Announcement

Collapse
No announcement yet.

Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

    I dalje me fascinira kako nitko nema odgovor (logičan odgovor) a tako me zanima....

    Comment


    • #92
      Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

      da, bome i mene zanima!

      Comment


      • #93
        Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

        Za gainer se voli reći da je smeće jer ga plaćaš praktički isto kao i čisti protein, a sastoji se u velikoj mjeri od prejeftinog šećera koji je, vrlo često, prisutan u prevelikoj količini.
        Zbog toga da bi unio dovoljnu količinu proteina već i nakon treninga, kad je šećer najpotrebniji, unosiš (ako je takav gainer) previše šećera, a u ostalim dobima dana je potpuno neadekvatan.
        Za razliku od njega, wheyem možeš podebljati svaki obrok i možeš odrediti točnu količinu glukoze koja ti je u danom trenutku potrebna. I na kraju, jeftiniji je jer je sama cijena wheya neznatno veća od gainera, a šećer dobiješ za 20 kn/kg.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #94
          Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

          Originally posted by Dida View Post
          Za gainer se voli reći da je smeće jer ga plaćaš praktički isto kao i čisti protein, a sastoji se u velikoj mjeri od prejeftinog šećera koji je, vrlo često, prisutan u prevelikoj količini.
          Zbog toga da bi unio dovoljnu količinu proteina već i nakon treninga, kad je šećer najpotrebniji, unosiš (ako je takav gainer) previše šećera, a u ostalim dobima dana je potpuno neadekvatan.
          Za razliku od njega, wheyem možeš podebljati svaki obrok i možeš odrediti točnu količinu glukoze koja ti je u danom trenutku potrebna. I na kraju, jeftiniji je jer je sama cijena wheya neznatno veća od gainera, a šećer dobiješ za 20 kn/kg.
          Ali mi ne govorimo o cijeni ( nebitna u ovoj diskusiji) vec pricamo o kvaliteti i svrsi...
          Znaci Gainer koji ja pijem .. vidi sliku..


          ...nemoze biti gore piti njega od 30g wheya sa 60 grama glukoze...

          Gainer ima 26 grama šečera naspram 60 grama glukoze...
          Kako onda kombinacija whey+ glukoza moze biti bolja od ovog Gainera?

          Comment


          • #95
            Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

            Pa čuj, ovaj ostatak UH, koji kao nisu šećeri, ti je vjerojatno opet neki drek tipa "isomalt" koji se metabolizira vrlo slično šećeru, samo što nije šećer pa nema taj negativni "imidž". Ima nešto manji GI pa ga mogu utrpati više jer je jeftiniji od proteina, a šećer digne kao i nešto manja količina glukoze.
            Last edited by Dida; 19-10-11, 23:58.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #96
              Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

              Originally posted by Dida View Post
              Pa čuj, ovaj ostatak UH, koji kao nisu šećeri, ti je vjerojatno opet neki drek tipa "isomalt" koji se metabolizira vrlo slično šećeru, samo što nije šećer pa nema taj negativni "imidž".
              To su nagađanja?
              Opet se nemoze mjeriti sa 60 grama glukoze ma koliko kvalitetna bila...šečer je šečer!

              Comment


              • #97
                Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                Zato što taj gainer ima 89 g šečera. Dakle, whey + glukoza = gainer, samo što je gainer puno skuplji i ne možeš ga piti osim poslije vježbanja, a i tada je to previše šećera.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #98
                  Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                  Originally posted by PatrickStar View Post
                  Zato što taj gainer ima 89 g šečera. Dakle, whey + glukoza = gainer, samo što je gainer puno skuplji i ne možeš ga piti osim poslije vježbanja, a i tada je to previše šećera.
                  Ima 89 g ugljikohidrata, od toga 26 grama šečera...

