Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plan prehrane za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Re: Plan prehrane za masu

    Originally posted by mate31 View Post
    bez uvrede ikome ali ja tim studijma nevjerujem nista,jedino vjerujem svom tijelu(reakcijama svog tijela) i moji9m prijateljima koji su dugo u bb,te studije mogu biti namjestene evo jedna glupa usporedba to je isto kao kad podes na stranicu od steroxa i tamo imaju analize i pise npr da u proizvodu tren enathat 200mg/1 ml ima tocno 200 mg trenbolona na 1,a nema niti blizu nego ima 130 a mozda cak i manje
    super ti imaš vremena za nešto takvo ja ne.

    Ne znam kako bih mogao to isprobati na svojoj koži. Morao bih sebe testirati minimalno tri mjeseca da jedem odvojeno masti i UH, a 3 mjeseca zajedno. I opet rezultati ne bi bili relevanti, jer možda čak i dobijem više sala sa kombinacijom masti i UH, ali možda ne zbog te kombinacije možda nisam u tim danima imao dovoljno sna, možda stres i 1000 drugih faktora koji dovode do usporenja metablizma i 1000 drugih stvari. Zato i postoje istraživanja u KONTROLIRANIM uslovima koje rade doktori i ljudi koji su se školovali za to a ne neki bb, i rezultati su relevantni.

    Comment


    • #77
      Re: Plan prehrane za masu

      Originally posted by TripleZ View Post
      nisam ni ja studiju postavio




      ne temelji se sve na istrazivanja, evo kako to ide: ako tebi nesto daje rezultate, nastavi raditi (ako ti TO daje rezultate, a ne sto ti sebi zamisljas ili placebo) - ako je dokazano bez ikakve sumnje da to sto radis nema nikakvog efekta, zasto bi radio ? osim ako tebi vise odgovara tako, super...ako ti je to muka, pa zasto? nemoj




      znaci ja i ti ne mozemo raspravljati o ovom, jel tako, jer nismo probali?? eh pa 99% ljudi koji jesu probali isto ne mogu o tome raspravljati jer uz to su recimo povecali unos proteina, poceli brojati kalorije, krenuli na kuru itd. - kako oni znaju da je odvajanje UH i masti dalo rezultate ? eh pa ne znaju



      eh sad mi reci jeli ovo najpouzdaniji nacin za povjerovati, budi iskren molim te:
      sad ja tebi nadjem PRAKTICNO ispitivanje(a necu, ne brini ) koja (ne)pokazuje beneficije mijesanje uh+m , ako je sve ostalo isto, unos proteina, kalorije, vrijeme obroka, trening, naturalizam itd. - s jedne strane ljudi koji mjesaju s druge koji ne mjesaju - i nema razlike - sve to precizno nadgledano bez mogucnosti greske, osim toga ni jedna firma ne profitira od rezultata itd.

      zar to nije ultimativni nacin ovog tvog ''nek pricaju oni koji znaju'' ?






      za zadnju recenicu, zakljucio sam da ti mogu govoriti da se ne odrzavas na 5% bf zbog toga sto naprimjer: jedes UH u 6 i5 a ne 5 do 6, vezes prvo desnu pertlu pa onda lijevu, hodas u hlacama a ne u trenerci dok si na poslu, ne pozdravljas djevojku koja radi u gymu, zabacujes kosu u desno a ne ulijevo itd.
      sve zato sto nisi oba nacina probao?
      doesnt make sense



