Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta poslije treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Šta poslije treninga?

    Originally posted by WTF View Post
    pazi ovo, ako je mjerica wheya cca 5 kuna, sto moze biti jeftinije od toga a priblizno dobro da bi ti se isplatilo?
    Priznaj da neces whey jer je on za tebe kemikalija, protejin koji spada u grupu sterojida....zar ne?
    Ne nego dnevno dobijam neke pare i ja mogu odvojiti malo da bi uzeo mozda jednu dozu dvije. A da štedim pare to ne znam.
    Da ja mogu uzimati whey u dozama radio bi to

    Comment


    • #17
      Re: Šta poslije treninga?

      u štednji je spas

      Comment


      • #18
        Re: Šta poslije treninga?

        @WTF, zar je to toliko bitno posle treninga, da se odmah popije whey? Znam da je bolje jer se brzo apsorbuje i odmah je, al ne verujem da je to toliko drasticna razlika u napretku ako jedem za 40min a ne odmah sejk.

        Naravno i sam znam da bi bilo lepo da uzmem whey, al ja da kazemo mogu da skupim pare za myprotein koji je odlican a jeftin. Ali ja sam iz Srbije i nema ko to da mi donese. A za ove druge wheyeve i da imam pare ne bih dao, pa nije to zlato da toliko kosta.

        Comment


        • #19
          Re: Šta poslije treninga?

          smiksaj 10 bjelanjaka s 3 banane i ponesi i popij poslije treninga. to ti je 15 kn. 3x skuplje od whey-a. al makar nije kemikalija koja unistava jetru i bubrege i dobivas gyno od nje
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #20
            Re: Šta poslije treninga?

            Originally posted by Godzilla View Post
            @WTF, zar je to toliko bitno posle treninga, da se odmah popije whey? Znam da je bolje jer se brzo apsorbuje i odmah je, al ne verujem da je to toliko drasticna razlika u napretku ako jedem za 40min a ne odmah sejk.

            Naravno i sam znam da bi bilo lepo da uzmem whey, al ja da kazemo mogu da skupim pare za myprotein koji je odlican a jeftin. Ali ja sam iz Srbije i nema ko to da mi donese. A za ove druge wheyeve i da imam pare ne bih dao, pa nije to zlato da toliko kosta.
            kako da ti to dočaram...
            imas auto, ostao si bez goriva i ulio si gorivo odmah i krenuo dalje...
            ili ...
            imas auto, ostao si bez goriva, gurao si ga 3 kilometra, krepao od umora i pitanje je dal si stigao do pumpe...

            tako je s whey i dextrozom, misicu poslije treninga treba hrana cim prije, zato se uzima whey+dex a ne jer sam zedan i jer mi se trose novci... jer se brzo apsorbira sto misicu omogucuje brži oporavak kad mu je najpotrebnije...

            Comment


            • #21
              Re: Šta poslije treninga?

              Puno mi je 10 jaja da moram razbijat da to pravim :O izgleda da je whey opet bolji na neki nacin al nema se para :X :X :X

              Comment


              • #22
                Re: Šta poslije treninga?

                Originally posted by WarLothus View Post
                Puno mi je 10 jaja da moram razbijat da to pravim :O izgleda da je whey opet bolji na neki nacin al nema se para :X :X :X
                Jebiga,skup sport
                "Kao što dobro iskorišten dan donosi ugodan san, tako i dobro proživljen život donosi sretnu
                smrt"

                Comment


                • #23
                  Re: Šta poslije treninga?

                  svaki dan stavi 10kn sa strane...i za 10 dana imaš kilo wheya koji ti traje minimalno mjesec dana..

                  Comment


                  • #24
                    Sta poslije treninga

                    Posni sir ,ili 3-4 jaja mozes pojesti...zdravo ti je jesti i voca za bodybuilding...nemoras uzimati proteine ako nemas novaca a i da uzimas protein moro bi imati isto pravilnu prehranu ak bi htio nesta veliko s toga ) Prehrana ti je glavna u bodybuildingu

                    Comment


                    • #25
                      Re: Sta poslije treninga

                      Originally posted by BodyBuilderMan View Post
                      i da uzimas protein moro bi imati isto pravilnu prehranu ak bi htio nesta veliko s toga
                      O čemu ti baljezgaš?
                      Početnici kao ti trebaju čitati a ne davati savjete.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #26
                        Re: Šta poslije treninga?

