Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    konstantno jedno te isto pitanje...

    drago mi je sto je napisao "dodatak prehrani"
    mjesto uobicajenog naziva > "kemija"
    Originally posted by servantess
    Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Da li je dovoljno 5 kuhanih bjelanjaka ujutro ? Ili se mogu ujutro jesi cijela jaja ? Mogu li i przena ?
      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        Originally posted by blento View Post
        Da li je dovoljno 5 kuhanih bjelanjaka ujutro ? Ili se mogu ujutro jesi cijela jaja ? Mogu li i przena ?
        nemoj przena unistis vrijednost energetsku jajeta, kuhana jedi od 5 pojedi 2,3 cijela ako oh jedes konstantno onda moras smanjit zumanjke, al ao jedes npr jednom tjedno onda mozes i svih 5 cjelih pojest. Moras i neki uh ubacit ujutro, zobene pa onda jaja.
        Dont drink, dont smoke just eat and work

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          šta ti pričaš.. kakvo smanjivanje žumanjaka.. može 5 jaja cilih svaki dan nemoj pričat gluposti
          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by juka View Post
            šta ti pričaš.. kakvo smanjivanje žumanjaka.. može 5 jaja cilih svaki dan nemoj pričat gluposti
            hahhahha kako ti kazes samo nek ona papa svaki dan cjela jaja bit ce bilder "dugog vijeka"
            Dont drink, dont smoke just eat and work

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              sinko.. pričaš gluposti
              Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

              R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
              <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Kelly, jel moze komentar molim te ?
                I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  Originally posted by blento View Post
                  Kelly, jel moze komentar molim te ?
                  kelly ce rec da treba jest cijela jaja jel to u jednu ruku povecava testosteron...
                  Dont drink, dont smoke just eat and work

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    http://www.building-body.com/forum/t...-jajima/page17

                    U cilju da se ukaze na stetnost holesterola, jaja se predstavljaju kao primer lose ishrane, a ona su verovatno najanabolicnija prirodna substanca na planeti. Trening guru Vins Zironda je toliko verovao u to da je svojim klijentima preporuciva najmanje deset jaja dnevno sto je sam praktikovao. Ovo moze da zvuci kao ekstreman slucaj, ali ono sto je zapravo cudno je to da nijedan klijent nije imao nikakve sporedne efekte osim – velikog povecanja misicne mase!!!

                    Konzumiranje toliko jaja ima smisla kada malo razmislite o tome. Sta je u jajima osim svih komponenti samog zivota? Holesterol u jajima je ono sto zastrasuje vecinu ljudi , a ne bi trabalo.

                    Teorija da holesterol iz jaja podize endogeniholesterol je zasnovana na studiji sprovedenoj davni 1960 godine na zivotinjama kao stosu pacovi, koji normalno u zivotu ne jedu jaja. Njihova tela jednostavno ne,mogu da podnesu holesterol. Ljudi su na drugoj strani sposobni za nesmetan unos i probavu holesterola. Ne dozvolite da vas iko ubedi u suprotno. Bodi bilderi su uvek jeli jaja i koristili protein jaja kao saplement i tako treba i da ostane.

                    Ako ovo nije bilo dovoljno da vas ubedi da su jaja zdrava i dobra hrana, procitajte sledece; naucnici su otkrili da jaja sadrze komponentu poznatu kao DHA (docosahaexaeonic acid), koja je esencijalna masna kiselina vazna komponenta mentalnih funkcija, fokusa i energije – imperativa za intenzivan trening. Nizak nivo DHA se povezuje sa promenama raspolozenja, gubitkom memorije, umorom i slabljenjem vida. Neki dokazi pokazuju da je DHA koja se nalazi u majcinom mleku odgovorna za povecan imunitet, rast i mogucnost odojceta da uci.

                    DHA je popstao popularan saplement medju bodi bilderima, zagovornicima dugovecnosti i svakog ko je zainteresovan za poboljsanje mozdanih i telesnih aktivnosti. Saplementi DHA su veoma skupi, jaja to nisu a sadrze mnogo DHA. Ovo sto smo do sada naucili cini da jaja gledamo kao dobar posao. Sasvim slucajno DHA je nadjena u zumancetu delu koji oni sto “brinu o zdravlju” bacaju. Zumance takodje sadrzi lecitin kaji rastvara los LDL holesterol u telu, a uopste ne dotice dobri HDL holesterol. Takodje zumanca su bogata holinom, poznatim borcem u ciscenju krvnih čestica.

                    Ako tragate za novim saplementom koji ce imati dejstvo kao steroidi, ne treba da idete dalje od frizidera. Jaja pruzaju perfektan proteinski balans, a njihov holesterol je pravi izvor anabolizma.

                    Ishrana bogata zasicenim masnim kiselinama je ona koja se ne preporucuje ali to ne znaci da treba da iskljucite potrebu tela za holesterolom. Dokle god drzite kolicinu telesnih masti pod kontrolom kroz pravilnu ishranu i dovoljno vezbanja, balans izmedju LDL iHDL ce se sam pobrinuti za sebe _ u najmanju ruku onoliko koliko to genetske predispozicije dozvoljavaju.

                    Prestanimo da krivimo hranu za sve, od bolesti srca do raka i pocnimo da jedemo onakokako nam je to priroda odredila. Vreme je da holesterol dobije zasluzeni respekt, ne bojte ga se i ne ignorisite ga. Umesto toga, pocnite sa dodavanjem dobrih masti vasoj ishrani i uskoro cete osetiti poboljsanje zdravlja ukljucujuci povecan imuniotet, cistiju kozu, sjajniju kosu i vise misicnog rasta.


                    ISpricavam se na "pogresci" ali imam od prije usađeno da previse zumanjaka podize kolesterol i da je stetno.... eo jos jednom isprika na pogresnim uvjeravanjima
                    Dont drink, dont smoke just eat and work

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Jaja treba jesti cijela, 5-10 na dan bez problema. Nemojte bacati žumanjak. I najbolja su kuhana.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        ne opraštan ti
                        Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                        R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                        <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by juka View Post
                          ne opraštan ti
                          hahha neznam kako cu zivjet s tim hahha ;O
                          Dont drink, dont smoke just eat and work

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Zao mi je sto sam izazvao svadju neku, ali sam dobio savjet da ih ne jedem poslije treninga i da ih ne jedem przena nikad pa sam zato upitao. Hvala na odgvoru
                            I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              Originally posted by blento View Post
                              Zao mi je sto sam izazvao svadju neku, ali sam dobio savjet da ih ne jedem poslije treninga i da ih ne jedem przena nikad pa sam zato upitao. Hvala na odgvoru
                              Pa ova dva savjeta su dobra.
                              Poslije treninga u PWM se jedu samo bjelanjci, ali žumanjke ne bacaš nego ih pojedeš u P+M obroku.
                              I drugo; najbolja su kuhana jaja, jer se prženjem gube hranjive vrijednosti, uostalom, nijedna hrana nije dobra pržena.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                sve kuhano je bolje pojest nego prženo, naravno. ali nekad kad stvarno nemam vremena tapnem maslinovog po ubrusu i tek tolko teflonku namažem i bacim kajganu/prsica i eto, nije ni to toliko loše koliko je loše ne pojest ništa radi manjka vremena.
                                Originally posted by darios
                                Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
                                __________________________________________________

                                there is no progress without struggle!

                                Comment

                                Working...
                                X