Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teretana i nogomet - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Teretana i nogomet

    Originally posted by denisbej
    Čemu sprdanja, citao sam po forumima da se to moze sa split sistemom treninga......
    Pa šta onda pitaš ako si čitao

    Comment


    • #47
      Re: Teretana i nogomet

      Pa nije bilo bas detaljno opisano pa bih htio vise saznati o tome.
      Treniram nogomet i htio bi povecati misicnu masu nogu a ujedno i snagu a gornji dio tijela drzati definiciju zato sto ako nabijem koju kilu na gornji dio tijela odma postanem sporiji i tromiji.....

      Comment


      • #48
        Nogometni hakl i katabolizam

        Već sam shvatio da igranje malog nogometa više od pola sata ne koristi napretku u teretani, no eto ja nažalost ne mogu bez hakla u životu. Isti traje 90 minuta pa me zanimaju mišljenja kako mogu umanjiti štetne učinke.
        Prehrana (opskrba) mi je dobra cijeli dan, prije i poslije hakla se ponašam kao i u teretani (prije treninga UH+P, a PWM glukoza i whey) pa razmišljam da ubacim nešto za vrijeme tih 90 minuta.
        Moja ideja je možda puniti glikogen glukozom u vodi (ne znam koliko bi cca stavio) pa me zanima za i protiv, odnosno event. druge ideje te da li je to uopće poterbno. Prema onom što čitam zbog toga što hakl traje dugo (90 min) mislim da nešto moram poduzeti.
        Tnx unaprijed i sory ak negdje piše a nisam pronašao
        Da je barem zimska salama zdrava...

        Comment


        • #49
          Re: Nogometni hakl i katabolizam

          pa to je 90min+sto je tempo igranja vecinom na visokom nivou
          tako da se trosis pravo i ulazis u dubok katabolizam

          ja bi za vrijeme igre pijucko whey i glukozu

          Comment


          • #50
            Re: Teretana i nogomet

            da ne otvaram novu temu... što je bolje?
            teretana prije ili teretana nakon nogometnog treninga? i koliko vremenski prije bi bilo poželjno ako uopće i je poželjno? ili pak je bolje uopće ne bildati na dan kad imaš nogometni trening?

            Comment


            • #51
              Re: Teretana i nogomet

              Originally posted by nikollaa
              da ne otvaram novu temu... što je bolje?
              teretana prije ili teretana nakon nogometnog treninga? i koliko vremenski prije bi bilo poželjno ako uopće i je poželjno? ili pak je bolje uopće ne bildati na dan kad imaš nogometni trening?

              Pa ne znam uopće kak bi mogo igrat nogomet nakon teretane. :S
              Prije nogomet pa onda teretana. I nadam se da znaš da mora bit velik vremenski razmak između te dvije aktivnosti.
              Originally posted by HeadacheR
              Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

              Comment


              • #52
                Re: Teretana i nogomet

                Originally posted by DrHouse
                Pa ne znam uopće kak bi mogo igrat nogomet nakon teretane. :S
                Prije nogomet pa onda teretana. I nadam se da znaš da mora bit velik vremenski razmak između te dvije aktivnosti.
                znači u redu je nakon nogometnog treninga otići u teretanu ukoliko je vremenski razmak između te dvije aktivnosti primjerice 4 sata? i kakavi obroci bi u tih 4 sata bili poželjni? hvala

                Comment


                • #53
                  Re: Teretana i nogomet

                  Originally posted by nikollaa
                  Originally posted by DrHouse
                  Pa ne znam uopće kak bi mogo igrat nogomet nakon teretane. :S
                  Prije nogomet pa onda teretana. I nadam se da znaš da mora bit velik vremenski razmak između te dvije aktivnosti.
                  znači u redu je nakon nogometnog treninga otići u teretanu ukoliko je vremenski razmak između te dvije aktivnosti primjerice 4 sata? i kakavi obroci bi u tih 4 sata bili poželjni? hvala

                  Ak ne možeš više rastegnut, ok je i 4 sata. Nakon svakog treninga brzi ugljikohidrati i proteini (whey i glukoza).
                  Originally posted by HeadacheR
                  Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                  Comment