      nemoj se za nesto ljutiti

      Vidim da ti mene od samog pocetka nisi razumio
      Vidis recimo primjer, nikola86 i diinnoo, jedan srčano tvrdi jedno, drugi srčano tvrdi drugo...
      Jedan je čuo da je tako ispravno i razbiti ce mobitel da tako i dokaže a drugi je čitao okolo i razbiti ce kompjuter da bi dokazao da je on u pravu. A ni jedan ni drugi '' nisu sigurni'' ...
      Ja sam u startu napisao da sam i ja tako čuo ali da ne mogu argumentirati jer nemam pojma zasto je to tako...
      Opet vidio sam da neki decki pisu da im padne forma kad mjesaju UH+M dok drugima ne smeta...
      I moj je zaključak jednostavan, PROBAJ PA CES ZNATI - INDIVIDUALNO...
      Ne pomaže nikakva bla bla studija za to, što jednom paše - drugom smeta.
      Bespotrebno nametnje neces sto se dokazati u teoriji NE MOŽE, jer svi smo prerazličiti da bi samo jedna teorija bila ispravna.
      Samo je jedna ispravna ' calories in vs calories out'' ...sve ostalo...individualno zar ne?
      Ti ces mozda odraditi dijetu po jednakoj prehrani kao ja, dok cu ja raditi cardio, ti neces a rezultat moze biti jednak? Pa nismo isti zar ne?
      Meni je masa do 400g UH bez da se mastim dok je drugom masa na 150g UH što je meni dijeta...
      I tako blaaa blaaaa...mozemo do sutra.

      Comment


      • #78
        Re: Plan prehrane za masu

        Originally posted by diinnoo View Post
        Zato i postoje istraživanja u KONTROLIRANIM uslovima koje rade doktori i ljudi koji su se školovali za to a ne neki bb, i rezultati su relevantni.
        To je kao kad kazes da auto tvornicki trosi 5 litara. Da, u KONTROLIRANIM uslovima... a kad sjedes u njega i vozis ga on trosi 7 litara.
        Koji to natjecatelj kad se sprema za binu ima kontrolirane uslove? To je sve dr'ž nedaj...

        Comment


        • #79
          Re: Plan prehrane za masu

          Originally posted by diinnoo View Post
          super ti imaš vremena za nešto takvo ja ne.

          Ne znam kako bih mogao to isprobati na svojoj koži. Morao bih sebe testirati minimalno tri mjeseca da jedem odvojeno masti i UH, a 3 mjeseca zajedno. I opet rezultati ne bi bili relevanti, jer možda čak i dobijem više sala sa kombinacijom masti i UH, ali možda ne zbog te kombinacije možda nisam u tim danima imao dovoljno sna, možda stres i 1000 drugih faktora koji dovode do usporenja metablizma i 1000 drugih stvari. Zato i postoje istraživanja u KONTROLIRANIM uslovima koje rade doktori i ljudi koji su se školovali za to a ne neki bb, i rezultati su relevantni.
          I ovaj članak je navodno pisao ''školovan'' čovjek, pa pogledaj kakvih sve tu gluposti ima. http://magazin.net.hr/zdravlje/trcanje-izaziva-celulit Previše vjeruješ tim istraživanjima...

          Comment


          • #80
            Re: Plan prehrane za masu

            Originally posted by WTF View Post
            Vidim da ti mene od samog pocetka nisi razumio
            Vidis recimo primjer, nikola86 i diinnoo, jedan srčano tvrdi jedno, drugi srčano tvrdi drugo...
            Jedan je čuo da je tako ispravno i razbiti ce mobitel da tako i dokaže a drugi je čitao okolo i razbiti ce kompjuter da bi dokazao da je on u pravu. A ni jedan ni drugi '' nisu sigurni'' ...
            Ja sam u startu napisao da sam i ja tako čuo ali da ne mogu argumentirati jer nemam pojma zasto je to tako...
            Opet vidio sam da neki decki pisu da im padne forma kad mjesaju UH+M dok drugima ne smeta...
            I moj je zaključak jednostavan, PROBAJ PA CES ZNATI - INDIVIDUALNO...
            Ne pomaže nikakva bla bla studija za to, što jednom paše - drugom smeta.
            Bespotrebno nametnje neces sto se dokazati u teoriji NE MOŽE, jer svi smo prerazličiti da bi samo jedna teorija bila ispravna.
            Samo je jedna ispravna ' calories in vs calories out'' ...sve ostalo...individualno zar ne?
            Ti ces mozda odraditi dijetu po jednakoj prehrani kao ja, dok cu ja raditi cardio, ti neces a rezultat moze biti jednak? Pa nismo isti zar ne?
            Meni je masa do 400g UH bez da se mastim dok je drugom masa na 150g UH što je meni dijeta...
            I tako blaaa blaaaa...mozemo do sutra.
            Ja ni u šta sljepo ne vjerujem dok ne nađem dokaze za to.

