Announcement

Collapse
No announcement yet.

koliko je BB zapravo zdrav sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

    Originally posted by kelly
    Originally posted by Dalibor
    Ti sportaši koje si naveo da su umrli na terenu su umrli jer su imali neku urođenu najvjerovatnije srčanu manu koja nije na vrijeme otkrivena te zbog toga nisu izdržali napore vrhusnkoh profesionalnog sporta.
    Da,ali neki su umrli i zbog kemijanja.
    Vrlo moguće.
    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

    I know it's hard to keep an open heart
    When even friends seem out to harm you
    But if you could heal a broken heart
    Wouldn't time be out to charm you

    November Rain, Guns and Roses

    Comment


    • #17
      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

      Originally posted by Dalibor
      Originally posted by riss
      s ovim drugim dijelom posta se u potpunosti slažem, al ova podjela na kemiju i ne kemiju ne služi ničemu... ne vidim koja je poanta te podjele?

      ono zbog čeka sam otvorio ovu temu, najviše sam ciljao na neke supstance kao npr. dušićni oksid, efedrin, različitit preparati za "imunost", ekstrakti kojekavih bilja, nekritična upotreba vitamina i minerala te lijekova za bol i temperaturu...
      to što sam naveo nikako nije bezopasno i čini mi se da ljudi olako uzimaju te preparate...
      Opet miješati ili dovoditi u vezu efedrin sa dodacima prehrani je čista glupost.
      molim te lijepo gdje sma ja napisao da je efedrin dodatak prehrani? napisao sam "supstanca"
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #18
        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

        Originally posted by Dalibor
        Originally posted by kelly
        Originally posted by Dalibor
        Ti sportaši koje si naveo da su umrli na terenu su umrli jer su imali neku urođenu najvjerovatnije srčanu manu koja nije na vrijeme otkrivena te zbog toga nisu izdržali napore vrhusnkoh profesionalnog sporta.
        Da,ali neki su umrli i zbog kemijanja.
        Vrlo moguće.
        mislim da je prilično sigurno da su svi umrli "zbog" kemije, s tim da naravno da im je to bilo više manje urođeno a hemija im je samo bila trigger.

        Comment


        • #19
          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

          ili je sve kemija (hrana, suplementi, voda koju pijemo) ili je sve prirodno... jer mlijeko iz kojeg se dobiva protein se dobije od krave koja je npr. šusana sa nekim kemikalijama... ili je su ju hranili s hranom koja je modificirana. tako da te rasprave jednostavno nemaju smisla i nepotrebne su. prirodno = ne prirodno, tu danas više nema granice.
          što se tiče zdravlja i bodybuildinga, mogu reći da nikad u životu nisam bio zdraviji od kad se bavim ovim sportom... nisam se ni jednom prehladio, nit me boljela glava u zadnje 2 godine, dok je prije to bio čest slučaj
          možda je to samo sreća, a možda i nije, no ja vjerujem da uz prehranu, treninge i bodybuilding način života se nisam nikad bolje osjećao. kako psihički, tako i fizički.
          malo sam si zeznuo lakat i rame, al to nema veze sa samim sportom nego se zalomi da se nisam dobro zagrijao ili sam htio napravit malo previše serija i ponavljanja.
          sve u svemu, thumbs up za bodybuilding!

          Comment


          • #20
            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

            Originally posted by wook
            ili je sve kemija (hrana, suplementi, voda koju pijemo) ili je sve prirodno... jer mlijeko iz kojeg se dobiva protein se dobije od krave koja je npr. šusana sa nekim kemikalijama... ili je su ju hranili s hranom koja je modificirana. tako da te rasprave jednostavno nemaju smisla i nepotrebne su. prirodno = ne prirodno, tu danas više nema granice.
            što se tiče zdravlja i bodybuildinga, mogu reći da nikad u životu nisam bio zdraviji od kad se bavim ovim sportom... nisam se ni jednom prehladio, nit me boljela glava u zadnje 2 godine, dok je prije to bio čest slučaj
            možda je to samo sreća, a možda i nije, no ja vjerujem da uz prehranu, treninge i bodybuilding način života se nisam nikad bolje osjećao. kako psihički, tako i fizički.
            malo sam si zeznuo lakat i rame, al to nema veze sa samim sportom nego se zalomi da se nisam dobro zagrijao ili sam htio napravit malo previše serija i ponavljanja.
            sve u svemu, thumbs up za bodybuilding!
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #21
              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

