Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Plan prehrane za masu

    Originally posted by nikola86 View Post
    A jel vama dvojici tak teško pogledat ranije napisane postove? Ok, evo ja ću:

    Ugljikohidrati podizu inzulin. Inzulin je zasluzan za pospremanje hranjivih tvari (glikogen, trigliceridi...) u nasa tkiva (misici, masne stanice...). Dok je inzulin prisutan onemogucena je lipoliza (trosenje masti za energiju).
    To znaci da ako u istom obroku u tijelo uneses ugljikohidrate koji podizu inzulin, onemogucujes potrosnju unesenih masti kao energiju i osiguravas im pospremanje u masne stanice. Jos ako su ti ugljikohidrati nekvalitetni zbog naglog povecanja njihove koncentracije u krvi, dobar dio njih ce biti visak, i one ce biti pospremljene u masne stanice. Ako primjetis u kojim namjernicama nase drustvo uziva (krafne, pizza, fast food...) nije tesko shvatiti da juri prema dijabetisu tipa 2.

    http://www.building-body.com/forum/t...konzervi/page2

    I Kelly je o tom pisao...
    Originally posted by diinnoo View Post
    Ne kontam šta žeiš reći. Ovdje Roni priča o dodatim kalorijama.

    Vjerovatno je riječ o defci, naravno da je ćeš na defci tih 280 kcal radije unijeti kroz 100g riže, nego onako. To nije bit priče.
    Da li 280kcal ima 100 grama rize kad se skuva ili se misli na nekuvanu, jer kad skuvam 100 grama izmjerim pa stavim da se skuva onda kad se skuva sve skupa izmjerim i ispadne oko 70-750 g e sad dal od tih 700-750g ako uzmem 100 ima 280kcal ? misljenja su podijeljenja p bi neoga sa ovog foruma pita

    Comment


    • #47
      Re: Plan prehrane za masu

      Originally posted by Coffey View Post
      a sto ako su uh zobene koje imaju GI 50 i maslinovo ili laneno ulje koje ima GI 10-15? a ukupan kalorijski unos s P nije veci od recimo 400 kcal?

      nisu svi uh, kao ni sve m isti. ne treba strebati "cinjenice", vec uciti s razumjevanjem. tek tada ces moci davati savjete.
      Ja sam samo ponovio nešto što su drugi iskusniji od mene rekli.

      Comment


      • #48
        Re: Plan prehrane za masu

        nikola86 ja se slažem s tobom (bar onoliko koliko sam čuo od drugih) a to je da je poželjno M razdvajati od UH.
        E sad, zašto je to tako točno? Neznam. Ali vjerujem ekipi koja ima natjecateljski rezultat iza sebe više nego ekipi koja u labaratoriju testira štakore

        Comment


        • #49
          Re: Plan prehrane za masu

          Originally posted by nikola86 View Post
          Ja sam samo ponovio nešto što su drugi iskusniji od mene rekli.


          onda bez copy pastea,kad probas,vidis i naucis i zapravo napravis nesto tek onda tako srcano guraj svoje ideje.


          dotad uci.

          @ didza... sve namirnice koje imaju deklaraciju misli se na onakvu kakva je u paketu.u tvol slucaju riza nekuhana. i nekuhana riza ima izmedu 350-380kcal i oko 70-80g uh. ovisno o zrnu. kad se skuha upije vodu i dobija na tezini i jednim djelom gubi na svojstvima zbog termicke obrade
          Pocivao u miru Bozjem

          22.12.1984 - 20.12.2012

          __________________________________________________ ___________________________

          mentor: Sasa Draskovic

          Comment


          • #50
            Re: Plan prehrane za masu

            Originally posted by WTF View Post
            nikola86 ja se slažem s tobom (bar onoliko koliko sam čuo od drugih) a to je da je poželjno M razdvajati od UH.
            E sad, zašto je to tako točno? Neznam. Ali vjerujem ekipi koja ima natjecateljski rezultat iza sebe više nego ekipi koja u labaratoriju testira štakore
            Pa i ja tako vjerujem. Kad vidim na netu ovakve gluposti http://magazin.net.hr/zdravlje/trcanje-izaziva-celulit onda znam kakva su im istraživanja. Ovo je samo jedan primjer...

            Comment


            • #51
              Re: Plan prehrane za masu

              @didza - svi podaci se daju za termicki neobradjenu hranu.
              @nikola - u slucaju junk fooda, tvoja konstatacija stoji, ali ne vrijedi za sve uh i m kombinacije ta zabrana.
              inace, neki dan je bilo da je najzdraviji dorucak - zitarice, laneno ulje, sir, med i banana. pa ti vidi...
              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

              Comment


              • #52
                Re: Plan prehrane za masu

                Originally posted by remode View Post
                onda bez copy pastea,kad probas,vidis i naucis i zapravo napravis nesto tek onda tako srcano guraj svoje ideje.


                dotad uci.

                @ didza... sve namirnice koje imaju deklaraciju misli se na onakvu kakva je u paketu.u tvol slucaju riza nekuhana. i nekuhana riza ima izmedu 350-380kcal i oko 70-80g uh. ovisno o zrnu. kad se skuha upije vodu i dobija na tezini i jednim djelom gubi na svojstvima zbog termicke obrade
                To nisu moje ideje. Zaista bi ružno bilo. Ne želim da ljudi misle da sam to ja izmislio nego sam na više mjesta i ne od bilo kakvih ljudi pročitao o tome. Eto to je sve...

