Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

    bravo, odličan rezultat

    ja se mučim s tim benčom ;(

    Comment


    • #32
      Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

      ja sam početnik al uspio sam ruknut 60kg na bench, ali 62 ili 63 nikako ni pomaknut, čudi me kolko tih malih 2kg znači

      Comment


      • #33
        Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

        Originally posted by slatina_man
        ja sam početnik al uspio sam ruknut 60kg na bench, ali 62 ili 63 nikako ni pomaknut, čudi me kolko tih malih 2kg znači
        Za bb ti zbilja 1 RM tezine nicemu ne sluze. Radije se drzi rep rangea 8-10 ponavljanja. Taj famozni 1 RM ako vec zelis raditi, radi na powerlifterski nacin tj da ukljucite sto vise misica a ne samo prsa. Vise o tome mozes procitati na powerlifterskim stranicama.

        Comment


        • #34
          Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

          Originally posted by MATRIX
          Originally posted by slatina_man
          ja sam početnik al uspio sam ruknut 60kg na bench, ali 62 ili 63 nikako ni pomaknut, čudi me kolko tih malih 2kg znači
          Za bb ti zbilja 1 RM tezine nicemu ne sluze. Radije se drzi rep rangea 8-10 ponavljanja. Taj famozni 1 RM ako vec zelis raditi, radi na powerlifterski nacin tj da ukljucite sto vise misica a ne samo prsa. Vise o tome mozes procitati na powerlifterskim stranicama.

          ma znam to sam samo tako isprobavo reda rad pošto sam došo u teretanu pa su tamo bili još gori početnici od mene puni sebe nabijaju na sebe 50kg a kičma im stoji ko savijena sajla....pa sam išo i ja probat baš da vidim na čemu sam....

          Comment


          • #35
            Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

            Originally posted by Marijan
            bravo, odličan rezultat

            ja se mučim s tim benčom ;(
            Meni najbolje rezultate daje kada bench radim kao prvu vjezbu u prsnoj misicnoj skupini!!

            Krenem sa 60kg ponavljanja 3-3-3
            70kg ponavljanja 2-2
            80kg ponavljanja 2
            85kg ponavljanja 1
            ---------------------------
            i več iduči trening povečam dizanje za bar 2,5kg....ne kužim u čemu je tajna, ako je tajna
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • #36
              Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

              Evo za one opterecene tezinama osnovni savjeti kako poboljsati bench press tezine:
              "Svakako naj referentnija disciplina u teretani je benc pres. Niko nikog ne pita koliko dizes na ramena ili koliko na mrtvo. Svi uvek pricaju/lazu o bencu.

              To mu dodje kao velicina muskog polnog organa. Svako doda po neki cm.

              Na srecu stanje sa bencom moze da se popravi.

              Opet krecem od poznatog ka nepoznatom. Prvi benc koji imamo prilike da vidimo kada pocinjemo da cinodejstvujemo u teretani je bodibilderski benc. On se radi u sklopu radne celine "grudi". Nas benc pres veoma podseca, ali ima bitnih razlika.


              Da ne okolisam. Svako je radio nekada sklekove. Koliko ja znam niko ne zauzima polozaj kao za benc sa rasirenim rukama. Kao tako je teze. Pa i jeste. Zato svi nesto skupljaju laktove uz telo.

              Bilderi se trude da ruke obrazuju slovo "T" u odnosu na telo kako bi izolovali pektoralis i kako bi taj misic rasao. Mi se trudimo da podigmeno sto vecu tezinu pa je pozeljno da se ukljuci vise od jednog misica. Kod prave, powerlifting tehnike benc presa koriste se i grudi, i triceps, i latisimus, i gornja ledja,...

              Malo se razlikuju tehnike kod benc presa u mjici za benc i RAW. Kljucna razlika izmedju BB benca i equiped benca je sto se sa majicom sipka spusta na dijafragmu, a laktovi se kod spustanja drze usko. Kod RAW benc presa teg se spusta izmedju linije bradavica i dijafragme.

