Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB u pubertetu - utječe li na rast

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

    Originally posted by MilanQ View Post
    Imam 19 godina i visok sam samo 170 cm. Ima li sanse da dobijem bar jos 10 cm?
    19 godina i 170?

    Mislim da ne bi išlo :/
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

      Originally posted by MilanQ View Post
      Imam 19 godina i visok sam samo 170 cm. Ima li sanse da dobijem bar jos 10 cm?
      Moguće je ako još rasteš ali i onda su ti jako malo šanse. Ako si već prestao rasti ostat ćeš takav.

      Comment


      • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

        Originally posted by MilanQ View Post
        Imam 19 godina i visok sam samo 170 cm. Ima li sanse da dobijem bar jos 10 cm?
        Neznam jel' ovo troll, no realno da ti kazem, 10 ne. Postoji mogucnost ces dobit jos koji, ali i da neces. Pogledaj si familiju koje je visine, a ako te bas jako muci, od na slikanje sake i neka ti doktor kaze oces/neces...
        -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
        Napreduje se... Avatar^^

        Comment


        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

          Ma imam ja negdje 172! Al opet to je malo. Ja sam, ljudi moji, izdefinisan bas onako extra (dakle ni vise ni manje sad
          samo odrzavam misice ovakvm kakvi su). Nemam problem ni sa mojim sexualnim zivotom (msm imam alat). Sta ja znam
          nemam nekih problema u vezi visine al cisto bi volio da budem malo visi jbg ljepse je! U mojoj okolini ima i visih i nizih od mene! U familiji su mi svi visi jbg oko 180-185 samo ja stojim. Poceo sam vjezbati ima 5 god pa kontam mozda je to
          uticalo na visinu! A tada sam bio jedan od najvisih u skoli! MOZE LI MI HORMON RASTA POMOCI???

          Comment


          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

            Originally posted by MilanQ View Post
            Ma imam ja negdje 172! Al opet to je malo. Ja sam, ljudi moji, izdefinisan bas onako extra (dakle ni vise ni manje sad
            samo odrzavam misice ovakvm kakvi su). Nemam problem ni sa mojim sexualnim zivotom (msm imam alat). Sta ja znam
            nemam nekih problema u vezi visine al cisto bi volio da budem malo visi jbg ljepse je! U mojoj okolini ima i visih i nizih od mene! U familiji su mi svi visi jbg oko 180-185 samo ja stojim. Poceo sam vjezbati ima 5 god pa kontam mozda je to
            uticalo na visinu! A tada sam bio jedan od najvisih u skoli! MOZE LI MI HORMON RASTA POMOCI???
            Sa 19god hormon rasta ti nece vise djelovati na taj nacin. To se pocinje uzimati na pocetku puberteta ako se primjeti da je dijete patuljasto ili jako nisko. I to ti mora strucnjak (doktor) propisati terapiju. Da ga sada uzimas, kostalo bi te jako puno (kvalitetan HGH), a od ne bi isao u visinu vec u sirinu.
            A gle, jbg, nemas srece, i nisi jedini. Mozda si stvarno jesi nesto zeznuo trenirajuci. Naravno da se nepravilnim izvodenje vjezbi, tj. nekim ozljedama uzrokovanim istim moze zaustaviti/usporiti rast.
            No opet, muskarci rastu do 25. godine, tako da imas jos sanse za koji centimetar.
            Ja sam osobno takode bio medu najvisima u osnovnoj skoli, sa 12-13. godina sam krenuo opadati na toj ljestvici i samo se pomicati prema nizima u vrsti. Sada sam na oko 176 i vec neko vrijeme ne napredujem. (cini mi se da sam imao malo preuranjeni pubertet) Sad imam 16, tako da ne ocekujem nista iznad 180. Moras na to gledati kao na nesto normalno, da nismo, niti cemo svi biti 190+cm...
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

              Ja sam sa 20 godina 178 i boli me kiflač jebate


              Bar sam u odličnoj formi.Nemam problema sa kifozom,skoliozom itd...Nekad je veliki minus biti visok ..190 i up...

              Comment


              • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                +1 toćno to

                Comment


                • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                  udaraš glavom stalno u razna sranja

                  Comment


                  • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                    Ma bicu ja OK mislim da cu narasti jos jedno 5cm i meni je to sasvim dovoljno sa obzirom na sve moje fizicke
                    karakteristike. U pravu si kad kazes da je nekad veliki prob ako si 190+! Zna li neko kako da zaradim jedno 200 eura? Ako ima neko ideju samo nek napise u odgovoru!

