Announcement

Collapse
No announcement yet.

Maximus1950 (hžv) :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Maximus1950 (hžv)

    Originally posted by Maximus1950 View Post
    u mirin bro?
    Nemaš pojma koliko
    Simplify.

    There are no shortcuts to any place worth going.

    ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
    HARDER.


    Comment


    • #77
      Re: Maximus1950 (hžv)

      Originally posted by Maximus1950 View Post
      Moran priznat da uopce ne patin od velikih ruku... Dosta cesto ih i preskocin u treningu. To bi moga bit razlog zaostajanja

      Pa osjecaj na cucnju je zapravo jako dobar. Uzmen puno zraka pri samom pocetku, drzin do kraja, prsa gore i ajmo, sta se same tehnike tice, osjecaj je odlican. Iako moran pripazit malo na tlak. A erektore gotovo da i ne osjetin... I sve vise mi se cini da cu morat ulozit u adistarke, romaleosice ili sta vec nadjem. Jos uvik san malo krut i sjecan da mi tezina mrvicu ide put naprid jer mi peta nema dovoljno cvrst oslonac da tezinu pribacin skroz straga...
      Mogao bi reci isto za sebe, ne patim, ali potajno želim doci do neke velicine koja me zadovoljava (yes homo)...no sad mozgam i dalje kako da popravim tehniku, da probam jako low bar, a ne ko inace na trap sve..no opet kolko se sjecam na low bar me ubijale ruke konkretnije nesto između ramena i lakta, možda noga ma u pm, moram napraviti izmjene poput 1 cm niže šipka i sl. da se nešto dogodi, koji bi tvoj savjet bio po pitanju pause SQ PL nacinom?
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #78
        Re: Maximus1950 (hžv)

        Originally posted by hardstyle91 View Post
        Mogao bi reci isto za sebe, ne patim, ali potajno želim doci do neke velicine koja me zadovoljava (yes homo)...no sad mozgam i dalje kako da popravim tehniku, da probam jako low bar, a ne ko inace na trap sve..no opet kolko se sjecam na low bar me ubijale ruke konkretnije nesto između ramena i lakta, možda noga ma u pm, moram napraviti izmjene poput 1 cm niže šipka i sl. da se nešto dogodi, koji bi tvoj savjet bio po pitanju pause SQ PL nacinom?
        Mene kod ruku i ramena zapravo jedino interesira ona izripanost. A to opet nije pitanje velicine nego % bf...

        Prvo sta se tice te boli, jesi li vuka sipku u ledja, odnosno u pod? Znan da ovo zvuci potpuno nelogicno jer je prirodno da ako sipka klizi, pomazemo i rukama da ostane na mistu al i ja san prije s tim bolovima muku mucia, i onda san negdi naletia na video(neman pojam koji) di lik objasnjava to vucenje i jednostavno san se preporodia, a o boljoj fiksaciji sipke na ledja i torakalnoj ekstenziji da i ne govorin.

        Nevezano za video pitas za pl pause cucanj? Jer ovo na videu je oly cucanj. Snimka je stvarno losa pa se ne vidi tocna pozicija tenisica al stav mi je cak malo uzi od sirine ramena. U svakom slucaju, veci je kut u kolinima nego u kukovima, tako da... Iskreno, ako vec mislis pauzirat na PLu, box squat je po meni bolje rjesenje ako ti je cilj poradit na donjem dijelu pokreta. Pogotovo ako imas nekakvih problema sa donjim ledjima( u smislu te neke neugode).

        A sta se tice tvoje tehnike pl cucnja, stvarno bi volia vidit snimku, po mogucnosti iz par razlicitih kuteva. Treniras doma, to ti nebi triba bit problem, samo nemoj gol trenirat. Pa cu ti konkretno moc rec sta bi ja na tvom mistu minja.

        A pozicioniranje sipke, kod mene je ona malo iznad kljucne kosti na pl cucnju, dok je na ovom videu(oly) mrvicu vise, moooozda centimetar, centimetar ipo, sve iznad toga mi stvara jako cudan pritisak na kraljesnicu, vjerojatno jer iman krzljav trapez.

        Comment


        • #79
          Re: Maximus1950 (hžv)

          Originally posted by Maximus1950 View Post
          Mene kod ruku i ramena zapravo jedino interesira ona izripanost. A to opet nije pitanje velicine nego % bf...

