Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta poslije treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Šta poslije treninga?

    Originally posted by hardstyle91 View Post
    Decki, kao sto sam i rekao, ne zelim o tome detaljnije, razumijte me, nhf

    oh, why u so mean
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #77
      Re: Šta poslije treninga?

      Originally posted by bilder18 View Post
      Da ako mi gazda u teretani u kojoj radim da Inače ne! Ulažem novac isključivo u krutu hranu. Rađe dam 10kn za 500g posnog sira nego za 3 mjerice wheya . Računam da je jedna mjerica wheya = 4kn .

      A i jeftinije je kad tako gledaš
      Kod nas 30g wheya je 12KN u teretani. :O

      Comment


      • #78
        Re: Šta poslije treninga?

        zamarate se glupostim, obo je brže ovo sporije, treba mi ovo ono.. nisu to isti proteini... tijelu treba poslje treninga obrok sastavljen od uh i p, da li će on biti odmah nakon treninga ili pola sata poslje ovisi o vama i intenzitetu treninga.. ako ti pričaš poslje svakog ponavljanja 5 min sa ekipom, i ako si se najeo drito prije treninga moš jest i dva sata nakon treninga , tijelo je u mogučnosti da bilo šta obradi kao brze šećere ako mu je u tom trenutku to potrebno.. npr pročitajte si interviu sa Romeom gdje je on to dobro objasnio na primjeru jednog obroka od brzih srednjih i sporih UH.. te je tijelo to sve prepoznalo kao brze... okolnosti su bile naravno iscrpljenost pred natjecanje.. pražnjenje itd.. no poanta je u tome da se nezamarate sa ova hrana ima vaki GI ova nakav, ovo paše ovo ne.. ja osobno volim izbjegavati sve umjetno.. whey koristim stalno jer je praktičan.. dex ne.. prije jesam i s vremenom kako učiš, skupljaš inf.. testiraš šta tijelu odgovara.. meni osobno dex toliko digne inzulin u nebo i drži ga dugo gore da mi to nije pasalo.. .. ja i kad sam na defki u pwm.. nakon intenzivnog treninga i iscrpnog kardia.. najbolje mi paše mjerica wheya (stim da uvjek zagrabim pošteno tako da to bude oko 40g) i dvije manje ili jedna veča banana.. prirodni uh.. meni paše.. ne debljam se od toga.. inzulin ne poludi toliko i sve 5.. možda nekome nebi pasalo tako da testirajte šta vam tijelo traži... ne slušajte neke striktna pravila.. tipa odma iste sek nakon treninga 50g dex i 30g wheya inače nema ništa od mišića... posni sir je idealan za prije spavanja.. no ako nemaš para za whey bolje i posni sir i banane.. ili bjelanjci itd.. nego da nepojedeš uopče ništa..
        Originally posted by darios
        pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

        Comment


        • #79
          Re: Šta poslije treninga?

          Hvala svima na ovakvim informacijama, naucio sam dosta.
          Mislio sam da se odma treba nakljokati proteinima poslije treninga.

          Comment


          • #80
            Re: Šta poslije treninga?

            Originally posted by bilder18 View Post
            ???????????????
            Kad kazu da je kupovina wheya bacanje para, svaki komentar je suvisan
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #81
              Re: Šta poslije treninga?

              Originally posted by Premium.Better View Post
              Kad kazu da je kupovina wheya bacanje para, svaki komentar je suvisan

              NIje bacanje para ali se može uložiti bolje u krutu hranu.

              Comment


              • #82
                Re: Šta poslije treninga?

                Pa ovo je odjednom ziva revolucija protiv wheya, ma gdje ste svi do sad bili?!
                Od male raspravice dosli smo do toga da je whey smece od kemije stetno za zdravlje?!
                Pa veca je kemija je.bena cedevita... A jaja iz ducana su super, ahaaa... Ta kokos kukuruza nikad nije vidjela...
                Hrpa besmislica... Whey je zakon

                Comment


                • #83
                  Re: Šta poslije treninga?

                  Originally posted by WTF View Post
                  Pa ovo je odjednom ziva revolucija protiv wheya, ma gdje ste svi do sad bili?!
                  Od male raspravice dosli smo do toga da je whey smece od kemije stetno za zdravlje?!
                  Pa veca je kemija je.bena cedevita... A jaja iz ducana su super, ahaaa... Ta kokos kukuruza nikad nije vidjela...
                  Hrpa besmislica... Whey je zakon
                  Ja sam uvijek govorio kruta hrana više nego whey! Nemožeš reći da nisam.

                  A i pisao sam da ima odstupanja u deklaraciji kao i kod večine proizvoda. To što svi odma govore da je sranje to je njihov problem. Ja to niti u jednom postu nisam rekao

                  Comment


                  • #84
                    Re: Šta poslije treninga?

                    Originally posted by bilder18 View Post
                    Ja sam uvijek govorio kruta hrana više nego whey! Nemožeš reći da nisam.

