Announcement

Collapse
No announcement yet.

CHAT Prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: CHAT Prehrana

    zobene + whey poslijes s vrucom vodom sve izmjesas i ostavis preko noci u frizderu lijepo se stegne i ujurto kao puding
    jam ubacim jos malo sjemenki al otom potom

    Comment


    • Re: CHAT Prehrana

      Mogu li orasi npr. uz bananu poslužiti prije treninga kao izvor energije?

      Comment


      • Re: CHAT Prehrana

        a moze ako bas mora ima i boljih izvora energije ( piletina , riza )

        Comment


        • Re: CHAT Prehrana

          Originally posted by Bronko View Post
          a moze ako bas mora ima i boljih izvora energije ( piletina , riza )
          Ma znam, ali ne mogu svaki dan isto, pa kombiniram danas orahe, bananu i posni i jaja.
          Last edited by Krešimir; 07-03-14, 18:43.

          Comment


          • Re: CHAT Prehrana

            Originally posted by Krešimir View Post
            Mogu li orasi npr. uz bananu poslužiti prije treninga kao izvor energije?
            ne vidim razlog zasto ne

            Comment


            • Re: CHAT Prehrana

              zato što masnoće nije preporučljivo koristiti prije niti poslje treninga.
              naime, prilikom absorbcije hranjivih tvari masnoće se prve razgrađuju i na taj način opstruiraju absobciju proteina i UH koji su puno korisniji prije, za vrijeme i nakon treninga.
              Znoj štedi krv

              Comment


              • Re: CHAT Prehrana

                Znaci na tu foru istu kad recimo posni sir pojedemo sa orasima ili maslinovim uljem produlji vrijeme otpustanja kazeina,za zadnji obrok ?
                http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                BB AND THIS !

                Comment


                • Re: CHAT Prehrana

                  tako je, s ti da je to u tom slučaju pozitivna stvar
                  Znoj štedi krv

                  Comment


                  • Re: CHAT Prehrana

                    Posni sir je sam po sebi sporo otpustajuci protein i zato se jede kao zadnji obrok nevezano uz healthy fats (orasaste plodove). Ovo sta je Kingpin napisa, drzim se toga, uglavnom solid PWM mi se sastoji od proteina i nekog UH viseg GI, al iskreno ni sam nisam siguran koliko ima istine u tome ... aludiram na taj tzv. anabolicki prozor nakon treninga i navodno usporavanje absorpcije proteina dodatkom neke M u taj obrok, pogotovo zdrave. Dapace procita sam i na dosta mista da se tu radi o mitu, a sad ko je u pravu, ne znam, mislim da nije ni toliko relevantno za nas rekreativce, najbitniji je ipak cjelokupni food intake tokom 24h da je to clean eating i onda nema brige.

                    Comment


                    • Re: CHAT Prehrana

                      Gledao sam dosta videa od Nick Wright,kasnije okinem i nešto je isto pričao o tome,da je taj anabolicki prozor otvoren iduća 24 sata pa je linkao na istraživanja.
                      Ma pitam jer nekada spavam po 9-10-11-12 sati pa malo još usporiti otpuštanje jer koliko znam kazein se otpusta tijekom 4-5-6 sati?

                      Sent from my LG-P880 using Tapatalk
                      http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                      BB AND THIS !

                      Comment


                      • Re: CHAT Prehrana

                        tako je, sve je to u teoriji i ne treba se toga držati kao pijan plota.
                        ali ako je više manje svejedno zašto se onda ne bi držali tih principa koji su poznati i opće prihvaćeni.
                        Znoj štedi krv

                        Comment


                        • Re: CHAT Prehrana

                          Originally posted by kingpin View Post
                          tako je, sve je to u teoriji i ne treba se toga držati kao pijan plota.
                          ali ako je više manje svejedno zašto se onda ne bi držali tih principa koji su poznati i opće prihvaćeni.
                          Ma slazem se i osobno sam poprilicno konzervativan sta se toga tice, pogotovo tih sitnica koje stvarno nije problem izvest u praksi pa sad bile istina il ne, svo zlo u tome. Al ima jedna stvar koja me, necu rec muci, al onako malo kopka, a to je protein intake. Na stranu likvidni PWM u obliku veja kojeg cu se uvik drzat, govorim o ostatku g/kg proteina na dan kroz spizu. Sta mislis o ovome Kingpin?

                          There is normally no advantage to consuming more than 0.82g/lb (1.8g/kg) of protein per day to preserve or build muscle. This already includes a very safe mark-up. There hasn’t been any recorded advantage of consuming more than 0.64g/lb. The only exceptions to this rule could be individuals with extraordinarily high anabolic hormone levels.
                          • Optimal protein intake decreases with training age, because your body becomes more efficient at preventing protein breakdown resulting from training and less protein is needed for the increasingly smaller amount of muscle that is built after each training session. The magnitude of this effect is unclear.

                          Comment


                          • Re: CHAT Prehrana

                            Osobno uopće ne brojim kcal ili makrose na masi, po meni je ključan tajming obroka i kombinacija makrosa

                            drugo, rast mišića ne ovisi o količini unesenih proteina nego o sposobnosti organizama da ih sintetizira.
                            što isključivo ovisi o razini hormona
                            Znoj štedi krv

                            Comment


                            • Re: CHAT Prehrana

                              hihi dobio 20% discount code za myprotein
                              I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                              ----------------------------------------------------------------
                              Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                              Comment


                              • Re: CHAT Prehrana

                                Originally posted by Premium.Better View Post
                                hihi dobio 20% discount code za myprotein
                                Lucky bastard!

                                Comment

                                Working...
                                X