Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teretana i nogomet - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

    Čitaj dorum,jedi zdravo,ne jedi junk. Nije to nista komplicirano samo citaj forum

    Comment


    • #92
      Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

      ma citam.. ali neznam koje dodatke prehrani da uzmem.. da uzmem nesto za vrijeme treninga, poslije treninga, ili nekaj trece.. i jel ima smisla radit vjezbe za jacanje misica navecer poslije treninga,ili ih treba radit ujutro..

      Comment


      • #93
        Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

        prvo se pocni tripati s krumpirom rizom i mesom a onda razmisljaj o dodatcima prehrani

        Comment


        • #94
          Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

          jedem zdravo i normalno, ali neznam koje dodatke prehrani da uzimam, i za koje doba: za vrijeme treninga , za poslije treninga ili ovak.. i neznam kad bi trebalo radit vjezbe za muskulaturu.

          Comment


          • #95
            Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

            zdravo i normalno nije dosta za dobivanje misice mase
            od dodataka mozes si kupiti whey i deksterozu i to lokati poslje treninga u gymu,ali moras prvo znati da svi ti dodatci nist ne znace i ne pomazu ako ti nisi u kalorijskom suficitu,tjst da uneses vise kalorija nego sto potrosis. Ako treniras nogomet 6 put na tjedan znaci da trosis dosta kalorija sto pak znaci da moras puno puno rize papati

            Comment


            • #96
              Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

              Za vrime nogometa si kupi Vitargo Electrolyte i za posli teretane Whey, za pocetak dovoljno. Naravno brdo mesine, rize, jaja, krumpira, paste, lososa i tako, klinacki.

              Comment


              • #97
                Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

                a jel bi mi bilo pametno uzet kreatine nekakve?ili je bolje proteine? a kaj se tice vjezbe u teretani, u koje vrijeme da ih radim, prije treninga, ili poslije? obicno trening navecer imam..

                Comment


                • #98
                  Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

                  Originally posted by kelenator
                  a jel bi mi bilo pametno uzet kreatine nekakve?ili je bolje proteine? a kaj se tice vjezbe u teretani, u koje vrijeme da ih radim, prije treninga, ili poslije? obicno trening navecer imam..
                  mozes ti i kreatin i proteine i sve noguce ine ali ako ne zderes dosta nema dobivanja kila

                  Comment


                  • #99
                    Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

                    ahaa.. falaa
                    a teretana , prije treninga ili poslije treninga ?

                    Comment


                    • Re: 16 g,treniram nogomet (6 puta tjedno),hocu jacu misicnu masu

                      ako imas nogometni trening navecer onda valjda gym prije podne not sure though,nemam iskustva s time pa nemogu sa sigurnoscu reci

                      Comment


                      • Re: 16 god, treniram nogomet (6 x tjedno),hocu jacu misicnu masu

                        visina / tezina ?
                        Originally posted by jebac1501
                        treniram borilački sport UFC i planiram pojačat treninge ali nakon što si kupim mega mass 2000...

                        Comment


                        • Re: 16 god, treniram nogomet (6 x tjedno),hocu jacu misicnu masu

                          visok sam 169 i imam 60 kila..

                          Comment


                          • Re: 16 god, treniram nogomet (6 x tjedno),hocu jacu misicnu masu

                            Moras unjet vise kalorija nego sto potrosis , sad neznam koliko puno trcis i ostalo . Izradi sebi plan treninga kako ti najvise odgovara i ravnaj se po njemu . Jedan od najboljih načina kako bi izgradio mišićnu masu je da postepeno povećavas radnu težinu sa utezima. Tu ne mislim na to da nabacis što više ploča na tvom bench pressu i napravis vježbu sa nepravilnom formom. Koristi maksimalno veliko opterećenje uz to da ti dozvoli ispravnu formu izvođenja vježbe. Cak ti preporucujem da prvih mjesec dana neuzimas whey , porvo vidi oces li trenirat da nebacas pare , jer vecina odustane brzo. I najvaznije slozi si plan prehrane jer bez toga nema nista , kad sredis prehranu onda si kupi suplemente , sad neznam koji bi ti preporucio , ovisno koliko ti novcanik raspolaze. viewforum.php?f=6 SRETNO
                            Originally posted by jebac1501
                            treniram borilački sport UFC i planiram pojačat treninge ali nakon što si kupim mega mass 2000...

                            Comment


                            • Re: 16 god, treniram nogomet (6 x tjedno),hocu jacu misicnu masu

                              aha.. budemm.. hvala

                              Comment


                              • Nogomet-prehrana

                                Ovako...imam 16 godina.Bavim se nogometom i treniram 3-4 puta tjedno plus utakmica vikendom.Visok sam 172 cm i tezak 66 kg.Za svoje godine sam dosta izdefiniram,to je zbog toga sto sam isao u teretenu 4 mjeseca,ali shvatio sam da mi je dok sam mlad bolje trenirati nogomet.Imat cu kondicije,trenirat cu nesto sto volim,ekipa mi je tamo...

                                Moram priznati da mi je teretana dosta pomogla izdefinirati tijelo iako sam radio vjezbe za masu jer sam prije teretane bio mrsav.Ugl. sada kod kuce radim sklekove,trbusnjake,imam utege od 5 kila pa se koristim vjezbama iz teretane za ramena,biceps,triceps,ali poceo sam primjecivati da mrsavim a ne dobijam na misicnoj masi.

                                Tu pocinje moj problem.Neznam sto jesti da dobijem na masi.Trenerica u teretani mi je govorila da trpam sve u sebe jer u svojim godinama previse trosim kalorija.Ali to je samo funkcioniralo kad sam isao u teretanu jer nisam trcao.Sada trcim i to puno,te nevidim da dobijam na masi.Gledao sam i ostale komentare na slicne teme ali po njima bih trebao piti neke proteine,kreatin(ispricavam se ak nisam dobro napisao).

                                Molio bih vas za dobar savjet kako postici masu(uz naravno vjezbanje na treningu i kada dodem kuci) ali bez proteina i slicnih stvari.Kada budem malo stariji i krenem ponovo u teretanu tek onda cu poceti to uzimati.

                                Comment

                                Working...
                                X