Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teretana i nogomet - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teretana i nogomet - prehrana

    bok svima..imam 18 godina i treniram nogomet,prije 2 god sam usao u seniorsku ekipu i svi su mi govorili da sam mrsav i ugl te price,sljedece godine isto tako...ali ove ne zelim da mi to pricaju i odlucio sam otici u teretanu (2 tjedna idem)..(sa 14 god sam iso u teretanu 1 god al nista specijalno 3 puta tjedno) ali znam neke osnove,kao pravilno dizanje i drzanje kicme...da predem na stvar...imam 170cm i 55kg.. ...prije 2 tjedna sam krenio u teretanu...narucio sam si weight gainer (scitec)..poceo sam jest ko "gorila" po 4 puta na dan..+ cokoladice i tako........moje pitanje je,dali da i dalje uzimam weight gainer ili nesto bolje jer zelim nabit 65 kila...i dali cu to uspjeti do 9 mj (poceinje sezona) ali od tih 10 kg bar da bude 5 kg misica???
    ...u subotu krecu pripreme znaci da cu puno trcat( a imam jako puno kondicije,tj najvise u seniorskoj ekipi i jako sam brz),a u teretanu idem ujutro u 10 a nogomet je u 18:00,dali cu izgubiti na nogometu sve sto pojedem i dali weight gainer nece????

    trebam pomoc sto prije moguce..u teretanu idem 5 puta tjedno i radim jednu misicnu skupinu tjedno....cito sam puno po forumu a nisam na nikog naiso sa moim problemom a i vidio sam puno arogantnih likova koji ismijavaju druge...ako me zelite ismijavat molim vas da nista ni ne postate...hvala unaprijed

  • #2
    Re: teretana i nogomet



    ismijavat će te samo ako se ne potrudiš čitati išta o ičemu.

    što se tvog problema tiče;
    3,000 kcal dnevno jedi, za početak
    150g proteina
    300-350g UH
    100g masti

    tako nešto, UH based prehrana, zobene, riža. mnogo toga jelte.
    weight gejner pošto si već kupio pij poslje treninga.
    kad završiš s gejnerom ubaci whey + traubencuker iz dma. poslje treninga. i ujutro.
    nemoj jest čokolade i pize i junkove konstantno, ako to radiš.

    Treniraj ko životinja, pušaj sam sebe, znači heavy shit, nemoj da te treneri po teretani vode po spravama. što prije naučiš tehniku za dedlift i čučanj to bolje.

    spavaj 9 sati dnevno. tijekom ljeta ako ideš van cugat nosi hranu sa sobom. neznam šta da ti velim više. Cilj ti je sasvim moguć al se moraš potrgat za to pošto treniraš nogač.

    Comment


    • #3
      Re: teretana i nogomet

      hvala..nemam osobnog trenera...idem sam u teretanu jer kod mene u okolici nema "profesionalnog" trenera nego samo onih koji uzmu pare

      weight gainer pijem poslje treninga i prije spavanje...tako pise na njemu

      a sad za ovu prehranu sto si reko...ja se bas nekuzim u ovo

      Originally posted by Marijan
      što se tvog problema tiče;
      3,000 kcal dnevno jedi, za početak
      150g proteina
      300-350g UH
      100g masti
      sto je to tocno,tj koja hrana,whey znam sto je a traubencuker iz dma za ovo nikad nisam cuo,i zanima me cijena toga,whey cu naruciti kada popijem gainer

      Comment


      • #4
        Re: teretana i nogomet

        viewtopic.php?f=16&t=258

        čitaj.
        ako nešto nije jasno još uvijek - pitaj.

        Comment


        • #5
          Re: teretana i nogomet

          Ektomorf - za BB problematicna konstitucija - mrsav, malo masti, dugaÄ?ke ruke i noge, mali prsni koĹĄ i uska ramena, tanke kosti. ObiljeĹžje je vrlo brz metabolizam. Tesko se debljaju iako jedu pizze, bureke i ostalo smece. No isto tako, jako tesko dobivaju miĹĄiÄ?nu masu i dosta brzo je gube. Karakterizira ih velika izdrzljivost (uglavnom). Glavni cilj je natjerati misicne stanice da postanu osjetljive prema glikogenu i inzulinu.
          ovamo sam se pronaso..i tocno tako sam ja graden..

          evo imam jos pitanje..idem u teretanu u 10 ujutro,dali trebam jesti prije nego sto odem i sto trebam jesti,inace ne jedem prije teretane nego kad dodem popijem gainer i najedem se,jedem onda za rucak,oko 4-5,za veceru i prije spavanja sa gainerom

          Comment


          • #6
            Re: teretana i nogomet

            Originally posted by markan
            Ektomorf - za BB problematicna konstitucija - mrsav, malo masti, dugaÄ?ke ruke i noge, mali prsni koĹĄ i uska ramena, tanke kosti. ObiljeĹžje je vrlo brz metabolizam. Tesko se debljaju iako jedu pizze, bureke i ostalo smece. No isto tako, jako tesko dobivaju miĹĄiÄ?nu masu i dosta brzo je gube. Karakterizira ih velika izdrzljivost (uglavnom). Glavni cilj je natjerati misicne stanice da postanu osjetljive prema glikogenu i inzulinu.
            ovamo sam se pronaso..i tocno tako sam ja graden..

            evo imam jos pitanje..idem u teretanu u 10 ujutro,dali trebam jesti prije nego sto odem i sto trebam jesti,inace ne jedem prije teretane nego kad dodem popijem gainer i najedem se,jedem onda za rucak,oko 4-5,za veceru i prije spavanja sa gainerom
            Pročitaj ovo:
            http://www.building-body.com/Nutritivno ... _mase.html

            Tamo gdje piše 2:1 u koris ugljikohidrata je zapravo 2:1 u korist proteina.

