Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana za gubitak masnih naslaga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

    Originally posted by mate31 View Post
    gledaj ako ti hoces ti se slobodno trpaj onda prije spavanja po mogucnosti slatkisima,jer KALORIJA NIJE SAMO KALORIJA i uvjek cu pri tome ostati.tako da...
    ostaj ti pri čemu hoćeš samo nemoj ljude navodit na pogrešno, navodiš mu neke stvari koje će na krajnji rezulatat imati ulogu 0.0001 % i bezveze se opterećuje time umjesto da se fokusira na bitne stvari koje će uticati na rezultat

    Najbitnija stvar

    Potrošnja kcal > unesen kcal

    sva mudrost mršanja ili ti ga defincije

    naravno trening i dovoljno proteina, masti ali nakon što se ispuni prvi i osnovi uvjet gore naveden

    i ne kcal nije kcal, kcal je kW šta zna fizika.

    Comment


    • #17
      Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

      znas ti dobro sto sam htio reci kalorija nije ista,sto znaci nije isto unio ti 100 gr UH iz kuhinjskog secera ili 100 gr iz zobenih,a ti da se toliko brines o svom tijelu kao sto se brines o citanju kojekakvih stranih foruma i studija puno bolje bi izgledao,nema te studije i tog foruma do prakse, pa da je potroseni kcal-unesen kcal samo u pitanju onda nikom defka nebi bila problem,i sto hoces reci da je isto kad se defkas unio ti 2000 kcal iz piletine,rize,badema maslinovog ulja ili pizze,cevepa,bureka,majoneze?????i jos kazes da ga navodim na pogresno jer sam rekao da nejede UH prije spavanja,i da izbaci mlijeko ako zeli se sto uspjesnije zdefkati,samo mi reci nesto u tome lose znaci kontraproduktivno i ja uzivotu necu doci vise na ovaj forum,previse si poceo pametovati sa svojim spikama,ja govorim ono sto sam prakticiram i sto vecina nas prakticira.ostavi se toga stalnog istrazivanja i uhvati se treninga i prehrane
      Last edited by mate31; 22-04-13, 22:56.

      Comment


      • #18
        Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

        Ovo je skroz zanimljiva tema..

        Znači, ja da nisam jela u proteklih godinu dana pileća prsa, ribu, jaja, posni sir, orašaste plodove, voće, povrće, itd. i vježbala ovako ja bih izgledala isto ovako kao da sam jela kao i do tada: nutellu, bijeli kruh, čokoladu, sladolede, još malo čokolade, mortadele, kroasane i sva ostala sranja od hrane što vam padnu na pamet i bila unutar kalorija održavanja ili malo ispod (što i jesam očito jer nisam nikad imala problema sa kg, odnosno kilaža mi je ista tada i sada, a figura bitno drugačija) te jednako vježbala..?

        Hm, nekako čisto sumnjam u to..
        Simplify.

        There are no shortcuts to any place worth going.

        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
        HARDER.


        Comment


        • #19
          Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

          Originally posted by gavranka View Post
          Ovo je skroz zanimljiva tema..

          Znači, ja da nisam jela u proteklih godinu dana pileća prsa, ribu, jaja, posni sir, orašaste plodove, voće, povrće, itd. i vježbala ovako ja bih izgledala isto ovako kao da sam jela kao i do tada: nutellu, bijeli kruh, čokoladu, sladolede, još malo čokolade, mortadele, kroasane i sva ostala sranja od hrane što vam padnu na pamet i bila unutar kalorija održavanja ili malo ispod (što i jesam očito jer nisam nikad imala problema sa kg, odnosno kilaža mi je ista tada i sada, a figura bitno drugačija) te jednako vježbala..?

          Hm, nekako čisto sumnjam u to..
          nije to niko rekao u ovoj temi ja mislim iako mi se ne daju citati svi postovi, ista prica iz dana u dan



          da si onda unosila 2g/P dnevno i istu kolicinu masti kao sad, jedina razlika sto bi drugom metodom imala krace ali vece podizanje inzulina(ili ti ga ''insulin spike'') vs. da si imala duze vremenski podignuti inzulin a da se manje pomjeri od normalnog(ali na kraju dan ostaje isti zbog istog unosa UH) i da si pored toga, ako hoces(pozeljno je) pazila na unos mikronutrijenata(koliko-toliko, i prije nego sto neko nesta kaze o mikronutrijentima, 99% ljudi koji se i defkaju pojma nemaju gdje su i sta su s mikrosima, koje su im potrebe i cega koliko ima u kojoj hrani, sto vise smanjuju mogucnost uravnotezenosti mikrosa zbog smanjenog izbora hrane)

