Announcement

Collapse
No announcement yet.

Depresija i bodybuilding

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Depresija i bodybuilding

    o depresiji i ovoj temi bi mogao pisat do sutra, naime i samom mi je dijagnosticirana depresija, uz sindrom ovisnosti, opirao sam se bilo kakvim psihijatrima i psiholozima a o hospitalizaciji da ne govorim, do prije 2 godine kad sam sam sa sobom "sjeo" i vidio da nema dalje, da mi jednostavno treba pomoc, bio sam 3 tjedna u Rijeci na odjelu za lijecenje ovisnosti, uz terapiju koje sam se pridrzavao simptomi su se smanjili, ovisnosti se rijesio ali sam nakon godinu dana prestao uzimat terapiju na svoju ruku jer sam mislio da ja to mogu, ali sam bio totalno u krivu i depresija se javila u gorem obliku nego prije a depresiju je pratila i agresivnost. Ponovno sam otisao na kontrolu, i isao svakih mjesec dana na kontrolu u Rijeku i idem svakih 15 dana u Zadar kod psihologa u obiteljski centar jer sve to me i udaljilo od obitelji koja je uvijek bila uz mene, ali ja sam se jednostavno otuđio i poceo izbjegavat bilo kakav kontakt s njima, dok je danas opet sve super, moja obitelj je zadovoljna sa mnom, provodim puno vise vremena s njima, poslozio sam si prioritete u zivotu, znam sto zelim i idem ka tom cilju a najvaznije mi je da nitko od meni dragih osoba nije zakinut zbog mojih osobnih ciljeva, a prijatelji, tj. danas ih zovem poznanici, nisu uz mene jer sam otvoreno pricao i danas pricam o svom problemu ovisnosi, depresije i ostalog sto prati tu bolest, sad sam skuzio da mi to nikad i nisu bili prijatelji, samo pijavice i nis drugo, par prijatelja koji su prije bili uz mene i sad su, jos vise nego prije, naravno ima tu i clanova familije koje sam udaljio do sebe, smanjio komunikaciju na minimum jer su me i oni kocili u mojoj namjeri da zivim normalnim zivotom, zbog kojih mi se i javljala depresija ponajprije zbog nametanja osjecaja krivnje kroz razna podmetanja i omalovazavanja, sami sebi morate bit na prvom mjestu, morate znat da ne mozete svima ugodit, to je ponajprije lose za vas same. Danas me cisto zaboli ona stvar sto ne odgovaram ovom ili onom, vazan sam si ja, ja sam si na prvom mjestu i ako nesto ne zelim to necu niti radit, sve sto radim radim u dogovoru sa svojom zenom koja me bezrezervno podrzava, ide sa mnom na sve terapije, kontrole i slicno, da nisam poduzeo taj korak, znaci maknuo iz zivota ljude koji su mi se nametali, kojima sam udovoljavao, danas bi bio vjerovatno u bijeloj sobi s kamerom u kutu, ali srecom sve je bolje, puno bolje, simptome ovisnosti nemam, depresija se ne javlja od 5 mj. ove godine, terapija mi je propisana samo po potrebi i danas sam sretan covjek koji zivi punim plucima, imam obitelj i nekoliko prijatelja, jer iskreno ne mogu ti svi bit prijatelji niti ti svima odgovarat i udovoljavat, jer sto manje ocekujes od ljudi, manje ces razocaranja dozivit. Evo nesto sam i ja o sebi nadrobio tu, ali mislim da ste skuzili sto sam htio rec, znaci morate sami sebi bit na prvom mjestu, na drugom obitelj, naravno oni koji vas podrzavaju, a ako vas i netko iz obitelji omalovazava i uzrok je vasih problema, maknite ih od sebe, postoji 100 nacina, a prijatelji, oni su i tako rijetki, to vidite tek kad imate neki problem tko stane uz vas i pruzi vam ruku pomoci, ostale također udaljite od sebe.

