Announcement

Collapse
No announcement yet.

Više manjih obroka ili manje većih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Više manjih obroka ili manje većih

    Originally posted by Trace_4 View Post
    istina.. ja kad vidim moju ekipu da popiju vikendom redovno po 300-400 kn.. a da ne govorim svaki dan kava i dvije kutije cigara neki i više.. plače mi se.. i onda meni kažu bajoo mojj lako je tebi bildat kad svaki mj kupiš kantu wheya -.- šta reći, koju posluku porati D
    ja takvima kazem da ni u teretanu ne idem
    samo doma pijem whey

    Comment


    • #92
      Re: Više manjih obroka ili manje većih

      Ant0ni0 kolega bas nitko te nije popljuvao, skupo je, nije jeftino... jbg, nista nije jeftino...

      Comment


      • #93
        Re: Više manjih obroka ili manje većih

        Originally posted by Ant0ni0 View Post
        ali na ovom forumu ne možeš napisati svoje mišljenje da ne budeš popljuvan od strane drugih neistomišljenika!
        Čim nekom nešto ne valja odmah je forum kriv.
        Pa isto je na svim forumima, čak smo mi među boljim forumima. Toliki ljudi ulažu trud u ovaj forum i onda kad čuješ ovako nešto nisi baš sretan.
        Sto ljudi, sto ćudi, da se postaviš na trepavice ne možeš udovoljiti svima...

        Nitko te nije pljuvao, svak ima svoje mišljenje. Ovdje smo raspravljali o prehrani:

        http://www.building-body.com/forum/t...ight=jeftinija
        Last edited by kelly; 20-07-12, 22:44.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #94
          Re: Više manjih obroka ili manje većih

          Ovo nece imati kraja
          ubjedjivati nekoga da je ovakav ili onakav pristup ispravan, jednostavno nema smisla. Ako covjek pronadje za sebe pravi nacin tempiranja obroka, kolicine namirnica, odredjenih nutrijenata u odredjeno vrijeme u kobinaciji sa drugim nutrijentima itd itd itd onda neka se drzi jednostavno toga.

          Za mene 1-2 obroka dnevno imaju samo pozitivno to da je prakticnije ispostovati ishranu, nista drugo..
          koji ce qrc meni 100-150g proteina u jednom obroku, i uz to 200g hidrata... PITANJE: za sta sam onda sposoban nakon jednog takvog obroka :/ ni za sta,..za krevet samo.
          A da ne pricamo o iskoristivost tolike kolicine materije odjednom. kome pase,..slobodno, al meni je ludost.

          Ja licno vise volim imati vise obroka u toku dana, manje je opterecenje za probavni trakt ako nista drugo.
          Dalje, meni je jako vazno vrijeme unosenja odredjenih nutrijenata (recimo kada i koliko unijeti hidrata).

          A sad sto se tice konkretno ovog slucaja,..dijetu raditi sa 2 obroka dnevno,..fakin krejzi.
          kad se sjetim mog tempa zivota tokom priprema, sa dva takva obroka dnevno bi najvise vremena provodio u krevetu, ..
          opet kazem.. ko misli da mu odgovara, neka siba tako..
          neka meni mojih 8 obroka
          "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

          Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
          https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

          http://www.staying-fit.net/

          Comment


          • #95
            Re: Više manjih obroka ili manje većih

            Ovako, iako sam zelen u ovom sportu reci cu par rijeci koje bi mogle uvrijediti nekoga iako nemam tu namjeru...
            Imamo dva mlada momka, Marka i Vendija... posto sam radio s Markom koristiti cu se njegovim primjerom.

            Momak se odluci baviti BB-om, u godinu dana se spremi, ode na binu, opljacka medalju pomevsi konkurenciju, postane apsolutni prvak, opet ode na binu, i opet pomete konkurenciju.
            Dali vama ljudima to išta govori?
            Ocito da ne... jer vaznije je slušati što imaju reci drugi decki koji provode sate uz kompjuter proucavajuci raznorazne strucnjake i doktore te ovdje postaju linkove tvrdeci suprotno od onog sto su ti decki, naši šampioni prošli.
            Ne kazem da ti doticni momci nisu napravili rezultat, ali nisu na nacin na koji marko i vendi jesu.
            Iskreno, popisam se i poserem na teoriju, na matematiku, na puste linkove s nekih stranica koji govore ovo i ono, jedino sto stoji je praksa i iskustvo, a kad netko tko je u 12 mjeseci pojeo medalje kaze jedno, a drugi mu kolega također šampion potvrdi isto, o cemu da dalje pricamo?