                  Comment


                  • #99
                    Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                    Ugljikohidrati = šečeri, samo što se naziv šečer koristi za jednostavne šečere, pa one složenije proizvođač može izostaviti iz "sugar" jer je to npr. maltodekstroza, koja nije ništa drugo nego polimer glukoze. Dakle ista stvar, ali ga oni ne deklariraju tako.
                    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                    Comment


                    • Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                      Originally posted by PatrickStar View Post
                      Ugljikohidrati = šečeri, samo što se naziv šečer koristi za jednostavne šečere, pa one složenije proizvođač može izostaviti iz "sugar" jer je to npr. maltodekstroza, koja nije ništa drugo nego polimer glukoze. Dakle ista stvar, ali ga oni ne deklariraju tako.
                      Ok, a sad mi reci jos da je super uzimati 30g wheya sa 60 g glukoze?

                      Comment


                      • Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                        Originally posted by Dida View Post
                        Za gainer se voli reći da je smeće jer ga plaćaš praktički isto kao i čisti protein, a sastoji se u velikoj mjeri od prejeftinog šećera koji je, vrlo često, prisutan u prevelikoj količini.
                        Zbog toga da bi unio dovoljnu količinu proteina već i nakon treninga, kad je šećer najpotrebniji, unosiš (ako je takav gainer) previše šećera, a u ostalim dobima dana je potpuno neadekvatan.
                        Za razliku od njega, wheyem možeš podebljati svaki obrok i možeš odrediti točnu količinu glukoze koja ti je u danom trenutku potrebna. I na kraju, jeftiniji je jer je sama cijena wheya neznatno veća od gainera, a šećer dobiješ za 20 kn/kg.
                        e vidiš za mene ne postoje ostali dani, osim kad sam bolestan, ja imam svaki dan trening, po tom mogu ga svaki dan popit
                        i ko kaže da uz gainer nemoš uzet whey pa s wheyom podebljavat obroke, a ovo pit oko treninga stvar je samo para.

                        Comment


                        • Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                          Originally posted by qlined77 View Post
                          Ok, a sad mi reci jos da je super uzimati 30g wheya sa 60 g glukoze?
                          Ja jedem piletinu i krumpir! A obično se uzima mjerica wheya i mjerica glukoze, koja iznosi 45 g glukoze, tj 40 g UH, samo što nitko nije izvagao pa briju da je to 60 g glukoze. Dakle, više nego za pola manje nego u mjerici gainera.
                          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                          Comment


                          • Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                            Originally posted by pava View Post
                            e vidiš za mene ne postoje ostali dani, osim kad sam bolestan, ja imam svaki dan trening, po tom mogu ga svaki dan popit
                            Ista stvar, koliko god da je Gainer smece toliko je smece unositi toliko glukoze i s****** si gušteracu...
                            Sve je stvar ko sto voli, kako tko ima vremena i novaca...
                            Gadi mi se sto se svugdje spominje jeftinije i skuplje a ne svrha i potreba!

                            Comment


                            • Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                              Originally posted by PatrickStar View Post
                              Ja jedem piletinu i krumpir! A obično se uzima mjerica wheya i mjerica glukoze, koja iznosi 45 g glukoze, tj 40 g UH, samo što nitko nije izvagao pa briju da je to 60 g glukoze. Dakle, više nego za pola manje nego u mjerici gainera.
                              Ja sam vidio po forumu u vise postova da je optimalna doza 30+60 i sad kad malo razmisljam jednostavno nemogu vjerovati...
                              Ovaj forum je jako od pomoci ali isto tako se moze naci hrpa gluposti...
                              Jos mi je najdraze kad netko tko nikad nije bio na Gaineru prica to je sraaaanje to je bacanje loveeee a nema adekvatan odgovor zasto je tocno Gainer sranje, a zna reci da se nagucam glukoze...besmisleno...

                              Comment


                              • Re: Proteini u prahu koliko shakeova dnevno

                                Ljudi jednostavno vole čut te riječi "weight gainer"...

                                "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                                Comment

                                Working...
                                X