Announcement

Collapse
No announcement yet.

Što dalje, molim savjet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nisi nadut zbog disanja nego ocito zbog neke hrane koja ti stvara probleme, a toga vjeroj. nisi svjestan uopce..
    Najcesce nesto od ugh. a mozda i laktoza..

    Ja npr. duvam ko konj cim pretjeram sa odredenom kolicinom ugh. ili ako na bocu popijem mlijeka onako par dcl. zena oce naglavacke da me iskipa kroz prozor koliko bude vjetrovito..

    Sto se tice cilja, da bi gubio masno tkivo (koje je odredena masa koja ima nekakvu tezinu), moras ici na dolje s kilazom..
    S druge strane ako zelis dobijat misice, masno tkivo je gotovo ne moguce paraleno skidat (izuzev u nekim ekstremnim slucajevima - potpunih pocetnika i eventualno kemicara), moras ici na gore kilazom.

    Znaci prica o ostajanju na istoj kilazi i definiranju, ili dobijanju misica ne drzi vodu bas..
    Kao i generalno gledano nekakvoj velikoj promjeni "fizickog izgleda".

    Online Transformacijski Specijalist:
    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
    ->
    http://www.fgfitness.uk
    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

    Comment


    • #17
      A neznam, ne pijem mljeko, ugh jedem samo krumpir rižu i tjesto, ali nepovezano se javi ta nadutost...

      Ok, najviše se javi kad vikendom utočim u sebe par litara alkohlnih tekučina, ali nezelim zdrav umrijet

      Da, znam da teško ide skidanje sala i dobivanje mišića. Nekad mi je jednostavnije jesti manje nego više, pošto to više u večini slučajeva bude nešto nezdravo jer je takva okolnost...

      Ništa, pričekat ću još koji mjesec pa ću vidjeti šta bude i kamo napredujem.

      Sve u svemu, hvala za ovaj info za HIIT kad da ga radim

      EDIT: da, znam po sebi da imam cca maksimalno 5kg viška masti, znam jer sam jednom se isklesao fino kad sam radio na jednom fizičkom poslu itd. Znači sa 80-82kg bi bilo super.
      Ali šta neće mišići opadati ako budem i dalje vježbao ovako i recimo manje jeo? Znam da bi trebao više kardija ubaciti nego ovih vježbi, no što se dogodi ako budem i dalje snaga i tu i tamo ovakav HIIT - a odem dolje 4 kg recimo?
      Last edited by Tomina; 27-03-18, 15:12.

      Comment


      • #18
        Ovisi kak tocno definiras "mast", 5kg manje do ravnijeg trbuha, i eventualnog lagano naziranja plocica, eventualno.. 5kg manje do bezmasnog tijela, ili nekog niskog bodifeta, nikako.
        Ako ce prehrana biti adevkatna i balansirana, uz dobar trening, bez previse problema moguce je skinut 5kg. vecinski sala.
        U nijednom kcal deficitu ne moguce je sto postotno odrzat misic, niti je moguce u masi dobijat cisti misic bez nimalo sala..

        To je jednostavno tako..
        Ali bojit se da ces izgubit misicnu masu je suludo..
        Ljudi skidaju po 20kg i nakon skidanja viska svi izgledaju bolje nego masni.
        I generalno uvijek na oko "cistije" tijelo izgleda bolje i masivnije zbog kontura i prijelaza samih misica..
        Jednostavno vise detalji dolaze do izrazaja lakse kada je postotak masnog tkiva manji
        Online Transformacijski Specijalist:
        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
        ->
        http://www.fgfitness.uk
        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

        Comment


        • #19
          Bome si u pravu, svi odgovori leže u mojoj glavi samo što nemogu to shvatiti

          Jučer sam bio nekih 70min, i napravio kako ste pisali - HIIT na kraju. Samo što je razlika što je HIIT trajao 10 min jer više nisam mogao, pošto sam prije hiita radio određene vježbe za ramena, a u odmoru sam noge vjezbao - znači tih 20 minuta nije bilo predaha. Kombinacije vjezbi.

          I mogu reći da se danas osječam slomljeno, nije me dugo ovako baš sve boljelo, od nogu do trbuha i ruke.

