Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

    Ja si sjednem na pod između serija

    Oho, znači u četvrtak stavljam +5....jeeebeno , hihihi
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

      Originally posted by TripleZ View Post
      pa probao jesam, ali nisam nikad bio konstantan u tome (tj. nekad davno sam na internetu citao u GVT, isprobao, sl. sedmice procitao nesto drugo pa se odmah prebacio - veoma lose )

      uradio sam ja sve od 3 do 30 ponavljanja u serijama sto se tice cucnja - ali najbolje rezultate sam dobio kada sam se jednostavno bazirao na prog. overload - a to je mnogo lakse(citaj, bolje za izvesti) sa manjim ponavljanjima - odnosno manje volumena


      vise ponavljanja ostavim za izolacijske vjezbe, manje za compounds.... ne znaci da se necu nekad ozbiljnije prihvatiti 10x10 s cucnjem, ali eto - ako dodje vrijeme tome super
      Da, svakom pase drugacije mada da si "bio konstantan" bi ti dao za pravo da kazes da nesto drugo daje bolje rezultate
      Kako god, rastu ti i tako pa nemas brige, ja se moram silovati do granice riganja ili riganja za 1 milimetar misica :P

      Comment


      • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

        Originally posted by ScuderiaBull View Post
        Ja si sjednem na pod između serija

        Oho, znači u četvrtak stavljam +5....jeeebeno , hihihi
        Blago ti se, ja pokusavam sjediti ali pretezno se izvrnem i rijetko uspijevam u 60 sec se vratiti oko 6 serije jer mi srce pre brutalno tuce pa moram do 2 minute inace rigoleto...

        Comment


        • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

          Originally posted by WTF View Post
          Da, svakom pase drugacije mada da si "bio konstantan" bi ti dao za pravo da kazes da nesto drugo daje bolje rezultate
          Kako god, rastu ti i tako pa nemas brige, ja se moram silovati do granice riganja ili riganja za 1 milimetar misica :P
          pa nisam rekao da je ovo nuzno bolje zato sto ja radim tako, ukupni volumen treninga je najvise individualna stvar sto se tice sklapanja svog programa


          rekao sam samo da prog. overload > rad sa 'ugodnim tezinama' ili zanemarijvanje istog (i to je 90% izazivanja rasta misica dok god si u normalnom volumenu i normalnom TUT-u.... na primjer da samo uradim 2 serije po 1 ponavljanje to ne bi bilo to )


          inace pokusavao sam 1x20 tako raditi, pa sam jedno vrijeme otisao sa 90kg na 105 ili 110....ali sada bi mi to cak bilo teze nego tada ja mislim



          i nije da nemam brige, necu da zvucim arogantan ali nikad ne bih sebi priznao da neko u teretani trenira jace od mene ili se trudi vise
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

            Ja više preferiram leg pres,odradim i čučanj ali sa manjomm kilažom a više ponavljanja dok kod leg presa obrnuto,samo neznam težinu leg prsa pa računam kilograme u tegovima koje stavim!

            Comment


            • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

              Originally posted by T.A.T.A. View Post
              Ja više preferiram leg pres,odradim i čučanj ali sa manjomm kilažom a više ponavljanja dok kod leg presa obrnuto,samo neznam težinu leg prsa pa računam kilograme u tegovima koje stavim!
              Kako se inače onda treba računati?

              Comment


              • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                Znači ti kad radiš benč utege koje staviš to brojiš a samu šipku ne?
                Isto tako i kog leg pressa.

                Comment


                • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                  Ne racunas sipku?

                  U mojoj teretani je leg press hammerstrength-ov i na spravi pise da ploca koju guras i na koju trpas utege tezi 52kg. Buduci da je ta sprava namjenjena za sve(pri tome posebno mislin na zene) pretpostavljam da je cilj proizvodjaca da je tabla sto laksa a opet dovoljno cvrsta da izdrzi velike terete. Tako da mi zdrava logika govori da bi i tabla tvog leg pressa mogla bit priblizno iste tezine. Uostalom guglaj...

                  Bez obzira sta nisan neki fan leg pressa(najblaze receno) ako ga vec radis ne vidin razloga zasto nebi racuna tih 50ak kg. Nije zanemarivo.

                  Comment


                  • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                    10 x 10 čučanj sa odmorom od 60 s se ja mislim provodi kao metoda mučenja na zatvorenicima u Guantanamu... ili bi trebao.