    Comment


    • #62
      Re: Depresija i bodybuilding

      Originally posted by WTF View Post
      Pravi prijatelj te nikad nece ismijati, onaj koji to i napravi bolje da ostane bez tebe, gubitak je njegov ne tvoj...
      Btw, danas masa ljudi posjecuje psihića, neki otvoreno pricaju o tome a neki šute, nije to nikakva nenormalna pojava.
      Bolje jedan pravi prijatelj nego 10 poluprijatelja...
      Osobno imam svega 3 prava frenda, ostatak je na distanci, mojom voljom...
      ja onda nemam ni jednog, imam samo jednog poluprijatelja i hrpu poznanika i to je to
      Once more into the fray
      Into the last good fight I'll ever know
      Live and die on this day
      Live and die on this day

      Comment


      • #63
        Re: Depresija i bodybuilding

        Originally posted by Slavonka23 View Post
        Samo ja, ja bi ti preporučila dr.Benića u kbc-u (tamo u europskoj aveniji, kod oftamološkog odjela). Mladi,simpatični dečko, sa ogromnim znanjem, koji je jako pomogao jednom članu obitelji.

        Od kako je član obitelji krenuo kod njega, vidi se nevjerojatan napredak, nekoliko puta sam i razg. s dr. i stvarno je na mjestu.
        bez uvrede ali nisam baš opčaran njime bio sam jednom kod njega i iskreno ne vidim što ljudi vide u njemu (iznosim samo svoje mišljenje) tj. došao sam kod njega na kontrolu a morao sam mu neke stvari ponovljati 5 puta kao da me uopće ni ne sluša... naravno ako tvom članu obitelji pomaže neka nastavi ići kod njega ali kažem ja baš i nisam nešto bio zadovoljan njime...
        Once more into the fray
        Into the last good fight I'll ever know
        Live and die on this day
        Live and die on this day

        Comment


        • #64
          Re: Depresija i bodybuilding

          Originally posted by overboost_BB View Post
          o depresiji i ovoj temi bi mogao pisat do sutra, naime i samom mi je dijagnosticirana depresija, uz sindrom ovisnosti, opirao sam se bilo kakvim psihijatrima i psiholozima a o hospitalizaciji da ne govorim, do prije 2 godine kad sam sam sa sobom "sjeo" i vidio da nema dalje, da mi jednostavno treba pomoc, bio sam 3 tjedna u Rijeci na odjelu za lijecenje ovisnosti, uz terapiju koje sam se pridrzavao simptomi su se smanjili, ovisnosti se rijesio ali sam nakon godinu dana prestao uzimat terapiju na svoju ruku jer sam mislio da ja to mogu, ali sam bio totalno u krivu i depresija se javila u gorem obliku nego prije a depresiju je pratila i agresivnost. Ponovno sam otisao na kontrolu, i isao svakih mjesec dana na kontrolu u Rijeku i idem svakih 15 dana u Zadar kod psihologa u obiteljski centar jer sve to me i udaljilo od obitelji koja je uvijek bila uz mene, ali ja sam se jednostavno otuđio i poceo izbjegavat bilo kakav kontakt s njima, dok je danas opet sve super, moja obitelj je zadovoljna sa mnom, provodim puno vise vremena s njima, poslozio sam si prioritete u zivotu, znam sto zelim i idem ka tom cilju a najvaznije mi je da nitko od meni dragih osoba nije zakinut zbog mojih osobnih ciljeva, a prijatelji, tj. danas ih zovem poznanici, nisu uz mene jer sam otvoreno pricao i danas pricam o svom problemu ovisnosi, depresije i ostalog sto prati tu bolest, sad sam skuzio da mi to nikad i nisu bili prijatelji, samo pijavice i nis drugo, par prijatelja koji su prije bili uz mene i sad su, jos vise nego prije, naravno ima tu i clanova familije koje sam udaljio do sebe, smanjio komunikaciju na minimum jer su me i oni kocili u mojoj namjeri da zivim normalnim zivotom, zbog kojih mi se i javljala depresija ponajprije zbog nametanja osjecaja krivnje kroz razna podmetanja i omalovazavanja, sami sebi morate bit na prvom mjestu, morate znat da ne mozete svima ugodit, to je ponajprije lose za vas same. Danas me cisto zaboli ona stvar sto ne odgovaram ovom ili onom, vazan sam si ja, ja sam si na prvom mjestu i ako nesto ne zelim to necu niti radit, sve sto radim radim u dogovoru sa svojom zenom koja me bezrezervno podrzava, ide sa mnom na sve terapije, kontrole i slicno, da nisam poduzeo taj korak, znaci maknuo iz zivota ljude koji su mi se nametali, kojima sam udovoljavao, danas bi bio vjerovatno u bijeloj sobi s kamerom u kutu, ali srecom sve je bolje, puno bolje, simptome ovisnosti nemam, depresija se ne javlja od 5 mj. ove godine, terapija mi je propisana samo po potrebi i danas sam sretan covjek koji zivi punim plucima, imam obitelj i nekoliko prijatelja, jer iskreno ne mogu ti svi bit prijatelji niti ti svima odgovarat i udovoljavat, jer sto manje ocekujes od ljudi, manje ces razocaranja dozivit. Evo nesto sam i ja o sebi nadrobio tu, ali mislim da ste skuzili sto sam htio rec, znaci morate sami sebi bit na prvom mjestu, na drugom obitelj, naravno oni koji vas podrzavaju, a ako vas i netko iz obitelji omalovazava i uzrok je vasih problema, maknite ih od sebe, postoji 100 nacina, a prijatelji, oni su i tako rijetki, to vidite tek kad imate neki problem tko stane uz vas i pruzi vam ruku pomoci, ostale također udaljite od sebe.
          baš i ne postoji sto načina da makneš tu osobu iz obitelji kad nemaš gdje, jedina opcija bi mi bila otić odavdje ali gdje, nisam zaposlen a nemam kod koga ni ostat koji dan ni ništa tako da sam na neki način primoran trpit to a izbivat čitav dan van kuće samo da nebi bio izložen tome i nije baš neko riješenje...
          Once more into the fray
          Into the last good fight I'll ever know
          Live and die on this day
          Live and die on this day

