Announcement

Collapse
No announcement yet.

BB u pubertetu - utječe li na rast

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

    Originally posted by Dujewii View Post
    Ne kužim zašto sprava ne valja.
    Sprava nije loša za početnike, ali brzo ćeš ojačati i bit će ti premalo utega, a nemaš mogućnosti za dodavanje još utega. Opet ćeš onda morati kupovati nove utege ili ići u gym.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

      Pa lako za kupnju novih utega (zaradim ja to preko ljeta), ali znači sprava je dobra za početnika. Bili se u dva mjeseca vidio ikakav napredak?

      Comment


      • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

        Pa nešto se može vidjeti za dva mjeseca, ali ništa ozbiljno.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

          Kelly puno hvala.

          Comment


          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

            U svojih 45 dana konstanog odlaska u teretanu,izrastao sam 2 cm Tako da..su ovo sa rastom..price za malu djecu Samo se drizte pravilne izvedbe vjezbi

            Comment


            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

              Originally posted by piko9872 View Post
              U svojih 45 dana konstanog odlaska u teretanu,izrastao sam 2 cm Tako da..su ovo sa rastom..price za malu djecu Samo se drizte pravilne izvedbe vjezbi
              Kakva dva centimetra, u čemu? Što ti pričaš?
              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
              ----------------------------------------------------------------
              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

              Comment


              • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                Visina dnevno varira od 2-3 cm, slično kao i kilaža tijekom dana, tj. nisi isto visok u jutro ili navečer ovismo o tome da li su ti diskovi u kralježnici puni vode ili nisu.
                Na bodybuilding natjecanjima u claasic bodybuildingu na vagi kada natjecatelj ima previše kila u odnosu na visinu i nikako ih ne može skinuti onda se zna dogoditi da natjecatelja ljudi iz njegovog tima prime za ruke i noge i rastežu ga da se malo "produži" za 1-2 cm i uspije ući u kategoriju što je skroz izvedivo, ali jako "neobičan" prizor za vidjet, a sve zato što covjeku visna nije stalna nego varira.

                Moguće je da nakon što se u pubertetu počne trenirati s utezima da se nešto recimo može teoretski "bolje" rasti, jer trening s utezima utječe na "kvalitetnije" lučenje testosterona i hormona rasta, također kvalitetna prehrane u kojoj se pretjerano ne luči inzulin omogućuje da zbog manje inzulina, koji je blokator hormona rasta u tijelu bude i više aktivnog hormona rasta, ali ovo sve je više teorija i mnoge stvari u tijelu su dosta povezane i uvjetovanje, a rast je najviše genetski određen.

                Comment


                • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                  Originally posted by TitanGym_BP View Post
                  Na bodybuilding natjecanjima u claasic bodybuildingu na vagi kada natjecatelj ima previše kila u odnosu na visinu i nikako ih ne može skinuti onda se zna dogoditi da natjecatelja ljudi iz njegovog tima prime za ruke i noge i rastežu ga da se malo "produži" za 1-2 cm i uspije ući u kategoriju što je skroz izvedivo, ali jako "neobičan" prizor za vidjet, a sve zato što covjeku visna nije stalna nego varira.
                  Jel' ima ikakav video ovoga, ovo bi htio vidjet? x)
                  -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                  Napreduje se... Avatar^^

                  Comment


                  • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                    Pozz! Da vas upitam ovako... Zanima me smijem li nastaviti ić u teretanu s 13 godina (Visok 1.76, KG: 66), najvisi u razredu... Treniram rukomet vec 5 godina i prije sam vjezbao kod kuce (sklekove i tako te neke stvari) i prije 1 i pol mjesec sam krenuo u teretanu i bas i nisam osjecao da me nesto boli jako il stogod slicno, zanima me moze li doc do ozljede kraljeznice i da prestanem rast il stogod slicno, jer zelim bar jos 10cm da imam 1.85-6? Jer nesto mi je trener poceo govoriti s rukometa da se kanim teretane i molio roditelje moje da kazu da se ispisem al ja ne zelim, kaze kao da cu prestat rasti i unistit si laktove i koljena, jel to istina il da slobodno nastavim ici u teretanu? I btw. najmlađi sam tamo al idem sa starijim drustvom...

