Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    moze li meni neko objasniti f-ju pojasa na 1rm, kao i lever belta na takmicenju, hvala
    ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

    "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Originally posted by DARICA View Post
      ODma da kazem da do sad nisam stiskao gluteus mozda je to dio problema... gledo sam kod ogusa jos prije par tjedana ali svaki put zaboravim... najvise me je*e nakon OHP
      Kad spojis noge, izbacis stopala prema van kao patak, primis tezinu i gluteus se automatski stisne jer je takav polozaj nogu i problema nemas. Ako drzis noge ravno u raskoraku i jos ne stisnes gluteus i onda ides radit sa vecom tezinom pa mora bolit jer tijelo nema stabilnost i opterecenje pada na krive misice.

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        Originally posted by Homemade View Post
        Kad spojis noge, izbacis stopala prema van kao patak, primis tezinu i gluteus se automatski stisne jer je takav polozaj nogu i problema nemas. Ako drzis noge ravno u raskoraku i jos ne stisnes gluteus i onda ides radit sa vecom tezinom pa mora bolit jer tijelo nema stabilnost i opterecenje pada na krive misice.
        Kuzim! mislim da ce to rjesit problem
        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

        Instagram: @shredded_dario

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          Originally posted by DARICA View Post
          ODma da kazem da do sad nisam stiskao gluteus mozda je to dio problema... gledo sam kod ogusa jos prije par tjedana ali svaki put zaboravim... najvise me je*e nakon OHP
          Vidi, nije to samo kod tebe slučaj, nego kod svih...

          Kad radim OHP bez pojasa i sa pojasom, sve isto samo u pojasu razlika, posle treninga bez pojasa obavezno par dana odbolujem zbog kičme...

          Kad staviš pojas, uzmeš vazduh u abdomen, kičma ti se ne sabija, jer ja sa svih strana poduprta i mogućnost uklještenja živaca je manja...

          Ti kako hoćeš... Moj savet ti je to...

          Ja nisam tako uspešan bilder kao Triplez, al' imam dovolno godina da sam se nagledao po teretanam svega i svačega....

          Stavi ti pojas slobodno....

          Ne bih vas više zadržavao. Hvala.
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            Ponavljam, svaka čast svakome...

            To kako ti se zbog pojasa neće razviti core.. Mislim..


            Demantuje vas realnost, zbilja, java.... Kako god...

            Imam puno prijatelja powerliftera, takmičara.... Svi od reda imaju odličnu teniku, dižu maksimalne težine, imaju razvijen core i koriste pojas.

            Još jednom, hvala na vremenu....


            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • Re: CHAT Trening

              Originally posted by Megara View Post
              moze li meni neko objasniti f-ju pojasa na 1rm, kao i lever belta na takmicenju, hvala
              intra-abdominal pressure

              mogucnost da guras trbusni zid protiv jako podlogu ti pomaze u stabilnosti - u kilazama to ce biti minimalna razlika za nekog sa svakako jakim core-om, a za nekog sa slabim, bice znacajna razlika - odnosno trebala bi biti ako se koristi pravilno

              jako malo moze pomoci zastiti od upper back rounding (sto ne predstavlja brigu u smislu zastite od povrede) - to zavisi kako se koristi, mainly to postizes sa jako visokim drzanjem belt-a (ispod bradavica)


              za 99% bildera to je ipak najvise samo modni accessory u teretani, i ne stegnu ga uopce pa ga nose uokolo citav trening...tesko ko shvaca da trebas jedva cekati da skines pojas cim zavrsis seriju - jedino tada se i koristi pravilno

              a ja kada cu peak set-ove uraditi sa pojasom, uradicu i zagrijavanje s njim, sve od 60 kila pa dalje...zelim da kroz sve serije koristim iste misice i da imam isti oslonac i da mi ne bude nagla promjena tek jedna serija na kraju
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                [ATTACH=CONFIG]17794[/ATTACH]

                Keep calm and may the belt be with you!
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  ^^fulas poentu, i ja koristim pojas svaki DL/SQ trening ovih dana

                  i dan green(8x world record holder) dobar dio godine posvecuje treningu bez pojasa, kao i ben rice - jesse norris isto - ali svi ga koriste kad se priblizi takmicenje
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    Originally posted by Dača View Post
                    Ponavljam, svaka čast svakome...

                    To kako ti se zbog pojasa neće razviti core.. Mislim..


                    Demantuje vas realnost, zbilja, java.... Kako god...

                    Imam puno prijatelja powerliftera, takmičara.... Svi od reda imaju odličnu teniku, dižu maksimalne težine, imaju razvijen core i koriste pojas.

                    Još jednom, hvala na vremenu....


                    Pa nigdje ja nisam napisao da pojas nema svoju funkciju i da nemoze pomoci, al pojas te nece zastitit od problema ako ti tehnika nije kako treba. A ako imas bolove i pri manjim, srednjim tezinama bez pojasa onda ocito tehnika nevalja i netreba tu pojas nego rad na disbalansu i tehnici. Pojas se koristi kod velikih tezina i za probijanje tezina jer daje dodatnu stabilnost al ni najmanje ne ispravlja disbalans misica nakon treninga. Primjeti kako vjezbaju pl, kroz sezonu kad rade razne programe vecinom je bez pojasa, kad dode do probijanja tezina i spremanja za meet onda dodaju pojas.

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      Ukljucia bi se u raspravu al Triple je vec sasvim dobro argumentira...

                      Doda bi samo da tokom godine vecina powerliftera trenira u rasponu 80-90% 1RM i pojas jednostavno nije potreban, pojas je koristan alat u odredjenim okolnostima i postoji nacin kako ga koristit (tokom CITAVIH priprema za natjecanje i na samom natjecanju) al van toga, on je vecinom nepotreban.

                      Fuuu home je odgovoria prije mene. :@

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        okej, mislila sam da kazes da je i na 1rm pojas samo placebo
                        ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

                        "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          Da malo uletim pa pitam,gledam ovog lika i povracao nakon squata,radio je valjda max seriju,zasto je doslo do toga ?
                          Daleko sam od vecih tezina,ali cisto me zanima

                          http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                          BB AND THIS !

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            Originally posted by emperor View Post
                            zasto je doslo do toga ?


                            [YOUTUBE]Oj7mqZFTUBE]
                            nije stavio pojas
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              povracao je jer mu želudac uopce nije probavio i izbacio hranu iz zeludca .
                              uzrok toga je što previse obroka u danu zamori zeludac i dokazano je studiji na medicinskim sestrama ,kad su im uvlacili kamere u zeludac ,da one sestre koje su jele svako 2,3 sata su imale dijelove hrane stare 3 dana u zeludcu

                              nemam puno vremena nabrzinu sam dosao u poslu sam pa kratko pisem,ali to je uzrok ,zeludac se nije odmorio i do kraja probavio hranu ,npr meso se probavlja 3,5 sati u zeludcu .

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Povratia je jer je feget koji misli da to sta je cucnia je paralela.

                                Comment

                                Working...
                                X