            Ajmo dalje...
            Koliko momaka je uspjelo slusajuci xx osobu i yy osobu?
            Koliko momaka i cura uspjeva s Markom i Vendijem?
            .... tu sva rasprava za mene zavrsava, samo vi slusajte XX i YY osobe, budite pi cke i podilazite im jer su najpametniji na svijetu, nemajte muda reci sto mislite... userete se kao grlice kad XX i YY osobe nesto napisu i odmah to dozivljavate kao svetinju, nedaj Bože suprotstaviti se...

            Ljudi skulirajte se malo, svojim savjetima se igrate sa živcima i novcima stotina članova, pišite iz iskustva a ne iz teorije.

            Isprike svima sto sam iskren...
            Last edited by kelly; 22-07-12, 14:54.

            Comment


            • #96
              Re: Više manjih obroka ili manje većih

              apsolutno se slažem s WTF-om, Marko i Vendi, su ljudi koji imaju znanje, iskustvo i što je najvažnije zavidne rezultate... znam točno o čemu WTF govori... u teoriji, može se složit prehrana prema bb jelovniku, ali one sitne stvari na koje se jako pazi daju željene rezultate... puno je lakše pojest 2-3 obroka neko pazit na njih 8, naviknit organizam na to je još teže. zahtjeva puno veću disciplinu, predanost svemu...
              mene nitko više ne može uvjeriti da je ista stvar 8 obroka i 3 obroka, da nije važan njihov raspored, količina...
              vjerujem da ću uskoro biti dokaz onoga što sada pišem, na jako dobrom sam putu...

              Comment


              • #97
                Re: Više manjih obroka ili manje većih

                da bodybuilding je nuklearna znanost, to je sada zaključak ovog svega, kao...do whatever you want to do

                Comment


                • #98
                  Re: Više manjih obroka ili manje većih

                  Nije nuklearna znanost, ali su jako mali detalji bitni za uspjeh, i nemozes raditi ''whatever you want to do'' , tocnije mozes, ali pitanje je kakav ce rezultat izaci...
                  Puno ljudi ide na foru ''do whatever you want to do'' pa cupkaju na mjestu....

                  Comment


                  • #99
                    Re: Više manjih obroka ili manje većih

                    na preskokce sam pročitao neke postove... i generalno se više slažem s Kelly-jem nekog sa Igy-jem... zagovornik sam više obroka na dan, ne zbog utjecanja na brzinu metabolizma, već zbog jednostavne činjenice da nakon probavljanja u tom trenutku hrana ima najbolju mogučnost da ode tamo gdje je najpotrebnija u mišiće, mozak, jetru itd.. sav višak ode u salo i usudio bih se reći da se pri povratku iz masnog tkiva hrana gubi svoju vrijednost... dok smo na početku imali glukozu i aminokiseline, kad to ode u salo, iz sala se može vratit samo u obliku ketonskih tijela (koji se stvore iz masnih kiselina) a služe kao slabija energetska valuta... to je kao kad imaš eure pa ih mjenjaš u kune pa iz kuna hoćeš opet eure i neminovno je da si izgubio vrijednost jer je banka uzela svoje... tu je manje bitan metabolizam tj. brzina s kojom se ta transakcija odvijala kad si vrijednost izgubio...
                    stoga je nepobitna činjenica da hranu koju imaš trebaš, kao i novac, odmah usmjerit u pravu namjenu... jesti minimalno 4 puta dnevno ono što bi pojeo u dva obroka...
                    Igy je napisao da je bitno ukupan iznos kalorija u toku dana... ako si u deficitu s kalorijama, pokazat će se i tu rezultat, to je sigurno, ali ćemo puno pomoć organizmu ako na najmanju moguću mjeru smanjimo nepotrebno stvaranje sala i hranu iskoristimo odmah, što je moguće...
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                      Originally posted by Ant0ni0 View Post
                      Ne razumijete vi mene! Evo jedan frend trenira već nekoliko godina u teretani, a radi kao skladištar za plaću od cca. 3000 kn i kako bi on napravio tu masu? Pa nema šanse da je napravi kao i većina nas kojima su primanja mala, pogotovo nama mladima! I zbog tog razloga sam rekao da je ova masa teška i financijski, ali na ovom forumu ne možeš napisati svoje mišljenje da ne budeš popljuvan od strane drugih neistomišljenika!
                      Prvo da se dotaknemo ovoga. Ja zivim sam, bio sam nezaposlen, nisam imao skoro nikakvih primanja pa sam se uspjesno pripremio za natjecanje. Sve je to u glavi i sve si covjek mora posloziti. Kada si i u glavi sve sredis, sve ostalo ide glatko. Negativne misli privlace negativne stvari. JA NE MOGU; JA NE ZNAM; JA NECU, nije rjesenje. Samo pozitivno, makar zivio od 500 kn mjesecno. (nedaj boze)
                      "Your body is your biggest artwork."