          Comment


          • #65
            Re: Depresija i bodybuilding

            nemam ni ja gdje, ali vjeruj da postoji nacin, iako to ne dolazi preko noci, znaci cijeli zivot sam podcjenjivan, nis moje ne valja, itd. uostalom vjerujem da i sam znas nazalost kako je to, ali uz redovite kontrole kod nekoga tko ti moze pomoc, tko tebi odgovara jer i sam sam promijenio nekoliko psihijatara i psihologa i polako stvari sjednu na svoje mjesto, naucis se s tim borit na nacin da te ne mogu izbacit iz "tracnica" jer ne mozes i ne pokusavaj druge mijenjat, to ne ide, promijeni sebe, to mozes.

            Comment


            • #66
              Re: Depresija i bodybuilding

              Originally posted by Samo-ja View Post
              zbog tih razloga nisam ni ja išao, jako jako dugo sam se opirao tome kad sam se odlučivao za to dali ću otići tamo ili ne trebalo mi je 2ije godine zato (da se odlučim), a što se tiče medicinske dokumentacije ona je tajna i nitko nema pravo gledati nju naravno postoje poslovi koji traže dokaz da si psihički zdrav (vojska,policija i nekakvi zaštitari) ali osim njih nitko drugi nema niti pravo niti uvid u to i iskreno govoreći otišao sam tamo i nitko to nije znao čak ni moja vlastita obitelj (nikom nisam rekao) i sad samo oni znaju za to i nitko drugi a otišao sam tamo jer sam jednostavno bio kao bure baruta samo sam čekao da eksplodiram jedino što mi je donekle pomagalo su bili treninzi kickbox-a ali ne zbog treninga samih nego zbog udaranja u vreću (možeš se iživit koliko hoćeš i nećeš napravit nikakvu štetu nikome, eventualno možeš sebe ozljedit ako udaraš nepravilno ali osim toga ništa drugo)
              Da, zato sam i naveo tih par primjera.
              Inače, koliko ti dugo posjećuješ psihijatra i uzimaš tablete? Dali osjećaš poboljšanja ili?
              Ja do sad kakav god problem sam imao uspio sam ga sam riješiti tako da do sad nisam nikad posjetio psihijatra i uzimao ljekove, a nadam se da ni dalje neću imati potrebe.

