Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja - sve o jajima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jaja - sve o jajima

    Originally posted by young hunter View Post
    da za doručak uz 4 jaja unesem 50g P
    Je l' vi ne citate ili sta je problem? Pise UZ a ne IZ... Valjda je covek mislio da se jaja ne broje u P ( zato je i postavio pitanje ) pa je pored toga unosio jos proteina.

    Comment


    • Re: Jaja - sve o jajima

      Neka onda napiše što je jeo uz jaja,jer nije ništa napisao.
      Originally posted by Mir7a
      koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

      Comment


      • Re: Jaja - sve o jajima

        Originally posted by Godzilla View Post
        Je l' vi ne citate ili sta je problem? Pise UZ a ne IZ... Valjda je covek mislio da se jaja ne broje u P ( zato je i postavio pitanje ) pa je pored toga unosio jos proteina.
        ali ovo moze znaciti dorucak (proteini) + jaja (proteini) = 50g proteina

        Comment


        • Re: Jaja - sve o jajima

          Originally posted by Godzilla View Post
          Je l' vi ne citate ili sta je problem? Pise UZ a ne IZ... Valjda je covek mislio da se jaja ne broje u P ( zato je i postavio pitanje ) pa je pored toga unosio jos proteina.
          dobra pretpostavka, ali tu se radi o mojoj greški u pisanju......trebao sam napisati IZ, a ne UZ.....

          Izvagao sam 5-6 jaja i vagica je pokazivala od 95g do 105g......čak se zna dogoditi da u nekom imaju po 2 žumanjka (domaća su).... očito sam se shebao jer sam ih vagao u ljusci...bez ljuske bi to bilo cca 85-95g (nagađam, sutra za doručak ću točno znati)...


          - jedno cijelo jaje od 100g ima 12,8g P. (naravno bez ljuske)
          - jedno cijelo jaje od 75g ima 9,6g P.

          4 (cijela jaja od 75g) x 9,6g P = 38,4g P (i više jer su teža od 75g...cca 40g P)


          ispravak netočnog naloga:

          za doručak iz 4 jaja unesem 40g P.........(još tu ima i 100g salame od pilećih prsa, 50g zobenih i kruh od cjeovitog zrna)....tako da ispada i više od 50 P u doručku.....

          super što ste vodili raspravu oko mog' posta jer bi živio u zabludi da unosim dovoljno P, a zapravo bi' uvijek bio u manjku s P.
          Hvala svima...
          Last edited by young hunter; 22-07-12, 18:46.

          Comment


          • Re: Jaja - sve o jajima

            30-40g P po obroku je sasvim dosta,nema potrebe unositi više.

            Dosta su ti ujutro samo jaja,netreba ti još i salama,a zobene slobodno 100g ili više.
            Originally posted by Mir7a
            koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

            Comment


            • Re: Jaja - sve o jajima

              tnx na savjetu........salama izbačena za neki drugi obrok....

              Comment


              • Re: Jaja - sve o jajima

                znaci ovako u zadnjih recimo 10 dana poceo sam puno vise jesti jaja nego inace 5 najmanje cijelih na dan (kuhanih) evo danas 7... problem je to sto imam sum na srcu ono sranje kaj se odprilike 20% dijece sa tim rodi (tak mi rekla doktorica) uglavnom i dok sam bio po sistematskima i svim tim sranjima svi su me "podsjetili da imam sum na srcu" i da mi nije preporucljivo da pijem gazirana sranja kolu itd(mislim nije preporucljivo za nikoga ali tako su mi rekli doktori) sto vec ne pijem ima 5/6 godina popijem mozda 2 case godisnje maknuo sam se od toga definitivno... ali kada popijem npr casu kole i sijecam se prije kada sam pio osjijecao sam lagano peckanje "oko" srca (sad dal je to srce neznam ja mislim da je ) ali taj rpoblem se javio opet kada sam povecao zadnjih dana jaja tocnije cijela jaja isto me pecka sto i bas i nije najugodniji osjecaj ono DAFAQ...kaze kelly (naravno i dokazano) da toliko jedenje cijelih jaja ne steti i da se neisplati bacati hranu ali eto javio mi se taj problem pa prije nego svratim kod doka da pitam vas sta mislite o tom.

