Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Soner
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    Originally posted by Dehydronator
    soneru pizdek jeden mali zmazani kaj buš ti nama govoril kaj da radimo ne, pa svi znaju da je za početnike najbolje delat sajlu i bajceps pregibe na pokošenoj klupici, kaki 531 kaj je to





    ne ozbiljno, slažem se sa sonijem, bolje 531 za neke srednje iskusne vježbače nego nekakav random program. no opet, naš soner sad masovno navlači ljude na powerlifting tako da mu nije za zamjerit

    wendler ima dobar sistem ali...meni se osobno ne sviđa
    aha, ja navlačim ljude, a kaj kad si ti mene navlačio na šeika, kaj z tim?

    Leave a comment:


  • Mir7a
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    čekaj sad, ko je spominjao sajle i biceps? ne kužim vas najbolje..

    Leave a comment:


  • Dehydronator
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    soneru pizdek jeden mali zmazani kaj buš ti nama govoril kaj da radimo ne, pa svi znaju da je za početnike najbolje delat sajlu i bajceps pregibe na pokošenoj klupici, kaki 531 kaj je to





    ne ozbiljno, slažem se sa sonijem, bolje 531 za neke srednje iskusne vježbače nego nekakav random program. no opet, naš soner sad masovno navlači ljude na powerlifting tako da mu nije za zamjerit

    wendler ima dobar sistem ali...meni se osobno ne sviđa

    Leave a comment:


  • Soner
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    Originally posted by xpress
    a o kojim početnicima je riječ, to niste naveli, baš oni što su kročili u teretanu prije nekoliko dana, ili
    Oni koji su kročili tek u teretanu trebaju prvo osjetit kak mišići opČe delaju. Znači malo upoznavanja sa spravicama, neki kružni treninzi, jačanje core područja i tak te gluposti. Uz to ofkors i učenje tehnike ovih složenih pokreta sa praznom šipkom i tak to.
    ali poslije tih gluposti može počet s 531. Mislim, zakej bi trošio vrijeme na neke no name bilderske treninge koji nemaju nikakav cilj? Hrpa vježbi s kablovima, pecto serija bic pregiba i ostale gluposti, kaj će mu to? Neka nauči izvodit osnovne pokrete i neka se bazira na tome, s vremenom će imat sve bolju tehniku a neće potrošit godinu dana na glupe trenige koji nigdje ne vode. To je neko moje mišljenje.

    Leave a comment:


  • xpress
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    a o kojim početnicima je riječ, to niste naveli, baš oni što su kročili u teretanu prije nekoliko dana, ili

    Leave a comment:


  • Joe
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    kaje to 531, jel to levis strauss

    Leave a comment:


  • Mir7a
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    kaj se sad ti smiješ.

    Leave a comment:


  • Dehydronator
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak



    531 nije za početnike

    Leave a comment:


  • Mir7a
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    za 531 ok, svaka čast, paverlifting ovo ono, al za prvo se ne slažem...
    plus ne shvaćam..pa ak neznaš tehniku benča i čučnja ozljedit ćeš se i u 531.

    ovo za svaki dan je bila zajebancija, ali stvarno: kako ćeš najbolje naučit tehniku neke vježbe? jebiga, 4x tjedno drilaš. poboljšanje tehnike -> povećanje kilaže. 4x tjedno ponavljanje neke radnje -> navikavanje CNS-a -> povećanje kilaže. Ako ne pretjeruješ s kilažom i mjenjaš rep rejndž moš se i nabildat. uostalom smolov je na tu istu foru, 4x tjedno benč sa različitim rep-schemama.

    Leave a comment:


  • keclu
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    Originally posted by Mir7a
    najbolji PL trening za početnika je rokat benč i čučanj svaki dan
    ok pričam gluposti ali kajaznam...super je 531 ali mislim da početnik može puno brže napredovati putem nekog SS style programa pa kada nabilda neke solidne brojke onda bi krenuo sa tim specifičnijim programima. možda sam i u krivu, ali mislim da će tako puno brže i ekonomičnije napredovat.
    rokati čučanj i benč svaki dan je recept za ozljediti se. Razvlaiti kukove, ukrutiti erektore i nazadovati.
    99% naprednih vježbača ne zna niti čučanj napraviti, a 1/4 pokreta naziva tim istim čučnjem... I onda radi 4x tjedno i napravio si veliko ništa. Ukorijenio si tehniku koja je pogrešna, a kukovi su ti otišli kvragu.

