Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vege - slike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Vege - slike

    hvala! hehehe... samo što mi je jedno jaje niže od drugog)))))))
    Originally posted by PatrickStar View Post
    Simetrična figura!
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • Re: Vege - slike

      Pa ne znam ni što se petljam tim tribulusom, ali volim da probam razne biljke) vege u duši! Hvala za lepe reči, Marko!
      Originally posted by MarkoPolo View Post
      a tko zna, možda samo ljudi previše očekuju od toga. budeš vidio, ja u potpunosti podržavam i divim se tvom načinu životu, još kada je napredak uvijek vidljiv, nemam ništa drugo osim riječi hvale.
      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
      mind, it doesn’t matter.”

      Comment


      • Re: Vege - slike

        Originally posted by vege View Post
        hvala! hehehe... samo što mi je jedno jaje niže od drugog)))))))
        Dooobra!
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • Re: Vege - slike

          Originally posted by vege View Post
          hvala! hehehe... samo što mi je jedno jaje niže od drugog)))))))


          Inace,odlican vege.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • Re: Vege - slike

            Hvala, Igi!

            Originally posted by IgyBoy View Post


            Inace,odlican vege.
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • Re: Vege - slike

              mozda se ne vidi, ali ja dogurao do 80 kg)) Mada, ima sala, svuda po malo)))

              img1322zc.jpg

              img1317m.jpg
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • Re: Vege - slike

                ona povreda brahialisa me je tek pre nedelju-dve prosla... uzasno je drugo trajalo i nisam gotovo od jeseni radio nikakvu vezbu za biceps. Tako da se sad bacam na biceps, ima da bidne za plazu valjda)))
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • Re: Vege - slike

                  Vege pitanje je off topic.

                  Citao sam da si se bavio jogom zbog skolioze, pa me zanima buduci da ja imam blazu lordozu (pretpostavljam) smiju li se raditi sve asane ili postoje neki polozaji koji se ne bi smjeli raditi u mom slucaju?

                  Comment


                  • Re: Vege - slike

                    nisam se bavio baš ZBOG skolioze, ali jeste, joga mi je pomogla da imam bolje držanje, izuzetno jak donji deo leđa i generalno da se bolje osećam. E sad koje asane bi smeo da radiš, a koje ne, najbolje je da pitaš instruktora/ku. U svakom slučaju, od joge će ti biti samo bolje, nikako gore. Naravno, pričam o hatha jogi, koja se lagana, relaksaciona i tonizirajuća. Kod atletskih vrsta joge poput aštange možeš bogami dobro da se povrediš, kao i u većini sportova. U svakom sličaju, hatha jogu ti preporučujem! Samo gledaj kod koga ideš, da ne budu neki šarlatani... biraj one sa dugogodišnjim iskustvom i renomeom.
                    Originally posted by Skakac View Post
                    Vege pitanje je off topic.

                    Citao sam da si se bavio jogom zbog skolioze, pa me zanima buduci da ja imam blazu lordozu (pretpostavljam) smiju li se raditi sve asane ili postoje neki polozaji koji se ne bi smjeli raditi u mom slucaju?
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • Re: Vege - slike

                      Originally posted by vege View Post
                      nisam se bavio baš ZBOG skolioze, ali jeste, joga mi je pomogla da imam bolje držanje, izuzetno jak donji deo leđa i generalno da se bolje osećam. E sad koje asane bi smeo da radiš, a koje ne, najbolje je da pitaš instruktora/ku. U svakom slučaju, od joge će ti biti samo bolje, nikako gore. Naravno, pričam o hatha jogi, koja se lagana, relaksaciona i tonizirajuća. Kod atletskih vrsta joge poput aštange možeš bogami dobro da se povrediš, kao i u većini sportova. U svakom sličaju, hatha jogu ti preporučujem! Samo gledaj kod koga ideš, da ne budu neki šarlatani... biraj one sa dugogodišnjim iskustvom i renomeom.
                      Nazalost u mjestu gdje ja zivim nema instruktora joge, a i nigdje blizu mene. Ja jogu vjezbam vec jednu godinu, tocnije hatha jogu, a ashtanga ili power jogu koje su vrlo slicne ne bih ni vjezbao. Nekada sam imao od duzeg stajanja lagane bolove u donjem dijelu ledja, ali vise se i ne sjecam kad sam ih zadnji put imao, vjerojatno mi je joga u tome pomogla.

                      Znam da je joga opcenito dobra za kraljeznicu, pa i za lordozu, ali procitao sam na nekom forumu da odredjene asane mogu biti stetne za lordozu, ali nigdje ne mogu da nadjem koje su to asane. Ja pretopstavljam da bi kontraproduktivan polozaj za lordozu bila "cobra" asana i one slicne njoj gdje se uvija unazad. Ne znam mozda grijesim?

                      Comment


                      • Re: Vege - slike

                        kao sto rekoh, ne znam, pa ne bih da dajem savete kao nestručna osoba...
                        Ali evo, pogledam na Wiki i tamo piše:
                        Back hyper-extensions on a Roman chair or inflatable ball will strengthen all the posterior chain and will treat lordosis. So too will stiff legged deadlifts and supine hip lifts and any other similar movement strengthening the posterior chain without involving the hip flexors in the front of the thighs.
                        Dakle, ako su hiperkestenzije dobre, onda je dobra i kobra po mom mišljenju... Ali, kako to vežbaš sam? Nije to dobro, moraš imati instruktora. Recimo, kobru kad radiš, nikako ne bi trebalo da se izvijaš unazad, bez da prethodno dobro uvučeš donji deo stomaka i napraviš mula bandha (uvlačenje stomaka, stezanje anusa i genitalnog dela). Ovo je jako bitno da ne bi "lomio" kičmu i povredio se.
                        Inače, znaš verovatno da poenta joge nije u "gimnastici". Recimo ova kobra kao i druge asane, služe da se energija, odnosno zmija Kundalini, probudi i podigne iz donjih čakri u gornje.
                        a evo vidiš šta piše na wiki, da su ti dobri i stiff legged deadlifts)))
                        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                        mind, it doesn’t matter.”

                        Comment


                        • Re: Vege - slike

                          malo sam smršao, sad imam 77-78 kg, vežbam, krećem sa biciklom, da malo skinem još salce i tako... gura se
                          za 3 meseca će 2 godine kako idem u teretanu... ja sam zadovoljan, uživam u vežbanju, mišići se polako formiraju, možda ne tako brzo, ali OK, ne dam se ja Sad tek vidim da mi je greška bila što sam slušao čest savet da se prednje rame ne radi, kao dovoljno radi u drugim vežbama, pa ga nije potrebno odvojeno trenirati... to možda važi za većinu, ali ne za sve, evo recimo mene. Ja se sve vreme trudim da mi ne zaostaje zadnje rame, a zapravo prednje rame mi sad po meni najviše kaska... tako da ću se posvetiti tome, naravno uz trapez, moju stalnu boljku.
                          I konačno mogu da radim taj biceps, pa sad i to imam kao zadatak. Da malo i Vege stegne mišku
                          Aj živeli!

                          trica.jpg

                          img1968f.jpg

                          img1965sz.jpg
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • Re: Vege - slike

                            Vege dobar si, polako ali sigurno...

                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: Vege - slike

                              hvala Kelly! nego šta
                              Originally posted by kelly View Post
                              Vege dobar si, polako ali sigurno...

                              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                              mind, it doesn’t matter.”

                              Comment


                              • Re: Vege - slike

                                Vege odličan

                                Comment

                                Working...
                                X