Announcement

Collapse
No announcement yet.

Maximus1950 (hžv) :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Maximus1950 (hžv)

    Originally posted by TripleZ View Post
    za ovu visinu kukova....pa jarane, jel mozes vise uraditi cucanj paralele ili pola od toga? pa normalno ovo s manjim ROM

    uostalom to je poprilicno individualno i neko jednostavno starta vise od drugih, i to je uredu dok god nema neumjeren pokret tipa prvo kukovi pa ledja (a sta je za tebe bolje ti niko ne moze reci preko snimke jednog lifta dok te ne uputi uzivo i pogleda ti sve varijacije - ali ono, tu si sam sebi najbolji trener )
    Prvo sta se samog videa tice, hm, cini mi se da san nesto slicno jednom gleda, jer zapravo san se trudia gurat kolina vani i kao nogama rascjepit pod napola a da pritom kukovi ostanu visoko, iako san osjetia da ne mogu bas do kraja. Pa lik na videu sam kaze da je cilj izbjec onaj dio pokreta koji lici na cucanj, dakle smanjit vertikalnu putanju kukova... A o tome ja non stop pricam.

    Istina, al tu "cucanj logiku" ne mozes aplicirat na DL, prvenstveno jer DL pocinje sa pozitivnim dijelom pokreta(al nije da to tebi moran tumacit :P). Samim time je razlika oces li se spustit do paralele ili atg, dok s druge strane sipka na dl uvik stoji na podu. Teoretski kad bi postojala osoba sa abnormalno dugim (ali potpuno funkcionalnim) rukamagdje bi sipki tribalo 10cm pokreta da ledja dodju do lockouta, bili ti taj lift moga prozvat nevazecim? Ja sada ne govorin o dovoljnoj aktivaciji svih misica, ja govorin o podizanju najvece moguce tezine.

    Normalno da ja najbolje znan kako se osjecan u svojoj kozi, al savjeti i kritike sa strane su itekako potrebni.

    Originally posted by Bobby Sands View Post
    Oi. Slazen se sa Hoemadeom. Cucanj radis ludilo, al po meni za deadlift imas losu tehniku. Ode ti radi nsto malo zadnja loza, al najveci dio ti preuzimaju donja ledja. Ne gledas prema naprid, ramena su naprid i uopce ne upires nogama da odvojis uteg od poda na pocetku. Prva pozicija ti je pogresna - kukovi previsoko. Ja radin totalno drukcije. Ne mislin da ces sjevbat ledja jel su ti ispravljena cilo vrime i amo rec utrenira si ovu tehniku. Al sa ovakvin deadlifton neces dobit puno.
    hhh izgleda da cu morat stavit i snimku konvencionalnog deadlifta, da vidite razliku...
    Za glavu san vec objasnia, to mi apsolutno niko ne moze rec da je krivo. Sta se tice visine kukova, hm, probat cemo drugacije...

    Comment


    • #92
      Re: Maximus1950 (hžv)

      Originally posted by Maximus1950 View Post
      Prvo sta se samog videa tice, hm, cini mi se da san nesto slicno jednom gleda, jer zapravo san se trudia gurat kolina vani i kao nogama rascjepit pod napola a da pritom kukovi ostanu visoko, iako san osjetia da ne mogu bas do kraja. Pa lik na videu sam kaze da je cilj izbjec onaj dio pokreta koji lici na cucanj, dakle smanjit vertikalnu putanju kukova... A o tome ja non stop pricam.

      Istina, al tu "cucanj logiku" ne mozes aplicirat na DL, prvenstveno jer DL pocinje sa pozitivnim dijelom pokreta(al nije da to tebi moran tumacit :P). Samim time je razlika oces li se spustit do paralele ili atg, dok s druge strane sipka na dl uvik stoji na podu. Teoretski kad bi postojala osoba sa abnormalno dugim (ali potpuno funkcionalnim) rukamagdje bi sipki tribalo 10cm pokreta da ledja dodju do lockouta, bili ti taj lift moga prozvat nevazecim? Ja sada ne govorin o dovoljnoj aktivaciji svih misica, ja govorin o podizanju najvece moguce tezine.