            I kada je Hamza uletio sa pričom o iifym i ostalim stvarima za koje sam mislio da su pogrešen nisam se slagao. Onda sam krenuo sa čitanjem i nekim istraživanjem i shvatio da sam u krivu.

            Da je Nikola dao studiju ili istraživanje koja pokazuju da će mješanje masti i UH imati uticaj na tjelesnu kompoziciju ja bih se duboko zamislio i pitao se da li sam ja u pravu? Ali nije već je samo postao ovaj rekao ovo ovaj ono bez ikakvog valjanog dokaza

            Ne znam šta imate protiv calories in vs calories out

            manjak kalorija gubiš kile

            višak dobijaš

            tijelo tako funcionira i tačka, čista fizika

            nisam rekao da ako si u kalorijskom plusu da ćeš dobijati mišiće ili u minusu gubit.

            Može se desiti da u deficitu dobijaš samo salo a ne mišiće, a može i obratno na to utiče dosta faktora

            Ali ćeš u SUFICITU dobijati kile(bili to mišići ili salo).
            Last edited by diinnoo; 24-03-13, 14:52.

            Comment


            • #81
              Re: Plan prehrane za masu

              malo se obojica nismo razumjeli

              ne znam kakvu predstavu imas o studijama, ali to je vise praksa nego sto ti valjda mislis


              imas dinu, imas nikolu, tvrde razlicito - ne znas kome ces vjerovati ?

              ja se ne obazirem ni na dinu ni na nikolu - jer oni kao pojedinci meni nista ne znace, i previse je varijabli tu kod njih (kao sto sam gore spomenuo)


              ali ako imam u biti pracene rezultate u bobu od 300-400-500 ljudi koji definitivno ukazuju na jednu stvar, bez varijabli, pored toga nemam nikakvog razloga da vjerujem suprotnu (u 13 strana na forumu punog iskusnih ljudi niko mi ne moze dati taj razlog) - sta se imam raspravljati ?



              nije to ''teorija'' kao neko puko strebanje iz knjiga - nego precizna praksa.
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #82
                Re: Plan prehrane za masu

                Originally posted by diinnoo View Post
                Ne znam šta imate protiv calories in vs calories out

                Ama baš ništa, očito si krivo shvatio post. Naime matematika je matematika.
                - mršaviš
                + debljas se

                sve ostalo je individualno....

                Originally posted by TripleZ View Post
                imas dinu, imas nikolu, tvrde razlicito - ne znas kome ces vjerovati ?
                Znam, sebi i nikom drugom

                Comment


                • #83
                  Re: Plan prehrane za masu

                  Originally posted by nikola86 View Post
                  I ovaj članak je navodno pisao ''školovan'' čovjek, pa pogledaj kakvih sve tu gluposti ima. http://magazin.net.hr/zdravlje/trcanje-izaziva-celulit Previše vjeruješ tim istraživanjima...
                  ovo je to sto se zove suplje(glupo) teoretisanje, ne znam da sam ikad na ovakav nacin zastupao saznanja na ovom forumu...





                  vidis gdje da je izmjerio kako se neko udebljao od trcanja ? ja ne


                  i to sto ima titulu(ili ga neko smatra skolovanim) nista ne znaci, svakakvih gluposti ima od svakakvih ljudi
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #84
                    Re: Plan prehrane za masu

                    hahahahhaaa kako smiješno zvuči. Udebljao se od trčanja...

                    Comment


                    • #85
                      Re: Plan prehrane za masu

                      Našao sam nešto vrijeme, pa sam malo tražio po forumu i našao ovo: http://www.building-body.com/forum/t...-(M)-lo%C5%A1a I Kelly je praktički rekao isto kao u onom postu što sam ja objavio na početku teme. Ne želim sada pokretati lavinu raznih mišljenja, nego čisto da to imate na umu...

