Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teretana i nogomet - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: kreatin,daily formula,teretana i nogomet

    dada to su multivitamini,citao sam po ostalim stranicama da su za pocetnike i da su jako zdravi i da dosta pomazu...u teretanu bi isao 4 puta tjedno dok bi nogomet imao 3 puta tjedno 2 treninga + 1 utakmica...problem je malo sto nemam odmora i dali mi je to velika greska?...i ako bi znamo mozda koliko bi tjelesno napredovao uz velik trud,znoj i volju koju imam jako puno,jer sam slab i mrsav,ali sam jako okretan,eksplozivan i brz sto mi je prednost al opet u duelima sam 0...imam volju zelju vremena i svega,jedino nemam puno para pa su mi kreatini jedina opcija,175 kn imam otp 2-3 mjeseca,mozda i vise nisam siguran

    Comment


    • #62
      Re: kreatin,daily formula,teretana i nogomet

      Nećeš izgubiti na eksplozivnosti.
      U teretani izbjegavaj izolacijske vježbe. Fokusiraj se na temeljne, generalne vježbe koje uključuju što više mišićnih skupina. Koncipiraj trening tako da u njega ukomponiraš mrtvo dizanje, bench i čučanj. Hrani se "pravilno" i rezultati neće izostati.
      Originally posted by HeadacheR
      Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

      Comment


      • #63
        Re: Teretana i nogomet

        "izolacijske vježbe"

        e zbog toga se malo ne snalazim po forumu jer kao sto sam rekao pocetnik sam pa nerazumijem dosta tih rijeci koje vi BB upotrebljavate...pa bih volio da mi pojasnis malo kakve su to izolacijske vjezbe....ili na PP...hvala

        Comment


        • #64
          Re: Teretana i nogomet

          Originally posted by markan
          "izolacijske vježbe"

          e zbog toga se malo ne snalazim po forumu jer kao sto sam rekao pocetnik sam pa nerazumijem dosta tih rijeci koje vi BB upotrebljavate...pa bih volio da mi pojasnis malo kakve su to izolacijske vjezbe....ili na PP...hvala

          Izolacijske vježbe su vježbe koje uključuju u rad samo jednu mišićnu skupinu. Odnosno, "izoliraju" sve ostale mišićne skupine. Dakle, ne radi vježbe tipa biceps pregib, gdje samo biceps radi. Radi mrtvo dizanje, bench, čučanj...
          Originally posted by HeadacheR
          Imam već zavidnu mišićnu masu ali želim savjet od vas da uzmem neke proteine,suplimente ili tako nešto da mišići narastu za 15 dana (prvenstveno trbušni)

          Comment


          • #65
            Re: Teretana i nogomet

            aha...hvala shvatio sam

            Comment


            • #66
              Re: Teretana i nogomet

              eo opet mene ...molio bih vas da mi date savijet kako da ukomponiram nogomet i teretanu,ici cu 4 puta tjedno u teretanu,a 3 puta tjedno imam nogomet...ako bi trenirao svaki dan,znaci da nebih imao ni malo odmora...a ako bih trenirao ujutro teretana popodne nogomet,dali bi izgubio na kilazi a to se nemsmije dogodit jer sam vec dovoljno mrsav...pa bi vas molio da mi kazete kojim danima je najbolje ic u teretanu (uto,cet,ned-nogomet u 16:00)

              i jos jedna molba...uzeo sam pure creatin http://www.building-body.com/shop/produ ... e_-_500_g/
              na njemu pise PREPORUKA: Prvih 5 dana uzimati 2x5g kreatina s vodom ili sokom. Nakon toga uzimati 2g kreatina 3-4 tjedna zatim napraviti pauzu od 2 tjedna uzimanja.

              sad ja sam citao po forumu i tako da neko uzima u fazi punjenja 20g(4x5) faza odrzavanja 10g(2x5) i da onda prestanu uzimat 3-4 tjedna...dali da se drzim ove preporuke sto pise ili mi vi recite kako bi bilo najbolje uzimat i kada,prije ili poslje treninga u fazi odrzavanja

              napominjem da sam mrsav i da imam 170cm i 60kg...puno hvala

              Comment


              • #67
                Re: Teretana i nogomet

                možete li mi preporučiti neke vježbe za dobivanje na čvrstini, prilikom duel igre, u nogometu? dali da radim sve uobičajne vježbe ali sa više ponavljanja? svaki savjet je dobrodošao. ako bi k tome išlo i povećanje mišićne mase onda još bolje

