Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vege - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Vege - slike

    Vege, izgledaš bolje nego ikad!

    Vidjela sam ti i promociju knjige, nije da nisam zapazila, samo zaostala komentirati! Pročitala sam link s fejsa na blogu kako je prošlo, čestitam!
    Sve najbolje u daljnjem ostvarivanju ciljeva!

    "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

    Comment


    • Re: Vege - slike

      vea mogla bi ti neku temu sa slikicama otvorit

      Comment


      • Re: Vege - slike

        Originally posted by vea View Post
        Vege, izgledaš bolje nego ikad!

        Vidjela sam ti i promociju knjige, nije da nisam zapazila, samo zaostala komentirati! Pročitala sam link s fejsa na blogu kako je prošlo, čestitam!
        Sve najbolje u daljnjem ostvarivanju ciljeva!
        Vea, hvala puno!
        Momci, hvala za komentare, javljam kako teče superelementacija, hehehe
        Danas mi je prvi dan a tek sam popio 3 doze od 5g, i stvarno ne znam kad sad da drmnem četvrtu?! Pred spavanje? Uz neku klopu? Znam da treba uz malo glukoze/šećera/voćnog soka... ali da li treba i da jedem svaki put posle... ili pre? Tek sad vidim zapravo da se nisam doovljno informisao i ne znam iskreno kako da u toku par dana punjenja rasporedim te 4 doze od 5g... Jel OK ovako:

        ustajem i pijem kreatin uz jutarnji voćni smoothie i jedem posle pola sata

        idem posle 2-3 sata u teretanu i odmah nakon treninga uzmem kreatin sa vodom i razmućenim urmama (datorade), pa posle ručam

        uzmem posle nekoliko sati kreatin, pa večeram

        i gde da smestim još ovaj četvrti? pred spavanje, ili?

        HVALA!
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • Re: Vege - slike

          Eh da ti je malo drugačiji raspored pa bi mogao ovako :

          ujutro 1 doza, prije treninga 1 doza, poslije treninga 1 doza, i kasnije tamo oko 6 popodne jedna doza...
          nebi ti preporucio prije spavanja... Ja pijem samo 5 g poslije treninga i pišam 4-5 puta nakon treninga.. A ti još piješ 4 doze, s tim da trebaš puno vode unjet u sebe, i još kad bi pio prije spavanja... Mislim da bi spavao na wc-u

          Comment


          • Re: Vege - slike

            čekaj, Pavlek, sad si me zbunio... ja sam sad par dana na loading fazi, tj punjenju kreatinom. Tu treba da uzmam oko 20 g dnevno, raspoređeno u 4 doze.
            Kako sad to ukomponovati sa mojim odlaskom u teretanu, koji pada ujutro, u 10 h?
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • Re: Vege - slike

              Originally posted by vege View Post
              čekaj, Pavlek, sad si me zbunio... ja sam sad par dana na loading fazi, tj punjenju kreatinom. Tu treba da uzmam oko 20 g dnevno, raspoređeno u 4 doze.
              Kako sad to ukomponovati sa mojim odlaskom u teretanu, koji pada ujutro, u 10 h?
              E pa to je sje*ano :S Kad ideš tako rano u teretanu..
              Probaj ovako : 1 ujutro, 1 poslije treninga, 1 oko 15:00 h i zadnju oko 18:00-19:00 h...
              Nemoj samo prije spavanja, jer nećeš spavat ja idem do 5 puta na wc poslije doze od 5 g

              Comment


              • Re: Vege - slike

                zanima me i koja je veza kreatina i obroka i da li je bitno jesti pre/posle kreatina?
                joj, najgori sam početnik... sad će ono čuveno: čitaj forum! Ali moram i ja nekad da zapitkujem, sorry, hehehhe
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • Re: Vege - slike

                  Originally posted by pavlek View Post
                  E pa to je sje*ano :S Kad ideš tako rano u teretanu..
                  Probaj ovako : 1 ujutro, 1 poslije treninga, 1 oko 15:00 h i zadnju oko 18:00-19:00 h...
                  Nemoj samo prije spavanja, jer nećeš spavat ja idem do 5 puta na wc poslije doze od 5 g
                  Hvala? A zašto ideš na WC? Pa zar kreatin ne vezuje vodu u mišiće, pa i manje piškiš? Ja doduše ceo dan pijem tone vode i piškim, ali to je i logično... Ali ne vidim da piškim više nego normalno, s obzirom na to koliko pijem...
                  Popio sam danas bar 4 litre vode, imam neku čašu od 500 ml i sigurno je desetak već popijeno
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • Re: Vege - slike

                    Originally posted by vege View Post
                    zanima me i koja je veza kreatina i obroka i da li je bitno jesti pre/posle kreatina?
                    joj, najgori sam početnik... sad će ono čuveno: čitaj forum! Ali moram i ja nekad da zapitkujem, sorry, hehehhe
                    a i ja sam početnik tebi se oprosti, meni ne :P
                    eo da ti probam i na to odg..

