Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jaja - sve o jajima

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Puno jaja - nije dobro ?!

    Ovo nije moja spika, to sam citirao jedan članak...

    :P :P :P :P
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #92
      Re: Puno jaja - nije dobro ?!

      Originally posted by Marijan
      100 posto je utvrđeno da nema značajnije povezanosti između unešenog kolesterola i onog u tijelu.
      @Marijane otkud sad to? svaki put me iznenadiš sa svojim komentarima vezanim uz kolesterol...
      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

      Comment


      • #93
        Re: Puno jaja - nije dobro ?!

        pa što ga više unosimo tijelo ga manje proizvodi. A proizvodi oko 2g dnevno negdje. Unjeti više kolesterola nego što ga tijelo proizvede je ipak malo teško i poprilično nerealno..

        Comment


        • #94
          Re: Puno jaja - nije dobro ?!

          Originally posted by Marijan
          pa što ga više unosimo tijelo ga manje proizvodi. A proizvodi oko 2g dnevno negdje. Unjeti više kolesterola nego što ga tijelo proizvede je ipak malo teško i poprilično nerealno..
          pa i nije nerealno... kolesterol usto još recirkulira, što znači da se izlučuje putem žući u crijevo pa se ponovno vraća u organizam (koncentriran) i još iz hrane dodan kolesterol... tako da nije nerealno... još usto danas svaki drugi čovjek ima manjkav mehanizam kontrole kolesterola...
          a jaja su pri samom vrhu izvora kolesterola... i ona preporuka onih znanstvenika po meni je točna... bijah i na jednom predavanju gdje je bilo par vrsnih nutricionista i svi su govorili upravo u skladu s tim istraživanjem....
          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

          Comment


          • #95
            Re: Puno jaja - nije dobro ?!

            količina kolesterola U KRVI ovisi o sintezi istoga u jetri; a ne o unesenome iz hrane. Zatim, porast tog istog kolesterola u krvi uzrokuje smanjenje sinteze holesterola. Usto, apsorpcija kolesterola iz jaja u probavnom sustavu je dosta slaba.

            al čak i da nije, pa govoriti da je jedno jaje dnevno više nego dovoljno nema nikakvog smisla, vamo ili tamo, pošto jedno jaje ima oko 200mg kolesterola. Jednostavno logički ne vidim kako bi 3-4 jaja dnevno mogla bit ikakav problem kod fizički aktivnih zdravih mladih osoba. (imajući još na umu da fizička aktivnost ima pozitivan utjecaj na razine HDL)

            Comment


            • #96
              Re: Puno jaja - nije dobro ?!

              neke nove teorije su tu rađaju... nu dobro...
              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

              Comment


              • #97
                Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                Riss o ovome šta govori Marijan sam i ja negdje čitao ili čuo ali ne znam točno gdje.
                Ja mogu samo reći da ja svaki dan pojedem minimalno 4 cijela jaja i da kad god sam kontrolirao krv kolesterol mi je bio i više nego dobar.
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #98
                  Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                  Originally posted by riss
                  i ona preporuka onih znanstvenika po meni je točna... bijah i na jednom predavanju gdje je bilo par vrsnih nutricionista i svi su govorili upravo u skladu s tim istraživanjem....
                  Na šta točno misliš?

                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #99
                    Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                    Originally posted by Dalibor
                    Riss o ovome šta govori Marijan sam i ja negdje čitao ili čuo ali ne znam točno gdje.
                    Ja mogu samo reći da ja svaki dan pojedem minimalno 4 cijela jaja i da kad god sam kontrolirao krv kolesterol mi je bio i više nego dobar.
                    htjedoh reći da iz organizma mi jako malo tog kolesterola gubimo, jer je jedini način izlučivanja kroz žuč pa to dospije u crijevo i ode nazad u krv... ja imam nesreću da mi je mehanizam kontrole malo sjeban pa kad pojedem jedno jaje kolesterol skoči nebu pod oblake a na žalost, sve je više i više takvih ljudi... sad sam nekom strogom dijetom uspio to izregulirat, al na jaja ni pomislit ne smijem...
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                      Pa kako ćemo ga onda potrošiti?

                      Usput, onda jedi samo bjelance.
                      http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                      I know it's hard to keep an open heart
                      When even friends seem out to harm you
                      But if you could heal a broken heart
                      Wouldn't time be out to charm you

                      November Rain, Guns and Roses

                      Comment


                      • Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                        Originally posted by kelly
                        Originally posted by riss
                        i ona preporuka onih znanstvenika po meni je točna... bijah i na jednom predavanju gdje je bilo par vrsnih nutricionista i svi su govorili upravo u skladu s tim istraživanjem....
                        Na šta točno misliš?

                        na ovo sam mislio:
                        Stoga su autori ovoga istraživanja zaključili da povremena konzumacija jaja ne povećava rizik od zatajenja srca, dok je redovita konzumacija jednog ili više jaja dnevno povezana sa većom učestalošću ove neželjene pojave.
                        mislim sve se vrti oko ateroskleroze na koju ovdije ciljaju, predpostavljam...
                        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                        Comment


                        • Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                          Ali u samom tekstu sami sebe opovrgavaju:

                          "Međutim, tijekom posljednjih godina ipak im zasluženo raste nutricionistički rejting. Istraživanje skupine znanstvenika sa Harvard School of Public Health koje je trajalo punih 14 godina iznedrilo je rezultate koji su jaja prikazali u sasvim pozitivnom svjetlu. Studija je provedena na 117,000 medicinskih sestara, a rezultati studije pokazali su da nema razlike u riziku od bolesti srca u ispitanica koje su jele prosječno jedno jaje tjedno i ispitanica koje su jele više od jednog jaja dnevno."
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                            Originally posted by riss
                            al na jaja ni pomislit ne smijem...
                            Jedi samo bjelanjke, oni su nezamjenjivi, ja jedem jaja svaki dan.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                              Originally posted by kelly
                              Ali u samom tekstu sami sebe opovrgavaju:

                              "Međutim, tijekom posljednjih godina ipak im zasluženo raste nutricionistički rejting. Istraživanje skupine znanstvenika sa Harvard School of Public Health koje je trajalo punih 14 godina iznedrilo je rezultate koji su jaja prikazali u sasvim pozitivnom svjetlu. Studija je provedena na 117,000 medicinskih sestara, a rezultati studije pokazali su da nema razlike u riziku od bolesti srca u ispitanica koje su jele prosječno jedno jaje tjedno i ispitanica koje su jele više od jednog jaja dnevno."
                              e hebiga, sad je meni postala sumnjiva i ta cijela studija sa 117000 medicinskih sestara... trebalo bi pročitat pravu formu te studije sa statističkim testovima koje su upotrebljavali, koje sve metode su koristili itd. da bi se moglo pravilno prosudit...
                              al proučavajući problematiku kolesterola (bez obzira na ovaj članak) napisao sam komentar... trebalo bi još studija sličnih izaći, pa kad se sve zajedno razmotri onda bi mogli nešto konkretnije reći o tom..
                              Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                              Comment


                              • Re: Puno jaja - nije dobro ?!

                                Originally posted by kelly
                                Originally posted by riss
                                al na jaja ni pomislit ne smijem...
                                Jedi samo bjelanjke, oni su nezamjenjivi, ja jedem jaja svaki dan.
                                to i radim
                                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                                Comment

                                Working...
                                X