Announcement

Collapse
No announcement yet.

Whey nam uopće nije potreban?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

    Originally posted by diinnoo View Post
    Samo ti je pitanje nedefinisano. Ne možeš sve gledati koroz prizmu jednog obroka, bitan ti je cijeli dan(šta jedeš) a ne samo famozni pwm.

    A hoćeš li popiti whey i dex ili nešto pojesti ne igra nikvu ulogu, gleda se cijeli dan a ne jedan obrok.
    Znači, želiš reći da ako imaš sve ostale dnevne obroke sređene (imam odavno) whey + glukoza ili kruta hrana kao pwm, sasvim svejedno osim konvencionalnosti..
    sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

    Comment


    • #62
      Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

      Originally posted by Dača View Post
      Evo, sad si na neki način potvrdio u praksi, teoriju da creva ne mogu apsorbovati više od 30 g proteina dnevno...
      Potvrdila su crijeva brate

      Ne ne, nego jedno je što je apsorbirano a drugo je da što više MASE hrane i vlakana to više putovanja do wc-a.

      edit: aha sad si istaknuo drugi dio moga posta... hm
      sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

      Comment


      • #63
        Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

        Originally posted by JosJedanRocky View Post
        Ajmo ovako:
        Naslov teme je diskutabilan, ali tema je sasvim na mjestu.
        Ja sam netko tko je 3 mj uzimao kvalitetan whey, 3 mj ga zamjenjivao obranim miljekom u prahu (*), 3 mj jeo samo krutu hranu ali srao po 6 puta na dan čisto da vidi razliku na vlastitoj koži. Svejedno ne mogu reći u kojem periodu sam primjetio bolje rezultate i zato je jednostavno pitanje: jeli whey + glukoza poslije treninga (vječna mantra svakog bildera koji zna malo više o prehrani od lika koji jede sendvič s paštetom po danu) bolji od dobre mesine ili jaja poslije treninga. Stavivši na stranu praktičnost i opterećenje na želudac. Mislim da svatko želi dobiti biggest bang for a buck i ako razlika između prvog i drugog nije minorna onda postoji opravdanje za whey u pwm-u.
        pa ako nisi primjetio razliku, možda je niti nema

        obrano mlijeko u prahu kao zamjena za whey? ne razumijem
        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

        Fak me, right?

        Comment


        • #64
          Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

          Originally posted by domagoj View Post
          pa ako nisi primjetio razliku, možda je niti nema

          obrano mlijeko u prahu kao zamjena za whey? ne razumijem
          53 kn/kg.. što više reći,, 21 g proteina na 100g... ako se ne varam.
          ali laktoza kao šećer.. u to nisam siguran (nije za intolerantne naravno)
          sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

          Comment


          • #65
            Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

            Originally posted by Dača View Post
            A šta je sa pričom, da naša creva ne mogu dnevno da uzmu iz hrane više od 30 grama proteina?

            I da sve što je preko toga ili svare enzimi ili pojedu bakterije, pa imamo nadutost (gasove)...
            Nije dnevno nego u jednom obroku. To je neka stara teorija koja ne pije vode. Tu ima mnogo faktora koji utječu na to; nije isto čovjek od preko 100 kg mišića poslije treninga i neki žgoljo od 60-70 kg koji ne radi ništa, ovisi još i ometabolizmu , starosti itd...
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #66
              Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

              Originally posted by TripleZ View Post
              opet ce ti se sintezirati proteini iz tog viska hrane, neovisno od broja obroka
              Ti hoćeš reći da će se svi uneseni proteini sintetizirati?
              Nema šanse za to. Čak i feces sadrži oko 3% neprobavljenih proteina.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #67
                Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                Taj "stručnjak" koji je rekao 30g proteina dnevno nije bas sav svoj i nije mu za vjerovati. Pa toliko grama P bi svaki vježbač skoro trebao unosti PO OBROKU, nekad i više. Ta cifra od 30g P dnevno mi tako djeluje malo da mi baca osmijeh na lice. Pa ne služe proteini samo za izgradnju miški, gdje je izgradnja i reparacija kose, kože, noktiju, srca, ostalih tkiva i organa, stvaranje antitijela i mnogih drugih stvari. Ja osobno se ne zelim ni zamišljati kako bi izgledao da svaki dan unosim tako mali broj proteina, jer mi eto po njemu nema svrhe više konzumirat.