                    Za sad u teretani radim slijedece:

                    - Na pocetku kao bicikl ono samo sto se stoji (nez tocno kako se zove)
                    - onda 3 serije po 15 ono za noge, kao što se dize ispred sebe i tako iza sebe (stavim 15 ili 20 KG)
                    - zatim šipka (stavim 15 ili 20KG takodjer i 3 serije po 15, 2 serije iza leđa i 1 seriju ispred)
                    - zatim tegove od 7KG dizem 3 serije po 15 i onda idem 3 serije po 15 onoga kao sto se sjedne i ima ono za ruke pa prema sebi i nazad (neznam kako se zove)
                    - onda na onome sto se pruzis pa se preklapas gore-dolje 3 serije po 15
                    - bacanje medicinki 3 serije po 10 i za kraj
                    - Šipka ona sto ide u visini ramena i samo se onako dizem na prste i najcesce si stavim 20KG....

                    Molio bi lijepo da se procita i da dobijem odgovor u najkracem roku! HVALA PUNO!
                    Last edited by Aco!?; 23-09-13, 16:40.

                    Comment


                    • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                      Originally posted by Aco!? View Post
                      Pozz! Da vas upitam ovako... Zanima me smijem li nastaviti ić u teretanu s 13 godina (Visok 1.76, KG: 66), najvisi u razredu... Treniram rukomet vec 5 godina i prije sam vjezbao kod kuce (sklekove i tako te neke stvari) i prije 1 i pol mjesec sam krenuo u teretanu i bas i nisam osjecao da me nesto boli jako il stogod slicno, zanima me moze li doc do ozljede kraljeznice i da prestanem rast il stogod slicno, jer zelim bar jos 10cm da imam 1.85-6? Jer nesto mi je trener poceo govoriti s rukometa da se kanim teretane i molio roditelje moje da kazu da se ispisem al ja ne zelim, kaze kao da cu prestat rasti i unistit si laktove i koljena, jel to istina il da slobodno nastavim ici u teretanu? I btw. najmlađi sam tamo al idem sa starijim drustvom...

                      Za sad u teretani radim slijedece:

                      - Na pocetku kao bicikl ono samo sto se stoji (nez tocno kako se zove)
                      - onda 3 serije po 15 ono za noge, kao što se dize ispred sebe i tako iza sebe (stavim 15 ili 20 KG)
                      - zatim šipka (stavim 15 ili 20KG takodjer i 3 serije po 15, 2 serije iza leđa i 1 seriju ispred)
                      - zatim tegove od 7KG dizem 3 serije po 15 i onda idem 3 serije po 15 onoga kao sto se sjedne i ima ono za ruke pa prema sebi i nazad (neznam kako se zove)
                      - onda na onome sto se pruzis pa se preklapas gore-dolje 3 serije po 15
                      - bacanje medicinki 3 serije po 10 i za kraj
                      - Šipka ona sto ide u visini ramena i samo se onako dizem na prste i najcesce si stavim 20KG....

                      Molio bi lijepo da se procita i da dobijem odgovor u najkracem roku! HVALA PUNO!
                      Pozdrav

                      Kao prvo, da si pročita iti malo ove teme dobia bi odgovor dali teretana utječe na rast i šteti li. (Spoiler: NE utječe negativno na rast i ne šteti tijelu (šteti???) )

                      Drugo, trener ti se ne zasluzuje zvat trenerom, čim govori takve gluposti.

