Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

    Originally posted by Moi
    Nitko nije naveo koliko zgibova radi ili koliko dipseva može,.to je isto dizanje težine (mislim da vise od pola ljudi na forumu ne moze preko 20 zgibova ili 30 dipseva)
    a lovackih prica ce uvijek biti,.neka postave video sa dokazom hehe(šala)
    slazem se sa kellyem u vezi ponavljanja 6-10,a sve te brojke su realno samo za nekakvo dokazivanje pred drugima i samim sobom,manjak samopouzdanja...
    Moj rekord u zgibovima (siroki hvat) je: sa tegom od 10 kg- 15 ponavljanja, a bez tega 30 ponavljanja.

    Comment


    • #47
      Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

      ajde ljudi to nema veze s dizanjem težine evo primjer, ja u teretani dignem 60kg na bench a ne mogu napravit više od 5 zgibova, niti više od 15 sklekova, dok moj best frend u teretani ne može više od 45kg na bench a može 50 sklekova i 20 zgibova bez problema. Uz to napomenimo da imam širu ruku od njega, BF nam je približno jednak doduše on ima malo manji. I tak on je faca zgrabi tam i dere zgibove, a kad skine majcu i stane pored mene(mršavog) on izgleda mršav

      Comment


      • #48
        Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

        a bože, otvorite si temu, ovo nije tema za to. Svaki šaban od 50 kila i da je najslabiji čovjek na svijetu može radit 50 zgibova za 2-3 mjeseca. 150 kila dedliftat baš i ne.

        Comment


        • #49
          Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

          Originally posted by Marijan
          a bože, otvorite si temu, ovo nije tema za to. Svaki šaban od 50 kila i da je najslabiji čovjek na svijetu može radit 50 zgibova za 2-3 mjeseca. 150 kila dedliftat baš i ne.
          Nije baš ovo istina da svaki šaban od 50 kila može radit 50 zgibova za 2-3 mjeseca.
          Vježba uopće nije laka kako su ovdje neki napisali. Pogotovo ako se radi pravilno, polako i bez trzaja.
          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

          I know it's hard to keep an open heart
          When even friends seem out to harm you
          But if you could heal a broken heart
          Wouldn't time be out to charm you

          November Rain, Guns and Roses

          Comment


          • #50
            Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

            Pokušajte po labradinom savjetu..3 sekunde spuštanje, 1 odmor u početnom stavu, i 2 sekunde diznje...napravit če te 8 u vrh glave :P
            Tu nema puno trzanja i sve ide na čistu snagu...
            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

            Comment


            • #51
              Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

              slažem se sa igorom

              Comment


              • #52
                Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                Originally posted by Marijan
                a bože, otvorite si temu, ovo nije tema za to. Svaki šaban od 50 kila i da je najslabiji čovjek na svijetu može radit 50 zgibova za 2-3 mjeseca. 150 kila dedliftat baš i ne.
                Znam da ovo nije tema za to ali kad si vec spomenuo da svaki saban od 50 kila moze za 2-3 mjeseca raditi 50 zgibova, KOLIKO TI MOZES URADITI ZGIBOVA???, ti treniras mnogo vise od 2-3 mjeseca a nemas bas neku masu (ako je to tvoja slika na avataru), pa prema toj tvojoj logici ti bi onda trebao raditi 100 zgibova minimalno.

                Comment


                • #53
                  Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                  imam...82 kile, što je ipak malo više od 50. kontroliranih zgibova mogu 7,8 max. mislim ni ne radim ih.

                  Originally posted by mladi bilder
                  prema toj tvojoj logici ti bi onda trebao raditi 100 zgibova minimalno.
                  erm.. što si teži to ti je teže radit. zgibovi, sklekovi i te *****rije su stvar prakse.

                  Comment


                  • #54
                    Re: Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe

                    erm.. što si teži to ti je teže radit. zgibovi, sklekovi i te *****rije su stvar prakse.
                    Potpuno se slažem...nije tu toliko bit snage koliko prakse...Naravno da neko ko vozi bicikl svaki dan po 3-4sata može vozit bicikl više od bilo koga na ovome forumu...Još jednom SVE JE STVAR PRAKSE, i koliko vremena posvečuješ nekoj vježbi....

