Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premium - slike & napredak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Leon - slike & napredak

    Originally posted by Homemade View Post
    Svaka cast na posvecenosti i ucestalosti obroka al 30 dex + 50 grama maltodextrin je takvo provociranje inzulina da sljedecih 5 sati ima da letis... Ni ovi na zescim stvarima ne trpaju tolko maltodextrina. Takoder 300 grama krumpira ti je oko 37 grama uh, a 150 grama rize je skoro tri puta vise pa ti nije bas ekvivalent zamjena Pretpostavljam da si bio jako mrsav pa iz tog razloga ova prehrana ima nekog smisla al nemoj se igrat sa tolkim dozama maltodextrina nije to bas tako bezopasna stvar.
    Za sve one koji ne znaju, maltodextrin je UH kao i dextroza. Ja to volim kombinirati jer ne zelim samo dextrozu posto sam misljenja da se toliko velika kolicina secera ne moze probaviti u jednom obroku i vjerujem da bi dio zavrsio u masne naslage.

    Da, bio sam jako mrsav, ali velike kolicine UH mi nikad, ali bas nikad nisu smetale. Shake nakon treninga mi legne bez problema. Ne stavim uvijek tocno 50g nego 45-50, ali to je nebitno.

    Takodjer moram te ispravit, 300g kuhanog krumpira ima 57 UH, a 125g tjestenine ili rize oko 80-85 UH.
    Razlika je oko 30g UH, medutim ja volim mijenjati stvari i s obzirom da sam unio puno UH u shakeu poslije treninga i da cu unijeti jos UH u sljedecem obroku onda ta razlika ne predstavlja nikakav problem.
    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
    ----------------------------------------------------------------
    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

    Comment


    • #77
      Re: Leon - slike & napredak

      Maltodextrin drzi inzulin kontinuirano jako jako visoko i u velikim dozama je opasan tako da se ne igraj sa tim. Uvijek sam za mjesanje secera zbog bolje probave i osmolarnosti. 10 grama dex, 10, 15 maltodextrin . Ne vise. Nikakvo trpanje sa dexom i jos 50 grama maltodextrin. Ovo je dobro ispalo jer si bio jako mrsav pa ljudi misle da se od secera raste pa se natrpavaju secerima u pwn sto je nebuloza. Al ponavljam ne igraj se sa takvim dozama maltodextrina nije zezancija. Ovi koji suna kemiji stavljalju po 20 grama tokom treninga i 20 nakon da drze inzulin visoko stalno, a tebi to sigurno netreba a ti trpas jos vise.
      A ovo za krumpir, sirov je oko 12 - 15,6 uh na 100 grama kako koja tablica. Sto sigurno nije ekvivalent 150 grama rize
      Last edited by Homemade; 02-02-14, 16:40.

      Comment


      • #78
        Re: Leon - slike & napredak

        Originally posted by Homemade View Post
        Maltodextrin drzi inzulin kontinuirano jako jako visoko i u velikim dozama je opasan tako da se ne igraj sa tim. Uvijek sam za mjesanje secera zbog bolje probave i osmolarnosti. 10 grama dex, 10, 15 maltodextrin . Ne vise. Nikakvo trpanje sa dexom i jos 50 grama maltodextrin. Ovo je dobro ispalo jer si bio jako mrsav pa ljudi misle da se od secera raste pa se natrpavaju secerima u pwn sto je nebuloza. Al ponavljam ne igraj se sa takvim dozama maltodextrina nije zezancija. Ovi koji suna kemiji stavljalju po 20 grama tokom treninga i 20 nakon da drze inzulin visoko stalno, a tebi to sigurno netreba a ti trpas jos vise.
        A ovo za krumpir, sirov je oko 12 - 15,6 uh na 100 grama kako koja tablica. Sto sigurno nije ekvivalent 150 grama rize
        Ovo za krumpir, kuhani je 19g UH / 100g
        Evo imas ovdje tablicu http://www.vjezbaj.com/kalorijska-tablica/

        hahh vidim da te malo strah od UH/secera

        Imam 3 mjeseca mase pa cu na definiciju. Takodjer postupno cu smanjivati UH i moram vidjeti tocno kako ce mi odogvarati, ali ima jos vremena.
        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
        ----------------------------------------------------------------
        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

        Comment


        • #79
          Re: Leon - slike & napredak

          Znam kolko uh ima krumpir bez brige. I hrana se vaze sirova a ne kuhana A ovo su ti samo moji dobronamjerni savjeti a ti odlucis sam I nisam nigdje pricao o smanjivaju uh nego o trpanju secerima u pwm i 50 grama maltodextrin, sto apsolutno nema veze sa ukupnim unosom uh, ni masom ni definicijom. I ne pricaj gluposti ne sprdaj se ako ne razumijes materiju. Lijep pozdrav i jos jednom podrska na posvecenosti.

