Announcement

Collapse
No announcement yet.

prijedlog/šema fullbody treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: prijedlog/šema fullbody treninga

    Originally posted by WTF View Post
    Ado je u pripremama i pod stresom, a ja nisam obican klijent vec izrazito naporan klijent tako da smatram da nije vrijeme da ga ometam.
    Ljudina je bio, ljudina ce ostati, preporucujem ga svima jer je odlican trener kojeg ama bas svaki klijent voli i veselim se nasoj suradnji danas/sutra
    Nadam se da ce pomesti konkurenciju, bas je zasluzio.
    Ne, ti si neobičan klijent Hehehehhe

    Inače, potpisujem svaku riječ gore!
    Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

    http://www.facebook.com/adoni.costo
    http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
    http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

    Comment


    • #92
      Re: prijedlog/šema fullbody treninga

      Originally posted by diinnoo View Post
      Evo moj full body možda nekom pomogne, ako ima grešaka ukažite na iste

      Kao osnova programa uzet je stroglifts 5x5 i njega bez ikakvih dodataka radio sam mjeseca dana bez ikakvih izolacija.

      Treninga A

      Čučanj 5x5
      Bench 5x5
      Veslanje 5x5
      Dipsevi 3Xdo otkaza
      Hiperekstenzija 3x12

      Trening B

      Čučanje 5x5
      Potisak iznad glave 5x5
      Mrtvo dizanje 1x5
      Zgibovi 3xdo otkaza
      plank 3x30s

      Kasnije sam dodao izolacije

      Trening A + triceps

      Trening B + biceps

      Trening A + listovi

      Trening B + srednnje i zadnje rame

      Od nedavno trening je ovakav

      Trening A + triceps + srednje rame

      Trening B + biceps + zadnje rame

      Treninga A + kosi bučicama* 3x8, letenje bučicama 3x12 + (listovi)*

      Trening B + Lat mašina 3x12, jednoručno veslanje* 3x8 + (podlaktica)*

      *opcionalno
      Šta misliš jesu li ljudi glupi što rade uz čučanj nožnu ekstenziju,nožu fleksiju, legg press, iskorake itd...
      Sve je to donekle uredu dok ne shvatiš da ti neki dio tijela zaostaje? Šta ćeš onda s tim tvojim programom? Puno bolje rješenje je onda klasičan split.

      ''Noge buknule'' ? Jel bi mogao staviti sliku, pa da mi vidimo kako to ide samo sa čučnjevima...
      Što je sa ostalim dijelovima tijela?

      Comment


      • #93
        Re: prijedlog/šema fullbody treninga

        Nema svrhe tražiti idealan trening, jer ga sigurno nećete naći. Svaki, al' baš svaki ima drugu stranu medalje.

        Comment


        • #94
          Re: prijedlog/šema fullbody treninga

          Originally posted by simba1 View Post
          Evo kako sam i ja zagovornik fullbody treninga, red je da napišem svoj fb trening po kojem sam prije vježbao (malo drugačijoj verziji, jer nisam imao uvjete), i ostvario solidan napredak u masi:

          PON
          -prsa-dipsevi s dodatnim teretom 3X6-8 + kosi bp (bućice ili šipka) 1X12-14
          -leđa-zgibovi s dod. teretom 3X6-8 + veslanje (bućice ili šipka) 1X12-14
          -noge-čučanj 3X8-12 + mrtvo na ravne noge 2X14 ili GHR 2X8-10
          -ramena-rameni potisak 3X6-8 + povlačenje do brade 1X10-12
          -biceps pregib šipkom 3X6-8
          -triceps ekstenzija na spravi ili ispruženje bućicom iznad glave 3X8-12



          SRI
          -isto kao u pon, samo 2+2 serije umjesto 3+1 za prsa, leđa rame,
          -noge isto,
          -biceps pregib zamijeniti pregibom bućicama neutralnim hvatom


          PET
          -iste vježbe kao i u pon i sri, samo prvo ide 3 serije vježbe koja se u pon izvađala samo u jednoj seriji za prsa, leđa i ramena
          -čučnjeve odraditi slabijim intenzitetom, umjesto SLDL klasičan DL ili sumo
          -bic/tric kao u pon


          -trbušnjaci s opterećenjem, listovi - po potrebi
          Ovo je odličan primjer fb treninga.
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #95
            Re: prijedlog/šema fullbody treninga

            Originally posted by mile View Post
            Šta misliš jesu li ljudi glupi što rade uz čučanj nožnu ekstenziju,nožu fleksiju, legg press, iskorake itd...
            Sve je to donekle uredu dok ne shvatiš da ti neki dio tijela zaostaje? Šta ćeš onda s tim tvojim programom? Puno bolje rješenje je onda klasičan split.

            ''Noge buknule'' ? Jel bi mogao staviti sliku, pa da mi vidimo kako to ide samo sa čučnjevima...
            Što je sa ostalim dijelovima tijela?
            mile sereš brate al puno. Svi pominjete neke slike a 1% forumaša ima iste, gdje su tvoje ?

