Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja - sve o jajima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: jaja(dali jest žumanjak)

    @Dalibor
    ma, mislio sam na to, da se mi jednostavno nemožemo uspoređivat sa takvim ljudima.

    ma naravno, proteini su važni; da, tvore cijelo tijelo, organe, mišiće. Ali samo sam htio reći - čovjek koji pokušava povećati mišićnu masu, i pri tome se samo koncentrira na količinu proteina koju unese, može tako i sto godina ali neće napraviti ništa.
    bb prehrana istina, počiva na proteinima (kako bi i trebala svačija prehrana) ali naravno u nadopuni sa dovoljnom količinom svim vrstama masti, uh-a, te na kraju nekih iznimno važnih spojeva poput kolesterola - čije su posljedice na našu vlastitu proizvodnju testosterona zaista velike i glupo ih je ne iskoristiti.

    samo sam to htio reć, ali sam malo zabrazdio s puta

    Comment


    • #62
      Re: jaja(dali jest žumanjak)

      Originally posted by Marijan
      @Dalibor
      ma, mislio sam na to, da se mi jednostavno nemožemo uspoređivat sa takvim ljudima.

      ma naravno, proteini su važni; da, tvore cijelo tijelo, organe, mišiće. Ali samo sam htio reći - čovjek koji pokušava povećati mišićnu masu, i pri tome se samo koncentrira na količinu proteina koju unese, može tako i sto godina ali neće napraviti ništa.
      bb prehrana istina, počiva na proteinima (kako bi i trebala svačija prehrana) ali naravno u nadopuni sa dovoljnom količinom svim vrstama masti, uh-a, te na kraju nekih iznimno važnih spojeva poput kolesterola - čije su posljedice na našu vlastitu proizvodnju testosterona zaista velike i glupo ih je ne iskoristiti.

      samo sam to htio reć, ali sam malo zabrazdio s puta
      Ovo je u redu rečeno.
      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

      I know it's hard to keep an open heart
      When even friends seem out to harm you
      But if you could heal a broken heart
      Wouldn't time be out to charm you

      November Rain, Guns and Roses

      Comment


      • #63
        Puno jaja - nije dobro ?!

        Početkom 2008. godine objavljeni su rezultati opsežne znanstvene studije kojom se nastojala rasvijetliti veza između konzumacije jaja i opasnosti od zatajenja srca. U istraživanju je sudjelovalo više od 20 000 ispitanika, a rezultati su objavljeni u siječanjskom broju znanstvenog časopisa Circulation. Otkriveno je da konzumacija jaja 6 puta tjedno nije povezana s većim rizikom od zatajenja srca, dok su osobe koje su jaja konzumirale 7 ili više puta tjedno bile u većoj opasnosti od zatajenja srca. Stoga su autori ovoga istraživanja zaključili da povremena konzumacija jaja ne povećava rizik od zatajenja srca, dok je redovita konzumacija jednog ili više jaja dnevno povezana sa većom učestalošću ove neželjene pojave.

        Cijeli članak o jajima pročitajte na http://www.vitamini.hr/4231.aspx


        Šta je sad ovo a baš sam htio ubacit više jaja u prehranu ponukan člankom o whey nuspojavama, pa reko idem probat s konkretnim proteinima, ***** prašak od njega ću slabo dobit mišića, a kad ono...
        Ko tu koga j..e. Najbolje da ne jedem ništa. kvragu..

        Usput ujutro recimo bodybuilder/wrestler bi trebao uzet nekih 8 jaja, 8 bjelanjaka, 2 žutanjka.
        To je 50-jaja tjedno.. šta im znači tim krelcima to sad..

        Comment


        • #64
          Re: Puno jaja - nije dobro ?!

          a gle, ipak bi preporučio da ne uzimaš za ozbiljno članke sa vitamini.hr.

          mislim nazadni su totalno, a ovaj članak je glupost.
          Službeni stav American Heart Association je da je konzumacija jednog jaja dnevno prihvatljiva za zdrave osobe, ali pritom treba paziti na ukupan dnevni unos kolesterola iz različitih izvora. Naime, poznato je da su jaja iznimno bogata kolesterolom.

          mislim očito je da su nešto tipa kozmo, mila i gloria istraživanja. "Znanstvenici su otkrili.."
          očito je ovo nešto prastaro. 100 posto je utvrđeno da nema značajnije povezanosti između unešenog kolesterola i onog u tijelu. uglavnom - ne davati ovakvim člancima za pravo.

          Comment


          • #65
            Re: Puno jaja - nije dobro ?!

            Ahaa, hm... sad sam skontao,..
            Oni misle valjda na cijela jaja, znači loše se piše onima koji uzimaju cijela, a to brijem da ti zagovaraš uzimanje cijelih jaja Marijan.
            Meni se ne piše loše jer se pridržavam wrestlerskog doručka kao recimo Johna Cene
            8 bjelanjaka i 2 žutanjka, s tim da ja ne uzima uopće žutanjke..al ću ih uzetimati od sad po dva

            Comment


            • #66
              Re: Puno jaja - nije dobro ?!

              ja pojedem 2-3 cjela jaja kuhana. Da li je to dobro????
              LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

              Comment


              • #67
                Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                da, i jaja treba jest cijela...
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #68
                  Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                  Originally posted by matuljac
                  ja pojedem 2-3 cjela jaja kuhana. Da li je to dobro????

                  Jbga. ne nezadovoljavaš - citiram "dok je redovita konzumacija jednog ili više jaja dnevno"

                  Comment


                  • #69
                    Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                    ja ih pojedem 10 cijelih dnevno

                    Comment


                    • #70
                      Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                      @pileca_prsa
                      koja je fora s tim 'najnovijim istrazivanjima' prvo whey pa sad jaja?
                      to su obicne glupost-oboje!
                      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                      Comment


                      • #71
                        Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                        zato mi je jasno zasto ima tak puno slabica na ovom svijetu,valjda ne pojedu 2 cijela jaja u tjednu slome si nesto cim na nogometu padnu (to ima veze i zasto mlijeka nisu dosta pili)

                        Comment


                        • #72
                          Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                          Originally posted by dante
                          zato mi je jasno zasto ima tak puno slabica na ovom svijetu,valjda ne pojedu 2 cijela jaja u tjednu slome si nesto cim na nogometu padnu (to ima veze i zasto mlijeka nisu dosta pili)
                          mozda genetski
                          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                          Comment


                          • #73
                            Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                            a da,zaboravio sam na genetiku,zaj***** stvar

                            Comment


                            • #74
                              Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                              od 4 do 8 jaja (pečenih) na dan
                              ne jedem kuhane.

                              * Vi koji pržite jaja, također uzmite onu bitnu osobinu da je ljeto i da
                              malo pokvareno jaje može i ne mora značiti da ima Salmonelu,
                              stoga prepecite je iznad 60 stupnjeva (za one koji ne vole jako pečena).

                              Ja sam (2004) imao Salmonelu i izmršavio u roku 2 tjedna 10 kila !
                              Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                              Comment


                              • #75
                                Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                                WTF pojedeš 6 jaja tjedno i sve je ok. Međutim, ako ih pojedeš 7 nafrka si. A šta bi rekli za mene ja ih pojedem između 20 i 30 tjedno i još mislilm da je malo.
                                Usput u cijelom tekstu stoji da jaju treba 2 sata da se probavi. Ja sam mislio da je to brže?!
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X