                        poni sir nakon treninga... usporedba s wheyom .. hahahahahahha posni se apsorbira 12 x duze; dobro da mu nisi predlozio da doda masti u PWM da uspori jos vise apsorpciju...
                        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                        Youtube:

                        Primjer treninga snage/hipertrofije
                        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                        Sve o prehrani
                        Sve o treningu

                        Comment


                        • #27
                          Re: Šta poslije treninga?

                          Svašta se ovdje može vidjeti....hahahaha

                          Comment


                          • #28
                            Re: Šta poslije treninga?

                            Đizs, dečko pita najobičnije pitanje... Umjesto wheya možeš uzeti bilo koji izvor P (meso, riba, bijelanjak, sir) i UH (riža, tijesto, krumpir) I, da totalno je SVEJEDNO dal si popio whey + glukoza ili pojeo rižu i piletinu. I da totalno je SVEJEDNO da li si to pojeo odmah nakon treninga ili sat vremena nakon toga. Dajte ljudi izađite iz kutija i počnite razmišljati svojom glavom. "Ali odmah nakon treninga, bla, bla..." Fakat nema veze i prestanite se ograničavati.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Šta poslije treninga?

                              Originally posted by PatrickStar View Post
                              Đizs, dečko pita najobičnije pitanje... Umjesto wheya možeš uzeti bilo koji izvor P (meso, riba, bijelanjak, sir) i UH (riža, tijesto, krumpir) I, da totalno je SVEJEDNO dal si popio whey + glukoza ili pojeo rižu i piletinu. I da totalno je SVEJEDNO da li si to pojeo odmah nakon treninga ili sat vremena nakon toga. Dajte ljudi izađite iz kutija i počnite razmišljati svojom glavom. "Ali odmah nakon treninga, bla, bla..." Fakat nema veze i prestanite se ograničavati.
                              Po tome whey bi bio beskoristan... jer vecina nas jede poslije treninga P+UH, objasni nam onda zašto uzimamo whey?
                              Jer mi doda 30 g vise u dnevni iznos proteina? Pa nista lakse po toj racunici, svega 250g posnog..
                              Ovo sto si ti napisao je ispravno ali i nije... iskusan si, i kapa do poda za znanje...ali ovo nije sasvim tocna informacija....

                              Comment


                              • #30
                                Re: Šta poslije treninga?

                                Originally posted by WTF View Post
                                ...zašto uzimamo whey?
                                Kaj ti doista misliš da ima razlike između 30 g P koji dolaze iz wheya ili 30 g P koji dolaze iz piletine? Whey se uzima zato jer je praktičan, odnosno lakše je za doručak ubaciti mjericu u zobene nego ispeči 100 g piletine i prožvakati je ili poslije treninga popiti shake. A većina ljudi uzima whey jer misli da se bez njega ne može dobiti mišićna masa, a u to su ih uvjerile raznorazne reklame proizvođača suplemenata i izjava sponzoriranih profi BBa, kao i stvari pisane po forumima pod njihovim utjecajem. I kaj ti smatraš da sam ja to izmislio da je whey isti izvor P kao i svaki drugi? Frend, pisali su to ovdje ljudi s puno većim znanjem i iskustvom nego ja, a tih ljudi više nema jer ti dosadi po tisuću puta svakome objašnjavati da whey nije nikakav čarobni prašak, već P kao i svaki drugi. Vježbanjem se čovjek bavi oduvijek, i vrlo je jednostavno - eat, train, sleep, repeat - a onda se tu ubacila znanost sa svojim istraživanjima, uglavnom financirana od strane proizvođača suplemenata i nešto što je bilo vrlo jednostavno, postalo je komplicirano, odnosno odjednom ti treba whey, glutamin, kreatin, itd.. Mislim, boli me kifla kaj će netko uzimati od suplemenata i jesti 16 obroka dnevno i brijati da od toga super izgleda. Ja klopam 3 - 4 obroka dnevno i pijem vitamin C, a izgledam sasvim solidno.

                                Što se tiče drugog boldanog, zar doista misliš da na tvoje tijelo ima presudne, odnosno vidljive razlike to da li si pojeo obrok sat vremena prije ili kasnije?
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X