Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Trening

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Trening

    Originally posted by Megara View Post
    @triplez i maksimus1950, moze i ostali ko ima sta pametno rec' na temu:

    deadstop vs. touch and go deadlifts

    sa pocetnim: ''touch and go is actually a better tool for training for a heavy single''
    Tezi ignore.
    Ne znan odakle je uopce taj citat al po meni je to iskljucivo pitanje osobnog izbora. Oba imaju prednosti i mana, pa sad...


    @Dinc: Foam roller ko foam roller, ako je cijena dobra(a po onome sta san ja gleda, 150ak kn je skroz ok) uzmi. Mekana ili tvrda spuzva svejedno, posli nekog vrimena ce ti i jedno i drugo bit pre slabo pa ces se morat valjat po samoj cijevi. A mozda bi bilo dobro da odma nabavis i one lacrosse loptice.

    Comment


    • Re: CHAT Trening

      Originally posted by Maximus1950 View Post
      Tezi ignore.
      Ne znan odakle je uopce taj citat al po meni je to iskljucivo pitanje osobnog izbora. Oba imaju prednosti i mana, pa sad...


      @Dinc: Foam roller ko foam roller, ako je cijena dobra(a po onome sta san ja gleda, 150ak kn je skroz ok) uzmi. Mekana ili tvrda spuzva svejedno, posli nekog vrimena ce ti i jedno i drugo bit pre slabo pa ces se morat valjat po samoj cijevi. A mozda bi bilo dobro da odma nabavis i one lacrosse loptice.
      U ducanu je 22 eura. Nekako mi se citi dosta "mali" ali ocito takav treba i bit danas cu jos razmislit pa ako se odlucim odoh sutra u kupnju

      Edit: a lacrosse loptice nisam nasao... Proci cu jos jedan đir po ducanu pa mozda ih pronađem
      sent from my nokia 3410
      https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
      http://instagram.com/dinc_94
      http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
      myprotein code: MP24017174

      Comment


      • Re: CHAT Trening

        Nakon treninga cucnjeva, ili teskog ohp, ili bencha me bole leda... jel bi trebao korsitit belt jer smatram da radim s dosta teskim tezinama??
        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

        Instagram: @shredded_dario

        Comment


        • Re: CHAT Trening

          Originally posted by DARICA View Post
          Nakon treninga cucnjeva, ili teskog ohp, ili bencha me bole leda... jel bi trebao korsitit belt jer smatram da radim s dosta teskim tezinama??
          Napravi 3 - 4 serije trbusnjaka na kosoj klupi veci broj ponavljanja puni pokret nakon svakog treninga nogu ili leđa i bol ce nestati garantiram jer sam ja imao isti problem Do boli dolazi zbog toga sto leda budu pod naporom puno vecim nego trbusni i onda se javlja kratkotrajni disbalans pa osjecas kao neki oblik boli u ledima, tako da moras aktivirat trbusne da opustis leda i sve 5 onda. I netreba ti nikakav pojas. Naravno ovaj savjet je super ako ti je tehnika na mjestu
          Last edited by Homemade; 21-04-14, 11:43.

          Comment


          • Re: CHAT Trening

            hvala, probam pa javim )))) toliko me boli da mi je problem sve osim lezanja :/
            https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
            https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

            Instagram: @shredded_dario

            Comment


            • Re: CHAT Trening

              Originally posted by Homemade View Post
              Napravi 3 - 4 serije trbusnjaka na kosoj klupi veci broj ponavljanja puni pokret nakon svakog treninga nogu ili leđa i bol ce nestati garantiram jer sam ja imao isti problem Do boli dolazi zbog toga sto leda budu pod naporom puno vecim nego trbusni i onda se javlja kratkotrajni disbalans pa osjecas kao neki oblik boli u ledima, tako da moras aktivirat trbusne da opustis leda i sve 5 onda. I netreba ti nikakav pojas. Naravno ovaj savjet je super ako ti je tehnika na mjestu
              a kako opustiti bol u gluteusu mediusu, piriformisu, ne kroz istezanja, to mi je poznato, nego kroz jacanje kojih skupina misica?
              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • Re: CHAT Trening

                Originally posted by DARICA View Post
                hvala, probam pa javim )))) toliko me boli da mi je problem sve osim lezanja :/
                Makar moze bit i problem lose izvodenje ako ti se to javlja i kod bencha i ohp. Kad radis ohp skupi noge, stopala prema van kao patka i stisni gluteus pa ces dobit stabilnost i nece ti opterecenje ic tolko na donja leda. Isto i za bench, stisni gluteus dok radis bench. Kod cucnja i dl normalno da osjetis donja leda jer sudjeluju puno vise al ako ti je tehnika na mjestu ovo ce rjesit problem sigurno.