                Comment


                • #53
                  Re: Plan prehrane za masu

                  nikola86....
                  ne mozes tvrditi kako je remode rekao ''srčano'' jer si tako cuo...cuo sam i ja ali ne mogu 100% tvrditi da je to ispravno samo zato jer sam ja tako cuo i jer se tako prica...
                  Ja vjerujem da je ispravno odvajati masti od UH, i posto tako vjerujem tako i radim, cemu riskirati?
                  Argumentirati ne mogu, ne mozes ni ti, vjerovati mozemo....
                  Jedno je sigurno, nisi ti jedini koji srčano zagovara razdvajanje M od UH, jer isto to rade oni koji MI JE.BENU JETRU I ŽELUDAC DIŽU kad se prave pametni tako da SVAKI JE.BENI KUR.ČEVI USRANI DAN postaju linkove s kilometar teksta na engleskom JE.BENOM JEZIKU i tako prodaju tuđu pamet JER SVOJU NEMAJU, JER NEMAJU REZULTAT i kur.ca nerade u gymu...

                  Kuzis... moras biti smiren i cool ovako kao ja..bez galame...neka svatko jede kako ga volja...netko je valjda u pravu...rekao bi praksa.


                  f045.gif

                  Comment


                  • #54
                    Re: Plan prehrane za masu

                    cisto da spomenem - ja i na defki junkam svaki dan, al trudim se na kraju dana biti u kcal deficitu 1000kcal. i kile idu dolje. osim ako nisi zvjer sa bicepsom 55cm i bf-om 5%, malo junka (kod mene su to keksi ili cokolada) nece uciniti nista lose, a psihicki si puno bolje nego kada slinis za necime.
                    prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                    Comment


                    • #55
                      Re: Plan prehrane za masu

                      Originally posted by Coffey View Post
                      cisto da spomenem - ja i na defki junkam svaki dan, al trudim se na kraju dana biti u kcal deficitu 1000kcal. i kile idu dolje. osim ako nisi zvjer sa bicepsom 55cm i bf-om 5%, malo junka (kod mene su to keksi ili cokolada) nece uciniti nista lose, a psihicki si puno bolje nego kada slinis za necime.

                      Ako si u deficitu 1000 kcal i od toga ti junk ukrade koliko? Kako onda uspijes namiriti sve potrebne macrose/microse nebi li ta dijeta bila kvalitetna? Pricamo o definiciji mišića ili klasicnoj dijeti (je.be mi se za mišiće) ...?

                      Comment


                      • #56
                        Re: Plan prehrane za masu

                        pricamo o definiciji.
                        bazalni 1650kcal, barem 8 sati aktivnosti kroz rad llus 2 sata li cardia, skupi se potrosnja... samo traka mi je dovoljna za deficit, sto ispada da mogu dnevno unositi i 2500kcal. rad nije intezivan, bravarija.
                        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                        Comment


                        • #57
                          Re: Plan prehrane za masu

                          http://supermen.tportal.hr/definicij...l#.UU4mWhzHHKN

                          Hmm, ova stranica tako izgleda kretenski da u vrlo kratkom vremenu odlučim hoću im vjerovati ili ne. Kažu: Ugljikohidrate i masti ne valja jesti zajedno
                          Uh, kada bismo poslušali ovu preporuku, to bi znatno smanjilo naš prehrambeni izbor.

                          Opće je poznata stvar da riječ okus u bb praktički ne postoji. Jedeš pa makar to bilo neznam kakvog okusa, bitno da u sebi ima određene nutrijente...

                          Comment


                          • #58
                            Re: Plan prehrane za masu

                            Rasprava ide u krivom smjeru ali nebitno.

                            Već je spomenuto da mješanje masti i UH ne utiče na kompoziciju tjela. I činjenice su tu ali što neki neće da prihvate to je njihova stvar. Na kraju se sve svodi da li si u suficitu ili deficitu a ne dali mješaš UH i masti.

                            Ako si u deficitu gubit ćeš kile, u suficitu dobijati. Fizika nikada nije podbacila.

                            Wise man once sad "Uzmi dvije godine, treniraj jedi, budi u suficitu i ne razmišljaj o nebitnim stvarima."

                            Comment


                            • #59
                              Re: Plan prehrane za masu

                              Izuzev maslinovog ulja koje koristim za začiniti povrče masti praktički nemam baš u nijednom obroku kao ciljano mast tako da mi nikad nije otežavalo u izboru hrane...
                              Ja stvarno eto nemam pojma, osim žumanjaka ja neznam gdje bi u kojem obroku forsifrao mast. Zato fino masl. ulje, navecer koje jaje i sve 5... Ili ujutro za doručak 5-6 jaja...kako kad.
                              Tko je u pravu tko je u krivu who cares... ako ti paše UH+M jedes tako, ako ti ne paše ne jedeš i tocka..
                              Što jednom paše drugom smeta, tako ce uvijek biti i zbog toga ce uvijek biti više teorija...
                              Zato je najbolje manje čitati a više raditi....

                              Comment


                              • #60
                                Re: Plan prehrane za masu

                                Originally posted by WTF View Post
                                Izuzev maslinovog ulja koje koristim za začiniti povrče masti praktički nemam baš u nijednom obroku kao ciljano mast tako da mi nikad nije otežavalo u izboru hrane...
                                Ja stvarno eto nemam pojma, osim žumanjaka ja neznam gdje bi u kojem obroku forsifrao mast. Zato fino masl. ulje, navecer koje jaje i sve 5... Ili ujutro za doručak 5-6 jaja...kako kad.
                                Tko je u pravu tko je u krivu who cares... ako ti paše UH+M jedes tako, ako ti ne paše ne jedeš i tocka..
                                Što jednom paše drugom smeta, tako ce uvijek biti i zbog toga ce uvijek biti više teorija...
                                Zato je najbolje manje čitati a više raditi....
                                Najpametniji zaključak ovdje...

                                Comment

                                Working...
                                X