                U bilo kojoj medicinskoj literaturi koju sam čitao nisam naišao na taj podatak. Nedavno točnije prošle godine sam imao kolegij iz dijetetike gdje se isto tako spominje MINIMALNI unos proteina od oko 0.8-1g/kg da bi se zadovoljile potrebe organizma. ZADOVOLJILE. A svako drugčije stanje organizma tipa trudnoća, dojenje, pojačana aktivnost itd. od 1-2g/kg. Pošto se mi izlažemo i puno intezivnijoj aktivnosti, i u zavisnosti od broja kila i mišića to moze ici i više od 2g/kg.

                Što se tiče da li je whey potreban, smatram da itekako je. Sa koje god strane pogledaš. Financijski ti možda izgleda puno dati 300-400kn za 2.5kg wheya al kad izvučeš da bude isti broj proteina iz te kantice i broj proteina iz hrane, whey je puno puno jeftiniji.
                Praktičnost, u svlačionici odmah nakon treninga naspeš 2-3dcl vode i popijes za 5sec, a ovak ili da poneseš kruti obrok i jedeš ga 20min u svlačionici ili da tek jedeš kad dođeš doma, plus ako nisi pripremio obrok, vrijeme da ga pripremiš.
                Nadalje sirutka ima i drugih prednosti osim tog broja proteina.

                Comment


                • #68
                  Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                  Originally posted by Šokre View Post
                  Taj "stručnjak" koji je rekao 30g proteina dnevno nije bas sav svoj i nije mu za vjerovati. Pa toliko grama P bi svaki vježbač skoro trebao unosti PO OBROKU, nekad i više. Ta cifra od 30g P dnevno mi tako djeluje malo da mi baca osmijeh na lice. Pa ne služe proteini samo za izgradnju miški, gdje je izgradnja i reparacija kose, kože, noktiju, srca, ostalih tkiva i organa, stvaranje antitijela i mnogih drugih stvari. Ja osobno se ne zelim ni zamišljati kako bi izgledao da svaki dan unosim tako mali broj proteina, jer mi eto po njemu nema svrhe više konzumirat.

                  U bilo kojoj medicinskoj literaturi koju sam čitao nisam naišao na taj podatak. Nedavno točnije prošle godine sam imao kolegij iz dijetetike gdje se isto tako spominje MINIMALNI unos proteina od oko 0.8-1g/kg da bi se zadovoljile potrebe organizma. ZADOVOLJILE. A svako drugčije stanje organizma tipa trudnoća, dojenje, pojačana aktivnost itd. od 1-2g/kg. Pošto se mi izlažemo i puno intezivnijoj aktivnosti, i u zavisnosti od broja kila i mišića to moze ici i više od 2g/kg.

                  Što se tiče da li je whey potreban, smatram da itekako je. Sa koje god strane pogledaš. Financijski ti možda izgleda puno dati 300-400kn za 2.5kg wheya al kad izvučeš da bude isti broj proteina iz te kantice i broj proteina iz hrane, whey je puno puno jeftiniji.
                  Praktičnost, u svlačionici odmah nakon treninga naspeš 2-3dcl vode i popijes za 5sec, a ovak ili da poneseš kruti obrok i jedeš ga 20min u svlačionici ili da tek jedeš kad dođeš doma, plus ako nisi pripremio obrok, vrijeme da ga pripremiš.
                  Nadalje sirutka ima i drugih prednosti osim tog broja proteina.
                  Cuj 30 grama dnevno. Tu moras vise paziti da ne uneses nego sto pazis da uneses 200-300.

