Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vege - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Vege - slike

    upravo ovo sto kaze dalibor i s tim da bi nadodao ak se dobro sjecam da bi trebao izbjegavat i uzimanjem s bilocime sto sadrzi limunsku kiselinu..

    Comment


    • Re: Vege - slike

      Originally posted by Songoku View Post
      upravo ovo sto kaze dalibor i s tim da bi nadodao ak se dobro sjecam da bi trebao izbjegavat i uzimanjem s bilocime sto sadrzi limunsku kiselinu..
      Točno. Takvo pravilo je uvijek vrijedilo za monohidrat. Valjda se u međuvremenu nije ništa promijenilo.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • Re: Vege - slike

        Monohidrat ima fazu punjenja, ovaj moderni CEE nema.
        Ne moraš ga ti pit u 500 ml vode, ako ti je odvratan ne moraš.. Možeš stavit 5g u jaaaaako malo vode, pa naget kao rakijicu I onda kasnije zalit sa par čaša vode.. Bitno je samo da se pije puno vode, a ako ti već piješ dovoljnu količinu onda ne trebaš povećavat unos vode..
        Ovo u vezi obroka, naravno da ne možeš nikad na prazan želudac, osim ujutro. No nije isto kad ga popiješ 2 h od zadnjeg obroka i odmah nakon obroka. Probaj onako kak sam ti reko. Ako ne piješ s vodom, možeš sa sokom.
        Danas pauziram pa pijem kreatin samo ujutro, i popio sam ga sa Juicy Fruits sokom od crvene naranče, a u PWM-u ga popijem u 300 ml vode sa mjericom wheya i glukoze. Za vrijeme treninga popijem malo manje od 2 litre vode, i još 2-3 litre vode tokom dana. Znam da je slabo i da bi mogo bolje ali jednostavno se ne mogu natjerat pit vodu :S

        btw u vezi mokraće, kreatin popijem oko 18:00 h u PWM-u i poslije toga mi mokraća bude skoro pa prozirna, i ne osjeti se, dok prije bude sasvim druga stvar. Btw nemoj samo ako ne zaboraviš ili nešto popit 20g kreatina odjednom bit će to šok za bubrege

        Comment


        • Re: Vege - slike

          Aha, hvala Dalibore i Songoku na odgovorima! Dakle, nikako kreatin u limunadu! Piću jedan po ustajanju, drugi posle teretane, treči za "užinu" par sati nakon ručka, i četvrti pre večere i molim lepo. Samo da preživim ovaj loading, posle je lako: jdna doza posle treninga i to je to:9
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • Re: Vege - slike

            Originally posted by pavlek View Post
            Monohidrat ima fazu punjenja, ovaj moderni CEE nema.
            Ne moraš ga ti pit u 500 ml vode, ako ti je odvratan ne moraš.. Možeš stavit 5g u jaaaaako malo vode, pa naget kao rakijicu I onda kasnije zalit sa par čaša vode.. Bitno je samo da se pije puno vode, a ako ti već piješ dovoljnu količinu onda ne trebaš povećavat unos vode..
            Ovo u vezi obroka, naravno da ne možeš nikad na prazan želudac, osim ujutro. No nije isto kad ga popiješ 2 h od zadnjeg obroka i odmah nakon obroka. Probaj onako kak sam ti reko. Ako ne piješ s vodom, možeš sa sokom.
            Danas pauziram pa pijem kreatin samo ujutro, i popio sam ga sa Juicy Fruits sokom od crvene naranče, a u PWM-u ga popijem u 300 ml vode sa mjericom wheya i glukoze. Za vrijeme treninga popijem malo manje od 2 litre vode, i još 2-3 litre vode tokom dana. Znam da je slabo i da bi mogo bolje ali jednostavno se ne mogu natjerat pit vodu :S

            btw u vezi mokraće, kreatin popijem oko 18:00 h u PWM-u i poslije toga mi mokraća bude skoro pa prozirna, i ne osjeti se, dok prije bude sasvim druga stvar. Btw nemoj samo ako ne zaboraviš ili nešto popit 20g kreatina odjednom bit će to šok za bubrege
            hehehe, pa znam, nikako 20 g odjednom, daleko bilo! Hvala na savetima! BTW, nije mi odvratan, baš sam ga probao samo s vodom pre nego što sam umiksovao i voće, i nema neki specijalan ukus. Miris je, s druge strane, totalna sintetika ali, kako drugo i da miriše...
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • Re: Vege - slike

              Originally posted by vege View Post
              Aha, hvala Dalibore i Songoku na odgovorima! Dakle, nikako kreatin u limunadu! Piću jedan po ustajanju, drugi posle teretane, treči za "užinu" par sati nakon ručka, i četvrti pre večere i molim lepo. Samo da preživim ovaj loading, posle je lako: jdna doza posle treninga i to je to:9
              Ne trebaš ni pretjerivat s punjenjem. U konačnici rezultat će biti isti samo što ćeš se malo kasnije napunit. U principu ja ne bi išao ni u fazi punjenja preko nekih 10 do 15 grama dnevno.
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • Re: Vege - slike