                    Comment


                    • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                      Pozdrav ljudi.
                      Imam 14 godina i sad kad je završila škola odlučio sam skinuti salo i dobiti mišiće. Ne trebate mi govoriti da to ne ide tako lako jer to znam. Jednom kad skinem salo i dobijem mišiće s kojima sam zadovoljan (ne trebaju mi Arnoldovi mišići) neću stati nego ću nastaviti vježbati. Sad me zanima sljedeće: Planiram uzeti spravu za vježbanje (onu sa više mogućnosti, prsa, noge ,leđa, ruke...ne znam kako se to točno zove) i na njoj vježbati. Uz to imam bicikl s kojim nekad na dan pređem 40 km, sad me zanima bi li biciklu vozio oko 7 ujutro , a vježbao na spravi oko 3 ili bi prvo oko 3 vježbao na spravi pa poslije toga vozio bicikl? Planiram trenirati 3x tjedno (pon,sri,pet). I za kraj reci te mi jeli sprava dobra za vježbanje ze početak (da ojačam, dobijem mišiće, naravno ne neke ogromne, ali bar neke vidljive). Kasnije bi možda nabavio bench, utege i šipku za zgibove, ali tek kad ojačam malo da imam snage to raditi.

                      Hvala svima.

                      Comment


                      • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                        Originally posted by Dujewii View Post
                        Pozdrav ljudi.
                        Imam 14 godina i sad kad je završila škola odlučio sam skinuti salo i dobiti mišiće. Ne trebate mi govoriti da to ne ide tako lako jer to znam. Jednom kad skinem salo i dobijem mišiće s kojima sam zadovoljan (ne trebaju mi Arnoldovi mišići) neću stati nego ću nastaviti vježbati. Sad me zanima sljedeće: Planiram uzeti spravu za vježbanje (onu sa više mogućnosti, prsa, noge ,leđa, ruke...ne znam kako se to točno zove) i na njoj vježbati. Uz to imam bicikl s kojim nekad na dan pređem 40 km, sad me zanima bi li biciklu vozio oko 7 ujutro , a vježbao na spravi oko 3 ili bi prvo oko 3 vježbao na spravi pa poslije toga vozio bicikl? Planiram trenirati 3x tjedno (pon,sri,pet). I za kraj reci te mi jeli sprava dobra za vježbanje ze početak (da ojačam, dobijem mišiće, naravno ne neke ogromne, ali bar neke vidljive). Kasnije bi možda nabavio bench, utege i šipku za zgibove, ali tek kad ojačam malo da imam snage to raditi.

                        Hvala svima.
                        Totalno si fulao temu ....
                        A pitanje je toliko zbrckano da uopce neznam sto bi se pametno tu dalo odgovoriti...
                        Odluci se za pocetak, skinuti salo ili dobiti misice? jer jedno s drugim jako tesko ide, tesko i nikako...
                        Biciklu mozes voziti u 7 ujutro, nataste ako zelis salo skidati, pitanje koja je sprava dobra za vjezbanje? sve su one dobre, i svaka je za sebe i na svoj nacin dobra ukoliko znas tehniku....
                        Ali zapamti, niti ces salo izgubiti niti ces misice dobiti ukoliko se ne istreniras u kuhinji...

                        Comment


                        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                          Ne moze se istovremeno skidati salo i dobivati misici , prvo se nabije misicna masa a onda se skida salo, tako da ostanu misici , ta sprava ne valja, radije kupi sipku,utege od cca. za pocetak 50 kg , i bučice, klupu , za pocetak ti to moze biti dosta ..

                          Takoder mozes improvizirati uz pomoc sklekove,zgibova ..

                          Comment


                          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                            Ne kužim zašto sprava ne valja. Ja nemam ništa snage za dizanje utega i zato sam htio krenuti s ovim lakšim da dobijem na snazi. A mogu li je ujutro vozizi biciklu i popodne vježbati?

                            Comment


                            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                              Originally posted by Dujewii View Post
                              A mogu li je ujutro vozizi biciklu i popodne vježbati?
                              naravno da mozes

                              Comment


                              • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                                Ok hvala vam obojici.

                                Comment

                                Working...
                                X