              Originally posted by kelly
              Originally posted by riss
              s ovim drugim dijelom posta se u potpunosti slažem, al ova podjela na kemiju i ne kemiju ne služi ničemu... ne vidim koja je poanta te podjele?
              Nije to nikakva stručna podjela niti sam to htio reći, to je više laička podjela na zdrave i neškodljive dodatke prehrani i one druge stvari koje su zabranjene. Možda se nisam dobro izrazio,ali velika većina ljudi ne zna što je whey pa ga trpa u isti koš sa raznim steroidima itd...
              ovako, whey nema potrebe komentirat, to znamo svi što to je....njega nisam uopće spominjao... mene zabirnjava ono što sam u postu iznad nazvao "supstancama" za koje znam da bilderi koriste... (eto možete efedrin izbacit sa onog popisa, ako vas to posebno veseli, ali komentirajte sve ostalo)

              na izraz "kemija" sam posebno alergičan, zato što se time veliča ono što je "prirodno" a odnosi se na ekstrakte kojekakvih korijenja koji kakti daju snagu i tome slično... većina ljudi ne zna da je ono što je prirodno ne mora nužno bit i zdravo... štoviše, ljudi nisu uspili sintetizirat tako jake otrove kakvi u prirodi postoje!... tako da je ta podjela na prirodno i neprirodno suvišna...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #22
                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                Slažem se s tobom kad kažeš da u prirodi ima svačega ali ovdje većina nas kad kaže prirodno misli na dodatke kao što su whey, glutamin, bcaa, dekstroza i sl.
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #23
                  Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                  Originally posted by riss
                  ovako, whey nema potrebe komentirat, to znamo svi što to je....
                  Ne znaju svi što je whey i dok god po forumu dečki pišu da im roditelji ne daju piti whey ima potrebe govoriti što je whey, kako je dobijen i čemu služi...
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #24
                    Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                    Originally posted by riss
                    ono zbog čeka sam otvorio ovu temu, najviše sam ciljao na neke supstance kao npr. dušićni oksid, efedrin, različitit preparati za "imunost", ekstrakti kojekavih bilja, nekritična upotreba vitamina i minerala te lijekova za bol i temperaturu...
                    to što sam naveo nikako nije bezopasno i čini mi se da ljudi olako uzimaju te preparate...
                    vecina ljudi olako uzimaju sve te dodatke prehrani bez da se dovoljno informiraju. Realno je da nista od toga nije previse zdravo. Znas i sam ako si na medicini da svi ti preparati konstantno opterecuju organizam posebice gastrointestinalni sustav. A i statistike pokazuju(patologija) da ljudi koji unose manje kalorija duže žive, tako da je vec to kontradiktorno sa samim BB. Ako se tako gleda onda nista nema smisla, trebalo bi zivjeti pod staklenim zvonom...ali slazem se sa tobom u pogledu neinformiranosti i olakog uzimanja...
                    Sto se tice vitamina, minerala i ostalih dodataka to opet znas sa farmakologije kakvo misljenje o njima imaju
                    jedan primjermega 3-riblji triglicerid-reklamiraju ju kao neko cudo koje ima ne znam ni sam kakve sve utjecaje. Realno jedina pomoc kod ljudi koji imaju problem sa masnocama(povecan LDL,smanjen HDL) su hipolipemici, sama omega nema dovoljnu "moc"(laicki receno)
                    Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                    Comment


                    • #25
                      Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                      Originally posted by Moi
                      A i statistike pokazuju(patologija) da ljudi koji unose manje kalorija duže žive, tako da je vec to kontradiktorno sa samim BB.
                      aj da vidim te statistike, ako uopće postoje, i ako su rađene na ljudima koji te kalorije i potroše, znači sportašima.

