Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta poslije treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Šta poslije treninga?

    Ajme meni...otisao sam jucer s teme nabacivsi samo onaj komentarcic na patrickovu izjavu, ne mislivsi uopce da ce OPET biti ovoliko podjela u misljenjima o jednoj toliko banalnoj stvari(koja je BTW, vec gomilu puta probavljena) kao sto je korisnost WHEY-a.

    Ljudi, whey nikada nece biti superiorniji bilo kojem drugom izvoru proteina.Tocka.
    Prakticniji ce uvijek biti,ali nikako ga se ne treba dozivljavati kao nekakav sveti gral BB-a,bez kojeg se ne moze.
    Jedno vrijeme sam i ja zivio u uvjerenju da cu konzumacijom wheya zaista postici nesto vise.Zasto? Upravo zbog pisanja ovdje po forumu. Whey je tako dogmaticno propagiran kao next best thing od izmisljanja vatre(ili tocka),da nije bilo mogucnosti ne povjerovati u to. No, jednom kada covjek pocne uciti o materiji i kada postavis stvari u pravi kontekst - odjednom shvatis: "there is no blue pill".

    U raspravi o WHEY-u i brzini apsorpcije:
    Originally posted by IgyBoy;
    Aaaaaaaa......pa jel' moguce da se jos uvijek oko toga vode ratovi ovdje?
    Nakon svega napisanog?

    Hocete o brzini probave?
    Jeste li znali da kazein i Whey nakon konzumacije pocnu ulaziti u krvotok u gotovo isto vrijeme,tj. nakon nesto manje od 1h,sa razlikom od bijednih nekoliko minuta u korist whey-a?
    Jeste li znali da je dovoljno oko 12gr proteina u PWM-u da se nivo sinteze proteina dovede na max granicu,a daljnje povecanje nema nikakvog ucinka? (OPASKA: citati s razumjevanjem....ovo za 12gr proteina je bilo kasnije krivo protumaceno...za ovu prigodu ignorirajte)
    .
    .
    .
    Jeste li znali da,usprkos "brzini" wheya,za potpunu razgradnju mu je potrebno i do 4h?
    Jeste li znali.....ah,mogao bih do sutra.
    Bit je u tome da su to toliko marginalne stvari da je uopce apsurdno voditi tolike polemike.
    Hoce li netko konzumirati whey+zobene ujutro ili ce uzeti i popiti mlijeko+zobene ili ce pojesti komad piletine+rizu/krumpir/tjesteninu, ili ce za PWM uzeti whey+mlijeko nasuprot uvrijezenom whey+voda, ili ce jednostavno uzeti komad piletine sa rizom....

    Jednom pocetniku/intermediate, rekreativnom vjezbacu su to vrlo marginalne stvari.

    Nadalje:
    Originally posted by IgyBoy
    Originally posted by Mir7a
    sve je to super, i potpuno podržavam šejkove jer znam koliki nevjerojatni pozitivni placebo znaju imat na ljude, pogotovo početnike (naravno ne samo placebo, podržavam i efekte p/d/pre wm-ova), ali dolazi do toga da se ljudi opterećuju time a vrhunac toga je da ostanu bez *****og wheya i onda si misle "hm, hoću li na trening, nemam wheya pa šta ću bez veze kad neću napredovati". WTF

    sam taj sklop je dovoljan da vježbača baci u neku vrstu depre jer nema tih nevjerojatnih 30 grama proteina poslje treninga. whey je super, pwm je super, dwm još bolji, prewm najbolji, ali ništa od toga nije potrebno da se mišić poveća, salo smanji, štagod...pa jel treniraš jer to voliš ili zato da bi mogo popit pwm poslije treninga
    Exactly my point.
    Sredi prehranu,intenzivno treniraj i odmaraj dovoljno.Cak i ovaj placebo koji si naveo ce drzati pocetnika mjesec-dva, hell,mozda i 6,ali tada je vec vrijeme da shvati neke stvari.

    Dakle, NECETE nista brze napredovati ako konzumirate whey.
    Mislio sam da smo nadisli te nekakve "osnovne" stvari i ostavili ih u ropotarnici povijesti - izgleda da sam bio u krivu.


    EDIT:

    Da ne zaboravim napomenuti - osobno ponekada konzumiram whey.Npr. bas jutros sam mjericu wheya utopio u casi mlijeka. Ne, nisam ga popio zato sto mislim da ce mi se opseg bicepsa sada povecati za 0.003cm vise nego da sam pojeo posni sir. Popio sam ga jer sam bio lijen zvakati i jer sam bio lijen ustati 5min ranije ne bi li pojeo konkretan obrok.
    Ali whey mi se jutros pokazao kao dobra stvar za imati pri ruci...see my point?
    Last edited by IgyBoy; 15-05-12, 08:12.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #92
      Re: Šta poslije treninga?

