Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta poslije treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Šta poslije treninga?

    Originally posted by david22 View Post
    Ovo je tako jednostavan sport da jednostavniji nemože biti i onda se to komplicira s raznim sitnicima kao što je izvor unosa proteina...držite visoko proteine, puno kvalitetnih uh (500g riže tijesta ili zobenih...) ubacite "zdrave" masti... treba imati i kvalitetan trening...dizati teško i je.at sve po spisku utezima, ne se zamarat sitnicama, stres je ubojica za ovaj sport, ako kortizol skoći ode sve u k.. i tako ponavljati iz godine u godinu...
    a u ***** ....zar misliš da se lagano pripremiti i izači na binu ? Mislim to si upravo rekao

    Comment


    • #62
      Re: Šta poslije treninga?

      Ma joj ono gladovanje pred binu nebi nikom poželio... mislio sam na čisto rekreativno... zaboravih spomenit... my bed
      Originally posted by Songoku
      najbolji pwm je burek

      Comment


      • #63
        Re: Šta poslije treninga?

        Originally posted by bilder18 View Post
        Može neka studija o tome,istraživanje,u najboljem slučaju daj mi reci jesi ti osobno napravio istraživanje i par mjeseci napravio jedno,par mjeseci drugo,a da svi ostali uvjeti budu isti.

        Ne provociram zanima me !
        Evo jedno istraživanje o toj temi:

        Absorption rates of amino acids from the gut can vary from 1.4 g/h for raw egg white to 8 to 10 g/h for whey protein isolate. Slowly absorbed amino acids suchas casein (~ 6 g/h) and repeated small doses of whey protein (2.9 g per 20 min,
        totaling ~ 7 g/h) promote leucine balance, a marker of protein balance, superior tothat of a single dose of 30 g of whey protein or free amino acids which are both rapidly absorbed (8 to 10 g/h), and enhance amino acid oxidation.

        https://bale.wordpress.com/2007/07/0...sorption-rate/

        Dakle, po ovoj studiji, ne može se reći da je tako velika razlika u brzini apsorpcije wheya i kazeina kao što je uvriježeno mišljenje u bb-populaciji.

        Comment


        • #64
          Re: Šta poslije treninga?

          Originally posted by david22 View Post
          Ma joj ono gladovanje pred binu nebi nikom poželio... mislio sam na čisto rekreativno... zaboravih spomenit... my bed
          Što ideš dalje to je teže. Istina. Najlakše je početnicima koji žele čitati. Samim prehrambenim navikama njihovo tijelo će se mijenjati. NEmoraju čak ni ciljano ići u suficit ili deficit

          Comment


          • #65
            Re: Šta poslije treninga?

            Poslije treninga smiksam posni 250-300g, 2-3 male zlicice kakaa i 50-70g grožđica, zao mi je sto nisam prije tako radio, to mi je alternativa odkad sam prestao uzimati whey, isto sam za 1-1.5h gladan kao i poslije whey-a i dex-a bas iz razloga sto s grožđicama podignem inzulin i jednakom brzinom prenesem potrebno tamo di spada, ne opterecujem se koliko treba posnom da se razgradi jer mi napredak govori sasvim drugacije, a nista ostalo nisam mjenjao, neke studije hm?
            Whey je po meni samo praktican izvor proteina, a zasto sam ga prestao piti moze vam reci doktorica iz zzjz-a koja mi je napravila analizu svih whey-eva sto sam dosada uzimao, smrzo sam se unatoc nekim saznanjima iako sam i ja bio jedan od onih koji nisu bili nimalo skepticni prema whey-u, ne zelim pljuvati po onima koji uzimaju, ja znam da cu whey piti samo u "posebnim" prilikama, ipak prednost dajem koliko toliko "zdravoj" hrani danasnjice, sto se tice analiza necu nista detaljnije komentirati, ne zelim ispasti kao neka krtica kojoj ce odmah svi povjerovati i prestati uzimati whey, to sam ja i moje odluke, tko bude htio izdvojiti ce novaca i vremena da se uvjeri u neke stvari
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #66
              Re: Šta poslije treninga?

              Fala kurcu netko razuman i normalan .

              Comment


              • #67
                Re: Šta poslije treninga?

                e ako možeš napisat par stvari u vezi wheya koje si sazna od te doktorice, ništa loše ne želin reć, nego me samo zanima, onako informativno
                "What the mind believes the body achieves."

                Comment


                • #68
                  Re: Šta poslije treninga?

                  I mene zanima, ak mozes napisati.
                  https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                  https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                  Instagram: @shredded_dario

                  Comment


                  • #69
                    Re: Šta poslije treninga?

                    Originally posted by bilder18 View Post
                    Fala kurcu netko razuman i normalan .
                    znakovi

                    Originally posted by bot1950 View Post
                    e ako možeš napisat par stvari u vezi wheya koje si sazna od te doktorice, ništa loše ne želin reć, nego me samo zanima, onako informativno
                    Originally posted by DARICA View Post
                    I mene zanima, ak mozes napisati.
                    Decki, kao sto sam i rekao, ne zelim o tome detaljnije, razumijte me, nhf
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • #70
                      Re: Šta poslije treninga?

                      Ne kuzim zas si uopce isao pisat o tome ,znao si da ce nas znatizeljne zanimat nesto negativno o wheyu koji pijemo svaki dan...no dobro
                      https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                      https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                      Instagram: @shredded_dario

                      Comment


                      • #71
                        Re: Šta poslije treninga?

                        Meni je stara med sestra i radi u Zavodu Za Javno Zdravstno Andrije Štampar i dao sam također whey na analizu i podaci s deklaracije bili su u oviru 10-15% mislim.

                        Bilo je to prošle godine,pisao sam o tome već možda se neko sjeća. Ako nađem papire budem poslikao pa stavio

                        Comment


                        • #72
                          Re: Šta poslije treninga?

                          Ja sam početnik a već si me ubio da je još jedna prevara u nizu.Obrazloži

                          Comment


                          • #73
                            Re: Šta poslije treninga?

                            Originally posted by bilder18 View Post
                            Meni je stara med sestra i radi u Zavodu Za Javno Zdravstno Andrije Štampar i dao sam također whey na analizu i podaci s deklaracije bili su u oviru 10-15% mislim.

                            Bilo je to prošle godine,pisao sam o tome već možda se neko sjeća. Ako nađem papire budem poslikao pa stavio
                            A ziher... jel pijes whey uopce ?
                            https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                            https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                            Instagram: @shredded_dario

                            Comment


                            • #74
                              Re: Šta poslije treninga?

                              Treba misliti na budućnost. Ja sam protiv wheya. Al to je samo moje mišljenje...
                              Originally posted by Songoku
                              najbolji pwm je burek

                              Comment


                              • #75
                                Re: Šta poslije treninga?

                                Originally posted by DARICA View Post
                                A ziher... jel pijes whey uopce ?
                                Da ako mi gazda u teretani u kojoj radim da Inače ne! Ulažem novac isključivo u krutu hranu. Rađe dam 10kn za 500g posnog sira nego za 3 mjerice wheya . Računam da je jedna mjerica wheya = 4kn .

                                A i jeftinije je kad tako gledaš

                                Comment

                                Working...
                                X