          Prvo sta se tice te boli, jesi li vuka sipku u ledja, odnosno u pod? Znan da ovo zvuci potpuno nelogicno jer je prirodno da ako sipka klizi, pomazemo i rukama da ostane na mistu al i ja san prije s tim bolovima muku mucia, i onda san negdi naletia na video(neman pojam koji) di lik objasnjava to vucenje i jednostavno san se preporodia, a o boljoj fiksaciji sipke na ledja i torakalnoj ekstenziji da i ne govorin.

          Nevezano za video pitas za pl pause cucanj? Jer ovo na videu je oly cucanj. Snimka je stvarno losa pa se ne vidi tocna pozicija tenisica al stav mi je cak malo uzi od sirine ramena. U svakom slucaju, veci je kut u kolinima nego u kukovima, tako da... Iskreno, ako vec mislis pauzirat na PLu, box squat je po meni bolje rjesenje ako ti je cilj poradit na donjem dijelu pokreta. Pogotovo ako imas nekakvih problema sa donjim ledjima( u smislu te neke neugode).

          A sta se tice tvoje tehnike pl cucnja, stvarno bi volia vidit snimku, po mogucnosti iz par razlicitih kuteva. Treniras doma, to ti nebi triba bit problem, samo nemoj gol trenirat. Pa cu ti konkretno moc rec sta bi ja na tvom mistu minja.

          A pozicioniranje sipke, kod mene je ona malo iznad kljucne kosti na pl cucnju, dok je na ovom videu(oly) mrvicu vise, moooozda centimetar, centimetar ipo, sve iznad toga mi stvara jako cudan pritisak na kraljesnicu, vjerojatno jer iman krzljav trapez.
          Zvuci nelogicno, ali tu tehniku koristim kod onih dodatnih ponavljanja, inace radim high bar cucanj, ali kad zapne malo spustim sipku i tiskam sipku u pod, ali opet nekako nemam tu neku sigurnost tj. snagu da bi tako i inace radio s nekim vecim kilazama...zbilja sam probao puno toga po pitanju cucnja, cak do te mjere da sa 60-70kg znam brzo otkazat jer samo i iskljucivo tiskam nogama, ako zelim kvad vise prebacim teziste na prste ili radim prednji cucanj, a glut i loža pate tiskanjem direkt iz pete, ali je potrebna jebacka ravnoteza govorec o brzom otkazu...ne patim za onim "samo cucni i digni gore" ne znam ni ja koje kilaze - po tom pitanju max je 160 no nikako me ne privlace velike kilaze...da ne duljim, ono sto zelim je pronaci si tehniku cucnja s kojom bi imao malo konstantniju progresiju, morao bi snimiti pa da procjenis di sam šta sam, cim se sjetim snimim

          PL pause cucanj se onda moze i reci da sam radio jer sam cesto radio box jedan period, no sacekajmo snimku da ne kopam dalje i spamam temu
          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

          Comment


          • #80
            Re: Maximus1950 (hžv)

            @hardy:
            Sudeci po ovom tekstu, moran priznat da imamo jako razlicite filozofije kad je u pitanju cucanj... Al mozda je to bas ono sta ti triba.
            Cekan snimku...


            Evo jos malo snimki s treninga.
            Tek san pocea radit sumo DL a kao assistance work san radia deficit DL.
            Sinoc san bia na zabavi s ekipom s posla, junk+puno previse alkohola+nespavanje, ipak, odlucia san odradit trening i zapravo san iznenadjen koliko se dobro osjecan na sumo DLu.



            Radna serija je bila 170kg x 5 i hvat mi je veliki problem, ne koristin gurtne a na mistu di je uvatin, sipka je potpuno glatka, cak ni hook grip ne pomaze pretjerano. Al prostora za napredak ima puno, kako u tehnici, tako i u tezinama. Snimljena je druga radna serija 140kgx8, vjerojatno je moglo bit jos par komada al ovo mi je prvi ozbiljni trening na kojem je sumo prva vjezba pa san se suzdrza+gore spomenuti razlog. Svidja mi se sta san u stanju puno bolje drzat ledja ravnima nego na konvencionalnom, to je svakako veliki plus. Mislin da cu se neko vrime posvetit sumo DLu. Neki ce vjerojatno primjetit da mi je lockout na nekim ponavljanjima upitan. Razlog? Nikad ne iden u hiperekstenziju, nisan na natjecanju, nema sudaca koji bi lift proglasili nevazecim, mozda je to bezrazlozna fobija, al hiperesktenziju ne volin.



