Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Znaci ovako

    Da nista ne radim : 1403

    S kretnjom : 1683

    Trening tri puta nedjeljno (sto ga i imam): 1928 po danu

    sto sad ispadne na ovo 1928 dodam 600 i to mi dodje da zaokruzim 2500 kalorija ako sam na masi... Jel to okej?

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      da bas tako mozes ti i povecati suficit ili smanjiti jer svaki covjek drugacije podnosi odredeni suficit ako vidis da kile neidu gore pojacaj ili masti ili UH a ako vidis da si se previse zuamastio onda smanjuj kcal

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        aha, oke, icu sad dnevno po 2500 kcal i tako cu valjda na ljeto moci krenuti na defku il je i to rano D

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          kad dodes na 65 kg e onda idi na defku,ma koja crna defka na nju ces ici tek dogodine pa imas 47 kg

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Hopzz. View Post
            aha, oke, icu sad dnevno po 2500 kcal i tako cu valjda na ljeto moci krenuti na defku il je i to rano D
            Predlažem ti da se ne obazireš toliko na kalorije ukoliko si početnik. Poludit ćeš od toga...

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Ljudi ja ne znam što vi jedete ali danas kad sam prvi puta probao tunu u vodi skoro sam se izrigao. Pa zašto ima tako loš okus????? U ulju mi je puno puno bolja...

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Originally posted by mile View Post
                Ljudi ja ne znam što vi jedete ali danas kad sam prvi puta probao tunu u vodi skoro sam se izrigao. Pa zašto ima tako loš okus????? U ulju mi je puno puno bolja...
                Kupiš u vodi pa preliješ sa svojim maslinovim uljem, to industrijsko ulje je smeće.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Ja kupujem tunu i salamuri, ocjedim jer i napravim si onda salatu od tune. Obrok bude P+M proteine doijem iz tune a masti dobijem iz ulja. I ima jako puno vlakna.
                  Ne volim kupovati tunjevinu u ulju jer bude odvratna kada je napravim s rižom, tjesteninom i sl.

                  Evo jedno pitanje na koje nisam dobio odgovor.

                  Ako treniram i ne unosim dovoljno proteina a unos kalorija mi bude dovoljno visok (500 kalorija više nego što mi je potrebno da održavam masu) hoću li gubiti masu ili če mi ostati na istome?

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by arianko View Post
                    Ja kupujem tunu i salamuri, ocjedim jer i napravim si onda salatu od tune. Obrok bude P+M proteine doijem iz tune a masti dobijem iz ulja. I ima jako puno vlakna.
                    Ne volim kupovati tunjevinu u ulju jer bude odvratna kada je napravim s rižom, tjesteninom i sl.

                    Evo jedno pitanje na koje nisam dobio odgovor.

                    Ako treniram i ne unosim dovoljno proteina a unos kalorija mi bude dovoljno visok (500 kalorija više nego što mi je potrebno da održavam masu) hoću li gubiti masu ili če mi ostati na istome?
                    Ovo je malo glupo rečeno. Ja bi reko da zavisi koliko proteina unosiš. Jel bliže odgovarajućem broju ili nije?

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Ovo je sad malo nategnuta prica ali reka bi da ces dobit sala a izgubit nesto misica... Adekvatan unos proteina je bitan zbog pozitivne dusicne ravnoteze u tijelu. Pozitivna dusicna ravnoteza=sinteza proteina, negativna dusicna ravnoteza=razgradnja proteina. Pitanje je sada koliko je proteina potrebno unijet da bi bili u plusu, vise je istrazivanja na tu temu i iako brojevi nisu isti u pravilu je zakljucak isti, treba nam puno manje proteina nego se donedavno mislilo, tipa 1.5g/kg lbm, neka neko linka istrazivanja, bilo je toga na forumu al ne mogu nac. U svakom slucaju, mislin da nije neki problem unit 110g P na tvojih 70 kg. Ja u pravilu vise pazin da unesen dovoljno masti Kad san vidia da ni u najgorim danima ne idem ispod 1.5g/kg ( i to racunajuci P iskljucivo animalnog podrijetla) presta san se mislit oko toga.

                      A sta se tice kalorijskog viska, mora negdi otic, a ako ne unosis dovoljno P da potaknes rast misica, taj visak ce umisto u izgradnju misica otic u izgradnju masnog tkiva. Al ako se ovo ikome desi, stvarno bi se triba zapitat sta radi u ovom sportu...
                      Last edited by Maximus1950; 11-03-13, 17:17.

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Jel to istina da salama pileća prsa ili dimcek sadrže masti u tragovima?

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by mile View Post
                          Jel to istina da salama pileća prsa ili dimcek sadrže masti u tragovima?
                          Kako misliš u tragovima? U salami pileća prsa na 100 g ima 4 g masti.
                          To je ono što piše na pakiranju, a sad dali vjerovati u to ili ne je na osobi...

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Originally posted by Ant0ni0 View Post
                            Kako misliš u tragovima? U salami pileća prsa na 100 g ima 4 g masti.
                            To je ono što piše na pakiranju, a sad dali vjerovati u to ili ne je na osobi...
                            Ma na jednom forumu sam to pročitao. Jel se ti proteini iz salame broje u ukupan broj, pošto je to ipak životinjskog porijekla??
                            Last edited by mile; 11-03-13, 18:25.

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              U ovom slucaju ovdje :

                              Savršena večera

                              * 200-255 g pilećih prsa
                              * 1 slatki krumpir
                              * 1 šalica graška, kukuruza i mrkve

                              Otprilike: 603 kalorije, 69 proteina, 61 g ugljikohidrata, 7 g masnoća.
                              Jel se tu misli na 200 grama ovih pilecih prsa
                              http://www.jatrgovac.com/usdocs/peru...a-bez-koze.jpg

                              ili ovih
                              http://namirnice.ba/wordpress/wp-con...a-u-ovitku.jpg

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by mile View Post
                                Ma na jednom forumu sam to pročitao. Jel se ti proteini iz salame broje u ukupan broj, pošto je to ipak životinjskog porijekla??
                                Da........

                                Comment

                                Working...
                                X