      Normalno da ja najbolje znan kako se osjecan u svojoj kozi, al savjeti i kritike sa strane su itekako potrebni.


      hhh izgleda da cu morat stavit i snimku konvencionalnog deadlifta, da vidite razliku...
      Za glavu san vec objasnia, to mi apsolutno niko ne moze rec da je krivo. Sta se tice visine kukova, hm, probat cemo drugacije...
      procitaj mi post ponovo nisi fino skontao cini mi se....ne ici u cucanj tj. drzati kukove poprilicno visoko je ono sto ti i ja kazem

      it's not a squat
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #93
        Re: Maximus1950 (hžv)

        Pa to san i ja napisa.
        E al pazi o cemu se radi onda... Na sumo DLu mislin da kukovi nisu previsoko, dakle ljudi uglavnom kritiziraju deficit DL, jer su mi tu kukovi previsoko. Medjutim, ako su mi ledja ravna, i ako mi je cilj radit na toj fleksibilnosti i snazi loze i erektora, di je onda gornja granica visine kukova u pocetnoj poziciji? Znaci, ja bi triba spustit kukove, iako san u stanju odrzat formu donjih ledja... To se kosi sa mojom kompletnom filozofijom, al onda opet, ne tvrdin da san strucnjak za dl, ja san vise squat guy i bas zato zelin cut argumentirana misljenja.

        Comment


        • #94
          Re: Maximus1950 (hžv)

          99% sam siguran da ko god ti kaze da su kukovi previsoki na deficit DLu nije nikad radio deficit DL



          kao kad sam ja postavio front squat pa su mi rekli ''e super je to ali ti koljena prelaze noge''



          ali ono...mozda ti je malo i visok deficit ? meni licno bude samo ta ploca ispod nogu....vjerujem da tako ima vecu prenosivost na pravi DL....mislim svaku vjezbu mozes uciniti tezom i tezom u osnovi izvedbe ali za sve to za cijenu smanjene kilaze i promjene forme, a licno mislim da good old heavy lifting jos uvijek drzi svoju reputaciju za dobar nacin treniranja, mislim da je vise velikih nogu izgradjeno jednostavno heavy squatsima nego jednonoznim pistol squats sa 4kg kettlebellsima iznad glave i sve to na onoj spravi za balansiranje - kuzis sta hocu reci ?


          edit: da ti odgovorim na pitanje...gornje granice nema, bitno je da je pokret ujednacen iz kukovi i ispravljanja ledja....ako bi spustio kukove jos, pa onda pocetak pokreta bi ti bio ''hips shooting up'' i onda tek zakljucavanje ledja, to je vec problematicno
          Last edited by TripleZ; 22-12-13, 15:23.
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #95
            Re: Maximus1950 (hžv)

            Zato san i reka da necu pitat prosjaka savjet kako se obogatit...

            Ma da, pa ja prvi se vodim tom logikom, ne sican se kad san uopce radia leg press a kamoli ekstenziju.
            Mislis da mi je dosta 2-3 cm deficita? Nekako mi se to cini premalo? Znan da vise nije uvik bolje, al nekako mi se cinilo premalo. A nista, drugi put cu samo na dasci radit pa cemo vidit...

            Comment


            • #96
              Re: Maximus1950 (hžv)

              probaj pa vidi





              a ne kazem da neko ko nema 200+ DL ne moze pomoci, definitivno moze...ali velika vecina ne moze sorry (ali znam frajera koji dize duze od mene a ima manji DL i SQ i opet bi ga uzeo za trenera ili savjetnika sta vec)
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #97
                Re: Maximus1950 (hžv)

                Takvi su zbilja rijetki, znas i sam.

                Comment


                • #98
                  Re: Maximus1950 (hžv)

                  A gle moj ti je savjet dobronamjeran a ti procjeni sam. Tehnika nema apsolutno veze sa tezinom to je masu ljudi dokazalo na masu situacija da sa ocajnom tehnikom dizu extra tezine. Uostalom pogledaj na netu kako ljudi rade sumo deadlift i vidjet ces sve sto sam ti rekao. Nemoze glava gledat prema dolje u deadliftu nikako,glava mora bit konstanto uspravna i gledat ravno ispred da bi kraljeznica bila pravilna. Znas sta rade treneri, uzmu letvu i stave ti na kraljeznicu od vrata na dolje i mora ostat ravno, pa sad ti vidi dal je to moguce kod tebe. Ako pricamo o rdl onda glava moze gledat dolje jer kukovima guras nazad i onda to ima smisla da ti ne padne opterecenje na donji dio leda nego na zadnju lozu. Ramena nemogu bit ispred sipke na pocetku pokreta nikako nego tocno u ravnini sa spikom jer je nemoguce iz te pozicije pravilno upotrijebit noge i latove. Ovo za cimanje sry ak ti je to samo relax onda sam to krivo protumacio al opet nego ne koristis nego samo donja leda. A za latove si shvatio sta sam htio reci al sam se krivo izrazio. Htio sam rec da tvoji latovi ulaze u igru tek kad si skoro ispravljen pa oni zadrze spiku a to je samo trecina pokreta. Uglavnom ima tu strucnih ljudi koji ce ti to detaljno objasnit. Nije nista zlonamjerno i nemoras se ljutit, samo zelim pomoc da se ne ozljedis jer tijelo trpi do neke granice i posljedice dodu kroz vrijeme.