                Comment


                • Re: CHAT Trening

                  Originally posted by hardstyle91 View Post
                  a kako opustiti bol u gluteusu mediusu, piriformisu, ne kroz istezanja, to mi je poznato, nego kroz jacanje kojih skupina misica?
                  Ako nije sprdnja onda prednja strana, ovi sitni misici koji spajaju kvadricepse prema trbusnima, ima ih vise. Plank i slicne stvari pogadaju taj dio makar plank aktivira i gluteus, cak i trbusnjaci kosa klupa sa velikim nagibom i puni pokret fino pogode te sitne misice jer drito mi zile izbiju tu na spajanju nogu i trbuha kad radim trbusne na kosoj.

                  Comment


                  • Re: CHAT Trening

                    Originally posted by Homemade View Post
                    Ako nije sprdnja onda prednja strana, ovi sitni misici koji spajaju kvadricepse prema trbusnima, ima ih vise. Plank i slicne stvari pogadaju taj dio makar plank aktivira i gluteus, cak i trbusnjaci kosa klupa sa velikim nagibom i puni pokret fino pogode te sitne misice jer drito mi zile izbiju tu na spajanju nogu i trbuha kad radim trbusne na kosoj.
                    Nije sprdnja, al vidis, ja radim i vodim se tom logikom, ne boli me prilikom izvedbe trbusnih, tipa sklopka, crunch i sl. gdje nema prevelike inklinacije i reklinacije zdjelice, ali mi se onda vrati bol u gluteusu mediusu i piriformisu, ok, zajebavao me živac do nedavno, ali sad me **** ta bol u guzici samo i istezanja pomognu privremeno, no zelim balansom misica dodatno opustiti krute misice u guzici, naravno i foam rollam i sve sto mi padne na pamet, no da nejdem u krivom smjeru... da te onda pitam ovako...dakle, ako me boli npr. kod vanjske rotacije kuka dok je ispružena noga ja bi po logiki treba jacati pokret unutarnje rotacije kuka!? ...boli me kad npr. radim onu macka joga pozu kad idem u grbljenje, tu presjece u guzici nenormalno, a kad vracam u ispruzanje svega malo, no kad stojim i izvodim inklinaciju i reklinaciju boli u oba pokreta, no opet najvise u reklinaciji zdjelice, što bi mogao onda uopce biti uzrok jer ne zelim ici u krivom smjeru i sto sve mislis da bi trebao poduzeti jer tlaka mi je vise buditi se tj. da me budi glupa guzica ko neki alarm
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • Re: CHAT Trening