          Comment


          • #80
            Re: Leon - slike & napredak

            Originally posted by Homemade View Post
            Znam kolko uh ima krumpir bez brige. I hrana se vaze sirova a ne kuhana A ovo su ti samo moji dobronamjerni savjeti a ti odlucis sam I nisam nigdje pricao o smanjivaju uh nego o trpanju secerima u pwm i 50 grama maltodextrin, sto apsolutno nema veze sa ukupnim unosom uh, ni masom ni definicijom. I ne pricaj gluposti ne sprdaj se ako ne razumijes materiju. Lijep pozdrav i jos jednom podrska na posvecenosti.
            ...ako kazes da se hrana vaze sirova, zasto onda postoji razlika izmedju kolicine kalorija za kuhani, przeni i peceni krumpir, samim time razlika u Ugljikohidratima.

            Imamo razlicito misljenje sto se tice maltodextrina.
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #81
              Re: Leon - slike & napredak

              Joj meni strasno kakva pitanja. Zamisli 100 grama rize prije kuhanja i nakon kuhanja kad popije vodu ima 500 grama lol A ak krumpir przis na ulju il sta vec naravno da ima vise kalorija i sl. Ukratko sve se mjeri sirovo i tocka. I ne postoji misljenje o maltodextrinu nego postoji ono sto je ispravno i sto nije al ja ti zelim svu srecu.

              Comment


              • #82
                Re: Leon - slike & napredak

                Originally posted by Homemade View Post
                Joj meni strasno kakva pitanja. Zamisli 100 grama rize prije kuhanja i nakon kuhanja kad popije vodu ima 500 grama lol A ak krumpir przis na ulju il sta vec naravno da ima vise kalorija i sl. Ukratko sve se mjeri sirovo i tocka. I ne postoji misljenje o maltodextrinu nego postoji ono sto je ispravno i sto nije al ja ti zelim svu srecu.
                Poprilicno fantaziraš.
                Termička obrada hrane mijenja njen kemijski sastav i strukturu.
                I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                ----------------------------------------------------------------
                Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                Comment


                • #83
                  Re: Leon - slike & napredak

                  Haha. Jep od 100 grama sirove rize sa 77 uh, dobis 500 grama kuhane i tih 500 grama ima 5 puta vise uh lol i onda sa tim mozes nahranit gladne u svijetu jer si skuhao i dobio vise hrane magijom.

                  Comment


                  • #84
                    Re: Leon - slike & napredak

                    Originally posted by Homemade View Post
                    Haha. Jep od 100 grama sirove rize sa 77 uh, dobis 500 grama kuhane i tih 500 grama ima 5 puta vise uh lol i onda sa tim mozes nahranit gladne u svijetu jer si skuhao i dobio vise hrane magijom.
                    Ovaj tvoj komentar cu kopirat u svoj signature/potpis.
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #85
                      Re: Leon - slike & napredak

                      tako je, na primjer pire krumpir uopće ne liči na krumpir
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #86
                        Re: Leon - slike & napredak

                        ako hranu važeš sirovu, uzet ćeš vrijednosti za sirovu

                        a ako važeš obrađenu, uzet ćeš vrijednosti za obrađenu


                        meni je bolje sirovu je vagati, jer nikad ne možeš točno znati koliko je npr riža upila vode
                        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                        Fak me, right?

                        Comment


                        • #87
                          Re: Leon - slike & napredak

                          Slobodno to je sprdnja na tvoj komentar da se hrani mjenja sastav kuhanjem i da se smanjuje ili povecava broj uh. 100 grama rize sirove i dalje ima isto uh i isto kalorija kad nju skuhas ako ti to nije jasno onda je to jako tuzno.

                          Comment


                          • #88
                            Re: Leon - slike & napredak

                            Originally posted by kingpin View Post
                            tako je, na primjer pire krumpir uopće ne liči na krumpir
                            Dobra lol

                            Comment


                            • #89
                              Re: Leon - slike & napredak

                              prodajem mladi krompir zvati izmedju 12 i 16 h:
                              073 - 662 - 593
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • #90
                                Re: Leon - slike & napredak

                                Originally posted by domagoj View Post
                                ako hranu važeš sirovu, uzet ćeš vrijednosti za sirovu

                                a ako važeš obrađenu, uzet ćeš vrijednosti za obrađenu


                                meni je bolje sirovu je vagati, jer nikad ne možeš točno znati koliko je npr riža upila vode
                                Naravno riza upije vodu, ali konacni rezultat je isti u ovom slucaju. Ovaj lik tu fantazira o nekim x5 povecanjima kao iz sprdancije posto je sam sebe preveslao u prethodnim postovima.

                                Takodjer za njega kuhani, peceni i sirovi krumpir ima isto kalorija.
                                I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                                ----------------------------------------------------------------
                                Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                                Comment

                                Working...
                                X