Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    Originally posted by explorer View Post
    za ilustraciju na mom primjeru kad sam počeo na benchu sam mogao izbaci 50-ak kila,na kraju prve godine 120,a za ostalih 7 napredovao još svega 53 kila,što znači da je bench išao manje od 10 kila gore godišnje u biti prve 3 ili 4 godine ne znam točno treninga sam digao 150,a preostale 4 još 23 kg,sad sam u fazi kada je nemoguće nabaciti "vidljivu" mišićnu masu to zna svatko tko trenira duže od 4-5 godina i stvarno je veliko zadovoljstvo povremeno dignuti neki rekord pa makar pola kila ili kilo
    i da, još ovo:

    počeo si sa 53 kn na BP, pa si za godinu dana došao na 120kg o.0
    to mora da je pratio rast mišićne mase od cca 15-20 kg čistoga? (u ovom trenutku korisnici kemije čupaju kosu, kako on čist može a mi sa dopingom ne)

    i da ne idemo opet dan po dan u narednih 7 godina si digao za još 53 kg.

    i nakon ovog epskog uspjehau godinu dana ti se zadovoljiš sa pišljivih 53 kg u narednih 7 j*benih godina?
    pa ja bi očekivao da si sad barem na 220 kg i da za tebe zna cela jugoslavija.
    Znoj štedi krv

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Originally posted by kingpin View Post
      znači prve 2 god jednom u 10 dana, onda 3. i 4. god pojačat dozu na jednom u 5 dana i onda od 4. godine i točno 182 dana svaki drugi dan?



      i da sad ne idem dalje..... kažeš nakon 4 godine i 182 dana nema više smisla vježbat jer što god napraviš neće više mišić rast al zato brate udri 2 puta tjedno bench i čučanj čisto da se psihički ubijem u pojam kako mi mišić više neće rast al ja mu j majku 2x tjedno.. Neće on meni!

      jel rokaš i 2x tjedno i DL i ostale compound vježbe?
      Joj joj kako si ovo izvukao stvarno izgleda budalasto svaka čast,ovo probaj raditi prsa svaki dan sam rekao u kontekstu da se to može da će se mišić na to prilagoditi ali početnicima nije potrebno,kad sam to pisao nisam znao da je on početnik...ovaj drugi dio malo pretjerivaš i ti,a normalno kako imaš više staža da se sve teže i teže napreduje tu je jedan od "alata" da ipak nastaviš koliko toliko napredovat povećanje volumena pa ne možeš 5 godina trenirat jednom tjedno i očekivat napredak vječno tako ne ide,ne kažem da je to točno 5 godina ni 3 ni 7 svi smo mi posebni svatko ima drugačiju genetiku i sl.,ne kažem da nema smisla vježbati naravno da ima prije svega ja volim taj sport ,a onda i radi zdravlja,napredak ti kao naturalcu neće biti nešto posebno vidljiv nakon 4-5 godina opet ovisi od osobe do osobe ali kad bi vječno napredovali onda bi netko tko je počeo sa 15 godina u 40-oj dizao 800 kila što je nemoguće...zadnje oko 2 godine radim 3,a čučnjve na smolov programu i 4x tjedno ali naravno ne stalno nakon odrađenog ciklusa kojio traje 4-6 tjedana ide tapering/deload ciklus sa manje volumena,obično kada radim smolov DL ne radim nikako jer je pre zahtjevno za donji dio leđa,a ne želim riskirat ozbiljniju povredu.

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        Originally posted by kingpin View Post
        i da, još ovo:

        počeo si sa 53 kn na BP, pa si za godinu dana došao na 120kg o.0
        to mora da je pratio rast mišićne mase od cca 15-20 kg čistoga? (u ovom trenutku korisnici kemije čupaju kosu, kako on čist može a mi sa dopingom ne)

        i da ne idemo opet dan po dan u narednih 7 godina si digao za još 53 kg.

        i nakon ovog epskog uspjehau godinu dana ti se zadovoljiš sa pišljivih 53 kg u narednih 7 j*benih godina?
        pa ja bi očekivao da si sad barem na 220 kg i da za tebe zna cela jugoslavija.
        Opet kaže napredak u prvih pola godine strašno brz i po 10 kila mjesečno bench ide gore kasnije se to drastično usporava ne znam šta ti je tu čudno ako treniraš mogao si to i sam primjetiti.
        Čovječe znaš li da natural bodybuilderi dižu max oko 190 kila, i to malo tko.
        Last edited by explorer; 17-04-14, 23:45.

