Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta poslije treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta poslije treninga?

    Izvinjavam se ako nisam na dobro mjesto postavio temu, ali me zanima nešto. Treniram već oko mjesec dana i ne želim da uzimam whey i te suplemente. Čitam forum već duže vrijeme i primjetio sam da poslije treninga svi uzimaju whey shake i tako to. Sada da li postoji nešto što ja mogu smiksati prirodno da popijem poslije treninga a time da unesem neku količinu proteina u organizam.

    Izvinjavam se ako je tema na pogrešnom mjestu kao što sam naglasio, i čitao sam forum i nisam našao ovakvu temu, oprostite ako postoji.

  • #2
    Re: Šta poslije treninga?

    Drugo je ako ti financije ne dopuštaju a drugo ako ne želiš. Vjerovatno si jedan od onih koji žive u zabludi da su proteini neka preinaka steroida i loših stvari .. Ako je doista tako , nastavi čitati i čitati. Umjesto wheya evenutalno jaja,tuna,piletina + UH

    Comment


    • #3
      Re: Šta poslije treninga?

      Financije mi ne dopuštaju, mislim mogu ja uzimati whey ali bi mi uskračivao neke druge stvari. Volio bi nesto uraditi kao npr. smiksati 2-3 banane sa još nečim i to popiti poslije treninga tako nešto sam mislio

      Comment


      • #4
        Re: Šta poslije treninga?

        Onda je to druga stvar , ako si jedan od onih koji svaki vikend trusne 5,6 piva , nemaš što raditi ovdje . Jer se u ovom sportu moraš puno toga odricati , bez obzira , odabrao put natjecatelja koji je puno teži ili rekreativca ..

        Banane ne sadrže potrebne hranjive vrijednosti za rast mišića. Tebi trebaju bjelančevine(proteini) i ugljikohidrati. A banane to ne sadržavaju.

        Comment


        • #5
          Re: Šta poslije treninga?

          Pa uzimam ja dosta proteina, nego pročitao sam da treba i poslije treninga treba ih uzeti da ih organizam brzo apsorbira.
          Tako da pokušavam tj tražim na netu neki shake koji je bar malo blizu whey-u

          Comment


          • #6
            Re: Šta poslije treninga?

            aj reci mi kad uzimas proteine i kroz koju hranu....

            Comment


            • #7
              Re: Šta poslije treninga?

              Ja ne koristim whey, cim zavrsim trening, trk kuci i przim meso i kuvam pirinac i jedem. Znaci nekih 35-40min posle treninga.

              Comment


              • #8
                Re: Šta poslije treninga?

                ZATO SAM I PITAO...jer doza wheya je oko 5 kuna, a koliko placas mesinu pustu koju moras pojesti poslije treninga?

                Comment


                • #9
                  Re: Šta poslije treninga?

                  jedem puno piletine, riže, jaja. Jedno od to troje svaki dan jedem, a sada najčesće popodne. Jer za doručak jedem hljeb sa nekim namazom.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Šta poslije treninga?

                    Originally posted by WTF View Post
                    ZATO SAM I PITAO...jer doza wheya je oko 5 kuna, a koliko placas mesinu pustu koju moras pojesti poslije treninga?
                    a gdje uzmes whey u dozama? preskupo me dode da uzimam cijelo pakovanje

                    Comment


                    • #11
                      Re: Šta poslije treninga?

                      Nisam ja otvorio temu, samo sam odgovorio decku kako ja radim

                      A ako uzmem whey, necu imati za meso a na whey-u ne mogu ziveti.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Šta poslije treninga?

                        Originally posted by Godzilla View Post
                        Nisam ja otvorio temu, samo sam odgovorio decku kako ja radim

                        A ako uzmem whey, necu imati za meso a na whey-u ne mogu ziveti.
                        nemogu ni tvoji mišići živjeti čekajuči da ti otrčiš doma spremati meso....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Šta poslije treninga?

                          i znači ne postoji neki shake koji ja mogu napraviti da je bar malo blizu whey-u?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Šta poslije treninga?

                            Originally posted by WarLothus View Post
                            i znači ne postoji neki shake koji ja mogu napraviti da je bar malo blizu whey-u?
                            možda neki jeftini whey,kao npr. od Myproteina, 1kg=100kn refužo.. naravno,ako si u mogućnosti..
                            "Kao što dobro iskorišten dan donosi ugodan san, tako i dobro proživljen život donosi sretnu
                            smrt"

                            Comment


                            • #15
                              Re: Šta poslije treninga?

                              pazi ovo, ako je mjerica wheya cca 5 kuna, sto moze biti jeftinije od toga a priblizno dobro da bi ti se isplatilo?
                              Priznaj da neces whey jer je on za tebe kemikalija, protejin koji spada u grupu sterojida....zar ne?

                              Comment

                              Working...
                              X