          Plus jučer sam prvo razgibao ruke sa bučicama i išao na bench - evo vidim da 75kg je dosta, netreba pretjerivati, ovo dignem 3-4 puta samostalno u 2 serije i više ne ide.
          I da, kad si glup onda si glup, zagrijem se na benchu prvo sa laksom kilazom, i stavljam do 75kg - nemam pojma kak sam brojao, natrpao sam 85 kg.

          Dignem prvi put, ono jedva, osjetim da nekaj ne štima, i taman spuštam dolje - kako je šipka neka jeftinija i čudna, skliska (makar ima gripove), nekako mi se sklizalo te jednostavno spustio sam na prsa i više ni sim ni tam....krepo sam od smjeha, i kolega i ja

          Plus malo sam istegnuo dlan ljeve ruke radi šipke, inače dečki prvo omotaju šipku sa onom trakom da se ne skliže, ali ja sam uvijek pametan.

          EDIT: mislim da ću narednih mjesec dana probati u stalnom deficitu biti, ali pomalo. Da skinem kilu u mjesec, super, netreba pretjerivati.

          Sječam se sa 24 god kad sam sa 91kg pao na 74kg u 6 mjeseci. To je bilo ubijanje.

          Comment


          • #20
            Jasno!
            Uvijek je tako.. =)

            Ne moras ti meni na Vi..

            Sto se tice liftanja, ne vidim svrhu uopce ici ispod 6ponavljanja ikako ako ti je cilj misicna hipertrofija i oblikovanje tijela.
            S druge strane ako ti je cilj snaga primarno, a ne izgled.
            Onda se trenira u drukcijem rasponu ponavljanja.

            Lifteru je bitno koliko podigne najbrzom mogucom tehnikom i eksplozivnoscu od a do b tocke.
            Bilderu je bitno kako podigne taj uteg od a do b tocke, kako kontrolirano i kako koncentirano.

            I to su potpuno dva drukcija koncepta treniranja, u drukcije svrhe, odnosno u skladu sa drukcijim ciljevima.

            Meni osobno je trpanje kg. na benchu u tako malom opsegu ponavljanja i blizu maxanja idealna formula za povredivanje, najcesce ramena.
            Tim vise ako tehnika nije brutalno savladana, a u 90posto slucajeva nije.

            Tako da iskreno zaista ne vidim svrhu..
            Online Transformacijski Specijalist:
            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
            ->
            http://www.fgfitness.uk
            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

            Comment


            • #21
              Razumijem da, ništa, budem se orjentiro da svaku vježbu mogu izvesti ne ispod 6-7 ponavljanja i na toj težini držati dok ne postane lagano

              Ovo za ozljede je istina, kad se sjetim kako sam nakaradno radio bench na početku dok mi lega nije pokazao, katastrofa...nisam mogao ni 55kg dići nekoliko puta.

              Comment


              • #22
                Meni se čini da mene cigareta napuhne, jer ovaj tjedan sam počeo sa laganim deficitom u prehrani da probam 2-3 kg skinuti kroz neko vrijeme.
                Nepušim puno, kutiju imam 3 dana, ali očito me i ta jedna kad zapalim napuhne.

                Ubacio sam HIIT treninge doma, navečer oko 15-20min kombiniram marince, trbušnjake, ovo ono, u biti skroz male pauze ili nepostojeće, ništa da se ubijam nego da se uspušem i uznojim.

                Comment


                • #23
                  Ne, nije duhan-dim, nije nikakva hrana. Evo 2 jutra sam ujutro isključivo samo vode pio, bez doručka pošto sam već nakon 2h imao u firmi pauzu.

                  Jedan dan sve super, jedan dan napuhnut ko konj. I da, napuhujem se radi stresa, nekad kad ujutro imam puno obaveza što moram poriješavati u roku odmah, krenem ubrzano nervozno disati i napuhnem se.

                  Espumisan pomaže, popijem ujutro i nemam brige sa time. A da sam nadut zrakom - govori sve zvuk iza mene

                  Comment


                  • #24
                    Meni je to i dalje za ne povjerovat da je od zraka samog.. =)

                    Ja i dalje mislim da ti smeta nesto iz prehrane, da li je to tekuce ili kruto, nemam pojma..