          to je vec drugo pitanje a?
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

            Originally posted by TripleZ View Post
            nije to niko rekao u ovoj temi ja mislim iako mi se ne daju citati svi postovi, ista prica iz dana u dan



            da si onda unosila 2g/P dnevno i istu kolicinu masti kao sad, jedina razlika sto bi drugom metodom imala krace ali vece podizanje inzulina(ili ti ga ''insulin spike'') vs. da si imala duze vremenski podignuti inzulin a da se manje pomjeri od normalnog(ali na kraju dan ostaje isti zbog istog unosa UH) i da si pored toga, ako hoces(pozeljno je) pazila na unos mikronutrijenata(koliko-toliko, i prije nego sto neko nesta kaze o mikronutrijentima, 99% ljudi koji se i defkaju pojma nemaju gdje su i sta su s mikrosima, koje su im potrebe i cega koliko ima u kojoj hrani, sto vise smanjuju mogucnost uravnotezenosti mikrosa zbog smanjenog izbora hrane)

            to je vec drugo pitanje a?
            Nismo se razumjeli..nisam mislila da sam unosila 2 gr/kg P jer je to teško iz ovog junka..ali nebitno..ova tema zaista nema smisla..nastavljamo dalje..neka svatko radi kako misli da je najbolje i u ovom moru informacija izabere ono što misli da je točno..slike će pokazati ili već pokazuju sve..
            Simplify.

            There are no shortcuts to any place worth going.

            ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
            HARDER.


            Comment


            • #21
              Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

              Originally posted by gavranka View Post
              Nismo se razumjeli..nisam mislila da sam unosila 2 gr/kg P jer je to teško iz ovog junka..ali nebitno..ova tema zaista nema smisla..nastavljamo dalje..neka svatko radi kako misli da je najbolje i u ovom moru informacija izabere ono što misli da je točno..slike će pokazati ili već pokazuju sve..
              pa da, niko nije ni rekao ''jedi junk i sve je uredu'' isto ko kad neko pita kako raditi defku nije odgovor ''jedi bb hranu i to je sve''



              mozda grijesim ali nigdje ne vidim da je neko napisao bez obzira na makrose, ako jest, u tom slucaju se osoba vara bez obzira jel jede cokoladu ili rizu
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #22
                Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                Originally posted by diinnoo View Post
                broscience
                Dino nisi u pravu, to smo ti neki dan objasnili i ti opet po svome.

                http://www.building-body.com/forum/t...088#post945088
                Last edited by kelly; 22-04-13, 23:57.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #23
                  Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                  Originally posted by kelly View Post
                  Dino nisi u pravu, to smo ti neki dan objasnili i ti opet po svome.

                  http://www.building-body.com/forum/t...088#post945088
                  Izvini Kelly ja ovdje nisam vidio niti jedno objašnjenje koje ima neke utemeljene (naučne) argumente iza svojih stavova. Ovdje pričamo o nutricionizmu i iz te sfere slušam prvenstveno ljude koji su NUTRICIONISTI, ali prvenstveno one koji iza sebe imaju pokriće u okviru naučnih studija. Šta sad vrijedi da ja stavljam neke linkove sa "američkog bb foruma", neke studije da UH navečer neće uticati na kompoziciju tijela, niti mlijeko također, niti inzulinska reakcija, niti GI šta ??

                  Kad će neko reć šta ja znam za te studije ja vjerujem nekom Muji jbg on diže 150 na benDŽu, ili kao što mi jedan reče za Alana Aragona šta će mi on govoriti vidi nije ništa posebno nabildan, šta mi on ima govoriti kakve studije, a čovjek je jedan od vodećih naučnika u sferi nutricionizma.

                  Eto nadam se da će ovo nekoga navesti da malo istraži tematiku i da vidi koliko smo u krivu u vezi mnogih stvari

                  Comment


                  • #24
                    Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                    Objasnili smo ti da se ne možeš defkati na sranjima, ne znam kakvi ti trebaju bolji dokazi.

                    Ajde se ti zdefkaj na sranjima pa nam stavi slike. Vidjet ćeš da je to nemoguće.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #25
                      Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                      Originally posted by kelly View Post
                      Objasnili smo ti da se ne možeš defkati na sranjima, ne znam kakvi ti trebaju bolji dokazi.

                      Ajde se ti zdefkaj na sranjima pa nam stavi slike. Vidjet ćeš da je to nemoguće.
                      on je rekao da će sljedeće godine u ovo vrijeme bit na defki sa "sranjima"
                      ja pamtim svakakve gluposti, pa i ovo

                      ako zaboravi, ja ću te podsjetit diinnoo
                      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                      Fak me, right?

                      Comment


                      • #26
                        Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                        dino istrazivanja koja su radena na ugljicima su radena na "average" ili pretilim osobama.