                Comment


                • Re: Jaja - sve o jajima

                  Teško je ovako reći zašto ti je to. Trebao bi napraviti pretrage i testove da znaš točno što je.
                  Kod zdravih ljudi jaja nisu problem, ali bolesni ljudi mogu imati problema sa bilo čime pa tako i sa jajima.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • Re: Jaja - sve o jajima

                    smanjit cu zumanjke necu vise od 3 rokat bacit cu zumanjce kad nitko nece gledat pa cemo vidjet sta ce bit uglavnom siguran sam da me pecka bas od jaja ondosno zumanjaca jer to dosad nisam osjetio ni ne sjecam se otkada(a i pazim sta jedem vecc pola godine otkada sam naisao na ovaj forum tako da su jaja 100% ) kazem samo od kole me peckalo al buduci da sam se je rjesio odavno nije me to ni mucilo nek bas sada... tu sam to pitanje postavio logicki jer se tu dere po jajima masovno a kroz svakodnevno citanje po forumu nisam naisao na slicno

                    Comment


                    • Re: Jaja - sve o jajima

                      "Jaja su glavni krivci za visoki kolesterol

                      Ovo nikako nije istina, za većinu ljudi jaja ne samo da nisu štetna već su i izvor zdravlja. Jaja sadrže zdrave proteine i esncijalne kiseline koje djeluju preventivno na gubitak pamćenja.
                      Istraživanje koje je uključilo 45 zdravih osoba iznad 60 godina koji su jeli tri jaja dnevno nije pokazalo porast rizika od srčanih oboljenja. Nakon mjesec dana njih 70 posto nisu imali nikakve promjene u organizmu dok je kod 30 posto porastao samo dobar kolesterol.
                      Kako bi nesmetano uživali u jajima dovoljno je kontrolirati razinu kolesterola svaka dva do tri mjeseca.

                      Osobe koje imaju problema sa srcem i pate od povišenog kolesterola moraju ograničiti unos hrane koje potiče njegov rast na 200 miligrama dnevno, a jedno manje jaje ima 157 miligrama. Stoga je jedino na što treba pripaziti da se u jednom danu u organizam ne unese preveliki broj namirnica koje utječu na stvaranje kolesterola."
                      Last edited by kelly; 29-07-12, 21:52.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: Jaja - sve o jajima

                        da znam dosta o hrani i svemu tome citam puno po forumu (a jaja su jedna od namirnica o kojoj se najvise "diskutira" i po ostalim forumima itd.) , svejedno cu ici kod doka u skoro vrijeme... problem sa srcem nikad me nista nije mucilo po tom pitanju nogomet po 3 sata, trening kada sam treniro nikad nista nisam osjetio do ovoga sada :s to sam ovdje pito spomenuo samo da vidim jel ko imao slicnih problema posto se jaja tamane ovdje navveliko

                        Comment


                        • Re: Jaja - sve o jajima

                          Jel ima tko iskustva s drzanjem kuhanih jaja u frizideru, tocnije koliko dugo moze skuhano jaje biti u frizideru da se ne pokvari?
                          Nece mu nista biti 3-4 dana valjda....

                          Comment


                          • Re: Jaja - sve o jajima

                            Originally posted by WTF View Post
                            Jel ima tko iskustva s drzanjem kuhanih jaja u frizideru, tocnije koliko dugo moze skuhano jaje biti u frizideru da se ne pokvari?
                            Nece mu nista biti 3-4 dana valjda....
                            Tako je. Može biti danima.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: Jaja - sve o jajima

                              uhh.... dobro da sam malo prolistao ovu temu... baš sam opet počeo piti sirova jaja... još veći problem je u tome što sam jedna od rijetkih osoba koja obožava sirova jaja a pogotovo sirovi žumanjak... tako još od malena..
                              od sada ću ih kuhat, ali meko-kuhana (bjelanjak tvrd, žumanjak tekuć)

                              Comment


                              • Re: Jaja - sve o jajima

                                Dnevno pojedem između 10 i 15 jaja u kajgani, jel to zdravo ili bi trebao smanjiti da nebi imao problema s kolesterolom?

                                Comment

                                Working...
                                X