Announcement

Collapse
No announcement yet.

prijedlog/šema fullbody treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: prijedlog/šema fullbody treninga

    Originally posted by WTF View Post
    Da ti znas sto valja nebi bio tu gdje si sad.
    Objasni mi kako tebi odgovara full body? Kako mozes reci da ti odgovara ako tapkas na mjestu i nema promjene? Jel to dokaz da valja? Ili da dokaz bude tvoja rijec kako si napredovao a sliku ces poslati kad izađe Iphone 6?
    Za mene full body barem ovak koji je TripleZ postavio nevalja! Zasto? Missing body parts!
    Kako tebi valja? Pojasni...
    Evo zašto meni valja full body.

    1. Lakše se napreduje u liftovima za 2 mjeseca čučanj sam digao za 30 kg
    2. Noge buknule, pantole uske
    3. Naučno dokazano da kada se mišić radi 2xsedmično produžuje se sinteza proteina pa samim tim mišić bolje raste.

    Comment


    • #62
      Re: prijedlog/šema fullbody treninga

      Originally posted by kingpin View Post
      ali nemaju svi vremena/volje/kondicije za 5-6 treninga tjedno pa da izgađamo sve i jedno mišićno vlakno u treningu.
      ja se slažem u potpunosti s tobom u vezi volumena i pauza i sam tako radim, ali evo meni će za koji dan doći period kada neću to moć ispoštovati!
      i što da radim onda? da prestanem s vježbanjem? ne, nego ću probati nešto drugo i moliti Boga da ne popušim ono što sam radio cijelu zimu.
      Ne mozemo o volji pricati. Ili treniras ili ne. Kondicija ne dolazi u prašku za robu, treba se pomuciti za nju.

      Izaslo bi me da bi morao svaki full body trening raditi 2 sata. Nakon 45 minuta bi krepao i ostalih 1:15h treninga bi se šlepao s utezima.
      Pravi trening se odradi u 1 sat max, full body ne mozes odraditi u 1 sat. pazi: FULL BODY. A tko to ima energije za šibati 2 sata pun gas? Ja ne hvala...

      Comment


      • #63
        Re: prijedlog/šema fullbody treninga

        Originally posted by WTF View Post
        Da prestanes argumentirati ekipu s americkog BB foruma nebi imao pojma sto govoris.
        Ti si stigao probati vidim gomilu toga, radio si bas bas puno toga i pucas od iskustva. Ok. Gdje je rezultat svega toga?
        Zasto nisi na bini? Ili spreman za binu? Ili brutalan? Jeb.en? Ono.. monster?
        Nope, samo si prosjecan.
        Zato sto ti kao 'ti' neznas nista, ti si obican 'google' i nista vise od toga. Da sam u krivu demantirao bi me s peharom u ruci nakon te 3 godine aktivnog vjezbanja.
        To je tvoj argument TripleZ.... JEB.ENI GOOGLE....
        hahahah toliko ti to smeta da ono sto ja napisem na ovoj tastaturi ti ne gledas kao to sto pise, nego ko pise...i prelazis u personalne uvrede umjestu da ostanemo na onome na cemu je tema, nije ti prvi put, nije ni meni prvi put da ne uzvratim uvredama(ne semta mi, nisi prvi nego 100-ti u tom smislu na kojeg sam naisao), omalovazavanjem itd..ne smeta mi svakako, u BBing svijetu preovladava EGO i sasvim je jasno na kakve otpore nailaze stvari nove za pojedince

        nije tacno jer sam prosjecan? a arnold koji je to radio? GLUP PRIMJER i ne volim ih navoditi ali tako je



        oh da, pa nista vrati se na ovu dvojicu sa 8 titula jer oni imaju vise pehara




        ponavljam, 3. put, ne fali
        maltene svaki full body trening koji se na mnogima pokazao korisnim ima manje volumena


        ne radis podlaktice?? radis deadlift i biceps

        nema direktan trapez? radis deadlift

        ne radis listove? dodaj majka mu stara, spomenuo sam gore..i ovako ti ne napreduju kazes pa ti pauza mozda dobro dodje


        ali ne ti ako moras uraditi tih 15 serija izolacija za trapez, pa za podlaktice, pa za listove, samo nastavi(ocigledno dobro ide vec ti je soba puna BB trofeja sala mala)





        meni ovdje niko ne smeta, ni wtf ni mile ni onaj adatar ni dino niti ko drugi...ali da se neko toliko ljuti oko stvari koji nikad nisu isprobali, a TOLIKO su koristene u BB-ing svijetu, iznenadjuje me
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #64
          Re: prijedlog/šema fullbody treninga

          Originally posted by diinnoo View Post
          Evo zašto meni valja full body.

