Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premium - slike & napredak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Leon - slike & napredak

    Sve se vaze sirovo i nema mudrovanja i to sam odma napisao. I ne, hrani se ne mjenja sastav kuhanjem to je i dalje ista hrana I nikako nemozes nesto vagat kuhano jer neznas koliko je vode popilo. Jep pricam totalne gluposti a ti mi dajes tablicu koliko koja hrana ima kuhana i sl i onda vazes sirovo

    Comment


    • #92
      Re: Leon - slike & napredak

      Originally posted by Homemade View Post
      hrani se ne mjenja sastav kuhanjem to je i dalje ista hrana
      Originally posted by Homemade View Post
      hrani se ne mjenja sastav kuhanjem to je i dalje ista hrana
      Originally posted by Homemade View Post
      hrani se ne mjenja sastav kuhanjem to je i dalje ista hrana
      Originally posted by Homemade View Post
      hrani se ne mjenja sastav kuhanjem to je i dalje ista hrana
      facepalm_227785.jpg
      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
      ----------------------------------------------------------------
      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

      Comment


      • #93
        Re: Leon - slike & napredak

        300g krumpira tesko da ima 37g UH. 100g sirovog krumpira ima 18-19g UH, barem po onome sta san ja zapamtia.


        Ako hrana kuhanjem ne mijenja sastav, daj mi onda objasni razliku izmedju sirovog jaja i skuhanog jaja(ili na bilokoji drugi nacin termicki obradjenog) i zasto se ne preporucuje konzumirat prvu varijantu, a druga je pozeljna zbog denaturalizacije proteina i puuuuno vece iskoristivosti istoga, ako je sirova i skuvana namirnica u biti ista stvar istog sastava?

        Comment


        • #94
          Re: Leon - slike & napredak

          Originally posted by Premium.Better View Post

          Takodjer za njega kuhani, peceni i sirovi krumpir ima isto kalorija.
          pa kuhani i sirovi i imaju, a pečeni ima više za onoliko koliko je upio ulja. razlika je jedino u GI
          Znoj štedi krv

          Comment


          • #95
            Re: Leon - slike & napredak

            iskoristivost nije puno veca, niti to zanima prosjecnog covjeka koji nije bilder pa opet ni oni ne piju sirova jaja, zasto?

            zato sto se kuhanjem ubijaju bakterije, kod jaja prvenstveno salmonela


            opet ostaje isti broj P/M/UH a to homemade govori...i kod rize ostaje isti broj samo u racunicu ulazi voda
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #96
              Re: Leon - slike & napredak

              Originally posted by Maximus1950 View Post
              300g krumpira tesko da ima 37g UH. 100g sirovog krumpira ima 18-19g UH, barem po onome sta san ja zapamtia.


              Ako hrana kuhanjem ne mijenja sastav, daj mi onda objasni razliku izmedju sirovog jaja i skuhanog jaja(ili na bilokoji drugi nacin termicki obradjenog) i zasto se ne preporucuje konzumirat prvu varijantu, a druga je pozeljna zbog denaturalizacije proteina i puuuuno vece iskoristivosti istoga, ako je sirova i skuvana namirnica u biti ista stvar istog sastava?
              Pretpostavljam da trollas al da ti odgovorim. Krumpir sirovi ima izmedu 12-16,17uh kako gdje pise i kako koji krumpir al to sad nije bitno nego je bitno da se hrana vaze sirova a ne nakon termicke obrade i te vrijednosti se uzimaju. Pa da ima i 18,19 nebitno vaze se sirov. I kad skuhas tih 100 sirovog grama krumpira on i dalje ima isti sastav i isti broj uh i kalorija a to sto je popio vode mu daje vecu tezinu nakon kuhanja. Pricam o kalorijskom iznosu i kolicini masti, uh i proteina. A ne o sirovim i kuhanim jajima i tko normalan jede sirova jaja. Hrana se vaze prije obrade i tocka.

              Comment


              • #97
                Re: Leon - slike & napredak

                Riza je banalan primjer, oko cega se uopce raspravljate. To je ko da u bocu od dvi litre ulijes litru mlika i litru vode i racunas ko da su unutra 2 litre mlika. Pa budimo ozbiljni aj.