                    Kreatin ujutro kad se probudiš piješ na prazan želudac, tako će se najbrže absorbirat. Npr probudiš se u 8 h i popiješ kreatin na prazan želudac, i onda oko 9-9 i 15 pojedeš nešto i u 10 ideš u teretanu..
                    Pij ga sa nekim vočnim sokom, glukozom, uglavnom s nečim što ima šećera.. Najbolje je da on ide na prazan želudac, i onda da ga se zalije sa dosta vode, a ti s 4 doze na dan moraš dosta vode tokom cijelog dana pit, nebi reko da je baš korisno popit dozu nakon što si se napunio ko tenk...

                    Comment


                    • Re: Vege - slike

                      Originally posted by vege View Post
                      Hvala? A zašto ideš na WC? Pa zar kreatin ne vezuje vodu u mišiće, pa i manje piškiš? Ja doduše ceo dan pijem tone vode i piškim, ali to je i logično... Ali ne vidim da piškim više nego normalno, s obzirom na to koliko pijem...
                      Popio sam danas bar 4 litre vode, imam neku čašu od 500 ml i sigurno je desetak već popijeno
                      Veže veže, ali neće vezat 5 litara vode koje sam popio tokom dana

                      Necu o ovome jer baš i ne znam kemiju i biologiju, ali znam dok nisam pio kreatin bilo je mokrenje 2-3 puta na dan, a kad ga pijem bude samo 3-5 puta nakon što ga popijem. Napomena : unosio sam istu količinu vode dok nisam pio i sad dok pijem kreatin


                      Vege ipak ti pričekaj da se neko iskusniji javi jer će sad buknit postovi kako pričam gluposti i kako ništa nije točno
                      Last edited by pavlek; 06-11-11, 21:37.

                      Comment


                      • Re: Vege - slike

                        vege koji god kreatin imas citaj uputsvo i po tom radi.. ak je monohidrat moras ga s ugljikohidratima unosit po mogucnosti jednostavnim

                        Comment


                        • Re: Vege - slike

                          Zanimljivo... Ja možda inače pijem dosta u odnosu na druge ljude, pa možda i ne moram da preterano povećavam unos vode na kreatinu, jer je i onako već pijem i više nego što treba. A inače piškim mnogo više nego 2-3 puta na dan, to mi zvuči baš malo! U svakom slučaju, mislim da sam dosta pio bar danas, jer se rukovodim bojom urina - ako je bistar i bezbojan, onda znači da nisam ni dehidriran...

                          E, hvala za plan. Tako ću i da radim. Ali danas odoh na spavanje sa 3 doze od 5 g... i to je nešto)) Ne mogu ja da se držim striktnog programa, pa to ti je, ccccc....
                          Originally posted by pavlek View Post
                          Veže veže, ali neće vezat 5 litara vode koje sam popio tokom dana

                          Necu o ovome jer baš i ne znam kemiju i biologiju, ali znam dok nisam pio kreatin bilo je mokrenje 2-3 puta na dan, a kad ga pijem bude samo 3-5 puta nakon što ga popijem. Napomena : unosio sam istu količinu vode dok nisam pio i sad dok pijem kreatin


                          Vege ipak ti pričekaj da se neko iskusniji javi jer će sad buknit postovi kako pričam gluposti i kako ništa nije točno
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • Re: Vege - slike

                            Bilo je bolje da kad već piješ kreatin da si uzeo moderniji oblik tipa sa etil esterom. Normalno je da se više mokri kad se pije creatine.
                            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                            I know it's hard to keep an open heart
                            When even friends seem out to harm you
                            But if you could heal a broken heart
                            Wouldn't time be out to charm you

                            November Rain, Guns and Roses

                            Comment


                            • Re: Vege - slike

                              Originally posted by Songoku View Post
                              vege koji god kreatin imas citaj uputsvo i po tom radi.. ak je monohidrat moras ga s ugljikohidratima unosit po mogucnosti jednostavnim
                              Imam Universal kreatin monohidrat. Tamo piše samo razmuti 5 g u 500 ml vode i popij...
                              Nego, znam ja to da ide sa šećerima, tj jednostavnim UH... nego samo me je zanimalo treba li i kako da vezujem pijenje kreatina uz obroke. Ali izgleda da je to totalno nevažno, osim što ne valja da pijem kreatin na pun stomak. Mada, ako se uzme u obzir da jedem 4-5 puta dnevno, moj stomak nikad zaista nije prazan, hehehhe
                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • Re: Vege - slike

                                Nemoj ga miješat s kofeinom a sad teško je postići 4 puta dnevno da popiješ creatine na prazan želudac. U stvari mislim da to i nije presudno.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X