                  • #54
                    Re: Teretana i nogomet

                    hvala... jedna stvar mi još nije jasna... čitao sam kako je dobro nakon teretane ubaciti 45 min LI cardia jer su tad glikogenske zalihe niske ... zašto onda, ukoliko sam na definiciji, ne nakon teretane trening? pretpostavljam jer je nogometni trening po svojoj prirodi anaeroban pa bi mogao dovesti do katabolizma? ispravi me ako griješim

                    Comment


                    • #55
                      Re: Teretana i nogomet

                      Originally posted by nikollaa
                      hvala... jedna stvar mi još nije jasna... čitao sam kako je dobro nakon teretane ubaciti 45 min LI cardia jer su tad glikogenske zalihe niske ... zašto onda, ukoliko sam na definiciji, ne nakon teretane trening? pretpostavljam jer je nogometni trening po svojoj prirodi anaeroban pa bi mogao dovesti do katabolizma? ispravi me ako griješim

                      Zato jer je nogomet previsokog intenziteta da bi bio alternativno rješenje za cardio...
                      Originally posted by HeadacheR
                      Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                      Comment


                      • #56
                        Prvo trening u teretani, nakon toga nogometni trening...?

                        Problem mi je što 4 puta tjedno imam nogometni trening + jedan dan odmor pa mi ostaje samo 2 dana za teretanu. Pa pitanje:

                        Jel valja ovakav koncept treninga na dnevnoj bazi ili je to put do katabolizma? Ili pak je bolje kao što sam do sad, u teretanu otić samo 2x tjedno?

                        teretana oko 12:00h, a nogometni trening navečer u 18:00h

                        ako ovo valja, kad je bolje ubaciti PWM? nakon nogometnog treninga ili nakon teretane?

                        znam da je bolje otići u teretanu kojih 4-5 sati nakon nogometnog treninga ali pošto mi je sam trening dosta kasno ne ostaje mi vremena za teretanu...

                        Comment


                        • #57
                          Re: nogometni trening i teretana

                          tesko nogomet i teretana idu zajedno,
                          obavezno pwm ubaci posle teretane,a mozes i posle nogometa jos jedan ,
                          i malo ti je 2 termina u teretani,
                          i neznam ovaj mislim da ces omrsavit dosta ako tako nastavis i nogomet i teretanu,
                          probaj malo i nogometni trening smanjit nemoras ni tamo svaki trening biti,
                          ja bi ti preporucio 2 treninga nogometa u sedmici sasvim dovoljno je, a teretanu bar 4x sedmicno, sve zavisi i koji su ti ciljevi u teretani, ako oces masu neces je sigurno dobit sa tolikim treninzima nogometa,
                          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                          Comment


                          • #58
                            Re: Teretana i nogomet

                            teretana oko 12:00h, a nogometni trening navečer u 18:00h
                            a ovo može proći? ili će napredak biti bolji ako na taj dan nogometnog treninga teretanu izostavim?

                            Comment


                            • #59
                              kreatin,daily formula,teretana i nogomet

                              kao sto pise u naslovu...zanima me kako ce se to sve odraziti na nogomet i moj napredak u tjelesnoj gradi...mislim da nemoze kreatin nastetiti nista,nego samo poboljsati,koliko sam citao...a sad za daily formulu dali mi preporucavate da uzimam ili ne?...zanima me jos u vezi kreatina,dali se moze postici mase uz to ili se samo dobije na snazi i eksplozivnoscu i dali cu izgubiti dio toga u nogometnim treninzima (2 puta tjedno + utakmica = 3 puta tjedno nogomet) sto napravim u teretani...hvala na savjetima

                              Comment


                              • #60
                                Re: kreatin,daily formula,teretana i nogomet

                                Daily formula? To je multivitamin?
                                Kreatin ćeš kompenzirat s teretanom?
                                Koncept odražaja sklopa tih supsa ovisi isključivo o tebi.
                                Ako hoćeš masu, jedi. Kreatin će tu potpomognut, on nije temeljni faktor koncipacije režima prehrane namijenje isključivo masi.
                                Sretno!
                                Originally posted by HeadacheR
                                Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

                                Comment

                                Working...
                                X