    5/3/1 je jedan od najboljih i najjednostavnijih programa za široki spektar vježbača i GARANTIRA napredak u snazi, a samim time i mišićnoj masi.

    Samo treba pročitati "manual" i ne lupetati gluposti.

    Leave a comment:


  • Mir7a
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    vjerojatno si u pravu nisam nikad radio taj 531 a i priznajem da sam knjigu samo preletio

    Leave a comment:


  • Soner
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    Originally posted by Mir7a
    najbolji PL trening za početnika je rokat benč i čučanj svaki dan
    ok pričam gluposti ali kajaznam...super je 531 ali mislim da početnik može puno brže napredovati putem nekog SS style programa pa kada nabilda neke solidne brojke onda bi krenuo sa tim specifičnijim programima. možda sam i u krivu, ali mislim da će tako puno brže i ekonomičnije napredovat.
    Što se tiče ekonomičnosti, pa ono, kak se uzme
    Jer njubovi obično imaju užasnu formu na tim osnovnim pokretima i neka nagla progresija u kilažama na tim glavnim liftovima obično završi ozljedom i pauziranjem od par mjeseci, frend je baš sjebo donji dio leđa na militariju jer je glup

    A 531 je program koji će ti omogućit konstantan napredak jer se progresija povećava po 2.5 kg na upper liftovima i 5kg na lower liftovima mjesečno, što ne utječe previše na formu izvođenja poketa, koja se imho, uči dosta dugo i nema potrebe u početku radit neke nagle skokove u kilažama. Taj wendlerov program se radi na duge staze, tipa godinu dana. Za tih godinu dana ako sve ide kak treba, možeš očekivat, pogotovo kod njubova 25-30 kg na upper liftovima i 50-60kg na lower liftovima, što i nije baš mala progresija za godinu dana
    + što taj trening možeš modificirat kak hoćeš, ima milijun načina da on njega napraviš što hoćeš jer je baza samo u tom prvom dijelu treninga di radiš progresiju, ostalo moš prilagodit bildarenju, oly liftovima, ma kak god hoćeš, fora uglavnom

    Leave a comment:


  • Sicomin
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    viewtopic.php?f=21&t=4383

    nije loš taj 5/3/1

    Leave a comment:


  • Mir7a
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    najbolji PL trening za početnika je rokat benč i čučanj svaki dan
    ok pričam gluposti ali kajaznam...super je 531 ali mislim da početnik može puno brže napredovati putem nekog SS style programa pa kada nabilda neke solidne brojke onda bi krenuo sa tim specifičnijim programima. možda sam i u krivu, ali mislim da će tako puno brže i ekonomičnije napredovat.

    Leave a comment:


  • Soner
    replied
    Re: Rekordi forumaša-Benč, čučanj, mrtvo dizanje, rameni potisak

    Originally posted by Mir7a
    nemaš šta raditi sa 531 sa benčom od 70x10...moja 2 centa
    Kak misliš?

    531 je najbolji pl trening za nekog početnika, imho. Ne znam jesi pročitao wendlerov vodič, ugl i on sam kaže da je koncept treninga namijenjen svima, i početnicima i iskusnijoj ekipi. Jednostavno trening ima smisla i jednostavno je osmišljen a daje ok rezultate. I prije bih totalnom početniku preporučio 531 nego neki bilderski trening di se radi 800 serija izolacija, takvi treninzi obično nemaju nikakav cilj dok 531 ima cilj, da iz svakog treninga izađeš jači

    Btw, legija, benč u tak visokom rep rangu ti u 531 služi samo za estetiks. Progresiju radi na prvom dijelu treninga koji i jest baza 531 treninga, radiš ga u niskom rep rangu, sve ti piše u wendlerovoj knjižici. Ove high rep vežbe su ti u tom treningu čisto da jačaš onaj pokret u određenom liftu koji ti zaostaje, npr. board press ako ti šteka gornji dio pokreta u benču, ili good mornig ubaciš u dl day ak imaš slabe erektore, par serija box čučnja na squat day ak učiš tehniku PL čučnja i aktivaciju dupeta itd. itd.
    Ugl, ako imaš nekih pitanja u vezi 531 možeš slobodno pitat, il tu il na pm

    Leave a comment:

Working...
X