                Hahah daj nemoj me klat da ces i tu sd izvuc neku novu studiju... Ja san jednom davno ucia da je iskoristivost proteina kod sirovog jaja nekih 50ak% dok je kod termicki obradjenog 98% ili tako nesto. Sad mi reci da je i to bro science i ostavljan se treninga majke mi.

                Comment


                • #98
                  Re: Leon - slike & napredak

                  Originally posted by Homemade View Post
                  Pretpostavljam da trollas al da ti odgovorim. Krumpir sirovi ima izmedu 12-16,17uh kako gdje pise i kako koji krumpir al to sad nije bitno nego je bitno da se hrana vaze sirova a ne nakon termicke obrade i te vrijednosti se uzimaju. Pa da ima i 18,19 nebitno vaze se sirov. I kad skuhas tih 100 sirovog grama krumpira on i dalje ima isti sastav i isti broj uh i kalorija a to sto je popio vode mu daje vecu tezinu nakon kuhanja. Pricam o kalorijskom iznosu i kolicini masti, uh i proteina. A ne o sirovim i kuhanim jajima i tko normalan jede sirova jaja. Hrana se vaze prije obrade i tocka.
                  Undercover Dr.Oz
                  I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                  ----------------------------------------------------------------
                  Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                  Comment


                  • #99
                    Re: Leon - slike & napredak

                    ovaj Premium sam sebe sramoti, a ni ne shvaca to...
                    homemade točno misli

                    Comment


                    • Re: Leon - slike & napredak

                      Originally posted by Maximus1950 View Post
                      Riza je banalan primjer, oko cega se uopce raspravljate. To je ko da u bocu od dvi litre ulijes litru mlika i litru vode i racunas ko da su unutra 2 litre mlika. Pa budimo ozbiljni aj.

                      Hahah daj nemoj me klat da ces i tu sd izvuc neku novu studiju... Ja san jednom davno ucia da je iskoristivost proteina kod sirovog jaja nekih 50ak% dok je kod termicki obradjenog 98% ili tako nesto. Sad mi reci da je i to bro science i ostavljan se treninga majke mi.
                      nemoj se ostavljati treninga, dobar si - ima istrazivanja koja bas to pokazuju ( http://jn.nutrition.org/content/128/10/1716.full ) ali nesto s ovom metodom nije validno, zaboravio sam i sam, samo se sjecam posta gdje je objasnjeno


                      uglavnom stvarna razlika nije toliko velika a treba ih kuhati bas zbog tog ubijanja bakterija prvenstveno
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • Re: Leon - slike & napredak

                        Originally posted by FcB View Post
                        ovaj Premium sam sebe sramoti, a ni ne shvaca to...
                        homemade točno misli
                        Istina je relativan pojam.
                        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                        ----------------------------------------------------------------
                        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                        Comment


                        • Re: Leon - slike & napredak

                          zapravo nije

                          Comment


                          • Re: Leon - slike & napredak

                            Originally posted by Premium.Better View Post
                            Istina je relativan pojam.
                            Ne znaju da je istina voda duboka.

                            Comment


                            • Re: Leon - slike & napredak

                              hhhhh bas mi se svidjaju ove rasprave.

                              Samo mi nije jasno zasto Homemade misli da smo svi toliko glupi da ne znamo da se hrana vaze sirova i da je voda faktor kad je u pi tanju tezina a ne kalorijska vrijednost. Jer eto, dosa san do lean 100kg, ne znajuci vagat hranu i racunat kalorije. Smrka san kreatin, to je razlog vrlo vjerojatno.

                              Nejasno mi je da ljudi mogu tvrdit da hrana termickom obradom ne mijenja svoja kemijska svojstva, ne mijenja ih znacajno mozda, ali ih mijenja. Spremajte hranu na ulju pa recite da to ulje nije prominilo svoja svojstva(transmasti i cuda), recite kuvanom povrcu da je zadrzalo sve vitamine i minerale. Ja to pokusavam objasnit, al dobro, stvaljate mi kuvanu rizu u usta iako to nisan reka.

                              A sta se tice te studije, jebale te studije triplez, ako je i minimalna razlika u pitanju, opet je termickom obradom doslo do promjene.

                              Comment


                              • Re: Leon - slike & napredak

                                pa jest, slazemo se po tom pitanju samo kazem da je isti broj makrosa

                                to i onaj gore pokusava objasniti, ali ovdje **bo lud zbunjenog, ne zna se ko pije a ko placa
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X