                      Treće, daj molin te lijepo napiši vježbe na treningu "Tri serije onoga neznan kako se zove po 8 ponavljanja 20 kg.."
                      "zatim šipka (stavim 15 ili 20KG takodjer i 3 serije po 15, 2 serije iza leđa i 1 seriju ispred)"
                      "onda na onome sto se pruzis pa se preklapas gore-dolje 3 serije po 15"
                      ...
                      Skuliraj se molin te. Lipo napiši imena vježbi i koristi tražilicu za ono šta te zanima malo, neke osnove se ipak moraju imat.
                      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                      Comment


                      • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                        Originally posted by Aco!? View Post
                        Pozz! Da vas upitam ovako... Zanima me smijem li nastaviti ić u teretanu s 13 godina (Visok 1.76, KG: 66), najvisi u razredu... Treniram rukomet vec 5 godina i prije sam vjezbao kod kuce (sklekove i tako te neke stvari) i prije 1 i pol mjesec sam krenuo u teretanu i bas i nisam osjecao da me nesto boli jako il stogod slicno, zanima me moze li doc do ozljede kraljeznice i da prestanem rast il stogod slicno, jer zelim bar jos 10cm da imam 1.85-6? Jer nesto mi je trener poceo govoriti s rukometa da se kanim teretane i molio roditelje moje da kazu da se ispisem al ja ne zelim, kaze kao da cu prestat rasti i unistit si laktove i koljena, jel to istina il da slobodno nastavim ici u teretanu? I btw. najmlađi sam tamo al idem sa starijim drustvom...

                        Za sad u teretani radim slijedece:

                        - Na pocetku kao bicikl ono samo sto se stoji (nez tocno kako se zove)
                        - onda 3 serije po 15 ono za noge, kao što se dize ispred sebe i tako iza sebe (stavim 15 ili 20 KG)
                        - zatim šipka (stavim 15 ili 20KG takodjer i 3 serije po 15, 2 serije iza leđa i 1 seriju ispred)
                        - zatim tegove od 7KG dizem 3 serije po 15 i onda idem 3 serije po 15 onoga kao sto se sjedne i ima ono za ruke pa prema sebi i nazad (neznam kako se zove)
                        - onda na onome sto se pruzis pa se preklapas gore-dolje 3 serije po 15
                        - bacanje medicinki 3 serije po 10 i za kraj
                        - Šipka ona sto ide u visini ramena i samo se onako dizem na prste i najcesce si stavim 20KG....

                        Molio bi lijepo da se procita i da dobijem odgovor u najkracem roku! HVALA PUNO!
                        Možeš ići slobodno u teretanu i raditi sve vježbe, drži se desetak ponavljanja u seriji i ne može ti biti ništa.
                        Imaš na portalu programe, uzmi neki za početnike i deri. I pročitaj temu od početka.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                          Zato ja necu ici u teretanu do 18,samo bodyweight vjezbe koje ce me pripremiti za teretanu

                          Comment


                          • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                            Originally posted by Reus View Post
                            Zato ja necu ici u teretanu do 18,samo bodyweight vjezbe koje ce me pripremiti za teretanu
                            Za koje?

                            Koja je razlika npr: između zgibova i lat mašine? Od zgibova ti neće biti ništa a od lat mašine ćeš se smanjiti i zakržljati?
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: BB u pubertetu - utječe li na rast

                              Originally posted by MilanQ View Post
                              Ma imam ja negdje 172! Al opet to je malo. Ja sam, ljudi moji, izdefinisan bas onako extra (dakle ni vise ni manje sad
                              samo odrzavam misice ovakvm kakvi su). Nemam problem ni sa mojim sexualnim zivotom (msm imam alat). Sta ja znam
                              nemam nekih problema u vezi visine al cisto bi volio da budem malo visi jbg ljepse je! U mojoj okolini ima i visih i nizih od mene! U familiji su mi svi visi jbg oko 180-185 samo ja stojim. Poceo sam vjezbati ima 5 god pa kontam mozda je to
                              uticalo na visinu! A tada sam bio jedan od najvisih u skoli! MOZE LI MI HORMON RASTA POMOCI???

                              Ja sam isto visok 170 i najviši sam u familiji,a imam 17 godina tako da nevjerujem da cu uopce vise rasti ali me nezabrinjava
                              1.Oporavak - completed (za sad) 2.Masa - in progress 3.Usavršavanje - after

                              Comment

                              Working...
                              X