Announcement

Collapse
No announcement yet.

Whey nam uopće nije potreban?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

    Originally posted by JosJedanRocky View Post
    Nije kelly neozbiljno, nije.. Ni ti ni ja ni znanstvenik s najviše iskustva na području ne može sa sigurnošću nešto reći po tome pitanju, već može postaviti tezu na osnovu studije koju je proveo. Uspoređivanje različitih izvora proteina nisu bedastoće. Zato što nešto ima drukčiji amino sastav i drukčiji postotak bjelačevina ne znači da se ne može uspoređivati jedno s drugim.

    http://www.google.hr/#safe=off&clien...w=1366&bih=624

    Preko milijun ljudi je neozbiljno... ok taj dio je moguć..

    http://forum.bodybuilding.com/showth...1010538&page=1
    Cuj mlijeko u prahu.. Da je tako svi bi derali mlijeko u prahu..

    Comment


    • #77
      Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

      http://www.building-body.com/Mlijeko...ybuilding.html

      komentar ispod članka: Jure
      Komentar: 21
      Comment
      Re: Mlijeko i bodybuilding

      Odgovor #14 u : Thu January 20, 2011, 19:07:41

      1.5god sam uzimao proteine i sada 1.5god. ne uzimam.Rezultati su prakticki isti.
      U doba uzimanja proteina cak sam par mjeseci uz redovni odmor od istog konzumirao i miomax.U njemu ima i znatna kolicina creatina.Moram priznati da sam u tim periodima napredovao u podizanju težine utega,medutim ni sada nisam daleko od te tezine.10kg ispod tezine koju sam dizao tada,ali jos uvijek nisam na vrhu forme,tako da ni tu nece biti neke razlike.Iskreno,znam da bi napredovao sa creatinom da sam ga uzimao ove "neproteinske" 1.5god ,ali mislim da nije rezultat onakav kako ljudi to zamisljaju.Na kraju krajeva kad stanem sa miomaxom ,svako sljedece praznjenje mokrace je jako neugodnog mirisa.Tekucina slse veže i stoji u tebi pa kad prestanes uzimat creatin,to smrdi .Tako da mi nitko ne moze reci da necu osjecat posljedice.Od straha ni ne idem u doktora pogledat enzime u jetri ili bubreg(creatinin).


      Znaci,iz osobnog iskustva govorim da su proteinski praskovi nepotrebni jer vam je razlika nevidljiva,uz dodatak primjedbe da bih volio da testiramo bilo koji protein na policama.Ne bih se zacudio da ne bude u sastojcima ono cega pise da ima.
      Znaci protein=ništa.
      Creatin=rezultati vidljivi,ali po meni nedovoljno da bi riskirali zdravlje.

      Zakljucak
      Zelis li biti ogroman po svaku cijenu onda uzmi steroide i živi kratko ali ogromno.
      Moj savjet prehrana i trud DA,praskovi=NE
      Primjer jednog ili dva čovjeka malo dokazuje. Nitko ne kaže da je Jure bio u svemu dosljedan tokog te 3 godine i da je moguće mjeriti na taj način. Možda je dosegao plato u jednome trenutku, možda je malo chetao sam sebe, možda razlike ima iako ju on ne primjećuje, možda.. možda, možda..

      Svrha članaka koji su bombastično i neobjektivno napisani, koji "debunkaju" ovo ili ono, zastupaju samo jedan stav kao dogmu .. ili kao ovaj čak vrijeđaju čitatelja (prenesen je s drugog portala, nije originalno odavde) je da propagiraju nešto, ali još češće, da svojim senzacionalističkim tonom privuku što više čitatelja. Tako su bili pisani članci u katalozima koje sam uzimao u teretani kad sam bio klinac. Uvjere te lako u ono što je njima u interesu.

      Čak i ako teorija o brzo i sporo otpuštajućim proteinima u praksi nema veliki efekat.. I dalje ostaje prednost pristupačnosti. Činjenica da ako jedeš 6 većih obroka, moraš puno puta ići na wc dnevno. Benefiti na imunosustav itd..

      Od bjelanjaka u prahu ćeš imati vjetrove, od mlijeka u prahu grčeve ako si i malo intolerantan na laktozu. A ako i nisi veće količine ćeš teže probavljati.