              Comment


              • #67
                Re: Depresija i bodybuilding

                Originally posted by Ant0ni0 View Post
                Da, zato sam i naveo tih par primjera.
                Inače, koliko ti dugo posjećuješ psihijatra i uzimaš tablete? Dali osjećaš poboljšanja ili?
                Ja do sad kakav god problem sam imao uspio sam ga sam riješiti tako da do sad nisam nikad posjetio psihijatra i uzimao ljekove, a nadam se da ni dalje neću imati potrebe.
                psihijatra oko godinu dana isto tako i ljekove samo što ih svaka 2/3 mjeseca promjenim jer nemaju efekta tj. ne osjećam da mi pomažu čak štoviše odmažu mi jer pored toga što se osjećam šugavo i to sve oni me još uspavljuju tako da mi nebude baš ni dočega...
                Once more into the fray
                Into the last good fight I'll ever know
                Live and die on this day
                Live and die on this day

                Comment


                • #68
                  Re: Depresija i bodybuilding

                  Originally posted by Samo-ja View Post
                  psihijatra oko godinu dana isto tako i ljekove samo što ih svaka 2/3 mjeseca promjenim jer nemaju efekta tj. ne osjećam da mi pomažu čak štoviše odmažu mi jer pored toga što se osjećam šugavo i to sve oni me još uspavljuju tako da mi nebude baš ni dočega...
                  hm.. ako je lokacija OS tvoje stvarno mjesto stanovanja, ne znam ti preporučit psihijatra jer ne poznajem ih... za ZG bih znao... no, ne vjerujem da je tvoj slučaj toliko težak da ti ni jedan psihijatar u OS ne bi mogao sastavit dobru terapiju i savjetima ti pomoći da ustaneš na noge.. stoga potrudi se i nađi još nekog psihijatra koji ti se sviđa, ali se onda i drži njegovih uputa i ni lijevo ni desno... inače, jako, jako mali broj slučajeva teške depresije ne reagira na lijekove pa mora ići na druge metode liječenja, pa sumnjam baš da si ti taj slučaj.. ali moraš ustrajat u terapiji, nema druge..
                  depresija nije bolest zbog koje će te netko držat zatvorenog u bolnici, osim ako sam odabereš hospitalizaciju kao način liječenja (što i nije loš odabri jer si tamo pod stalnim nadzorom i intenzivnom psiho-teprapijom, raznim radionicama itd..) , stoga ne boj se!
                  a što se tiće prijatelja, vjeruj mi, pravi prijatelj bi razumio tvoje stanje.. onaj tko to ne razumije ili se ne trudi razumjeti, nije niti vrijedan zvati se prijateljem.. uostalom, šta će ti prijatelj sa takvim primitivnim razmišljanjem?! o čemu bi inače s takvom osobom razgovarao?
                  prijatelji su ipak bitni da bi uspio, stoga si moraš naći društvo ali na nekom drugom mjestu i okruženju..
                  Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                  Comment


                  • #69
                    Re: Depresija i bodybuilding

                    Originally posted by riss View Post
                    hm.. ako je lokacija OS tvoje stvarno mjesto stanovanja, ne znam ti preporučit psihijatra jer ne poznajem ih... za ZG bih znao... no, ne vjerujem da je tvoj slučaj toliko težak da ti ni jedan psihijatar u OS ne bi mogao sastavit dobru terapiju i savjetima ti pomoći da ustaneš na noge.. stoga potrudi se i nađi još nekog psihijatra koji ti se sviđa, ali se onda i drži njegovih uputa i ni lijevo ni desno... inače, jako, jako mali broj slučajeva teške depresije ne reagira na lijekove pa mora ići na druge metode liječenja, pa sumnjam baš da si ti taj slučaj.. ali moraš ustrajat u terapiji, nema druge..
                    depresija nije bolest zbog koje će te netko držat zatvorenog u bolnici, osim ako sam odabereš hospitalizaciju kao način liječenja (što i nije loš odabri jer si tamo pod stalnim nadzorom i intenzivnom psiho-teprapijom, raznim radionicama itd..) , stoga ne boj se!
                    a što se tiće prijatelja, vjeruj mi, pravi prijatelj bi razumio tvoje stanje.. onaj tko to ne razumije ili se ne trudi razumjeti, nije niti vrijedan zvati se prijateljem.. uostalom, šta će ti prijatelj sa takvim primitivnim razmišljanjem?! o čemu bi inače s takvom osobom razgovarao?
                    prijatelji su ipak bitni da bi uspio, stoga si moraš naći društvo ali na nekom drugom mjestu i okruženju..
                    iz Os sam, samo što ovdje psihijatri drukčije rade tj. po 5min programu dođeš tamo uđeš unutra u ambulantu i toliko otprilike vremena imaš još veći problem je što je svaki dan netko drugi tj. drugi doktor/ica tako da i kad hoćeš ići kod jednog te istog moraš čekat po 1-2tjedan da "uhvatiš" svog, jedino što mi je donekle bilo pomoglo je bila dnevna bolnica...
                    Once more into the fray
                    Into the last good fight I'll ever know
                    Live and die on this day
                    Live and die on this day

                    Comment


                    • #70
                      Re: Depresija i bodybuilding

                      Ova rasprava postaje dosadna...