            Ne znam na šta misliš tačno ali ako neki mišić zaostaje dodaš još vježbi, meni leđa zaostaju pa zato ubacim let mašinu i jednoručno veslanje i dobro pogodi leđa.

            Ako vas baš žarko interesuje evo kako izgledaju moje dlakave noge

            Comment


            • #96
              Re: prijedlog/šema fullbody treninga

              Originally posted by diinnoo View Post
              mile sereš brate al puno. Svi pominjete neke slike a 1% forumaša ima iste, gdje su tvoje ?

              Ne znam na šta misliš tačno ali ako neki mišić zaostaje dodaš još vježbi, meni leđa zaostaju pa zato ubacim let mašinu i jednoručno veslanje i dobro pogodi leđa.

              Ako vas baš žarko interesuje evo kako izgledaju moje dlakave noge

              Ja se ni ne hvalim, za razliku od tebe.
              No, dobro neću više ništa govoriti, bolje ću šutjeti, jer će sigurno opet bit rasprave...

              Comment


              • #97
                Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                Originally posted by TripleZ View Post
                da ne duljim, prije sam preporucivao full-body treninge pa ako nekog zanima konkretno na sta mislim evo primjera


                oni koji su vec malo upuceni u FB splitove za hipertrofiju i snagu vidjece da ce ovo sto slijedi biti poprilicno slicno vecini poznatih FB splitova - jer su tu jasne stvari koje rade, prvenstveno osnovne vjezbe sa koliko toliko prostora za izmjene i prilagodivanje




                trening se generalno obavlja 3x sedmicno, ili svaka 48 sata....naizmjenicno se radi trening A i trening B

                A:
                cucanj 3x5
                bench 3x5
                vratilo 3x 6-8 (naravno, sa dodatnim tegom kada stignete do 8 ponavljanja bodyweight-om)
                *biceps curls 3x10
                *letenje srednje rame 3x 10-12

                extra: face pulls 2x10(moze i za zagrijavanje), triceps kablovi, trapez bucice 2x10

                B:
                prednji cucanj 3x5
                sumo deadlift/deadlift 1-2 x5 (dobro se zagrijte, par serija postepenog pojacavanja tek dovodi do ove zadnje serije, ili zadnje dvije)
                OHP/military press 3x5
                *propadanja prsa 3x 6-10 (ako osjetite umor tricepsa/prednje rame zamijenite sa letenjem za prsa)
                *veslanje u pretklonu 3 x 6-8
                *skullcrushers triceps 3x10

                extra: biceps s bucicama, letenje za zadnje rame, iskorak s bucicama




                ono ''extra'' ne morate raditi ako ne osjecate da zelite, ocjenite po sebi...s pocetka svakako drzite se vise samo onog iznad
                * : izmedju extra i osnovnih vjezbi, pa skontajte



                PORGRESSIVE OVERLOAD - zapisi koliko si dizao, sl. trening dodaj 2,5-5kg, ponovi...samo guraj tako dalje i dalje dok ne moze, spusti 15% tezine i ponovo to uradi - onda kad opet stane vjerovatno je vrijeme da promjenis vjezbu malo - simple as that
                ^^ najbitnija osnova treninga




                to je odprilike to, iz glave sam pisao valjda nisam nesto osnovno izostavio
                Uff bilo je ovdje dosta prepiranja, nego vratimo se na glavnu temu
                Trenutno treniram 5mj (split od pocetka) i sad zbog nedostatka vremena mislim se prebaciti na fullbody program, pa trazim koji bi mi najbolje odgovarao

                Ajmo nabacite koji post i da cujem sta mislite o ovom programu

                Comment


                • #98
                  Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                  po meni je fb trening bolji ja ovako treniram :

                  pon i cet : zgibovi siroki, dips, push press, veslanje, bench press, lateralno dizanje

                  uto i pet : cucanj, mrtvo dizanje, uski zgibovi, uski benc press, curls, clean and jerk

                  svaka vjezba 5 serija

                  odmor među serijama ovisi nekada 1 min nekad 2 nekad cak po 4-5

                  ponavljanja zavisi vecinom od 5-8 a nekada 1-5

                  Comment


                  • #99
                    Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                    Originally posted by jozo13 View Post
                    po meni je fb trening bolji ja ovako treniram :

                    pon i cet : zgibovi siroki, dips, push press, veslanje, bench press, lateralno dizanje

                    uto i pet : cucanj, mrtvo dizanje, uski zgibovi, uski benc press, curls, clean and jerk

                    svaka vjezba 5 serija

                    odmor među serijama ovisi nekada 1 min nekad 2 nekad cak po 4-5

                    ponavljanja zavisi vecinom od 5-8 a nekada 1-5
                    Samo ja moram fb trening u 3 dana stavit

                    Comment


                    • Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                      zasto??????

                      Comment


                      • Re: prijedlog/šema fullbody treninga

                        Originally posted by jozo13 View Post
                        zasto??????
                        Jos malo pa ljeto, imam neki sezonski posao pa more i sve to
                        i bit cu sasvim zadovoljan ako odradim ta 3 treninga

                        Comment

                        Working...
                        X