          1. Lakše se napreduje u liftovima za 2 mjeseca čučanj sam digao za 30 kg
          2. Noge buknule, pantole uske
          3. Naučno dokazano da kada se mišić radi 2xsedmično produžuje se sinteza proteina pa samim tim mišić bolje raste.
          1. Ok.. broj 1 svrtavam u powerlifting, u BB-u je nebitno koliko dizes i na bini te to nitko ne pita.
          2. Što je s ostatkom tijela, pricamo u full body treningu?
          3. Nemam nista protiv toga, dapace. Mozes ti i u splitevima raditi 2x misicnu skupinu tjedno. I dobro je obraditi.

          Comment


          • #65
            Re: prijedlog/šema fullbody treninga

            Gdje si našao da je Arnold radio full-body?

            Comment


            • #66
              Re: prijedlog/šema fullbody treninga

              Originally posted by WTF View Post
              1. Ok.. broj 1 svrtavam u powerlifting, u BB-u je nebitno koliko dizes i na bini te to nitko ne pita.
              2. Što je s ostatkom tijela, pricamo u full body treningu?
              3. Nemam nista protiv toga, dapace. Mozes ti i u splitevima raditi 2x misicnu skupinu tjedno. I dobro je obraditi.
              Meni apsolutno nije nebitno koliko dižeš, nije isto da li mišić stimuliraš sa 100kg ili 70kg maximus je u onoj temi o hardgainerima napisao dobar post.

              Ostatak tijela raste, ali noge su fakat buknule čak bi mi bilo dovoljno da ostanu na ovih 61 cm ne moraju više rasti (šala)

              Comment


              • #67
                Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                Originally posted by TripleZ View Post
                hahahah toliko ti to smeta da ono sto ja napisem na ovoj tastaturi ti ne gledas kao to sto pise, nego ko pise...i prelazis u personalne uvrede umjestu da ostanemo na onome na cemu je tema, nije ti prvi put, nije ni meni prvi put da ne uzvratim uvredama(ne semta mi, nisi prvi nego 100-ti u tom smislu na kojeg sam naisao), omalovazavanjem itd..ne smeta mi svakako, u BBing svijetu preovladava EGO i sasvim je jasno na kakve otpore nailaze stvari nove za pojedince

                nije tacno jer sam prosjecan? a arnold koji je to radio? GLUP PRIMJER i ne volim ih navoditi ali tako je



                oh da, pa nista vrati se na ovu dvojicu sa 8 titula jer oni imaju vise pehara




                ponavljam, 3. put, ne fali
                maltene svaki full body trening koji se na mnogima pokazao korisnim ima manje volumena


                ne radis podlaktice?? radis deadlift i biceps

                nema direktan trapez? radis deadlift

                ne radis listove? dodaj majka mu stara, spomenuo sam gore..i ovako ti ne napreduju kazes pa ti pauza mozda dobro dodje


                ali ne ti ako moras uraditi tih 15 serija izolacija za trapez, pa za podlaktice, pa za listove, samo nastavi(ocigledno dobro ide vec ti je soba puna BB trofeja sala mala)





                meni ovdje niko ne smeta, ni wtf ni mile ni onaj adatar ni dino niti ko drugi...ali da se neko toliko ljuti oko stvari koji nikad nisu isprobali, a TOLIKO su koristene u BB-ing svijetu, iznenadjuje me