                        to average znaci da lik u zivotu nije digao uteg. takva istrazivanja mozes bacit u kos iz nekoliko razloga

                        1) takvi ljudi su u homeostazi i mogu jest obican secer ili ultra niski GI, zasto? zbog toga ako stoje na maitenance sa kalorijama misic im se nece trosit jer je ionako na minimumu a salo ce ostat jednako jer su kalorije jednake unos, potrosnja

                        2) zasto to nije primjenjivo kod nas, radi tog sto nama tijelo nije "zadovoljno", nase tijelo jedva ceka da mi prestanemo vjezbat da moze razgradit te puste misice koji zahtijevaju ogormu kolicinu energije da bi radili.


                        ali ta stvar da visoki GI + suplementacija vlaknima (tipa one psyllium iz bio shopa). to stoji da je ok
                        Originally posted by Bilderčić
                        Originally posted by Dehydronator
                        sve do grama tjedno je natural
                        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                        Comment


                        • #27
                          Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                          Originally posted by kelly View Post
                          Objasnili smo ti da se ne možeš defkati na sranjima, ne znam kakvi ti trebaju bolji dokazi.
                          Kakvi DOKAZI, DOKAZI, DOKAZI

                          Evo ti link ove studije koja je rađen u kontorliranim uvjetima 12 mjeseci

                          http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum

                          Utvrđeno je da GI nije imao nikakvog uticaja na glad, sitost, gubitak masti i gubitak težine općenito.

                          A sad ti meni daj studiju koja dokazuje suprotno ja više neću postat na podforumu prehrana.

                          Samo molim vas bez glupih konstatcija ko se još defka na pici, jesil se ti zdefko, ko se zdefko i sl., naučna istraživanja molim.

                          Znam da 99% posto vas neće ni kliknut na studiju već će pisati ono što se piše inače, gore navedno, a činjenice će se ignorirati kao i obično.

                          Comment


                          • #28
                            Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                            Bilderi svjetski šampioni imaju uz sebe timove liječnika, trenera i nutricionista koji također čitaju ove linkove pa nisu otkrili ovo kao ti, trebaš malo i o tome razmišljati. Kad budeš odradio par defki onda ćeš se uvjeriti da nisi u pravu, lako je po teoriji mlatiti, papir trpi sve.

                            Nijedan natjecatelj se ne defka na sranjima, ima ih koji su probali pa su vidjeli da ne mogu.

                            Opet stavljaš studije koje su rađene na pretilim osobama, te studije ne piju vode za normalne ljude, to ti je i Arhiver objasnio.
                            Last edited by kelly; 23-04-13, 00:51.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                              Originally posted by kelly View Post
                              Bilderi svjetski šampioni imaju uz sebe timove liječnika, trenera i nutricionista koji također čitaju ove linkove pa nisu otkrili ovo kao ti, trebaš malo i o tome razmišljati. Kad budeš odradio par defki onda ćeš se uvjeriti da nisi u pravu, lako je po teoriji mlatiti, papir trpi sve.

                              Nijedan natjecatelj se ne defka na sranjima, ima ih koji su probali pa su vidjeli da ne mogu.

                              Opet stavljaš studije koje su rađene na pretilim osobama, te studije ne piju vode za normalne ljude, to ti je i Arhiver objasnio.
                              Prvo niti jedan naš natjecatelj nema ono što si gore naveo, a sa stranim 99% nas nema kontakta niti imamo uvid u njihovu prehranu.

                              Međutim natjecatelji su ovdje nebitan fakotor jer kod njih farmacija igra daleko veću ulogu nego sama prehrana i trening.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Prehrana za gubitak masnih naslaga

                                Originally posted by diinnoo View Post
                                Prvo niti jedan naš natjecatelj nema ono što si gore naveo, a sa stranim 99% nas nema kontakta niti imamo uvid u njihovu prehranu.

                                Međutim natjecatelji su ovdje nebitan fakotor jer kod njih farmacija igra daleko veću ulogu nego sama prehrana i trening.
                                Kontakta ima, bilo je i bit će, danas nema tajni kao nekada:

                                906676_10200335684092212_2032038401_o.jpg

                                natjecatelji su jako bitan faktor, oni uzimaju antikatabolike pa opet ne jedu sranja, a ti misliš bez antikatabolika defkati se na sranjima, pa daj razmisli malo...farmakologija je samo šlag na tortu, ako nema torte uzalud šlag, a osim toga ako si natural zaku.rac onda ćeš i na kemiji biti za*****. Razočarao si me sa ovakvim izjavama, mislio sam da si ozbiljniji dečko.
                                Last edited by kelly; 23-04-13, 01:43.
                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X