      Po meni je whey, pod uvjetom da je stvarno takav kakav piše na certifikatu, zdraviji od piletine ili ribe koja nije domaća. Zdraviji jer bi trebao biti manje kontaminiran antibioticima i hormonima. Ali kakvo je podrijetlo mlijeka od kojega potječe finalni whey proizvod... e to nam nitko ne može sa sigurnošću reći.
      sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

      Comment


      • #78
        Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

        Originally posted by JosJedanRocky View Post
        http://www.building-body.com/Mlijeko...ybuilding.html



        Primjer jednog ili dva čovjeka malo dokazuje. Nitko ne kaže da je Jure bio u svemu dosljedan tokog te 3 godine i da je moguće mjeriti na taj način. Možda je dosegao plato u jednome trenutku, možda je malo chetao sam sebe, možda razlike ima iako ju on ne primjećuje, možda.. možda, možda..

        Svrha članaka koji su bombastično i neobjektivno napisani, koji "debunkaju" ovo ili ono, zastupaju samo jedan stav kao dogmu .. ili kao ovaj čak vrijeđaju čitatelja (prenesen je s drugog portala, nije originalno odavde) je da propagiraju nešto, ali još češće, da svojim senzacionalističkim tonom privuku što više čitatelja. Tako su bili pisani članci u katalozima koje sam uzimao u teretani kad sam bio klinac. Uvjere te lako u ono što je njima u interesu.

        Čak i ako teorija o brzo i sporo otpuštajućim proteinima u praksi nema veliki efekat.. I dalje ostaje prednost pristupačnosti. Činjenica da ako jedeš 6 većih obroka, moraš puno puta ići na wc dnevno. Benefiti na imunosustav itd..

        Od bjelanjaka u prahu ćeš imati vjetrove, od mlijeka u prahu grčeve ako si i malo intolerantan na laktozu. A ako i nisi veće količine ćeš teže probavljati.

        Po meni je whey, pod uvjetom da je stvarno takav kakav piše na certifikatu, zdraviji od piletine ili ribe koja nije domaća. Zdraviji jer bi trebao biti manje kontaminiran antibioticima i hormonima. Ali kakvo je podrijetlo mlijeka od kojega potječe finalni whey proizvod... e to nam nitko ne može sa sigurnošću reći.
        Hehe ovaj decko sto si ga citirao je malo udaren u glavu. kreatin stetan po zdravlje? jesi mi dobar ti? Znal on cemu je namjenjen whey? Momak je ocito mislio da je to snage dianabola.... na kraju kad je jeo ko pi*ka misio da mu whey nista nije pomogao...hahahah oj brukanja

        Comment


        • #79
          Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

          Što točno radi kreatin? Poboljšava hidrataciju tijela tijekom vježbanja? Hvala.

          Comment


          • #80
            Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

            Originally posted by Samper View Post
            Što točno radi kreatin? Poboljšava hidrataciju tijela tijekom vježbanja? Hvala.
            Navlači vodu u mišiće i samim tim mišići dobijaju volumen, a i snagu.
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #81
              Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

              A mišić je i srce i sad dolazi do pitanja koliko je kreatin zdrav.

              Comment


              • #82
                Re: Whey nam uopće nije potreban?

                kojih kraljeva i kraljevskih izjava ovdje sve ima Evo da i ja nabacim svoje teorije kad smo vec krenuli. slazem se s triple da ce se >gotovo svi< proteini sintezirati bez obzira o kolicini obroka ALI postavlja se pitanje hoce li se jednaka kolicina iskoristit za izgradnju ako imamo 2-3 obroka u danu i time pritok aminokiselima u 2-3 navrata po par sati ili ako to raspodjelimo na veci broj obroka i omogucimo konstantnu kolicinu aminokiselina koja ce bit tjelu na raspolaganju kroz cijeli dan. ista stvar po meni vrijedi i za UH. pitanje da li se moze bildat bez wheya-moze-zasto ne,i nece bit neke razlike. predlozio bi bar da se onda uzme glukoza nakon treninga pa tusiranje ili sto vec i zatim kruti obrok P+UH. Sto se tice mlijeka u prahu-to izbacit iz uporabe-ista prica kao i sa mlijekom. Coffey-mislim da grijesis kad kazes da se dostize maximum s debljanjem. nase tjelo se prilagodava konstantno kako deficitu,tako i suficitu. ako ti nakon djete unosis 500 kcal vise od tvog trenutnog tdee pocet ces se debljat
                MYPROTEIN

                Comment


                • #83
                  Re: Whey nam uopće nije potreban?

                  odnosno dobijat na masi. to ce trajat neko vrijeme i stat...jel to znaci da si dostigao nakon toga svoj maksimum ili da se tjelo prilagodilo? mislim da ista stvar vrijedi i za one punije. za creatin i srce necu niti komentirat
                  MYPROTEIN

                  Comment


                  • #84
                    Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                    Originally posted by Dača View Post
                    Navlači vodu u mišiće i samim tim mišići dobijaju volumen, a i snagu.
                    Uloga kreatina - navlaci vodu u misice ? ? ?