                      Comment


                      • #86
                        Re: Plan prehrane za masu

                        mene samo zanima gdje su svi ti forumski mudrijaši iz tema od prije par godina danas? te gdje ćemo mi biti za koju godinu?
                        Znoj štedi krv

                        Comment


                        • #87
                          Re: Plan prehrane za masu

                          Originally posted by kingpin View Post
                          mene samo zanima gdje su svi ti forumski mudrijaši iz tema od prije par godina danas? te gdje ćemo mi biti za koju godinu?
                          Kakve veze to sad ima s linkom?

                          Comment


                          • #88
                            Re: Plan prehrane za masu

                            Originally posted by kingpin View Post
                            mene samo zanima gdje su svi ti forumski mudrijaši iz tema od prije par godina danas? te gdje ćemo mi biti za koju godinu?
                            Poruka u boci shema a? Bilo bi zanimljivo napravit temu di bi aktivni forumasi stavili svoje slike, pa lock teme i onda za nekih 2,3 godine usporedba(uz pretpostavku da budu aktivni). Znan da dosta ljudi ima svoje teme sa slikama itd, al bilo bi zanimljivo sve vidit sabrano i usporedjeno na jednom mistu...

                            Comment


                            • #89
                              Re: Plan prehrane za masu

                              Originally posted by Maximus1950 View Post
                              Poruka u boci shema a? Bilo bi zanimljivo napravit temu di bi aktivni forumasi stavili svoje slike, pa lock teme i onda za nekih 2,3 godine usporedba(uz pretpostavku da budu aktivni). Znan da dosta ljudi ima svoje teme sa slikama itd, al bilo bi zanimljivo sve vidit sabrano i usporedjeno na jednom mistu...
                              To se lako rijesi. Autor teme svojih slika u jedan post kronoloski poreda slike i eto.. sve sto treba je listati stranice i skidati slike te uploadati

                              Mada, nebi bilo lose recimo da ima neki Mod/Admin onako od volje koji bi to radio u nekoj lockanoj temi i s vremena na vrijeme update radio.... to bi isto bilo fora.

                              Comment


                              • #90
                                Re: Plan prehrane za masu

                                Originally posted by woogy View Post
                                Pozdrav, ovo mi je prvi post.
                                Još sam početnik u bodybuildingu, vježbam 2 mjeseca. Imam 68 kg, 179cm, 16 godina i vježbam u teretani.
                                Zanima me dali mogu sa ovim planom prehrane uspjeti dobiti nešto na masi i koliko mjesečno mogu očekivati? (odokativno)

                                Može komentar na plan prehrane, ako nešto treba promjeniti ili dodati?
                                Za među obroke koristim shake od OPTIMUM SERIOUS MASS gainera.

                                6:00
                                Cijela kuhana jaja 100g
                                Bademi 50g

                                9:00 užina
                                pecivo 100g
                                Pileća salama 100g

                                13:00ručak
                                Piletina 100g
                                Riža 100g

                                15:00prije treninga
                                Shake 170g
                                Mlijeko (0,9%) 3dl


                                16:00poslije treninga
                                Shake 170g
                                Mlijeko (0,9%) 3dl


                                21:00večera
                                Sir 150g
                                jabuka 100g
                                Pojacaj kalorije generalno

                                Obroci bi trebali biti obilniji i uravnotezeni, da ne ponavljam (jer ces naci jako puno tema na temu koja te zanima: prehrana za povecanje misicne mase)

                                Ubaci povrca i voca. Jabuka je ok ali ne prije spavanja (netko je to ovdje spomenuo).

                                Izbaci gainer, kupuj radije proteinski prasak. Poslije treninga kao sto se vec pisalo i pise, pomijesas prasak s glukozom i vodom. Gaineri sadrze uglavnom samo secere i neke komponente za rast misica, ali imaju minimum proteina. Nije lose nakon treninga zbog secera, ali trebas proteine kojih u njima nema dovoljno.

                                Ubaci i dodatke vitamini/minerali, nemoj to zanemariti.
                                Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                                Comment

                                Working...
                                X