            Na snimci je deficit DL 90kg x 8, takodjer je bilo jos puno prostora sta se tice broja ponavljanja i kilaze, al krenia san konzervativno. Nisan zna kakav ce bit osjecaj za ledja i ocu li ih uopce bit u stanju drzat ravnima. Na snimci se ne vidi al stojin na ploci od 20 kg i na njoj je drvena daska, visina je cca 8-10cm. CIlj mi je bia da kukovi budu sta u najvisem mogucem polozaju, bez da ugrozin ledja, i zapravo san sasvim zadovoljan, kukovi gotovo da i ne idu vertikalno, samo put naprid.

            Toliko od mene, ocekujen kritike i komentare.

            Comment


            • #81
              Re: Maximus1950 (hžv)

              Dižeš iz kičme... Povredićeš se...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #82
                Re: Maximus1950 (hžv)

                Mark Rippetoe je jednom izjavia: "Deadlift is not a squat.", vodin se tom tezom i trudin se iman minimalnu vertikalnu putanju kukova. Dosada nisan ima apsolutno nikakvih problema sa kraljesnicom. Ne znan, vrime ce pokazat ko je u pravu...
                Last edited by Maximus1950; 22-12-13, 01:59.

                Comment


                • #83
                  Re: Maximus1950 (hžv)

                  Ma pezim te malo...

                  DL 200 kg je više nego odličan rezultat za naturalca.... Kakvom god tehnikom da ih podigne...
                  Last edited by Dača; 22-12-13, 02:04.
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #84
                    Re: Maximus1950 (hžv)

                    Tehnika na mjestu kod suma, kod deficita bi vise "trgao" dlake na nogama, ali i ovako je prolazno gledajuci moje kriterije...eno ti video kod mene u temi
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • #85
                      Re: Maximus1950 (hžv)

                      Bez uvrede al tehnika ti je ocajna za deadlift. Nikakav pokret iz nogu nemas skoro jedino to cimanje na pocetku koje ostane samo na cimanju bez ikakvog pokreta, na pocetku gledas u pod i sav si savijen ko kifla i sve pada na donji dio leda, ne vuces iz latova ni najmanje. Sva mudrost je u tome si zamislis da ti moras uc pod sipku a ne ju vuc sa donji djelom leda. Deadlift nije vjezba za donji dio leda, nego doslovno vjezba koja pogada od zadnje loze, gluteusa, cjelih leda, latova, zadnje rame itd itd... A ovaj tvoj pokret po meni pogada samo donja leda i to opasno... Ovak ces se kad tad povrijedit. Pretpostavljam da radis jako malo ponavljanja pa to sve ispadne nekako, da radis veci broj ponavljanja mislim da bi bilo gadno.... Snage imas i to se vidi, svaka cast na tome al tehnika nikakva... Al ima tu strucnijh od mene pa nek ti pojasne bolje. I zaboravi na deficit deadlift dok ne dovedes tehniku na pravi nivo. I na obicnom se cjeli savijes a deficit pogotovo...
                      Last edited by Homemade; 22-12-13, 10:24.

                      Comment


                      • #86
                        Re: Maximus1950 (hžv)

                        I jos sam jedna stvar ramena ti moraju bit u ravnini sa spikom na pocetku pokreta, a pogledaj gdje su tvoja ramena kad pocinjes pokret. Debelo ispred sipke i teoretski je nemoguce da koristis ista drugo osim donji leda.

                        Comment


                        • #87
                          Re: Maximus1950 (hžv)

                          pogledaj ovo




                          mada treba na ovome raditi, i mobilnosti treba dosta za ovo i ja se maksimalno trudim za to
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #88
                            Re: Maximus1950 (hžv)

                            @hardy: Jasno mi je sta zelis rec al to onda ubija smisao deficit DLa? Nisan ekspert, prvi put ga radin, al kroz ovo izdizanje nogu iznad normalne razine(sta rezultira povecanjem duzine puta sipke) cilj je poboljsat fleksibilnost loze i erektora, i bas zato nisan "trza nogama", cilj mi je bia da u pocetnoj poziciji loza i erektori budu maksimalno kontrahirani a da se pritom ne gubi cvrstina u donjim ledjima(sta mislin da mi je uspilo) i to je u biti rezultiralo sa ovako visokop ostavljenim kukovima. Istina, dosta tezine su ledja podnila, al sitite se da je ovo 90kg, niti 50% mog 1RM+ to i je bia cilj.

