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                      Comment


                      • #26
                        Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        [b]
                        KOJE SUPLEMENTE DA UZMEM?

                        preporucujem ti whey, multivitamin, omega3, pre workout, creatin... <--- ovim redoslijedom ako zelis, nista nije ''neophodno''
                        - jel sad bolje uzet neki multivitamin i omega3 il kreatin? omega3 sam pio to,i neznam sta bih rekao,nikakve razlike! sad umjesto tog jedem kikiriki u ljusci! a od vitamina sam uzeo sam c vitamin sad mi i to nestalo! koji bi multivitamin mogao uzet i ima li ga u ljekarnama?

                        Comment


                        • #27
                          Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                          Originally posted by ScuderiaBull View Post
                          I zasad vidim predobar napredak, jer listovi su mi daleko najslabiji mišići, po mom skromnom mišljenju izgledaju ko ****c.
                          Ali neka, lijepo napreduju
                          - ja kad god radim listove gori mi u misicima,taj dan su dobre kakve su inace,al vec nakon dan-dva vrate se na normalu,tj nigdje ih! al opet ja nesto osjecam da pomalo rastu

                          Comment


                          • #28
                            Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                            Pa to da, mislim, listovi su mi uvijek bili mrtvi, ko da ih nemam, imak labavi...ma fuj čovječe, ko koža bez mišića.

                            A sad već lagano vidim actual oblik listova dok ih stisnem, ljudima je to normalno, ali meni je to izvanredno!
                            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                            http://www.facebook.com/adoni.costo
                            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                            Comment


                            • #29
                              Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                              nakon dugih godina analiziranja tuđih listova uslijed nezadovoljstva svojima došao sam do znanstvenog zaključka da najjaće i najmasivnije potkoljenice imaju ljudi koji uopće ne idu u teretanu niti išta treniraju. a ako i idu nikad ne rade listove.
                              dakle treba biti uporan s njima ali ne očekivati čuda, jer se u ovom slučaju čuda ne događaju.

                              drugo što vam mogu reći je da je defka SMRT za listove... stavit ću jednog dana sliku da vidite što se mojima dogodilo lani...
                              Znoj štedi krv

                              Comment


                              • #30
                                Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                                Heh... Kako na 193cm dobiti listinu? nikako!
                                Lako metru i zilet imati komad lista kad mu je sama duzina lista kao duzina malo manjeg k... da prostite...
                                Ja imam odvratno dug list, radim po par serija preko 30-40 ponavljanja, napredak je urnebesno smijesan, kao da ih nikad u zivotu nisam radio.
                                Dobro, mozda su napredovali malo, ali ne vjerujem da ce bas vise narasti nego sto jesu...

                                Poznajem jednog natjecatelja koji je bas nedacno bio 3 na svjetskom u classic BB-u...
                                Pazi.. Treci!
                                Listovi? Banana!
                                Ne moze mu nitko reci da nezna trenirati jer da nezna nebi bio treci. Na svjetskom!
                                Listovi = 99% genetika! Ili sto si jamio kao mladić si jamio! ( atleticari)

                                Comment

                                Working...
                                X