Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teretana i nogomet - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Kardio trening

    A ako sam na definiciji, je l' mi mogu mišići rasti ?

    Comment


    • Re: teretana i nogomet

      Pozdrav svima!
      Evo da ne otvaram novu temu pisat cu ovdje.
      Hodam u teretanu redovito zadnjih godinu dana, i zadnjih mjeseci me jako muci jedno te isto pitanje.
      Naime, treniram nogomet od 8. godine i muci me dal bi teretana mogla ugroziti moju brzinu i pokretljivost na terenu.
      Bodybuilding je vec postao moja svakodnevna rutina i zavolio sam teretanu al nebih volio da eto posto sam stvarno brz da to izgubim.
      Imam 24 godine, treniram nogomet 4 puta tjedno +tekma, visok sam 178, tezak 78kg
      Nisam siguran al mislim da sam ektomorf posto sam do 18, 19 godina bio bas cackalica a do prije godinu i pol na nekih 67kg
      Primjetio sam da stvarno brzo napredujem sto se misicne mase tice i nisam bas hardgainer bez obzira na brz metabolizam, makar dolazi do stagniranja kod 81kg i dalje od toga nejde, vjerovatno jer ne unosim dovoljno kalorija al otom potom
      Sto se tice hrane salo nikad nisam imao nit sam se ikad mogao udebljat od bilokakve hrane
      Eto probao sam stvarno reci sve sto znam samo da imate sto precizniji uvid u moju situaciju i sto bolji odgovor na moje pitanje
      To bi bilo sve i eto zamolio bi nekog ko se razumije da mi objasni dal ide jedno s drugim i dal se mogu neometano nastavit bavit i s jednim i drugim, hvala

      Comment


      • Re: Teretana i nogomet - prehrana

        Naravno da ide jedno s drugim...eksplozivno cucnjevi i deadlifti nemogu odmoci sigurno nogometasu...sprinteri vise u teretani pa su najbrzi na svijetu...a bez teretane nebi bili..
        Bitno je da savladas savrsenu tehniku na glavnim liftovima i svaki trening dizes vise..najbolje ti je pratit neki trening snage tipa 5x5
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • Re: Teretana i nogomet - prehrana

          Split program po dvije misicne skupine na dan nije dobro?
          Dojma sam da je bolje onda radit na definiciji nego na masi posto je nekako logicno da kad se radi na masi dobivas kilograme koji te mogu eventualno utromiti...?
          Dok na definiciji smanjujes bf i skidas masno tkivo pa je onda to preporucljivije za aktivnog sportasa ili..??

          Comment


          • Re: Teretana i nogomet - prehrana

            http://www.t-nation.com/training/how-to-train-for-power
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

              molio bi za pomoc...

              DORUČAK-2 cijela jaja,4 bjelanjka
              -porcija zobenih pahuljica
              -Whey
              -bademi
              MEĐUOBROK-riza
              -povrce (voce)
              -maslinovo ulje
              RUČAK-crven ili bijelo meso
              -povrce
              MEĐUOBROK(prije treninga)-riba
              -whey
              VEČERA-posni sir
              -povrce(voce)

              zadnjih par dana jedem ovako,odnosno slicno,jer svaki dan nesto promjeni...

              zanima me ovako,posto zelim dobiz malo misicne mase,dali je ovo dobra prehrana za to? i dali cu od ovoga dobiti salo na trbuhu ili cu ga cak i izgubiti?
              i posto treniram nogomet dali ce biti moguce uopce dobit na masi..inace sam visok 175,imam 70 kg
              a vjezbam po programu P90X,samo izbacim Plyometriju

              MOLIM VAS AKO BISTE MI MOGLI ODGOVORIT NA SVA PITANJA,BIO BI VEOMA ZAHVALAN.
              HVALA UNAPRIJED

              Comment


              • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

                Znas li ti sebi uopce dnevni unos kalorija za odrzavanje i eventualno masu i odnos makrosa ( proteini/hidrati/masti ) ?

                Jedes skoro same proteine,imas kardio aktivnost koja trosi kalorije i ne jedes skoro nista UH ?
                http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                BB AND THIS !

                Comment


                • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

                  Originally posted by emperor View Post
                  Znas li ti sebi uopce dnevni unos kalorija za odrzavanje i eventualno masu i odnos makrosa ( proteini/hidrati/masti ) ?

                  Jedes skoro same proteine,imas kardio aktivnost koja trosi kalorije i ne jedes skoro nista UH ?
                  Sta mi preporucujete da ubacim jos u prehranu,a sta da izbacim i dali je moguce dobit nisicnu masu,a da ne dobijem salo na trbuhu?....ako nije problem

                  Comment


                  • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

                    Originally posted by zuba17 View Post
                    Sta mi preporucujete da ubacim jos u prehranu,a sta da izbacim i dali je moguce dobit nisicnu masu,a da ne dobijem salo na trbuhu?....ako nije problem
                    Uzalud mi pisati kad ti sve pise u pocetnickom dijelu,samo ostavi sat-dva i pogledaj medu milijun pocetnickih tema,sto put je odgovoreno !

                    Kad to prodes,ako sta bude nejasno,ovdje se javi jer se rijetko kome da ponavljati jedno te isto...
                    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                    BB AND THIS !

                    Comment


                    • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

                      Originally posted by emperor View Post
                      Uzalud mi pisati kad ti sve pise u pocetnickom dijelu,samo ostavi sat-dva i pogledaj medu milijun pocetnickih tema,sto put je odgovoreno !

                      Kad to prodes,ako sta bude nejasno,ovdje se javi jer se rijetko kome da ponavljati jedno te isto...
                      zanima me jos samo dali je moguce uopce uz programa P90X dobiti na masi?

                      Comment


                      • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

                        Originally posted by zuba17 View Post
                        zanima me jos samo dali je moguce uopce uz programa P90X dobiti na masi?
                        Nije moguce.

                        Comment


                        • Re: kako uskladiti nogomet i bb te koje vrste dodataka ? pomoc

                          Originally posted by Argentum View Post
                          Nije moguce.
                          nije moguce zbog programa?
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • Re: Teretana i nogometni trening

                            Originally posted by Viper View Post
                            Druze moj ti za ta 2 treninga moras jesti ko krme da bi dobio na kilazi. Previse se potrosis i na 1 a ne na 2 treninga. Naravno piletina i riza poslije treninga 250 grama piletine i 250 grama rize. OD samog wheya neces nista dobiti na kilazi.
                            250 grama riže u jednom obroku? Jesi li ti normalan, čoviče? To je cila teća riže kad se skuva. Ja toliko pojedem cijeli dan u dva obroka.

                            Comment


                            • Re: Kardio trening

                              Originally posted by Lazar View Post

                              Promini si uzor pod hitno.

                              Comment

                              Working...
                              X