                    GENIJALNO
                    "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                    Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                    https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                    http://www.staying-fit.net/

                    Comment


                    • #85
                      Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                      Originally posted by Vendetha View Post
                      Uloga kreatina - navlaci vodu u misice ? ? ?

                      GENIJALNO
                      Ispravi me, ako sam pogrešio, da momak ne nauči pogrešno...

                      Sa ovog foruma:
                      ...... Prvo izdvajamo sposobnost kreatina da značajno poveća nemasnu mišićnu masu za samo dva tjedna. Odgovoran je i za povećanje snage za vrijeme vježbi visokog intenziteta, povećanje razine energije i ubrzanje vremena oporavka. ...... Sposobnost kreatina da poveća rezerve energije u mišićima dolazi iz sposobnosti sintetiziranja proteina u mišiću uz smanjenje razgradnje proteina. Ovo se događa jer kreatin ima genijalan učinak super-hidratiziranja mišića vodom. Također i pojačava rast mišića, pri čemu vlakna mišića postaju jača i veća.
                      E sad, ako sam ja to suviše banalizirao, izvinjavam se, ali mislim da je to - to...

                      Ybg, ovde mora da se pazi na svaku reč.
                      Last edited by Dača; 04-08-13, 18:45.
                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • #86
                        Re: Whey nam uopće nije potreban?

                        Originally posted by Corry View Post
                        pitanje da li se moze bildat bez wheya-moze-zasto ne,i nece bit neke razlike. predlozio bi bar da se onda uzme glukoza nakon treninga pa tusiranje ili sto vec i zatim kruti obrok P+UH.
                        Jedan od 2-3 konkretna odgovora na temu s hrpom odgovora. Opet, ako si u mogućnosti bi li radije uzeo recimo jaja ili meso s gluozom poslije treninga pa onda kasnije opet P+UH?
                        Za ovo s mlijekom ću te pm-at. Ne treba nam još više offtopica ovdje. Hvala Bogu da ovo za kreatin znam, nisam baš takav padobranac
                        sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

                        Comment


                        • #87
                          Re: Whey nam uopće nije potreban?

                          kreatin je u prvu ruku energent, i nista vise.
                          hidratizirati ce stanice ,DA, al kreatin sam nije graditelj. nabubren obilik uslijed koristenja kreatina je uglavnom rekao bih 'NUSPOJAVA istog. razlog, prekomjerne kolicine i time zadrzavanje podkozne vode (a ne nakrcavanje vode U misic) i losa ishrana. po prestanku uzimanja istog, vrati se sve na svoje. pravilnim koristenjem (za vecinu 5g nakon treninga i sasvim dovoljno) nece dolaziti do toga, a svoju ulogu kao energent ce svakako da odigra.


                          Originally posted by Corry View Post
                          creatin i srce necu niti komentirat
                          "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                          Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                          https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                          http://www.staying-fit.net/

                          Comment


                          • #88
                            Re: Whey nam uopće nije potreban?

                            Znaci protein=ništa.
                            Creatin=rezultati vidljivi,ali po meni nedovoljno da bi riskirali zdravlje.

                            Zakljucak
                            Zelis li biti ogroman po svaku cijenu onda uzmi steroide i živi kratko ali ogromno.
                            Moj savjet prehrana i trud DA,praskovi=NE


                            hahahahahahaha
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #89
                              Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                              Originally posted by Ant0ni0 View Post
                              A mišić je i srce i sad dolazi do pitanja koliko je kreatin zdrav.
                              Hajde provjeri kakvih sve vrsta mišića imamo u tiejlu? Ajme majkoo brukanja na svakom koraku.

                              Comment


                              • #90
                                Re: Whey nam uopće nije potreban?

                                Originally posted by TripleZ View Post
                                [/b][/color][/size]

                                hahahahahahaha
                                hahahahahhahahahaha...

                                Comment

                                Working...
                                X