                    Mene zanima koja je vaša največa težina koju ste podigli u hammerpregibu jednoručnim utegom...MENI JE 24-25 PLAFON
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #55
                      Teška dizanja - Benč, čučanj, mrtvo dizanje i rameni potisak

                      Otvaram ovu temu u nadi da će se javiti pristalice bazičnih vježbi po kojima sve kreće dalje.
                      U buildanju možemo podjeliti na tzv. 3-4 vježbe koje su bazne i koje u stvari daju pravu sliku snage ali i proporcionalno mase mišića. Tu se ne radi o klasičnom dizanju jednog ponavljanja nego mislim na radnu seriju od 4-6 ponavljanja s naj većom težinom.

                      Svi znamo da su ovdje većina buildera pa ne bi htio da dođe do mješanja u power lifting ali ipak se moramo složiti svi da su dosta usko povezane te dvije grupe treninga.

                      Benč, čučanj, mrtvo dizanje i recimo stojeći rameni potisak.
                      Neka gruba brojka govori da bi čučanj trebao da bude približno jednak mrtvom dizanju dok te dvije vježbe bi u teoriji trebale da prelaze benč barem za 1,5 u težini tjekom radne serij.
                      Dakle ako benčate sa 100kg 5 x, onda bi čučanj naj manje trebao biti 150kg 5 x a isto tako i mrtvo.
                      Rameni potisak je tu negdje na 3/4 od benča što iznosi 75 kg 5 x.

                      Mene zanima neko vaše osobno mišljenje i bez laganja napišite kako stojite sa tim težinama pa će te vidjeti da 90% ljudi radi neproporcionalno tijelo. Tehnika je ona striktna, dakle bez polučučnja i nekih mic pokreta već čisto po ps-u.
                      Pa pucajte builderi.

                      Comment


                      • #56
                        Re: Teška dizanja

                        Koliki su vam liftovi? Težine koje dižete-osnovne vježbe
                        temu sam već otvorio prije, al dobro, da ju ne rivajvamo možemo nastaviti ovdje jer se možda nešto i promjenilo

                        sve težine su dignute i isprobane..
                        benč - 70->80x1
                        čučanj - 100x1
                        mrtvo - 120->130->140x1

                        Comment


                        • #57
                          Re: Teška dizanja

                          A niš onda briši, nisam vidio, ovo je iz fitnesa matrica ali ima njih dosta različitih, ima čak jedna da bi čučanj trebao biti na 2,25 vlastite težine a benč na 1,5.

                          Tražio sam ovu temu u ovom podforumu pa je nisam našao, zato sam otvorio novu.

                          Comment


                          • #58
                            Re: Teška dizanja

                            nema veze, nastavit ćemo tu, ono je mrtvo
                            aj ti daj svoje...

                            btw moja težina 78 kg

                            Comment


                            • #59
                              Re: Teška dizanja - Benč, čučanj, mrtvo dizanje i rameni potisak

                              Max ponavljanja sam rijetko radio ali nikad kad sam bio u treningu ali imam radne, čak imam neke i klipove tih teških dizanja.

                              benč 130 x 4
                              čučanj 170 x 5
                              mrtvo 170x 5
                              ramena 80 x 6

                              U to vrijeme 92 kg, danas 96kg i 20% slabiji

                              Comment


                              • #60
                                Re: Teška dizanja - Benč, čučanj, mrtvo dizanje i rameni potisak

                                Visina 170,težina oko 85kg(još uvijek imam dosta sala)počeo sam trenirat u 9 mj.prošle godine
                                Sve težine su izvedene na kraju tj.kao zadnja serija
                                Bench-70 kg 3x
                                Čučanj-120 kg 8x(radim ga na smith spravi jer u mojoj teretani jebiga nema stalka za čučanj )
                                Mrtvo dizanje-80 kg 8x(danas napravio i mislim da bi mogao i sa večom težinom ali mi počinje otvarat šaku-ak ima neko neki savjet kak da ojačam stisak,inače tek sam ga počeo radit prije 2-3 tjedna,zato kaj sam idiot )
                                Vojnički potisak 40 kg 6x ista kifla ko i sa mrtvim

                                Comment

                                Working...
                                X