                Comment


                • #68
                  Re: Teretana i nogomet

                  Originally posted by nikollaa
                  možete li mi preporučiti neke vježbe za dobivanje na čvrstini, prilikom duel igre, u nogometu? dali da radim sve uobičajne vježbe ali sa više ponavljanja? svaki savjet je dobrodošao. ako bi k tome išlo i povećanje mišićne mase onda još bolje
                  ja sam igrao fudbal gotovo 10 godina, i mogu ti rec da su ti rec posle mozga , samo noge bitne tu, stamina druze,al mislim da je to 80 % urodjena stvar , moze se tu napredovat al opet slabo,i noge su i tu najbitnije, jacina u nogama kad se ukopas i uletis u duel, iz nogu potice sva snaga i guranja , samo noge hardocre ubijaj,
                  ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                  Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                  Comment


                  • #69
                    Re: Teretana i nogomet

                    Originally posted by SemaMare
                    Originally posted by nikollaa
                    možete li mi preporučiti neke vježbe za dobivanje na čvrstini, prilikom duel igre, u nogometu? dali da radim sve uobičajne vježbe ali sa više ponavljanja? svaki savjet je dobrodošao. ako bi k tome išlo i povećanje mišićne mase onda još bolje
                    ja sam igrao fudbal gotovo 10 godina, i mogu ti rec da su ti rec posle mozga , samo noge bitne tu, stamina druze,al mislim da je to 80 % urodjena stvar , moze se tu napredovat al opet slabo,i noge su i tu najbitnije, jacina u nogama kad se ukopas i uletis u duel, iz nogu potice sva snaga i guranja , samo noge hardocre ubijaj,
                    tnx kolega... mada mislim da i trbušni i donja leđa igraju neku ulogu jer i njih često radimo na traninzima... ili se varam?

                    Comment


                    • #70
                      Re: Teretana i nogomet

                      naravno kolega, svaki misic je bitan na svoj nacin
                      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                      Comment


                      • #71
                        Nogomet-teretna

                        Treniram nogomet i zanima me kako bi mi trebao izgledati trening u teretani da dobijem na fizičkoj snazi i mišićima. Do sada sam radio izolirajuce treninge, znaci dvije mišićne skupine dnevno, velike težine i mali broj ponavljanja. Prilikom takvih treninga osijetio sam sve veću snagu i dobivao sam na masi ali u nogometu postao sam sve sporiji i tromiji. Molim za poneki savijet kako da napravim pravilan trening. Hvala

                        Comment


                        • #72
                          Re: Nogomet-teretna

                          ne idu ti nogomet i bb bas skupa
                          uglavnom da bi dobijao na masi trebas jest vise nego sto potrosis tj. zavrsit dan u suficitu
                          imas tu na forumu planove prehrane i treninga pa malo pogledaj

                          Comment


                          • #73
                            Re: Nogomet-teretna

                            Originally posted by FEARiTseLF
                            ne idu ti nogomet i bb bas skupa
                            uglavnom da bi dobijao na masi trebas jest vise nego sto potrosis tj. zavrsit dan u suficitu
                            imas tu na forumu planove prehrane i treninga pa malo pogledaj
                            Nije meni cilj da dobijem na masi, radi toga sto vise mase nabijem to sam tromiji i sporiji u nogometu. Zanima me kako da treniram u teretani da dobijem sto vise snage sto ce mi koristit u nogometnim duelima.

                            Comment


                            • #74
                              Re: Teretana i nogomet

                              znaci trebas raditi sa naglaskom na noge
                              noge i kondicija su tu sve

                              Comment


                              • #75
                                Re: Teretana i nogomet

                                naravno da to nije sve; iz body buildinga možeš puno naučiti iako se istim ne misliš baviti. Za početak na ovom forumu možeš dosta naučiti o prehrani koja ti je baza za svaki sport. Također, ne može se forsirati samo noge jer je i u nogometu bitan tjelesni sklad; dakle ne zanemaruj ostale mišićne skupine. Jedino što će se promijeniti je tvoj način treninga u odnosu na trening čovjeka koji želi nabiti mišićnu masu. Istezanje je u tvom slučaju ključno, a često ga zaboravljaju.
                                Dakle, prehrana i trening samo na malo drukčiji način. Pročitaj, ima ideja po forumu za sve.
                                Da je barem zimska salama zdrava...

                                Comment

                                Working...
                                X