      Originally posted by IgyBoy View Post
      bas jutros sam mjericu wheya utopio
      Popio sam ga jer sam bio lijen zvakati
      E sad si me provalio...

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #93
        Re: Šta poslije treninga?

        re:Admin ja pocetnik? idem godinu dana u teretanu bitno je vjezbati a ne tu provodi vrijeme i pametovati

        Comment


        • #94
          Re: Šta poslije treninga?

          Ovdje je svatko pocetnik dok ne dokaze suprotno...

          Comment


          • #95
            Re: Šta poslije treninga?

            Originally posted by kelly View Post
            E sad si me provalio...

            Sto da ti kazem...stislo me..
            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

            Comment


            • #96
              Re: Šta poslije treninga?

              Originally posted by WTF View Post
              Ovdje je svatko pocetnik dok ne dokaze suprotno...
              u zadnjih mjesec dana ovdje si najaktivniji i na svaki post odgovaras,cak i suvisno,ali eto samo da pises...

              da li to tebe cini profesionalcem?
              Pocivao u miru Bozjem

              22.12.1984 - 20.12.2012

              __________________________________________________ ___________________________

              mentor: Sasa Draskovic

              Comment


              • #97
                Re: Šta poslije treninga?

                A tko je rekao da sam profić?
                I ja sam pocetnik, svakim danom ucim se vise nebi li postao iskusan, ali ne na forumu vec u zivotu
                Ne kuzim bas tvoj komentar...
                I dalje stojim iza toga da smo svi početnici dok ne dokazemo suprotno...
                I jbg uvijek se zalomi suvišan komentar, tako je to
                I kadkad " samo sa pišem " je " samo da se družim malo s kolegama"
                Last edited by WTF; 15-05-12, 12:59.

                Comment


                • #98
                  Re: Šta poslije treninga?

                  revolucija protiv wheya,opast će in prodaja u hrvatskoj zbog ovog foruma haha

                  Comment


                  • #99
                    Re: Šta poslije treninga?

                    netko je spomenia da sad 50 ljudi sere po wheyu odjednom, pa jel taj neko možda razmišlja da dotične osobe nisu tile o tome pisat točno radi takvih poput vas i da se možda ne mora sve šta se misli pisat na forumu?
                    "What the mind believes the body achieves."

                    Comment


                    • Re: Šta poslije treninga?

                      @igy

                      da, whey = dogma, ka šta je i fcb jednon reka
                      "What the mind believes the body achieves."

                      Comment


                      • Re: Šta poslije treninga?

                        Originally posted by WTF View Post
                        Pa ovo je odjednom ziva revolucija protiv wheya, ma gdje ste svi do sad bili?!
                        Od male raspravice dosli smo do toga da je whey smece od kemije stetno za zdravlje?!
                        Pa veca je kemija je.bena cedevita... A jaja iz ducana su super, ahaaa... Ta kokos kukuruza nikad nije vidjela...
                        Hrpa besmislica... Whey je zakon
                        Zato ja svako jutro lijepo kod majke/bake i uzmem 5-6 friskih jaja Nebo i zemlja je razlika. Ovako bar znam s cim ih hrani i da li su friska ili ne. A o tome koje je zdravije suvisno je pricati. Domaca jaja ftw.

                        Comment


                        • Re: Šta poslije treninga?

                          Ne laprdajte...

                          šta je dobro pojest navečer uz posni,neki UH kao npr. zobene ili sl...
                          "Kao što dobro iskorišten dan donosi ugodan san, tako i dobro proživljen život donosi sretnu
                          smrt"

                          Comment


                          • Re: Šta poslije treninga?

                            Originally posted by DuMe View Post
                            Ne laprdajte...

                            šta je dobro pojest navečer uz posni,neki UH kao npr. zobene ili sl...
                            ako pricas o zadnjem obroku, P+M

                            Comment


                            • Re: Šta poslije treninga?

                              Originally posted by WTF View Post
                              ako pricas o zadnjem obroku, P+M
                              A neke Sojine žitarice i sl.??
                              "Kao što dobro iskorišten dan donosi ugodan san, tako i dobro proživljen život donosi sretnu
                              smrt"

                              Comment


                              • Re: Šta poslije treninga?

                                Možeš pojesti posni i zobene, ali povremeno, nastoj jesti posni s nekim zdravim masnocama pred spavanje ili pojedi 5-6 jaja
                                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                                Comment

                                Working...
                                X