Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vege - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Vege - slike

    ma samo radi ko i dosad previse se brines,sve je to dobro

    Comment


    • Re: Vege - slike

      Originally posted by vege View Post
      Čekajte, nisam to čuo da mora posle obroka kao što kaže Juka... Pa jel strašno da ide pre obroka? Ja ga pijem sa sokom koji pravim pola voda, pola smrznuto grožđe ili smrzuta banana, ili sa par urmi... Pročitao sam da je dobro popiti ga ODMAH, a ne gustirati, jer kreatin ubrzano propada čim se razmuti s tečnošću. E sad, da ovaj moj bučkuriš stučem posle jela, ispovraćao bih se. A pre jela taman dođe kao aperitiv. Mislim, šećeri se brzo vare i ne valja voće jesti posle jela. A da pijem kreatin sa sintetičkim i rafinisanim šećerima ne bih... već mi je dosta nenormalno što pijem i kreatin, hehehhee....
      Inače, ne znam baš da li imam neke primetne efekte, ali tek sam i popio dva dana po 20 g... Možda maaaalkice mi je više otekla ručka danas nakon treninga, ali ništa specijalno. Ali, pijem dalje, pijem...
      Samo ti pij kako smo ti rekli

      Comment


      • Re: Vege - slike

        Sorry na offu Vege, al' kad vidim ovu komplikaciju s kreatinom... Sječam se, dok sam još počinjao, kako sam odustao od njega upravo zato je'l me bilo "strah" da ću ga krivo uzimati
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • Re: Vege - slike

          hehe, Patrick, problem je što sam ja pročitao jedan članak o kreatinu na internetu i skapirao da je to to. I tek kad sam pogledao dalje, shvatim da svi govore drugačije i da zapravo konsenzus ne postoji. Kako meni izgleda, kompanije koje ga proizvode forsiraju priče o većim dozama, prećutkuju da su potrebni off periodi, itd. Pa sam na kraju odlučio sam i dozu i metodu uzimanja. Kao i svi ostali, očigledno
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • Re: Vege - slike

            off period? Da je tako, možda bi i telo imalo periode kad ga ne sintetiše?
            DR. Lonnie Lowery

            Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

            Comment


            • Re: Vege - slike

              Originally posted by vege View Post
              a da nije previše 5 g za održavanje? Ja sam pronašao neke kalkulatore i piše da na mojih 73 g treba oko 2,2 g
              vege netrebas se preoterecivati s time,
              Gerg Valentino: "predoziranost i pretreniranost ne postoji"
              ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
              Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

              Comment


              • Re: Vege - slike

                Kako, čovek na njegovih 73 grama mora da pazi na doze!
                DR. Lonnie Lowery

                Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                Comment


                • Re: Vege - slike

                  zajebavajte vi, videćete kad dođe sad od viška kreatina do genetske mutacije pa vas Vege sve pojede u jednom zalogaju))
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • Re: Vege - slike

                    Originally posted by vege View Post
                    zajebavajte vi, videćete kad dođe sad od viška kreatina do genetske mutacije pa vas Vege sve pojede u jednom zalogaju))
                    Nećeš majci, ti ostaješ vepetarijanac!!!
                    DR. Lonnie Lowery

                    Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                    Comment


                    • Re: Vege - slike

                      Evo redom: ako si odlucio za fazu punjenja, uzmi ga svaki dan uz svaki obrok po 3-5g dok si god u fazi punjenja(mozes se drzati doze od 3gr)
                      Poslije toga uzimaj po (3)5gr na dane treninga i to ti je dovoljno. Inace,mozes proci i bez faze punjenja,ali ce ti duze trebati da misici dosegnu maximalnu razinu uskladistenog kreatina - sto ti ne igra ulogu ako mislis suplementirati kreatin kroz duzi period.