                      Originally posted by hardstyle91 View Post
                      Nije sprdnja, al vidis, ja radim i vodim se tom logikom, ne boli me prilikom izvedbe trbusnih, tipa sklopka, crunch i sl. gdje nema prevelike inklinacije i reklinacije zdjelice, ali mi se onda vrati bol u gluteusu mediusu i piriformisu, ok, zajebavao me živac do nedavno, ali sad me **** ta bol u guzici samo i istezanja pomognu privremeno, no zelim balansom misica dodatno opustiti krute misice u guzici, naravno i foam rollam i sve sto mi padne na pamet, no da nejdem u krivom smjeru... da te onda pitam ovako...dakle, ako me boli npr. kod vanjske rotacije kuka dok je ispružena noga ja bi po logiki treba jacati pokret unutarnje rotacije kuka!? ...boli me kad npr. radim onu macka joga pozu kad idem u grbljenje, tu presjece u guzici nenormalno, a kad vracam u ispruzanje svega malo, no kad stojim i izvodim inklinaciju i reklinaciju boli u oba pokreta, no opet najvise u reklinaciji zdjelice, što bi mogao onda uopce biti uzrok jer ne zelim ici u krivom smjeru i sto sve mislis da bi trebao poduzeti jer tlaka mi je vise buditi se tj. da me budi glupa guzica ko neki alarm
                      Gle ovak drugo je rotacioni misic i misici koji si tipa zdjelica, rameni rotatori i sl. To da bi popravio moras cjeli pojas ojacat i da djeluju u sinergiji jer ako jedan od njih je predomintan onda se javlja bol jer tijelo nije u pravilnom polozaju. E a druga prica su misici antagonisti koje mozes opustit na nacin da opteretis suprotan misic. Dalje sto sam ti ja napisao nema apsolutno veze sa sklopkom i crhunchom jer to ne pogada misice na taj nacin. Plank kad radis recimo radi sve od cjelih trbusnih do svih ovih sitnih misica izmedu kvadova i trbusnih i naravno kompletne noge i tu mozes popravit taj disbalans. Takoder side plank mozes izolirat neke dijelove. Sto se tice kose klupe trbusnih sa velikim nagibom kad radis puni pokret aktiviras i sve te sitne misice izmedu i to nema bas neke veze sa klasicnim trbusnjacima koji su samo 1/3 pokreta kose klupe. Tako da ubaci to. A sto se tice tog istezanja, te dvije vjezbe opce nisu za istezanje tog dijela nego za leda u najvecoj mjeri. Tebi treba vjezba koja ce istegnut kraljeznicu skupa sa gluteusom prema gore ravno, a ne ih gurat jos iza ili u luk kao sto ti radis sa mackom i samo jos vise pritisces taj dio. A i najbitniju stvar si preskocio, a taj je od kojih vjezbi ti se javlja ta bol i kako je do toga doslo. Ti radis krivo mi se cini, tipa kad ljude boli vrat i to zadnji dio oni ga istezu na nacin da guraj glavu prema prsima i kao se istezu i osjete trenutno olaksanje, a nisu ni svjesni da time samo rade stetu jer samo pojacavaju taj misic iza i glava im opet pada naprijed i kasnije boli. Trebas izvuci suprotne misice i njih ojacat i istegnut pa samim time ce se opustit suprotni i nece biti disbalans.

                      Comment


                      • Re: CHAT Trening

                        Originally posted by Homemade View Post
                        Napravi 3 - 4 serije trbusnjaka na kosoj klupi veci broj ponavljanja puni pokret nakon svakog treninga nogu ili leđa i bol ce nestati garantiram jer sam ja imao isti problem Do boli dolazi zbog toga sto leda budu pod naporom puno vecim nego trbusni i onda se javlja kratkotrajni disbalans pa osjecas kao neki oblik boli u ledima, tako da moras aktivirat trbusne da opustis leda i sve 5 onda. I netreba ti nikakav pojas. Naravno ovaj savjet je super ako ti je tehnika na mjestu
                        I ako te izuzetno poštujem kao sagovornika, sa ovim se ne slažem.

                        Naprotiv. Mišljenja sam da je pojas obavezan kod svakog OHP, čučnja, benča, DL....Sem kad su u pitanju lake serija zagrevanja.

                        Slušao sam argumente onih koji su protiv upotrebe pojasa, na žalost, ni jedan argument im nije dovoljno jak u odnosu na mogućnost povređivanja.

                        Jedna je kičma, kad je s*****, sjebo si je i nema nazad....

                        Dakle, POJAS OBAVEZNO!
                        Pivo za masu, rakija za defku...

                        Comment


                        • Re: CHAT Trening

                          to bi bilo super da pojas ima ikakvu funkciju u zastiti od povrede osim mentalnog placebo efekta (pogotovo kad uzmes u obzir da 99% teretanasa ne zna koristiti pojas)
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • Re: CHAT Trening

                            Originally posted by TripleZ View Post
                            to bi bilo super da pojas ima ikakvu funkciju u zastiti od povrede osim mentalnog placebo efekta (pogotovo kad uzmes u obzir da 99% teretanasa ne zna koristiti pojas)
                            Naravno da ima...

                            Oćeš da kažeš da pojas ne štiti kičmu prilikom dizanja iznad glave?

                            Mislim da ti je to besmisleno...
                            Pivo za masu, rakija za defku...

                            Comment


                            • Re: CHAT Trening

                              triplez kj ti mislis ?
                              https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                              https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                              Instagram: @shredded_dario

                              Comment


                              • Re: CHAT Trening

                                Originally posted by DARICA View Post
                                triplez kj ti mislis ?
                                Očigledno je šta misli... A ja ti predlažem sledeće...

                                Radio si bez pojasa... Kad se zalečiš, radi neko vreme sa pojasom. Šta imaš da izgubiš?

                                Pa onda uporedi razliku kako se osećaš i da li imaš bolove i dalje. Ja sam siguran da ih nećeš imati, ili će biti neuporedivo blaži...
                                Pivo za masu, rakija za defku...

                                Comment

                                Working...
                                X