                    Takav napad na svoj organizam nisam imao nikad prije.... onaj osjećaj kada si na 6oj seriji a već ti se sere od muke a još imaš 4.
                    Misliš si: "Još 4...pa te 4 bi bile više nego dovoljene... ko me nagovori na ovo!?"
                    I jebga staneš na 8. Pa drugi tjedan ponovo... pa iz nekog nepoznatog razloga napravim još manje. Pa me onda bolest pokosi, pa iz početka. Ideš u 3 PM i čučanj i sve.

                    Sad trenutno 5 serija prednjeg + 5 zadnjeg, odnosno pokušavam. To mi je nekako interesantnije.
                    Znoj štedi krv

                    Comment


                    • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                      uzmi u obzir vise ukupni volumen nego odmor izmedju serija(za hipertrofiju, ako ti je cilj da se mucis onda ako hoces odmaraj po 15s).... ako te prekratak odmor uskrati od 3 serije, bolje bi ti bilo da tu nesto promjenis da i te 3 serije odradis odnosno da bolje odradis prog. overload

                      meni nekad prvih 30-60 sekundi poslije serije treba da mi nestanu bijele/sive/ljubicaste tackice ispred ociju
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                        prvo kad sam krrenuo s manjim težinama minuta odmora mi je bila sasvim dovoljna... tako da sam s čučnjem bio gotov za 15 -20 min. kako sam dodavao težine povečavala se i vrijeme izvođenja. Ali nemam 30 min vremena samo za čučanj... Lani sam radio 5 serija progressive overload i bio sam puno zadovoljniji, ali ne mogu reći što je dalo bolje rezultate jer je dosta drugih faktora u igri.

                        Sad trenutno radim tako da se uopće ne zamaram vremenom, kad dođem do zraka i procijenim da je vrijeme krećem (bolest je ipak ostavila traga). Dovoljno imam iskustva da znam kad sam spreman a opet da nije bilo previše odmora.

                        Inače, probao sam onaj clean grip (ili kako se zove) sa 2 prsta na šipki i laktovi u vis... dobro je, nije loše, iako stvarno ne razumijem kako uspijevaš 150 kg zadržati na taj način.ja još moram poraditi na tome. znala mi se šipka otkotrljat na grkljan (not good ) i još par problema ali ću biti ustrajan jer planiram pr čučanj u budućnosti forsirati.
                        Last edited by kingpin; 18-03-13, 02:13.
                        Znoj štedi krv

                        Comment


                        • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                          Originally posted by kingpin View Post
                          prvo kad sam krrenuo s manjim težinama minuta odmora mi je bila sasvim dovoljna... tako da sam s čučnjem bio gotov za 15 -20 min. kako sam dodavao težine povečavala se i vrijeme izvođenja. Ali nemam 30 min vremena samo za čučanj...

                          Sad trenutno radim tako da se uopće ne zamaram vremenom, kad dođem do zraka i procijenim da je vrijeme krećem (bolest je ipak ostavila traga). Dovoljno imam iskustva da znam kad sam spreman a opet da nije bilo previše odmora.

                          Inače, probao sam ona clean grip (ili kako se zove) sa 2 prsta na šipki i laktovi u vis... dobro je, nije loše, iako stvarno ne razumijem kako uspijevaš 150 kg zadržati na taj način.ja još moram poraditi na tome. znala mi se šipka otkotrljet na grkljan (not good ) i još par problema ali ću biti ustrajan jer planiram pr čučanj u budućnosti forsirati.
                          odlicno, svaka cast


                          da budem iskren jos nisam 150kg stavio na prednji cucanj pa nezz ni ja kako bi to izgledalo ugl dodje sve vremenom


                          i da, sam sebi procjeni taj odmor, tako treba...nemoj zbog 60s na stoperici trcat do kaveza a da si jos malo sacekao mogao bi 3-4 vise reps odraditi
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...



                            Nije novost da nas se na deklaracijama na veliko vara al eto, sad znamo i jednu od metoda...

                            Comment


                            • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                              Originally posted by Maximus1950 View Post


                              Nije novost da nas se na deklaracijama na veliko vara al eto, sad znamo i jednu od metoda...
                              Jel dokazano da se vara? Ako je što to?

                              Comment


                              • Re: stvari koje bih volio da sam znao/radio drugacije kada sam bio pocetnik...

                                Iman osjecaj da nisi pogleda video...

                                Comment

                                Working...
                                X