Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    Originally posted by nikola86 View Post
    Pa zato gledam da što bolje ocijedim ulje. A i neće me ubiti to malo nezdrave masti...
    nece, ali zato je Ilusion spomenuo tunu u salamuri ( salamura = sok same tune ) i nemas sto cijediti i nemas se sto zajebavati vec otvoris i jedes. Posebno ako si ''negdje'' pa nemas gdje cijediti, neces u ladicu radnog stola.

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Ako mu je povoljnije neka uzme u ulju. Čisto sumnjam je u vodi kvalitetnije meso...

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by mile View Post
        Ako mu je povoljnije neka uzme u ulju. Čisto sumnjam je u vodi kvalitetnije meso...
        Pa nitko nije rekao da je kvalitetnije meso, govorim sto je zdravije i bolje. Opet u mrvice i komadiće mogu ubaciti sve i svašta a komadi u ulju su oko 10-11kn pa bolje dati još 1-2kn više i jedeš bez ulja, praktičnije nego cijediti a i uvijek ostane malo (bilo zanemarivo ili ne)

        Također Sardina 5kn isto plava riba pojedem kad nemam novaca, e to moram cijediti jer nema u salamuri, tu dolazimo do drugog pitanja, gledao sam koliko kalorija(ako se dobro sjecam) ima sardina (nautica) 372kcal BEZ ulja(sam cijedim i pitanje koliko dobro) a tuna u slamuri ima 101kcal.
        Last edited by Ilusion; 09-03-13, 23:54.

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by nikola86 View Post
          A šta ja mogu. Preskupa mi je ona Eva, pa moram jest najjeftiniju u ulju...
          tuna je svakako preskupa, sardina najbolja

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by diinnoo View Post
            tuna je svakako preskupa, sardina najbolja
            Na nju sam zaboravio. Koje su joj prednosti a koje mane u odnosu na tunu?

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              Originally posted by nikola86 View Post
              Na nju sam zaboravio. Koje su joj prednosti a koje mane u odnosu na tunu?
              prednost više omege 3 i dosta jeftinija, mane 5g proteina manje na 100g

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Ne sjecam se kad sam zadnji put pojeo tunu , vecinom je uzrok sve veca njezina cijena , a i nisam neki ljubitelj te ribe. Kad vec jedem ribu , preferiram sardele ili oslic.
                There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                - Aldous Huxley

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  tuna eva FILETI u ulju, maknes ulje i uzivas. Cijena 13,14 kn

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Originally posted by Ilusion View Post

                    Također Sardina 5kn isto plava riba pojedem kad nemam novaca, e to moram cijediti jer nema u salamuri
                    Imaš ove bez ulja:
                    http://online.konzum.hr/products/600...?source=SEARCH
                    http://online.konzum.hr/products/600...?source=SEARCH

                    To su ti zapravo iste, proizvodi Mardešić..imaš na njihovim stranicama detaljnije informacije o toj light sardini..
                    Simplify.

                    There are no shortcuts to any place worth going.

                    ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                    HARDER.


                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Originally posted by gavranka View Post
                      Imaš ove bez ulja:
                      http://online.konzum.hr/products/600...?source=SEARCH
                      http://online.konzum.hr/products/600...?source=SEARCH

                      To su ti zapravo iste, proizvodi Mardešić..imaš na njihovim stranicama detaljnije informacije o toj light sardini..
                      O nisam znao.. :O
                      Hvala

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        Šta postoji light sardina?

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Eh ovako, mati mi kupuje neke zobene, nisu one 100% ciste zobene, nego ima tu onih kao "banana čips" poneki suncokret, u komadicima malim jagoda itd... al to je samo u nekom postotku, zobene su oko 85%... pa me zanima da li mogu i to jesti ili bi bilo pozeljno ciste zobene?

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            joj pa imas koliko vidim 47 kila,ma samo deri po tome na masi si,samo pogledaj koliko kalorija ima i to si uklopi u dnevni unos kcal

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              oke ...koliko bi bilo pozeljno da unesem kalorija jer koliko sam izracunao na www.freedieting.com za održavanje mi je potrebno 1990 kalorija... koliko sad ako sam na masi, 10% 20% više ?

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                ovako prvi si izracunas koliko ti treba za odrzavanje.odrzavanje znaci koliko ti treab kalorija da samo lezis cijeli dan i neko ti nosi hranu u krevet,sto znaci izracunas si koliko ti treba za odrzavanje i onda izracunas koliko potrosis kroz dan znaci koliko hodas dugo koliko ti traje trening i onda kad izracunas koliko potrosis kalorija,evo jedan primjer samo nor treba ti 2000 kcal za odrzavanje a ti si izracunao da trosis dnevno 1000 kcal onda ti netreba vise 2000 kcal za odrzavanje nego ti treba 3000 kcal e onda ako zelis masu dodas si 400-600 kcal a ako zelis defku onda si oduzmes 400-600 kcal

                                Comment

                                Working...
                                X