Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premium - slike & napredak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Leon - slike & napredak

    Originally posted by Maximus1950 View Post
    Pa zar snaga nije dovoljna beneficija?

    DL ima dobar carryover na cucanj i taman da nema nikakvih drugih prednosti, radia bi ga samo zbog toga...

    Inace, prijatelj mi se nedavno ozljedia u negativnom dijelu pokreta, sa 70kg. Spominjem cisto jer ja osobno negativni dio pokreta apsolutno nikad ne radim.



    jeli teska ozljeda?

    ja isto kad dignem uteg samo ga bacim dole pa ponovno dizem

    Comment


    • #32
      Re: Leon - slike & napredak

      to je za mene polu-pokret. Dok me neko ne uvjeri da nije.

      Comment


      • #33
        Re: Leon - slike & napredak

        nemam ja tebe sta uvjeravat jer me briga dal je to za tebe polu pokret

        Comment


        • #34
          Re: Leon - slike & napredak

          onda ce jedan od nas zauvijek zivjeti u zabludi...

          Comment


          • #35
            Re: Leon - slike & napredak

            Originally posted by jozo13 View Post
            jeli teska ozljeda?

            ja isto kad dignem uteg samo ga bacim dole pa ponovno dizem
            Probaj onda raditi tako da sta brze dignes, a sta sporije spustas, recimo biceps na klupi sa dvije bucice pa ces viditi jel svejedno kontrolirano spustati ili bacati, ista stvar sa bencon

            Comment


            • #36
              Re: Leon - slike & napredak

              Ma nije nista pretjerano ozbiljno, ima neku neugodu i blagu bol u ledjima, vjerojatno ce proc krooz tjedan dva uz odmor i istezanje.

              @Stix: Prvo, pricamo o deadliftu, a ne o bencu ili bicep curlu. Drugo, sta se snage tice, pozitivni dio pokreta je jedini koji je bitan, dakle dizanje sipke sa poda. Ako iko planira nabit masu u ledjima i za to koristi negativni dio pokreta u deadliftu, moran rec da je ta osoba po mom skromnom misljenju *****a budala.

              Comment


              • #37
                Re: Leon - slike & napredak

                Iznenadio si me sa zadnji postom, do sada sam imao visoko misljenje o tvom znanju.
                Pa nisu samo leđa opterećena deadliftom, sta je sa zadnjom ložom, guzicom i ostatkom?
                To je isto kao kad bi na čučnju samo digao gore iz čučnja i bacio na pod i tako u krug, meni to zvuči više *****no nego ova tvoja teorija...

                Comment


                • #38
                  Re: Leon - slike & napredak

                  Originally posted by hardstyle91 View Post
                  evo moje pitanje pošto DL ne radim, koje beneficije imaš od DL-a osim snage? Pustimo sada price da DL povecava razinu testa, povecava trapez, dubinu leđa itd.
                  Sad si me malo bacio u depru ja bas sad radio lat naprijed 4x, dead lift 4x, lat iza 4x, jos malo izolacija i zgibove na kraju treninga.. Jos prije nisam dead lift radio.. A cuo sam da Ado ne radi DL jer nije "bilderska" vjezba

                  Comment


                  • #39
                    Re: Leon - slike & napredak

                    Nek je neko na glasu ko malo iskusniji(iako je to dosta relativan pojam) i dobro kotira, svi jedva cekaju skocit i napast zbog neke *****rije koja je recena. Malo me podsjeca na animal planet i borbe izmedju muzjaka za primat...

                    Iskreno, nije me bas briga sta mislis o mom znanju. Ako procitas gornje postove, umisto da me bezglavo napadas, svatit ces da se pricalo samo o ledjima i u tom kontekstu san govoria. Nije bilo govora ni o gluteusu ni o kvadricepsu ni o lozi. Pricalo se iskljucivo o izgradnji misicne mase ledja.

                    Originally posted by goran86 View Post
                    To je isto kao kad bi na čučnju samo digao gore iz čučnja i bacio na pod i tako u krug, meni to zvuči više *****no nego ova tvoja teorija...
                    Bravissimo! Medjutim, ono sta ne znas je da se deadlift po jednoj stvari razlikuje i od benca i od cucnja, pokret pocinje od pozitivnog dijela pokreta i nema stretch reflexa. Dakle, u cucnju prvo napravis negativni dio pokreta(koji je ujedno i laksi od koncentricnog) i pripremis CNS za ono sta slijedi, i pri samom dnu pokreta, uz same kontrakcije misicnih vlakana, i elasticna sila pohranjena u misicima i tetivama igra ulogu i pomaze u pozitivnom dijelu pokreta. Laicki receno jel.