              Jedna od greski je drzanje sipke na sredini dlana, sto dovodi do bola u zglobu ruke. Pri vecoj tezini ruka je previse savijena u tom zglobu i trpi nepotrebno opterecenje. Sipka treba da je na korenu dlana a polozaj sake je, otprilike, kao kada se rade sklekovi na pesnicama.

              Nikako, takozvani, majmunski hvat sa svih pet prstiju sa iste strane sipke. Obavezno palac da obuhvati sipku sa suprotne strane od ostala cetiri prsta. Da podsetim da su sipke ponekad krive ili klizave, pa kod dobrog hvata palac je zaustavi. Kod majmunskog hvata grudi zaustave sipku kada se izgubi hvat. Zamislite da vas vasa maksimalna tezina zvekne u grudi.

              Polozaj ledja, dupeta i nogu je mnogo bitan. Spomenuo sam gore da su gornja ledja mnogo bitna za benc. Kada su ledja stegnuta i lopatice (shoulder blades) jedna uz drugu koliko je to moguce, odnosno grudi maksimalno izbacene, putanja na bencu ume da bude 3 - 5 cm kraca. To je kao da radite parcijalni benc 5 cm od grudi. Takodje dobro stegnuta ledja podrazumevaju stabilnost na klupi. Dupe, naravno, mora da je sve vreme na klupi, ali dovoljno je samo da dodiruje. Noge i lopatice prave most (celo telo je u naponu) kao da hocemo da gurnemo klupu unazad. Zato se mazu ledja magnezijumom da se ne bi klizala. Takvim polozajem, sa takvom stabilnoscu benc pokret se, matene svodi na lat masinu. Normalno uz besprekornu tehniku.

              Prvi pokret na bencu nije u ramenom zglobu nego u laktu. Laktovi usko idu ka klupi i patosu a latisimusi razvuceni u lepezu dodiruju se sa tricepsom. Paralelno sa tim guraju se grudi i stomak na gore. Time se jos skracuje putanja. Pa valjda ste videli da su svi veliki benceri debeli i kratko ruki. To mi pokusavamo da simuliramo i krademo po milimetar gde god je moguce.

              Pluca puna vazduha 110% u toku pokusaja. Cak na isti udah dodavanje, znak sudija, spustanje, pauza,...


              Kako ja izvodim pokusaj na takmicenju:

              Majica Titan Fury, jednoslojna, lepo zategnuta na ramenima da nema nabora. Izbacenih grudi i stegnutih plecki (kao kad bencujem) vucem na gore dok mi dva spotera vuku prednju stranu majice na dole. Zategnuta je kada mi se pojavi efekat "wonder bra". Stezemo kais, malo vislje sa prednje strane. Sledi spustanje majice ispod miske i zatezanje povlacenjem ispod kaisa. Stezem bandaze za rucne zglobove do bola. Soro iznad prvog zgloba palca. Stavljam magnezijum na ruke, mazu me magnezijumom po ledjima i dupete da ne klizim po klupi. Lezem na klupu i odredjujem hvat na oko 81 cm rastojanja kaziprst od kaziprsta. Drzeci se za sipku uguravam prvo jednu pa drugu plecku ka kicmi. Do bola. Zatim priblizim dupe pleckama koliko je moguce i nadujem grudi i stomak. Onda upirem nogama negde unazad, iza kolena i pravim prenapregnuti most. Namesten sam. Sinhronizujem se sa dodavacem pogledom. Duuboko uzimam vazduh, stezem ledja, latisimus, upirem nogama. Uzimam teg. Srednje polako spustam teg ka dijafragmi. Osecam triceps i latisimus kako se dodiruju. Guram stomak u vis. Dodir, jedan, dva - eksplozija. Sirim laktove i ubrzavam teg na gore. U fazi zakljucavanja usporava ali dajem gas. Cujem komandu "stalak". Jos mi plecke zakljucane a noge zakucane."