                  Comment


                  • #69
                    Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                    Originally posted by kelly View Post
                    Ti hoćeš reći da će se svi uneseni proteini sintetizirati?
                    Nema šanse za to. Čak i feces sadrži oko 3% neprobavljenih proteina.
                    noup, ne bukvalno sve, ali to sam vec napomenuo ranije....svaki protein ima svoj ''bioavailability'' (tu whey ima najvise) i ako neki izvor ima manji bioavalability od whey-a onda se, bukvlano gledano, ne iskoristi u sintezi - ali to je opet POTPUNO NEOVISNO od broja obroka

                    ali to su toliko zanemarljive stvari....ali izgleda da je bolje peglati sitnice nego brinuti se o bitnim stvarima?
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #70
                      Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                      Originally posted by gavranka View Post
                      .Imaš ti tu studiju da mi vidimo što s njom ne valja?
                      kad si ovo napisala vec sam znao sta ce biti odgovor
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #71
                        Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        kad si ovo napisala vec sam znao sta ce biti odgovor
                        Pa da jer mislim da nema smisla raspravljati o tamo nečemu što je netko rekao..

                        A i slažem se s tobom, o ovim stvarima uopće nema smisla raspravljati jer je to zamaranje oko sitnica dok one puno bitnije stvari još većina ne zna..
                        Simplify.

                        There are no shortcuts to any place worth going.

                        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                        HARDER.


                        Comment


                        • #72
                          Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                          ko pije whey neka pije,ko ce jest krutu hranu neka jede

                          Comment


                          • #73
                            Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN





                            Tako je Armani, ali ne bi li se složio da ako na nešto nije potrebno rasipati novac, onda je bolje znati barem osnovne činjenice o mehanici djelovanja različitih vrsta i izvora proteina? To je velik novac na godišnjim bazama. S druge strane ako će ti nekih par-sto kuna mjesečno dati vidljivu razliku onda je šteta ne potrošiti ih ako ih imaš.

                            Logika nalaže da bi praškasta tvar TREBALA biti probavljena brže od nekog pečenog mesa. Pitanje je da li će bolje napredovati netko tko poslije treninga uzima mlijeko u prahu ili bjelanjak u prahu ili što već u usporedbi s whey-om. Whey je od 100-250 kn po kg a obrano mlijeko u prahu je 50 kn. Ogromna razlika.
                            Last edited by JosJedanRocky; 04-08-13, 12:55.
                            sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

                            Comment


                            • #74
                              Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                              Originally posted by JosJedanRocky View Post
                              Pitanje je da li će bolje napredovati netko tko poslije treninga uzima mlijeko u prahu ili bjelanjak u prahu ili što već u usporedbi s whey-om. Whey je od 100-250 kn po kg a obrano mlijeko u prahu je 50 kn. Ogromna razlika.
                              Uspoređivati mlijeko u prahu sa bjelanjkom u prahu i wheyom je jako neozbiljno, najblaže rečeno. Pogledaj si sastave prije nego izvališ ovakve bedastoće.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #75
                                Re: WHEY nam UOPĆE NIJE POTREBAN

                                Originally posted by kelly View Post
                                Uspoređivati mlijeko u prahu sa bjelanjkom u prahu i wheyom je jako neozbiljno, najblaže rečeno. Pogledaj si sastave prije nego izvališ ovakve bedastoće.
                                Nije kelly neozbiljno, nije.. Ni ti ni ja ni znanstvenik s najviše iskustva na području ne može sa sigurnošću nešto reći po tome pitanju, već može postaviti tezu na osnovu studije koju je proveo. Uspoređivanje različitih izvora proteina nisu bedastoće. Zato što nešto ima drukčiji amino sastav i drukčiji postotak bjelačevina ne znači da se ne može uspoređivati jedno s drugim.

                                http://www.google.hr/#safe=off&clien...w=1366&bih=624

                                Preko milijun ljudi je neozbiljno... ok taj dio je moguć..

                                http://forum.bodybuilding.com/showth...1010538&page=1
                                sad.. ili mi je kelly stavio avatara ili ja mjesečarim/imam rupe u pamćenju

                                Comment

                                Working...
                                X