                    Nadutost ne dolazi iz zeludca (ako nisi pojeo nesto pokvareno), vec iz debelog crijeva (koje je dolje), i u koje ne ide bas direktan protok zraka kao u zeludac kada dises.

                    Gdje tocno ti je trbuh napuhan?

                    Si probao pit mineralu (Donat mg. je vrhunski za probavu)?
                    Online Transformacijski Specijalist:
                    Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                    Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                    Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                    Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                    ->
                    http://www.fgfitness.uk
                    GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                    Comment


                    • #25
                      Nadutost dolazi iz debelog crijeva?? To nisam znao haha.

                      Mineralnu pijem samo sa gemištom

                      Neznam, sljedeći tjedan sam na "čišćenju", idem baš 5 dana na strogu dijetu pa da vidim razliku.

                      I ova kilaža me nervira, pa ja u 5 dana variram između 86-89 kg...Većinom 87-89.

                      Pijem puno vode.

                      Evo današnje jelo:

                      Ujutro pola šnite kruha, 3 jaja sa malo šunke.
                      Gablec 2 komada piletine i tjestenina što je bila, bez kruha.
                      U 14h keks uz kavu.
                      U 16.30h tanjur juhe,i komad mesa uz jako malo krumpira, bez kruha.
                      Večera 2 kriške male mesne rolade+par krastavaca, bez kruha.

                      Prije 3-4 godine sam uz ovakvu slabu prehranu mršavio mjesečno po 3 kg.

                      Sad kao da pada ispod pola kile mjesečno hahaha.

                      Da, malo se lošije hranim, nije neka extra hrana, ali to je danas bilo, jedem često ribu i piletinu najviše.
                      Last edited by Tomina; 12-04-18, 21:35.

                      Comment


                      • #26
                        imas li problema sa plinovima ili podrigivanjem?
                        Online Transformacijski Specijalist:
                        Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                        Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                        Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                        Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                        ->
                        http://www.fgfitness.uk
                        GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                        Comment


                        • #27
                          Povrća skoro niš ne jedeš a povrće je važno zbog vlakana i probave. Ubaci povrće/salatu u svaki kruti obrok.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Pa imam nekad dosta problema sa plinovima.
                            Jedem povrće za gablec svaki dan i kad doma dođem, samo nisam napisao...zelje, salata, paradajz itd...

                            Comment


                            • #29
                              Ubacio sam nedavno svaki dan krastavce, zelje, luk, češnjak :P

                              Ok, vikendom češnjak ne jer smrdim ženama haha...Pušenje sam smanjio samo vikendom, tjedno ližem pepermint i super mi je

                              Sad tek vidim po starim slikama da se vidi razlika u ova 3-4 mjeseca u teretani nego prije, pogotovo ruke i ramena, tako da sam dobio još veću volju se malo dotjerat.

                              Smanjio sam još unos kalorija tako da više nisam u laganom deficitu nego malo jačem, ali logično ne svaki dan da ne pretjeram. Zadao sam si cilj da do kraja petog mjeseca moram pasti na 85kg u jutarnjem vaganju, trenutno sam na oko 87,50 kg, s tim da meni kilaža jako varira, čak od 86 kad su bili fizički napori na poslu, pa do 89 recimo jutro nakon teretane jer pijem puno vode, a i volim pojesti nakon teretane.

                              Ovo za nadutost - slikat ću se jednom kad se tako napuhnem i nakon sat vremena kad Espumisan krene djelovat. Razlika kao da sam dijete rodio

                              Comment


                              • #30
                                Ajde kad sam već dosadan, da budem i dalje

                                Što mislite o jutarnjem HIIT treningu od 15min na prazni želudac? Sad kad imam tu grdu volju riješiti se naslaga oko trbuha da to riješim. Čitao sam o tome - postoje dva mišljenja, jedno je da je to najbolji način jer tijelo i par sati nakon toga uzima masnoće za potrošnju.
                                A drugo mišljenje je da pak se nešto dogodi u tijelu i tijelo krene crpiti proteine iz mišića da nadomjesti potrošeno.

                                Jel radi tko takav hiit ujutro?
                                Ja znam nekad 10-15 min preskakanja konopca ujutro,što me super razbudi i pun sam adrenalina ujutro.

                                Comment

                                Working...
                                X