                Isprobane su vjerujem u drugacijim okolnostima. Arnie i ekipa su napucani do grla bili pa su si mogli priustiti 2-3 sata full body treninga i iščačkati svaku koščicu i obraditi svaki mišić u detalj. Pa nebi njih za mjerilo uzimao.
                Natural šibati 2-3 sata, uh, jel pametno? Neznam...
                Pazi, ja ne mogu pobjeci od cinjenice da u tom prvom postu sto si napisao fali dosta toga, i na sve je ''dodaj''..pa ako dodam trening ce mi trajati minimalno 2 sata zar ne?
                Ne TripleZ, ne smetas mi i ego mi ne pati u tvojoj blizini. Naime, ja imam 31, ti 18, nismo frendovi, ne pijemo kavu pa si nismo neka konkurencija
                Ne smeta me sto pises, ja sam te znao i hvaliti ako se sjecas? Ne?
                Ali ako nesto napises i dođe do razilaženja mišljenja onda ti to pokusavas osporiti na nacin da stavljas argumente nekih x ljudi.
                Da recimo napravis posao i kazes ja sam radio full body i ispises sve i svasta o tome, e jeb.eno bi me zamislio da probam.
                Ovako..rekla kazala... jesu ti ljudi stvarno radili takav full body trening? Ili su ga pojacali za 100% i napucali se?
                hm...hm....

                Comment


                • #68
                  Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                  Arnold je kolko ja znam poznat po tome što je usavršio klasične split treninge...

                  Comment


                  • #69
                    Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                    Originally posted by diinnoo View Post
                    Meni apsolutno nije nebitno koliko dižeš, nije isto da li mišić stimuliraš sa 100kg ili 70kg maximus je u onoj temi o hardgainerima napisao dobar post.

                    Ostatak tijela raste, ali noge su fakat buknule čak bi mi bilo dovoljno da ostanu na ovih 61 cm ne moraju više rasti (šala)
                    Jednom ili dva puta sam testirao noge na cucnju, jednom na benchu. I nikad vise. Nema smisla. Powerlifer nisam.
                    Sto se mene tice meni u gymu moze biti 30 kila na cucnju ako ce mi zadnja dva tri ponavljanja biti brutalna. Nije problem.
                    Ja sam ravno 9 mjeseci peglao noge na razne nacine, doslovno milimetarski nevidljiv napredak..nista...0 bodova...
                    Tek kad sam poceo 10x10 cucanj raditi i jos sve to dokrajciti ekstenzijom ( u međuvremenu rumunjsko+ fleksija) tek tada su mic po mic pocele rasti. Znaci to je preko 160 ponavljanja za noge. I kako da ja pomislim na full body gdje se radi 3x5? Kako?

                    Comment


                    • #70
                      Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                      Originally posted by mile View Post
                      Gdje si našao da je Arnold radio full-body?
                      "Heavy movements stimulate the deep-lying muscle fibers that lighter movements never reach. The objective is to use fewer exercises, employ heavier poundages and train your whole body in one workout. I gained most of my weight and massiveness on a program of 10 exercises that I performed three times a week. After I reached a satisfactory bodyweight, I changed over to the more advanced split system and began training six days a week."

                      "If you need to put on 20 pounds or more, the following program is for you."

                      Gain-Weight Routine
                      Squats 5 x 8,8,6,6,6
                      Bench Presses 5 x 8,8,6,6,6
                      Incline Presses 5 x 8,8,6,6,6
                      Wide-Grip Chins 5 x 8-10
                      Bent-Over Rows 5 x 8,8,6,6,6
                      Behind-the-Neck-Presses 5 x 8,8,6,6,6
                      Barbell Curls 5 x 8,8,6,6,6
                      Lying Triceps Extensions 5 x 8,8,6,6,6
                      Deadlifts 5 x 3-5 (building up to one max set)
                      Machine Calf Raises 5 x 10-15

                      First two sets are warm ups sets with the following 3 sets being the work sets.



                      ovo je vise volumena ali:
                      preporucuje 2 min odmora izmedju serija, i ima preporucene warm-up setove, kad se sve sabere samo odmor izmedju serija traje vise od sat i po vremena(bez trajanja serija - ustvari ako racunas warm up dodje blize 2 sata odmora izmedju serija samo) - opet to ne valja jer se vama ne uklapa u teoriju da trening mora nuzno trajati manje od sat vremena


                      3x sedmicno isto

                      dorian yates je isto radio full body
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #71
                        Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        opet to ne valja jer se vama ne uklapa u teoriju da trening mora nuzno trajati manje od sat vremena
                        Hehe, dobar si.. pazi nama se ne uklapa
                        Pa jeb.emu jarca, tko to od nas bijednika moze trenirati 2 sata visokim intenzitetom? Pazi..ne pricam o dječici vec o pravom vjezbanju visokim intenzitetom? + Koliko dobroga a koliko štete bi izvukli iz ta 2 sata brutale a natural smo?

