Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB u pubertetu - utječe li na rast

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

    Originally posted by Aquila_hr View Post
    Ako stvarno želimo usporiti rast, to radimo sa vježbama listova, jer iz nogu se raste, tako da je to jedina vježba koja zapravo utječe na sam rast.
    :O
    odakle ovo?
    za to prvi put cujem! jel ima tko nesto vise info ili koji link?

    Comment


    • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

      Originally posted by FcB View Post
      :O
      odakle ovo?
      za to prvi put cujem! jel ima tko nesto vise info ili koji link?
      Ja isto :S Mene je deda ucio da noge rastu iz guzice... i da zato smrde! :O
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

        Iz nogu se raste, kad govorimo o vježbama koje "utječu" na rast, to su listovi, al to je zapravo vrlo mal učinak da nije ništa zabrinjavajuće.

        Bila je jedna opširna tema o tome davno na forumu, baš se raspravljalo isto o rastu i učinku listova u tome, pa je na kraju zakljuceno da oni jedini utječu na rast, ali u znatno malim količinama.
        Nemojte me držat za rič, to sam pokupio davno sa foruma, ni ja se ne uzdan baš u to.

        Nemojte pušit, to sprječava rast, teretana je tu za dobro, eto
        Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

        Comment


        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

          Ja sam počeo trenirat sa 14 god kad sam imao 158cm ,teretana 3xtjedno,pravilna prehrana i sa 17god imao sam visinu 181cm.Znači teretana mi je samo pomogla u rastu i razvoju.
          A što se tiće tih roditelja koji brane odlazak djeci u teretanu,ja osobno da sam roditelj prije bi dao sinu 200kn za teretanu nego za pijaču,kako većina danas čini...

          Comment


          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

            +1 ja vježbam od 13 godine tada sam imao 153cm a sada imam 15 god i visok sam 174.5 narastao sam 1.5cm u 1 mjesecu.

            Comment


            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

              Originally posted by Inoslav View Post
              Ja sam počeo trenirat sa 14 god kad sam imao 158cm ,teretana 3xtjedno,pravilna prehrana i sa 17god imao sam visinu 181cm.Znači teretana mi je samo pomogla u rastu i razvoju.
              A što se tiće tih roditelja koji brane odlazak djeci u teretanu,ja osobno da sam roditelj prije bi dao sinu 200kn za teretanu nego za pijaču,kako većina danas čini...
              To je to

              Arnold je, unatoč teretani, izrasta do svojih 188 cm, tolko o tome.
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                Slažem se u potpunosti , teretana daje samo pozitvne stvari ...

                Comment


                • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                  Moj savjet: od 13-te do negdje 18-te godine treba trenirati košarku,a od 18 u teretanu..tak da si jak i visok

                  Comment


                  • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                    da skakanje u vis pozitivno utjece na neciju visinu cigla na spagi bi bila najprodavaniji proizvod...

                    Comment


                    • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                      Originally posted by servantess View Post
                      Moj savjet: od 13-te do negdje 18-te godine treba trenirati košarku,a od 18 u teretanu..tak da si jak i visok
                      Genetika radi svoje. Košarku igraš zato jer si visok ne igrajš je jer želiš biti visok. Isto kao što boksači boksaju jer imaju duge ruke a ne da povečaju ruke.

                      Comment


                      • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                        Radi genetika...al mislim da ima nečeg i u košarci ak se trenira u godinama razvijanja..

                        Comment


                        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                          Da utječe ali ne toliko koliko bi mi htjeli.

                          Comment


                          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                            Originally posted by arianko View Post
                            Da utječe ali ne toliko koliko bi mi htjeli.
                            Upravo to. Istina je da utjece, no to je minimalno. Ako si genetski visok pripomoc ce ti, ako nisi, nit ces bit visok, a niti dobar kosarkas. Eto moj frend danas 18 godina, igra kosarku vec 6 godina i ostao je reklativno prosjecan, cca. 175cm, te se stoga tesko bori s svima visima od sebe.
                            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                            Napreduje se... Avatar^^

                            Comment


                            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                              tu vam sve piše http://www.building-body.com/forum/t...C4%8Dava-rast-!

                              Comment


                              • Re: Jel moguće da sam si poremetio rast - imam 17 god.

                                Imam 19 godina i visok sam samo 170 cm. Ima li sanse da dobijem bar jos 10 cm?

                                Comment

                                Working...
                                X