                      Samo-ja da te pitam nešto...
                      Što te veseli u životu? Onako istinski.

                      Comment


                      • #71
                        Re: Depresija i bodybuilding

                        Originally posted by pava View Post
                        Ova rasprava postaje dosadna...
                        Nema ovdje nikakve rasprave, ja mislim da ova tema dobro dođe ''Samo-ja'' da se malo olakša i porazgovara s nekim tko nije psihić i mislim da je to sasvim u redu, jos ako mu to pomaze super....
                        Međusobno se najbolje razumijemo, bolje nego ce nas psihić razumijeti.

                        Comment


                        • #72
                          Re: Depresija i bodybuilding

                          Originally posted by Samo-ja View Post
                          iz Os sam, samo što ovdje psihijatri drukčije rade tj. po 5min programu dođeš tamo uđeš unutra u ambulantu i toliko otprilike vremena imaš još veći problem je što je svaki dan netko drugi tj. drugi doktor/ica tako da i kad hoćeš ići kod jednog te istog moraš čekat po 1-2tjedan da "uhvatiš" svog, jedino što mi je donekle bilo pomoglo je bila dnevna bolnica...
                          Pročitaj stranicu prije, baš je riss napisao kako postoji više vrsta psihijatara tako da pogledaj kod kakvog ti ideš.

                          Inače, znam jednu osobu koja ide kod psihijatra (psihoterapeuta) i razgovori traju po 45 minuta i budu jednom tjedno i čini mi se da su ti psihijatri (psihoterapeuti) najbolji za rješavanje psih. problema.

                          Comment


                          • #73
                            Re: Depresija i bodybuilding

                            Originally posted by Ant0ni0 View Post
                            Pročitaj stranicu prije, baš je riss napisao kako postoji više vrsta psihijatara tako da pogledaj kod kakvog ti ideš.

                            Inače, znam jednu osobu koja ide kod psihijatra (psihoterapeuta) i razgovori traju po 45 minuta i budu jednom tjedno i čini mi se da su ti psihijatri (psihoterapeuti) najbolji za rješavanje psih. problema.
                            pa razgovori bi i trebali toliko trajati.. znam kad sam pratila djeda kod dr. benića... 45min sam tamo sjedila i čekala... ne znam koji psihijatar može išta riješiti u 10min
                            I know i can be what i wanna be,
                            if i work hard at it,
                            i'll be where i wanna be
                            i know i can, i know i can <3

                            Comment


                            • #74
                              Re: Depresija i bodybuilding

                              Originally posted by Slavonka23 View Post
                              pa razgovori bi i trebali toliko trajati.. znam kad sam pratila djeda kod dr. benića... 45min sam tamo sjedila i čekala... ne znam koji psihijatar može išta riješiti u 10min
                              je.. trebao bi trajati po 45min ali u nekim ustanovama to traje po 10min zato što nema dovoljno psihijatara pa ne stignu više... to je problem kod nas, što država ne želi platit više doktora.. fali kadra, a mladi doktori, koji bi mogli radit, zbog takve države koja se ne brine dovoljno o njima i ne nudi dovoljno specijalizacija, odlaze van.. pa kad vide kako je vani, ne vračaju se u ovu rupu
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment


                              • #75
                                Re: Depresija i bodybuilding

                                ne tjeram ja nikog da razgovara (piše) na ovu temu ako ne želi nemora, ja sam ionako samo random frik... otvorio sam temu čisto da vidim dali ima takvih ljudi (s tim problemom) a da uz to i vježbaju jer je meni to živa muka tj. teško mi se pokrenit zbog ad-a i depresije valjda pa se doslovce moram natjerati
                                Once more into the fray
                                Into the last good fight I'll ever know
                                Live and die on this day
                                Live and die on this day

                                Comment

                                Working...
                                X