                    Kod deadlifta toga nema, jer sipku dizes s poda i sve pocinje koncetricnim dijelom pokreta. I samim time je DL puno zahtjevniji za CNS i sta se snage tice, dovoljno je to radit.

                    A ta varijanta cucnja o kojoj pricas, nesto slicno postoji i zove se pin squat. I koristi se u treningu snage. Guglaj.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Leon - slike & napredak

                      Originally posted by Maximus1950 View Post
                      Ma nije nista pretjerano ozbiljno, ima neku neugodu i blagu bol u ledjima, vjerojatno ce proc krooz tjedan dva uz odmor i istezanje.

                      @Stix: Prvo, pricamo o deadliftu, a ne o bencu ili bicep curlu. Drugo, sta se snage tice, pozitivni dio pokreta je jedini koji je bitan, dakle dizanje sipke sa poda. Ako iko planira nabit masu u ledjima i za to koristi negativni dio pokreta u deadliftu, moran rec da je ta osoba po mom skromnom misljenju *****a budala.
                      Ja sam dosad radio DL i s negativnim dijelom pokreta. Sva sreća s relativno malom težinom, 50 kg i dosad nikakvih posljedica.

                      Tvrdiš da bih trebao nakon gornjeg pokreta, podizanja jednostavno baciti uteg kao što TripleZ radi u svom videu?

                      Comment


                      • #41
                        Re: Leon - slike & napredak

                        Odem na trening, nema me 2ipo sata i vi ste nabacili 20 postova i samo se raspravljate ko sta bolje zna.
                        Uopce necu nista komentirat, bolje da nista ne pisem.
                        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                        ----------------------------------------------------------------
                        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                        Comment


                        • #42
                          Re: Leon - slike & napredak

                          Sirimo mrznju 1950

                          Comment


                          • #43
                            Re: Leon - slike & napredak

                            Najjaci trening prsa svih vremena.

                            Doc ce sljedeci tjedan paket sa osnovim suplementima. Malo izolata, jedan manji gainer cisto da se jos malo vratim na staro, bcaa/glutamin kombinirano za intra-workout i naravno 5kila maltodextrina koji mi se do sada pokaza kao uvjerljivo najbolji UH. Naravno, Vitargo je druga prica, ali je preskup za nesto na bazi ugljikohidrata.

                            Cilj mi je sad postic nesto vise, odlipit se od vecine i razgulit iz HRV jer ovdje bas i nema velikih mogucnosti za ono sta ja zelim.
                            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                            ----------------------------------------------------------------
                            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                            Comment


                            • #44
                              Re: Leon - slike & napredak

                              Meni su osobno ledja oduvik bila vjerojatno najbolji segment, a moram priznat teska srca da mrtvo nisam prakticira u vremenima (i do vremena) kad su mi bila na max (po izgledu i velicini). Sad u novije doba odradim mrtvo, odnosno ukombiniram ga u program da malo prevarim tilo i dosta mi dobro dode, dosta mi dobro pogodi sve (al to je vjerojatno i do cinjenice sta ga ne radim cesto, a tako je kompleksna i teska vjezba).

                              Comment


                              • #45
                                Re: Leon - slike & napredak

                                Originally posted by Maximus1950 View Post
                                Pa zar snaga nije dovoljna beneficija?
                                how yes no
                                Originally posted by TripleZ View Post
                                nema ni jedne vjezbe koja je neophodna da izgradite odredjeni dio tijela, ni jedne

                                a pored toga ima milion beneficija osnovnih vjezbi iznad nekih *****rija kablovima i masinama za 99% nas


                                e da, heavy i 15 ponavljanja ne idu u istu recenicu...ono sto radis za 15 ponavljanja nije za tebe/mene relativno heavy

                                i koliko god je pogresno staviti u isti kos snagu i hipertrofiju jos mnogo veca je greska razdvojiti ih kao da nemaju paralele
                                nejde heavy i 15 ponavljanja? Kako ne, rest pause tehnika i udri.
                                Originally posted by Viper View Post
                                Sad si me malo bacio u depru ja bas sad radio lat naprijed 4x, dead lift 4x, lat iza 4x, jos malo izolacija i zgibove na kraju treninga.. Jos prije nisam dead lift radio.. A cuo sam da Ado ne radi DL jer nije "bilderska" vjezba
                                Ma gle, Viper, nikakva bedara, jesam ja igdje rekao da je DL loš, radi ga slobodno, samo sam kao sto sam rekao htio ukazati na to da ima milijun nacina doci do cilja, kako u snazi tako i u hipertrofiji, a ne hvaliti samo jednu vježbu kao da je sve od nje proizašlo
                                Je.beni balkan, kao da sam pucao na neciji mozak i njegovo mišljenje hahaha
                                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                                Comment

                                Working...
                                X