                            Originally posted by Homemade View Post
                            Bez uvrede al tehnika ti je ocajna za deadlift. Nikakav pokret iz nogu nemas skoro jedino to cimanje na pocetku koje ostane samo na cimanju bez ikakvog pokreta, na pocetku gledas u pod i sav si savijen ko kifla i sve pada na donji dio leda, ne vuces iz latova ni najmanje. Sva mudrost je u tome si zamislis da ti moras uc pod sipku a ne ju vuc sa donji djelom leda. Deadlift nije vjezba za donji dio leda, nego doslovno vjezba koja pogada od zadnje loze, gluteusa, cjelih leda, latova, zadnje rame itd itd... A ovaj tvoj pokret po meni pogada samo donja leda i to opasno... Ovak ces se kad tad povrijedit. Pretpostavljam da radis jako malo ponavljanja pa to sve ispadne nekako, da radis veci broj ponavljanja mislim da bi bilo gadno.... Snage imas i to se vidi, svaka cast na tome al tehnika nikakva... Al ima tu strucnijh od mene pa nek ti pojasne bolje. I zaboravi na deficit deadlift dok ne dovedes tehniku na pravi nivo. I na obicnom se cjeli savijes a deficit pogotovo...
                            Ma prijatelju otvoren san ja za kritike, procita san tvoj post nekoliko puta al ni nakon toga ja ne vidin u njemu apsolutno nikakav smisao niti relavantnost u odnosu na ova 2 videa.

                            1. To cimanje i "kiflasta ledja"o kojima pricas... Kiflasta su ledja jer se izmedju ponavljanja odmaran i disen, znaci drzanjem cvrstine bi se samo nepotrebno umara+ionako radin reset posli svakog ponavljanja, a to sta tebi izgleda ko cimanje je sapravo moj setup za samo ponavljanje, nakon cimanja su mi ledja ravna, a to se sve desava prije nego sipka krene s poda, dakle kiflasta ledja i cimanje su nebitni. A u pod gledan zato jer je tako glava u ravnini sa kraljesnicom, i trudin se ostat tako do kraja, to je inace puno zdravije za vrat
                            2. Vec san gore objasnia zasto rade donja ledja, uostalom guglaj malo deficit DL od nekih jacih liftera pa ces vidit kako izgleda, iznenadia bi se.
                            3. Sta se tice samog polozaja ramena i latova, latovi ne "vuku", latovi guraju sipku uz tijelo koristeci ruke kao kuke(pullover ti je primjer mehanizma), na snimci se jasno vidida sipka ide okomito gore, ne bizi put naprid, dakle latovi ocito rade svoj posao.

                            Opet kazen, ne tvrdin da san u pravu, ovo je prvi put da radin vjezbu i rado priman kritike, al zasada je jedina kritika da se spustim nize, sta cu naravno probat i mozda cak i snimku stavit. :P

                            Al van toga, mislin da se zna ko ima pravo komentirat ovakve stvari. Ja san u zivotu bia na jednoj jedinoj dijeti od misec ipo dana, pa mi to ne daje za pravo da komentiran keto dijete i raznorazne gluposti, nego pustan ljude koji imaju vise prakticnog iskustva, nastranu sva teorija koju san naucia. Isto je i ovde, Komentirat moze recimo kelly, koji ima snimku serije DLa od 200kg na forumu, triplez i slicni, koji imaju znanje i iskustvo i tezine iza sebe. Pa necu valjda od prosjaka na ulici pitat savjet kako se obogatit?

                            EDIT: e tebe san ceka triplez Evo, bacam se na gledanje.

                            Comment


                            • #89
                              Re: Maximus1950 (hžv)

                              za ovu visinu kukova....pa jarane, jel mozes vise uraditi cucanj paralele ili pola od toga? pa normalno ovo s manjim ROM

                              uostalom to je poprilicno individualno i neko jednostavno starta vise od drugih, i to je uredu dok god nema neumjeren pokret tipa prvo kukovi pa ledja (a sta je za tebe bolje ti niko ne moze reci preko snimke jednog lifta dok te ne uputi uzivo i pogleda ti sve varijacije - ali ono, tu si sam sebi najbolji trener )
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • #90
                                Re: Maximus1950 (hžv)

                                Oi. Slazen se sa Hoemadeom. Cucanj radis ludilo, al po meni za deadlift imas losu tehniku. Ode ti radi nsto malo zadnja loza, al najveci dio ti preuzimaju donja ledja. Ne gledas prema naprid, ramena su naprid i uopce ne upires nogama da odvojis uteg od poda na pocetku. Prva pozicija ti je pogresna - kukovi previsoko. Ja radin totalno drukcije. Ne mislin da ces sjevbat ledja jel su ti ispravljena cilo vrime i amo rec utrenira si ovu tehniku. Al sa ovakvin deadlifton neces dobit puno.
                                ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

                                Comment

                                Working...
                                X