                    A i pisao sam da ima odstupanja u deklaraciji kao i kod večine proizvoda. To što svi odma govore da je sranje to je njihov problem. Ja to niti u jednom postu nisam rekao
                    Naravno da je kruta hrana bolja i uvijek ce biti, ali nema se uvijek vremena kuhati i spremati jelo. Whey je zakon.
                    Ovi sto pisu da je whey kemija koja ne valja, sve treba uklonit s foruma. Radikalno, ali efektivno.
                    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                    ----------------------------------------------------------------
                    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                    Comment


                    • #85
                      Re: Šta poslije treninga?

                      Slažem se. 100% sam rekao da u wheyu nema ničega lošega i da to NIJE kemija. Al kad ovce ništa ne čitaju ili čitaju na preskokce

                      Comment


                      • #86
                        Re: Šta poslije treninga?

                        Originally posted by bilder18 View Post
                        Slažem se. 100% sam rekao da u wheyu nema ničega lošega i da to NIJE kemija. Al kad ovce ništa ne čitaju ili čitaju na preskokce
                        hehe nadam se da nisi mene ovčicom napravio...

                        ja kazem da su se svi uzlaprdali oko wheya KAO da je neznam kakva strasna stvar...
                        pa ljudi moji, svi znamo da je danasnja hrana ziva kemija, špricano je nema sto nije, niti je špinat sto je nekad bio, biti blitva, kelj, brokula, sve je to špricano smeće... blago onom tko domace ima...
                        Mene zivcira sto se odjednom pojavilo 50 ljudi koji seru po wheyu, a kad ih netko pita '' koji whey da kupim'' onda savjete dijele...pa neka budu mudonje pa kazu '' nemoj kupovati whey zato i zato '' vec cekaju Iskusnjaru da napise svoje misljenje i onda svi kao babe da da da da da da...tako je...

                        Comment


                        • #87
                          Re: Šta poslije treninga?

                          Ja osobno pijem whey iza treninga i nemam panike odradim trening otusiram se i dodem kuci , to potraje jedno 20 min. Whey ne uzimam zato sta ce mi dat misicnu masu i regeneraciju i te stvari sta pisu o njemu na internetu me ne zanimaju, jednostavno nemogu puno pojest i zato uzimam whey i naravno uz to pojedem i kombiniram UH+P, mozda proteini iz wheya brze dolaze u misice zato sta je to tekucina i brze sve ide , ali ne virujem da se to puno razlikuje od krute hrane i rezultati su isti. Ipak dajem prednost krutoj hrani jel je to jednostavno tako tko moze puno pojest krute hrane ne treba mu whey. Jednostavno whey koriste ljudi zbog prakticnosti kao sto je Patrick reko ujutro jer zeludac od nekih ljudi nije raspolozen za krutu hranu. Mozda sam pocetnik al citam i neke stvari sam skuzio i logicki povezao i sta god procitao nece me odvojit od ovog misljenja. Pozz!

                          Comment


                          • #88
                            Re: Šta poslije treninga?

                            Slažem se WTF i nisam tebe nazvao ofčicom

                            Comment


                            • #89
                              Re: Šta poslije treninga?

                              Originally posted by WTF View Post
                              Whey je zakon
                              Tako je!

                              Ljudi vole izmišljati toplu vodu, pa se mora popljuvati sve, baš sve, eto sad je i whey došao na red.

                              Ja ću ga uvijek piti.

                              Sutra će se popljuvati posni, a preksutra piletina itd...

                              Last edited by kelly; 15-05-12, 00:26.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #90
                                Re: Šta poslije treninga?

                                dal ces uzeti pwm pola sata ili 2 h nakon iskljucivo ovisi o tome sta si prije jeo!!

                                ujutro nataste idemo radit kardio, i ako nakon 2 h popijemo shake mi smo oko 6 h u katabolizmu (racunam i onih par sati kad se jucerasnji zadnji obrok[posni] vec asporbiro i iskoristio).

                                ako prije treninga imamo obrok s brzim i sporim P i sljedecih 6 h se oni apsorbiraju, onda potreba za pwm-om je samo UH. tj da se nadoknade glikogenske zalihe.

                                ali ako prije treninga zelimmo unjet brze P i nakon trening brze P(whey) da bi se oni sto prije ptorosili= I SAMIM TIME VISE P UNJELI. onda cemo popit whey odmah nakon treninga.

                                jer mi bi mogli s 3 porcije posnog(250g) "prezivjeti" dan, ali to bi bilo 90 P. a zna se da mi ciljamo puno vise(vecina), dakle par obroka s brzim proteinima, najveca koncetracija oko treninga. amen .
                                Last edited by staragarda; 15-05-12, 00:40.
                                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                                Youtube:

                                Primjer treninga snage/hipertrofije
                                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                                Sve o prehrani
                                Sve o treningu

                                Comment

                                Working...
                                X