            Imaš još:
            http://www.building-body.com/IGF-1-faktor-prirasta.html
            http://www.building-body.com/Vrhunski_s ... irast.html

            Comment


            • #7
              Re: teretana i nogomet

              hvala na tome,ali ja nemam tolko novaca...mene izade teretana 100 kn mjesecno i kupio sam weight gainer 150kn i to je 250 kn mjesecno,ne radim nigdje i idem u skolu,starci mi nemogu tolko financirat...a i ono sto sam procito pol tog ne razumijem jer ni neznam sto treba jest i koju vrstu hrane

              kad popijem weight gainer,onda cu krenit na whey protein al nemogu onda nista kupit vise,sparam skroz,smanjio sam si izlaske,kad stara da za neke slatkise stavim si sa strane...puno mi je to novaca...a i u jednom jedem samo jednu vrstu hrane,npr. ribu a za dorucak pojedem jaja

              kolko sam tamo skuzio 2-3 sata prije treninga da pojedem jaja a poslje treninga sejk...ali za vrijeme treninga nemogu nist koristit jer nemam..moze tako onda???

              Comment


              • #8
                Re: teretana i nogomet

                Originally posted by markan
                kolko sam tamo skuzio 2-3 sata prije treninga da pojedem jaja a poslje treninga sejk...ali za vrijeme treninga nemogu nist koristit jer nemam..moze tako onda???
                Pa dobro ne moraš za vrijeme treninga (ni sam ne jedem). No pij dovoljno vode za vrijeme treninga!
                Sretno u životnim željama!!!

                Comment


                • #9
                  Re: teretana i nogomet

                  Originally posted by markan
                  hvala na tome,ali ja nemam tolko novaca...mene izade teretana 100 kn mjesecno i kupio sam weight gainer 150kn i to je 250 kn mjesecno,ne radim nigdje i idem u skolu,starci mi nemogu tolko financirat...a i ono sto sam procito pol tog ne razumijem jer ni neznam sto treba jest i koju vrstu hrane
                  ako ne misliš jest, nemoj ni trenirat...i kako misliš da nejdeš nigdje u školu i ne radiš? mislim imaš 18 god ;/

                  Comment


                  • #10
                    Re: teretana i nogomet

                    hvala na savijetu za vodu,primjenit cu ga...

                    reko sam da idem u skolu...(sada ne jer sam na praznicima)

                    jedem jako puno (naspram sto sam jeo prije mjesec dana),jedem po 4-5 obroka dnevno...imam veliku zelju i volju za treniranjem..i volju za jest

                    hvala na zelji u ostvarivanju snova ...za sada nemam pitanja vise,ali ako budem imo pitat cu,nemoj lockat temu jer mozda jos neko da neki dobar savijet..hvala

                    Comment


                    • #11
                      Re: teretana i nogomet

                      aha krivo sam pročito...

                      dobro, drži se onog šta sam ti reko šta se hrane tiče, nadam se da si naučio već šta su proteini, uh i masti. nemoj jest šta di dođe pod ruku već si isplaniraj to.

                      Comment


                      • #12
                        Re: teretana i nogomet

                        Originally posted by markan

                        a traubencuker iz dma za ovo nikad nisam cuo,i zanima me cijena toga
                        to ti je dekstroza iliti glukoza... nije skupo, košta 11 kuna u DM-u imaš toga 500g... To ti je zapravo šećer koji se rastopi u vodi i pije poslije treninga...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • #13
                          Re: teretana i nogomet

                          Originally posted by Marijan
                          aha krivo sam pročito...

                          dobro, drži se onog šta sam ti reko šta se hrane tiče, nadam se da si naučio već šta su proteini, uh i masti. nemoj jest šta di dođe pod ruku već si isplaniraj to.

                          da znam sta su proteini,masti bas se ne kuzim u to
                          a jedem sto mi stara skuva,danas ce bit riza,jucer riba,a sutra snicle,krumpiri,sir,gljive i tak...

                          Comment


                          • #14
                            Re: teretana i nogomet

                            Originally posted by riss
                            Originally posted by markan

                            a traubencuker iz dma za ovo nikad nisam cuo,i zanima me cijena toga
                            to ti je dekstroza iliti glukoza... nije skupo, košta 11 kuna u DM-u imaš toga 500g... To ti je zapravo šećer koji se rastopi u vodi i pije poslije treninga...
                            a kod mene u blizini nema te trgovine,al svakako cu si to probat nabavit..hvala

                            Comment


                            • #15
                              Re: teretana i nogomet

                              eo naso sam sta su masti


                              Treba postati svjestan da postoje proteini, ugljikohidrati i masti i da svo troje treba biti ukljuceno u prehranu.
                              Proteini - meso, jaja, sirevi, proteinski praskovi, riba itd.
                              Ugljikohidrate cine zobene pahuljice, integralni kruh, integralna tijesta, povrce, glukoza.
                              Masti cini laneno ulje, maslinovo ulje, orasasti plodovi.
                              Jasno, ovdje nisu nabrojani svi izvori odredjenih hranjivih tvari vec samo njihovi najznacajniji predstavnici.

                              dali mi molim te mozes jos nabrojat hrane za proteine,ugljikohidrate,masti...jer kako pise tu su samo vodeci,volio bih znati jos neke pa da ubacim u prehranu...hvala..trazio sam po blogu al nisam naso...ako postoji link pa da mi ga das..hvala

                              Comment

                              Working...
                              X