                        Comment


                        • #72
                          Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                          Originally posted by WTF View Post
                          Isprobane su vjerujem u drugacijim okolnostima. Arnie i ekipa su napucani do grla bili pa su si mogli priustiti 2-3 sata full body treninga i iščačkati svaku koščicu i obraditi svaki mišić u detalj. Pa nebi njih za mjerilo uzimao.
                          Natural šibati 2-3 sata, uh, jel pametno? Neznam...
                          Pazi, ja ne mogu pobjeci od cinjenice da u tom prvom postu sto si napisao fali dosta toga, i na sve je ''dodaj''..pa ako dodam trening ce mi trajati minimalno 2 sata zar ne?
                          Ne TripleZ, ne smetas mi i ego mi ne pati u tvojoj blizini. Naime, ja imam 31, ti 18, nismo frendovi, ne pijemo kavu pa si nismo neka konkurencija
                          Ne smeta me sto pises, ja sam te znao i hvaliti ako se sjecas? Ne?
                          Ali ako nesto napises i dođe do razilaženja mišljenja onda ti to pokusavas osporiti na nacin da stavljas argumente nekih x ljudi.
                          Da recimo napravis posao i kazes ja sam radio full body i ispises sve i svasta o tome, e jeb.eno bi me zamislio da probam.
                          Ovako..rekla kazala... jesu ti ljudi stvarno radili takav full body trening? Ili su ga pojacali za 100% i napucali se?
                          hm...hm....
                          rekao sam, arnold je los primjer



                          sad cu te pitati, da li zelis da ti nadjem ljude koji su pravili log-ove svojih FULLBODY treninga i odradili strasan posao, da li ce to utjecati na tvoje opredjelenje?

                          nece, nije mi prvi puta ti iskopavam nesto sto prvo kazes da ti treba da bi kasnije ignorisao
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #73
                            Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                            Mnogi će reći da je genetika ono što je Arnolda dignulo do neslućenih visina i postignuća u bodybuildingu. Međutim, ako na tren zaboravimo tu komponentu i pogledamo njegov način treninga, već se od samih početaka moglo vidjeti da se on po intenzitetu i entuzijazmu razlikuje od ostalih koji su trenirali uz njega.
                            Najraniji Arnoldovi treninzi su bili jednostavno koncipirani: trenirao je cijelo tijelo u 3 dana, raspoređeno unutar tjedna. 60-tih godina mašine su u teretani bile primitivne i nedostajala im je adekvatna biomehanika pa su se bodybuilderi tog doba morali većinom osloniti na slobodne utege.

                            Dakle, za prsa su se izvodili potisci na klupi, razvlačenja s bućicama i pull-over; military press i odručenje bućicama za ramena; zgibovi, veslanje sa šipkom i mrtvo dizanje za leđa; uski potisak sa šipkom i francuski potisak za triceps; pregibi šipkom i bućicama za biceps, a za noge čučanj, ekstenzija i pregib za zadnju ložu. Klasični, najjednostavniji trbušnjaci su bili osnovna vježba za trbuh, a listove se radilo na stubama i sl.

                            U počecima je slijedio rutine svojeg idola Reg Parka jer su bile objavljivane u časopisima Muscle Builder i Mr. America. Park je vjerovao u bazične vježbe izvođene sa najvećom mogućom težinom, izvodeći relativno mali (5-10) broj ponavljanja („No pain, no gain“ pristup).

                            Ubrzo je stekao povjerenje u sebe i svoje sposobnosti te se prepustio eksperimentiranju, mijenjajući intenzitet treninga, kombinaciju vježbi, itd. Njegovi treninzi su bili karakteristični po tome što nisu bili tipični, kao što to i sam Arnold kaže.