                      Originally posted by Moi
                      Sto se tice vitamina, minerala i ostalih dodataka to opet znas sa farmakologije kakvo misljenje o njima imaju
                      svi takvi dodatci su potrebni bilo kojoj SPORTSKO AKTIVNOJ osobi, pogotovo BBeru.

                      Originally posted by Moi
                      edan primjermega 3-riblji triglicerid-reklamiraju ju kao neko cudo koje ima ne znam ni sam kakve sve utjecaje. Realno jedina pomoc kod ljudi koji imaju problem sa masnocama(povecan LDL,smanjen HDL) su hipolipemici, sama omega nema dovoljnu "moc"(laicki receno)
                      opće ne želim komentirat. mogu ti linkat bar 30 istraživanja koja pokazuju dobre strane omege3, i to ne milu i gloriju. mislim nije omega čudotvorna, al djeluje i vrijedan je suplement zasigurno

                      Comment


                      • #26
                        Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                        Ja dajem svoj glas za BB,meni je osobno donio jako puno dobra,promjenio sam opčenito filozofiju života na bolje i boli me kifla ko kaj misli kaj je kemija i kaj nije...

                        Comment


                        • #27
                          Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                          Opa Kelly,postao si Mr.Olympia,čestitam na tituli

                          Comment


                          • #28
                            Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                            Originally posted by Vladebisi
                            Opa Kelly,postao si Mr.Olympia,čestitam na tituli
                            :text-thankyouyellow:
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #29
                              Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                              Originally posted by Marijan

                              aj da vidim te statistike, ako uopće postoje, i ako su rađene na ljudima koji te kalorije i potroše, znači sportašima.

                              Originally posted by Moi
                              Sto se tice vitamina, minerala i ostalih dodataka to opet znas sa farmakologije kakvo misljenje o njima imaju
                              svi takvi dodatci su potrebni bilo kojoj SPORTSKO AKTIVNOJ osobi, pogotovo BBeru.

                              Originally posted by Moi
                              edan primjermega 3-riblji triglicerid-reklamiraju ju kao neko cudo koje ima ne znam ni sam kakve sve utjecaje. Realno jedina pomoc kod ljudi koji imaju problem sa masnocama(povecan LDL,smanjen HDL) su hipolipemici, sama omega nema dovoljnu "moc"(laicki receno)
                              opće ne želim komentirat. mogu ti linkat bar 30 istraživanja koja pokazuju dobre strane omege3, i to ne milu i gloriju. mislim nije omega čudotvorna, al djeluje i vrijedan je suplement zasigurno
                              vecina BB pretjeruje sa unosom kalorija, pogotovo u fazi mase, zato i taj visak ugljikohidrata se pretvara u masti-znaci te kalorije ne potrose vec se taloze(ugljikohidrati) u obliku masti..
                              sto se vitamina tice u potpunosti se slazem sa tobom, da su neophodni. Tu se javlja problem sto vecina tih preparata nisu dokazani i potvdeni, sto se odnosi na ucinkovitost same apsorpcije, vec vecina njih samo prode kroz gastrointestinalni sustav,bez apsorpcije...
                              omega djeluje ali opet je stvar u prenapuhanosti i krivoj reklami o njezinoj djelotvornosti...
                              Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

                              Comment


                              • #30
                                Re: koliko je BB zapravo zdrav sport?

                                Eh, gojaznost je nezdrava kakva god bila, to je već druga stvar
                                ali prosječan čovjek nije profesionalni bb i njegov kalorijski plus je puno manji i rijetki će otići u gojaznost ako pravilno treniraju.

                                prenapuhanost nije samo karakteristika omege3 već svakog proizvoda na svijetu
                                ali razlika ipak postoji. a to je da omega djeluje :P ne čudesno, ali ima više pozitivnih karakteristika od bilo kojeg suplementa.

                                Comment

                                Working...
                                X