                Originally posted by Dalibor View Post
                Ne trebaš ni pretjerivat s punjenjem. U konačnici rezultat će biti isti samo što ćeš se malo kasnije napunit. U principu ja ne bi išao ni u fazi punjenja preko nekih 10 do 15 grama dnevno.
                Aha... pa onda to mnogo olakšava stvari. To bi značilo da mogu lepo da pijem 3 x 5 g dnevno, nedelju dana, pa onda pređem na održavanje 1 x 2,5 g? Tri puta dnevno već mogu super da ukomponujem u raspored
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • Re: Vege - slike

                  Ujutro 5 g, prije treninga 5g, poslije treninga 5 g i to je to za fazu punjenja..
                  Kanije samo održavat 5g u PWM-u i riješena stvar

                  Comment


                  • Re: Vege - slike

                    a da nije previše 5 g za održavanje? Ja sam pronašao neke kalkulatore i piše da na mojih 73 g treba oko 2,2 g
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • Re: Vege - slike

                      Originally posted by vege View Post
                      a da nije previše 5 g za održavanje? Ja sam pronašao neke kalkulatore i piše da na mojih 73 g treba oko 2,2 g
                      Ma kakvi kalkulatori
                      3 puta dnevno punjenje (npr 2 tjedna) i onda 1 puta dnevno u PWM-u za održavanje (1 tjedan)
                      dajem primjer samo jer ne idem na fazu punjenja pa ne znam koliko traje jer svagdje gdje sam čito vidim druge brojke

                      Comment


                      • Re: Vege - slike

                        Originally posted by vege View Post
                        a da nije previše 5 g za održavanje? Ja sam pronašao neke kalkulatore i piše da na mojih 73 g treba oko 2,2 g
                        Nije puno. 5 grama je ok doza.
                        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                        I know it's hard to keep an open heart
                        When even friends seem out to harm you
                        But if you could heal a broken heart
                        Wouldn't time be out to charm you

                        November Rain, Guns and Roses

                        Comment


                        • Re: Vege - slike

                          Vege, kog kreatina ti nije zapravo bitno oce prije, poslje treninga, ujutro, navece, usred noci, vec samo da ga uzimas kontinuirano i da tijelo ima konstantan dotok kreatina
                          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                          Napreduje se... Avatar^^

                          Comment


                          • Re: Vege - slike

                            pa bitno je ako oćeš maximalnu iskoristivost.. šta se monohidrata tiče.. zato je bitno koristit ga s obrokom.. odnosno nakon obroka.. ili u šejku.. Može naravno i sa vodon, ali ugljikohidrati povećavaju količinu inzulina u tijelu što opet pomaže da mišići bolje i brže apsorbiraju kreatin, što naravno rezultira maksimalno iskorištenje kreatina, a time i više mišićne mase.

                            CEE je drugi par patika
                            Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                            R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                            <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                            Comment


                            • Re: Vege - slike

                              Originally posted by juka View Post
                              pa bitno je ako oćeš maximalnu iskoristivost.. šta se monohidrata tiče.. zato je bitno koristit ga s obrokom.. odnosno nakon obroka.. ili u šejku.. Može naravno i sa vodon, ali ugljikohidrati povećavaju količinu inzulina u tijelu što opet pomaže da mišići bolje i brže apsorbiraju kreatin, što naravno rezultira maksimalno iskorištenje kreatina, a time i više mišićne mase.

                              CEE je drugi par patika
                              Ok, ja koristim Kre-Alkalyn pa je to onda valjda druga stvar...
                              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                              Napreduje se... Avatar^^

                              Comment


                              • Re: Vege - slike

                                Čekajte, nisam to čuo da mora posle obroka kao što kaže Juka... Pa jel strašno da ide pre obroka? Ja ga pijem sa sokom koji pravim pola voda, pola smrznuto grožđe ili smrzuta banana, ili sa par urmi... Pročitao sam da je dobro popiti ga ODMAH, a ne gustirati, jer kreatin ubrzano propada čim se razmuti s tečnošću. E sad, da ovaj moj bučkuriš stučem posle jela, ispovraćao bih se. A pre jela taman dođe kao aperitiv. Mislim, šećeri se brzo vare i ne valja voće jesti posle jela. A da pijem kreatin sa sintetičkim i rafinisanim šećerima ne bih... već mi je dosta nenormalno što pijem i kreatin, hehehhee....
                                Inače, ne znam baš da li imam neke primetne efekte, ali tek sam i popio dva dana po 20 g... Možda maaaalkice mi je više otekla ručka danas nakon treninga, ali ništa specijalno. Ali, pijem dalje, pijem...
                                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                                mind, it doesn’t matter.”

                                Comment

                                Working...
                                X