                            Nije prakticirao ni jednu općeprihvaćenu formu. Brzo je napustio sistem u kojem je trenirao 3 puta tjedno jer je shvatio da njegovo tijelo može i traži više. Povećao je broj treninga na 6 dana u tjednu, i rasporedio treninge za pojedine mišićne skupine kroz tjedan.

                            To danas znamo kao "split training", međutim, sredinom 60-tih, taj koncept je bio relativno nov i Arnold ga je usavršio. Razvio je instinktivni trening koji ga je nepogrešivo vodio prema uspjehu (to mu je pomoglo da ne gubi vrijeme na sisteme koji mu nisu odgovarali). Njegov tipičan trening nije imao predvidljivo trajanje, nego je mogao trajati od 60 minuta pa sve do više od 3 sata. Pri tom su pauze bile kratke (30-60 sekundi), a forma izvođenja vježbi je bila maksimalno striktna. Bio je poznat po tome da bi više trening partnera kapituliralo za vrijeme jednog treninga, dok bi on nastavio dalje (podsjeća me na još jednog Austrijanca sa istim svojstvom – tenisača Thomasa Mustera).

                            Što se aerobnog treninga tiče, osim povremenog jogginga po plaži ispred Gold's Gyma, Arnold mu nije pridavao puno na važnosti.



                            Evo što sam ja našao...

                            Comment


                            • #74
                              Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              rekao sam, arnold je los primjer



                              sad cu te pitati, da li zelis da ti nadjem ljude koji su pravili log-ove svojih FULLBODY treninga i odradili strasan posao, da li ce to utjecati na tvoje opredjelenje?

                              nece, nije mi prvi puta ti iskopavam nesto sto prvo kazes da ti treba da bi kasnije ignorisao
                              Meni ne trebaju logovi ''nekih'' ljudi.
                              Jesu ti ljudi natural? Jesu li trenirali onako kako si ti napisao? Ili su izostavili iz logova puno bitnih dijelova?
                              Gdje je garancija da je to tocno tako?
                              Nema.

                              Fullbody ce dati napredak vrhunski.... pod određenim uvjetima ( to je moje misljenje )
                              1. Da apdejtas sve extra stvari i ne zapostavis nijedan dio tijela
                              2. Da se napucas dobro
                              3. Da si zbog '2' mozes priustiti 2-3 sata full body treninga

                              Naravno ako pricamo o pravom fullbody treningu....
                              Trapez, leđa, prednje rame, srednje rame, zadnje rame, kvad, loža, listovi, trbuh, guzica, biceps, triceps prva druga treca glava.... mislim ima tu posla za full body....zar ne?

                              Comment


                              • #75
                                Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                                Originally posted by WTF View Post
                                Hehe, dobar si.. pazi nama se ne uklapa
                                Pa jeb.emu jarca, tko to od nas bijednika moze trenirati 2 sata visokim intenzitetom? Pazi..ne pricam o dječici vec o pravom vjezbanju visokim intenzitetom? + Koliko dobroga a koliko štete bi izvukli iz ta 2 sata brutale a natural smo?
                                ledja/ramena

                                veslanje speed work 3 serije
                                veslanje 3x12 underhand
                                lat masina 3 serije + dropset
                                veslanje bablovima(kanafom, toplo preporucujem) 3x12 + dropset
                                veslanje bucicama potrbuske na kontrakosom benchu
                                ramena, stojeci potisak 4 x 10-12
                                letenje za srednje rame 3x12
                                letenje za zadnje rame superset sa sredne rame kablovi 3x15
                                trapez bucice 2x
                                trapez sprava 2
                                (jos jedna vjezba koju necu da spomenem, ubices me )


                                uzimajuci u obzir sve zagrijavanje i to, nisam uspio danasnji trening odraditi za manje od 1 sat, kao sto inace ne uspijem - SVAKAKO mi hipertrofija vise zavisi od toga hocu li veci pritisak dati misicu nego hocu li upaliti stopericu i 20-30 sekundi ranije krenuti na sljedeci set




                                tijelo je adaptivni organizam...ne mozes to sad, ne mogu ja to inace odrzavati visokim intenzitetom, ali kada postepeno malo povecavas serije mozes to i izdrzati
                                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                                * SHUT UP AND SQUAT *

                                Comment

                                Working...
                                X