              Clanak preuzet s: http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=10607

              Od istog autora preporucio bi takodjer posjet: http://strongbench.com/?id=subbygo1

              Ovdje imate detaljan plan vjezbanja u cilju povecanja bench pressa no i ostalih skupina. Uzivajte

              Comment


              • #37
                Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                Originally posted by MATRIX
                "Svakako naj referentnija disciplina u teretani je benc pres. Niko nikog ne pita koliko dizes na ramena ili koliko na mrtvo. Svi uvek pricaju/lazu o bencu.
                To mu dodje kao velicina muskog polnog organa. Svako doda po neki cm.
                Dobro, ima i dosta poštenih ljudi koji kažu iskreno ali ima i puno lovačkih priča, uvijek bilo i uvijek će i bit...
                Za BB je najvažnije dobro pogodit mišić sa 6-10 ponavljanja u seriji a ne obarati težinske rekorde.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #38
                  Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                  Nitko nije naveo koliko zgibova radi ili koliko dipseva može,.to je isto dizanje težine (mislim da vise od pola ljudi na forumu ne moze preko 20 zgibova ili 30 dipseva)
                  a lovackih prica ce uvijek biti,.neka postave video sa dokazom hehe(šala)
                  slazem se sa kellyem u vezi ponavljanja 6-10,a sve te brojke su realno samo za nekakvo dokazivanje pred drugima i samim sobom,manjak samopouzdanja...
                  Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                  Comment


                  • #39
                    Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                    Ja 20 zgibova ne mogu napraviti (jer i nikad nisam teži tome), dipseva bi mogao ali nisam probao toliko puno raditi.
                    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                    I know it's hard to keep an open heart
                    When even friends seem out to harm you
                    But if you could heal a broken heart
                    Wouldn't time be out to charm you

                    November Rain, Guns and Roses

                    Comment


                    • #40
                      Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                      Originally posted by Moi
                      Nitko nije naveo koliko zgibova radi ili koliko dipseva može,.to je isto dizanje težine (mislim da vise od pola ljudi na forumu ne moze preko 20 zgibova ili 30 dipseva)
                      I dizanje pive sa sanka je dizanje "neke" tezine.
                      Nije mi u cilju nekome se dokazivati, a ako se hoces kladit, ponudi neku lovu, pa ces i filmic dobit.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                        Originally posted by Krga
                        I dizanje pive sa sanka je dizanje "neke" tezine.
                        To Krga, na šanku odmah vježbaš i lakat...

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #42
                          Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • #43
                            Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                            I dizanje pive sa sanka je dizanje "neke" tezine. [/quote]
                            Krga,frajeru ova izjava ti je ŽALOSNA,.jasno mi je da se šališ, ali ne možeš uspoređivati zgibove i dizanje pive,. znam da i sam znaš da u vecini treniga za leđa su smješteni zgibovi kao jedna od osnovnih i najboljih vjezbi za musculus latissimus dorsi...tako da je koji put bolje ništa ne napisat neko neku budalaštinu
                            a sto se tice oklade to mozes vidjeti iz prijasnjeg posta da nemam potrebe za dokazivanjem
                            BEZ ZAMJERKI,cilj ovog foruma je "pomoć",a ne natezanje oko gluposti
                            Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                            Comment


                            • #44
                              Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                              zgibovi, dipsevi =/= BP, DL, SQ

                              Comment


                              • #45
                                Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                                Naravno da sam se salio za pivu! :P
                                Zgibovi su vazna vjezba, ali sami po sebi nisu teski, tako da 20-ak zgibova napraviti i nije neki problem. Ti kazes da pola foruma ne mogu 20 zgibova napraviti, medjutim, ja smatram da ih ima jako malo koji to ne mogu.
                                Naziv teme je kolike su vam tezine koje dizete, sukladno tome, ljudi su napisali maximalne tezine koje su podigli. Pod to ne spadaju zgibovi, dipsi, sklekovi, ali ako je nekome to maximalna tezina koju je podigao, onda ce to i napisati.
                                Isitina je da neki puta bolje biti tiho i ne pisati budalastine, ali moja budalastina je samo odgovor na tvoju koja se nikako ne uklapa u ovu temu o maximalnim kilazama.

                                Comment

                                Working...
                                X