                  Comment


                  • #99
                    Re: Maximus1950 (hžv)



                    1) iz ove pozicije(pocetak vucenja) kada bi gledao jos prema naprijed samo bi kraljeznicu dovodi u vise nezgodan polozaj, kako je sad je poprilicno 'u liniji''

                    2) to za ramena stoji....rijesilo bi se automatski kada bi kukove primakao blize kako mu objasnjava u videu koji sam stavio
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • Re: Maximus1950 (hžv)

                      Lijepo si povuko liniju pa pogledaj dal zavrsava na vratu ili na vrhu glave jer je gurnuta unazad . U svakom slucaju lijepo si povukao liniju koja govori sve .Ramena i gornji dio leda nisu u liniji sa ostatkom jer gleda prema dolje na pocetku pokreta. Tocno vidis na liniji da ramena i gornji dio propadaju prema naprijed i naravno da sve pada na donja leda onda.

                      Comment


                      • Re: Maximus1950 (hžv)

                        puno srece sa svojim pokusajem uravnjena vrata i ledja u 2014oj




                        i da, vjerovatno si mislio na ovog gospodina kad si rekao ''treneri to koriste'' mada vecina bitnih trenera koji imaju ljude koji vuku medju top 1% svijeta to ne rade
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • Re: Maximus1950 (hžv)

                          homemade, imaš ti neki video dl-a?



                          elliot hulse kada ispravlja nečiji dl isto drži štap na leđima, ali on svejedno govori da glava treba gledati prema dolje
                          http://www.youtube.com/watch?v=W5qcN_w_m8c
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment


                          • Re: Maximus1950 (hžv)

                            Ne mislim samo na njega nego na dosta toga sto sam na netu gledao i kako su meni pokazivali. Mislim ne gledas u nebo nego ravno ispred, a ne u pod. Nemam video al imas na netu kolko zelis objasnjenja. Makar tu se moram slozit da ima dosta varijacija sto se tice tog pogleda al nitko ne govori da se gleda bas u pod ispod nego ravno ispred u daljinu u pod u nekim varijacijama al dobro to manje bitno sad. U svakom slucaju da pomakne ramena u ravninu sipke morao bi i popravit polozaj glave automatski i onda bi i tehnika bila pravilnija.

                            Comment


                            • Re: Maximus1950 (hžv)

                              Daleko od toga homemade, nisan ja ni tvrdia da si zlonamjeran, samo san odgovoria na dio kritika za koje smatran da su neutemeljene.

                              Uzmi u ozbir da je u pitanju 2. radna serija, a unatoc tome sve je poprilicno ravno, 3Z je povuka crtu i nema nekih vecih odstupanja. Da moze bolje, moze, al onda opet prvi put radin sumo. Vrat i glava su u ravnini s kraljesnicom, i ne svacam cemu to bespotrebno gledanje gore kad san vec u ravnini? Da se razumimo , nije mi to neki sveti gral, kad iden na 85-90% 1RM, ja nesvjesno zabacin glavu nazad jer mi je lakse, al ovde za time nema potrebe.


                              @Triplez: Hm, al ako jos priblizim kukove sipki(a da pritom ne iden u cucanj) zar me to nece dovest u nepovoljniji polozaj za vucenje, jer ce ramena jos dodatno ic preko sipke?

                              Comment


                              • Re: Maximus1950 (hžv)

                                Kao pripadnik oldskul ekipe ja bih se ovdje složio s Homemade oko tehnike. Noge su ipak jače od leđa pa treba što više vući nogama pa tek onda leđima, to je i logično. Znači kičma ravno, trup što uspravniji a guzica što niže dole, pogled ravno-čak malo i povišen i najveći dio posla trebaju obaviti noge. Ja sam tehniku DL-a učio prije više od 30 godina dok sam trenirao WL, trener mi je bio viceprvak Jugoslavije. Isto sam učio kao što radi ovaj klinac od 56 kila, koji izbacuje bez problema 95 kg, skoro duplu svoju masu:




                                Originally posted by TripleZ View Post
                                vecina bitnih trenera koji imaju ljude koji vuku medju top 1% svijeta to ne rade
                                Tako je, i za mene je ova fora sa štapom neispravna tehnika.
                                Mali sa snimke radi nabačaj (nabačaj = mrtvo + prednji čučanj) sa 95 kg, mislim da DL radi sa cca 150 kg bez problema, vjerojatno i više.
                                Last edited by kelly; 24-12-13, 20:19.
                                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                                Comment

                                Working...
                                X