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          OK, korektno.

          znači u principu mišljenja nam nisu puno različita ali ti malo zbunjujuće pišeš. Na trenutke kontradiktorno
          I to nama koji znamo o čemu se radi. A Krešo je na tu zbrku odgovori samo da je njegov program dobar

          Nadalje, ništa ne spominješ prehranu koja je bitniji faktor od treninga. Ne misliš li da ako čovjek hoće rasti mora konstantno povećavati kcal unos? Tj ti si ga u ovih 8 god trebao povećati za npr 60% Jesi li? Čisto sumnjam...
          I onda je najlakše reći, više ne raste...

          Uglavnom, što hoću reći je da nema potrebe se vezati na nekakve "godine vježbanja", to je individualno.
          Hormoni, prehrana, stil života, sve to igra ulogu
          Ja mogu reći da nakon 2 - 3 godine vježbanja tek spoznajem što mi odgovara i kako. Netko bi se do sada već potrošio
          Last edited by kingpin; 17-04-14, 23:58.
          Znoj štedi krv

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            Opa, smolov... jr ili puni? Koliki je napredak bia? Jel bilo kakvih problema sa kolinima? Koliki su maksevi na cucnju i deadliftu? Jesi ima u planu izlazit na koje pl natjecanje?

            Comment


            • Re: CHAT Trening

              stvarno explorer, ako si u prvoj godini treniranja stigao do 120kg bench stvarno ne znam kako nakon 7 godina ne mozes oboriti ALL TIME WORLD RECORD za bench u klasi do 75kg (do koje bi stigao uz malo dijetice i carb/sodium manipulation u nekom 24h weigh-inu pa bi opet gurao sa BWom od oko 80kg sutradan) i to naravno natural


              oojjj majko trš trš - pa 90% djece koji krenu s bilo kakvim normalnim planom su na 100 poslije prvih 8 mjeseci treninga
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                Originally posted by kingpin View Post
                OK, korektno.

                znači u principu mišljenja nam nisu puno različita ali ti malo zbunjujuće pišeš. Na trenutke kontradiktorno
                I to nama koji znamo o čemu se radi. A Krešo je na tu zbrku odgovori samo da je njegov program dobar

                Nadalje, ništa ne spominješ prehranu koja je bitniji faktor od treninga. Ne misliš li da ako čovjek hoće rasti mora konstantno povećavati kcal unos? Tj ti si ga u ovih 8 god trebao povećati za npr 60% Jesi li? Čisto sumnjam...
                I onda je najlakše reći, više ne raste...

                Uglavnom, što hoću reći je da nema potrebe se vezati na nekakve "godine vježbanja", to je individualno.
                Hormoni, prehrana, stil života, sve to igra ulogu
                Ja mogu reći da nakon 2 - 3 godine vježbanja tek spoznajem što mi odgovara i kako. Netko bi se do sada već potrošio
                Imam osjeća da ti je žao što nakon nekoliko godina treninga više nećeš napredovat ali moram te razočarat da će se to sigurno desiti i ne treba sve vezati za godine vježbanja ali sigurno se ne može vječno napredovati,možda bolje to izraziti mišićnom masom koju možeš nabaciti za životnog vijeka i čisto sumnjam da se na prirodan način može dobiti više od 20 i koje kilo za života,a vjerojatno bi pola od toga bila u prve 2 godine ako su trening i prehrana optimalni u tim prvim godinama,što se tiča kalorijskog unosa,zimi polako podižem unos,tako da dođem do nekih 85-86 kg,a do pritom jedem nekih 3500 kcal i ne dobivam više(znači laganim dodavanjem kcal uspostavim bazalni metabolizam na 3500kcal a da pri tom nemam više od 85-86 kg) na kilaži tako da kada počnem rezati imam od čega,unos smanjivam po potrebi dok ne budem zadovoljan sa bf-om uglavnom izgubim nekih 4-5 kila i budem na preko 2500 kcal dnevnog unosa.