                      Druga stvar: za monohidrat je jedina bitna stvar da ga uneses sa nesto UH-a,jer mu je potreban inzulin da se uskladisti u misice. Takodjer,popij nesto vode pri konzumiranju istog.
                      Sve ostalo,pa tako i hoces li ga konzumirati sa obrokom,nakon obroka ili prije nekog obroka nije bitno.
                      Isto tako,ne opterecuj se s CIM ces ga piti - kreatin je dovoljno stabilan i kada ga se mijesa sa tecnoscu,(limunskom kiselinom i cime sve ne...). Limunska kiselina i sve ostalo s cim bi ga mogao mijesati je nista naspram ph vrijednosti zeludca (ph oko 2). Tako da, ako bi bila istina da se kreatin raspada pri mijesanju sa kiselinama, ne bi imali nikakve koristi od njega jer ne bi prezivio kiselost zeludca,te bi se isto tako raspao - sto naravno nije slucaj.
                      Ako primjetis nadutost,grceve i proljev,pojacaj kolicinu vode koju pijes ili smanji dozu kreatina.
                      Good luck.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • Re: Vege - slike

                        ja kupim monohidrat pakovanje od 1kg i deri svaki dan 5g.. bez faze punjenja..u dane treninga 5g u pwm..kad ne treniram uz doručak
                        Originally posted by darios
                        pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                        Comment


                        • Re: Vege - slike

                          konstantno si dobar, a BF mi se cini stalno sve manji i manji.
                          Originally posted by Jurica
                          ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                          Comment


                          • Re: Vege - slike

                            hvala vam! Posebno Iggyju na detaljnom objašnjenju!
                            evo punim se jos danas i sutra, pa krecem na odrzavanje.
                            BTW, imam malo vise neke opste energije, ako je to uopste do kreatina, videcemo....
                            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                            mind, it doesn’t matter.”

                            Comment


                            • Re: Vege - slike

                              vege jesi postavio gdje jelovnik na forum...i ako nisi bi li mogao?
                              bas me zanima kako ti izgleda prehrana
                              ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                              Comment


                              • Re: Vege - slike

                                mislim da nisam, memorija mi nešto nije najbolja
                                ali ja ni nemam jelovnik, preveliki sam ja ljubitelj hrane i kuvanja da bi mogao da sad imam neki ustanovljeni jelovnik i da se ne pravim promene.
                                Uglavnom, prvi doručak mi je voće. Nekada sam "preterivao", pa sam onda smanjio na 2-3 banane, ili 7-8 mandarina, sada imam i zaleđeno grožđe, pa smutim u blenderu u šejk, a u voće dodam obavezno 3 kašike semenki konoplje.
                                Posle sat vremena obično imam drugi doručak: kuvane žitarice - heljda, proso, pirinač... plus tofu ili ako imam od juče malo nekih mahunarki. Sad trenutno kuvam cicvaru, od sojinog mleka i kukuruznog brašna.
                                Onda idem u teretanu. Na povratuku popijem recimo litar sojinog mleka (ovo sam od skoro uveo), ili smutim semenke konoplje, sa par urmi, pa popijem.
                                Onda ručam: obično je ovaj obrok razvaljivanje od hrane. Puno leblebija, sočiva, tofua, zelenog povrća, žitarica, semenki, itd..
                                Večera mi je nešto slično kao ručak, samo manje u volumenu, ali masnije: kašičica kokosove masti, ili šaka semenki, oraha, ili opet smućene semenke konoplje u blenderu.
                                Ako baš ima mesta, popijem još čašu dve sojinog mleka pred spavanje.

                                Ovo je kad imam vremena jelovnik. A kada sam van kuće, obično se nalivam sojinim mlekom i jedem voće. Od skoro ima i super mesto sa hummusom u centru, pa svratim i onako bez leba i ulja pojedem 500 g hummusa

                                Inače, što se tiče kreatina, mogu da kažem da mi je celokupna energija tokom dana povećana. U teretani imam dosta elana, itd. Mislim da na mene deluje. Nije sad baš neka fascinantna razlika, ali primeti se da sam živahniji. Evo jedna slika, forsiram to zadnje rame, to mi je sad "cilj", mamicu mu... Čini mi se da polako ima pomaka... a možda se i tripujem...
                                DSC00018.JPG
                                Last edited by vege; 11-11-11, 16:48.
                                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                                mind, it doesn’t matter.”

                                Comment

                                Working...
                                X