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  Originally posted by Maximus1950 View Post
                  Opa, smolov... jr ili puni? Koliki je napredak bia? Jel bilo kakvih problema sa kolinima? Koliki su maksevi na cucnju i deadliftu? Jesi ima u planu izlazit na koje pl natjecanje?
                  Bilo je napredka normalno najveći bude kad se odradi prvi ciklus,ne sjećam se točno ali možda nekih 10-ak kila više sam dizao,nakon svakog sljedećg ciklusa sve manje,nisam imao nikakvih problema sa koljenima niti sa bilo kakvim ozljedama inače otkad treniram.Ne planiram nikakva natjecanja,ne zanima me to i da puni je smolov bio ne Jr.
                  Last edited by explorer; 18-04-14, 00:26.

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    Ne znam zašto se čudite? Čovek je došao do nekog svog prirodnog maksimuma, ako sam dobro shvatio...

                    Preko togo može vrlo teško i vrlo malo i na ograničeno vreme....

                    Sem ako ne napravi neki drastični izlet u svet hemije...
                    Pivo za masu, rakija za defku...

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      Originally posted by Dača View Post
                      Ne znam zašto se čudite? Čovek je došao do nekog svog prirodnog maksimuma, ako sam dobro shvatio...

                      Preko togo može vrlo teško i vrlo malo i na ograničeno vreme....

                      Sem ako ne napravi neki drastični izlet u svet hemije...
                      E hvala na podršci inače mislim da bi možda mogao sljedeće godine negurati nekak bench na blizu 180 kad bi malo više zasalio,možda sa 90-ak kila...možda...

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        Originally posted by explorer View Post
                        E hvala na podršci inače mislim da bi možda mogao sljedeće godine negurati nekak bench na blizu 180 kad bi malo više zasalio,možda sa 90-ak kila...možda...
                        Pa da, ali čemu to, ako ćeš se usaliti?

                        Ja nisam pristalica povećavanja snage, nauštrb izgleda...
                        Pivo za masu, rakija za defku...

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          Originally posted by Dača View Post
                          Pa da, ali čemu to, ako ćeš se usaliti?

                          Ja nisam pristalica povećavanja snage, nauštrb izgleda...
                          Nisam ni ja ali eto čovjek uvijek teži višemu kako bi ostao motiviran iako nisam još odlučio hocu li to probat vidjet ću krajem ljeta ali sa 85/86 kila definitivno ne ide.

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            13 tjedana smolova(preko 50 squat sessions) i napredova si samo 10kg u cucnju? I to prvi put kad si ga radia? Dragi seres na veliko. Svaka cast za benc kad natty guras 170ak pri toj kilazi, i to natty! Opet nisi brojke sq-a i dl-a reka
                            Last edited by Maximus1950; 18-04-14, 00:54.

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              Originally posted by Maximus1950 View Post
                              13 tjedana smolova(preko 50 squat sessions) i napredova si samo 10kg u cucnju? I to u prvi put kad si ga radia? Dragi seres na veliko. Svaka cast za benc kad natty guras 170ak pri toj kilazi, i to natty! Opet nisi brojke sq-a i dl-a reka
                              Joj ljudi jeste e se svezali pa nisam konstantno 2 godine ponavljao smolov pa deload ne bi dam sam konj,a očito i jesam...Odradio sam ga u te 2 godine 6 puta mislim,squat mi je na 190 kg,a DL 210,s tim da ih ne radim 8 godine nego oko 4 zadnje.

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Iskreno, ovo su bezveze brojevi. /benč đikan alert

                                smolov bi ti triba dat minimalno 20-25kg jer ti jos nisi ni blizu 3x bodyweight kluba, dakle ni blizu neke elite kategorije sa sporim napretkom. Za 4 godine treninga i toliko smolov ciklusa, ovo je katastrofa. Al svaka cast na bencu. Impresivna brojka. No homo

                                Comment

                                Working...
                                X