                      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                      Comment


                      • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                        Evo sada da napisem neki svoj zakljucak na cijelu ovu temu.

                        Mislim da smo ovdje pomijesali dva razlicita sporta, neki "fitness" i bodybuilding.

                        To jednostavno ne mogu i nisu dva ista sporta koliko god bila slična, kao i weightlifting, powerlifting, strongmeni, sve je to razlicito.

                        Ni sto zelim reci, posto je ovo BB forum krenuti cu sa BB-om.

                        Da li je moguce kao bodybuilder zivjeti, trenirati i jesti recimo 3 puta na dan?

                        NE! Nikako. Zašto?

                        Pa ljudi moji, upravo ono sto je Vendi rekao, da meni na dan treba 500UH i preko 300P i oko 200M, pa di da ja to strpam? Podijelim to u tri djela i vjerojatno bi povratio odmah nakon prvog obroka. Trening bi sigurno bio nepodnosljiv jer bi mi skemba ispala van i nakon svakog pokreta bi se osjecao kao Žak u McDonaldsu. Za/jebite sada neke znanstvene gluposti, pricamo cisto realno i spominjemo iskustvo i svakodnevan zivot. Sada dodajmo jos tu i neki shake, voce, povrce, voda, suplementi. Jao meni, strpati sve to u tako malo obroka, jednostavno nema sanse.

                        Dalje smatram da iskoristivost nije i ne moze biti ista. Nije isto jesti 3 sata (koliko bi realno trebalo da se sve to "slegne") i sat vremena prije i poslije treninga. Ne kuzim, sada su svi ludi. Jay Cutler je idiot, Kai Greene jos veci, a Dorian Yates je budala jer je to rekao tamo neki "znanstvenik" koji nema 5 min tjelovjezbe u zivotu. Praksa je jedno, teorija drugo. Kao bodybuilder ne mozes jesti tako malo.
                        Sada dalje da li vjerujem da je Serge Nurbret ili kako god se vec pise onako jeo? Naravno da ne. I Dorian Yares je tvrdio da je trenirao 3 puta tjedno po pola sata pa je na kraju ispalo da je teglio muda po teretani svaki dan par sati. Mislim smijesno. Toliko je dezinformacija na ovome internetu, pa cak i na forumu da se ponekada zgrazam sa onime sto citam, ali to je nazalost tako.

                        I da ne bi bilo zabune, gore sam pisao o BODYBUILDINGU.



                        Idemo sada na FITNESS.

                        Da li je moguce kao lijepi, isklesani manekencic, koji odrzava BF na 4% tokom cijele godine jesti recimo 3 obroka dnevno?

                        Da, naravno da je, jer unesti nekih 2000 - 2500 kalorija, mozda malo vise nije neki problem. Opet recimo on moze pojesti nesto ujutro, za rucak i poslije treninga navecer i neki mini meduobrok, da to tako funkcionira i tako je moguce.

                        Tako da nemojmo mjesati ova dva pojma, velika je razlika i u treninzima i u hrani. Na pun zeludac neki fitness trening onako okvirno nije tesko izdrzati, a sada da ja sa 200 grama rize i mesa i povrca idem raditi cucnjeve od 230 kila pa nema sanse, od 50 ajde vec nekako.

                        Htio sam samo reci da smo pomijesali svi ova dva naocigled ista ali razlicita sporta. Zato necemo bacati neki fitness u bodybuilding i BB u fitness jer onaj tko ide po natjecanjima i tko se susreo sa ovim treninzima i ljudima, shvatiti ce na sto ciljam i sto pricam.

                        Toliko od mene na ovu temu, necu se vise uopce truditi jer sada samo jedva cekam da mi opet tu pukne netko neka *ebena israzivanja, koja je proucavao Dr. Mg. Ing. Gosp. Mirko Tegović koji nezna koja je razlika izmedu P i UH ali "ZNA" da je bolje jesti 2 puta nego 8 puta dnevno.

                        Sretno sa daljnjim raspravama.
                        "Your body is your biggest artwork."

                        DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                        DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                        BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                        SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                        https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                        Comment


                        • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                          Originally posted by MarkoPolo View Post
                          Evo sada da napisem neki svoj zakljucak na cijelu ovu temu.

                          Mislim da smo ovdje pomijesali dva razlicita sporta, neki "fitness" i bodybuilding.

                          To jednostavno ne mogu i nisu dva ista sporta koliko god bila slična, kao i weightlifting, powerlifting, strongmeni, sve je to razlicito.

                          Ni sto zelim reci, posto je ovo BB forum krenuti cu sa BB-om.

                          Da li je moguce kao bodybuilder zivjeti, trenirati i jesti recimo 3 puta na dan?

                          NE! Nikako. Zašto?

                          Pa ljudi moji, upravo ono sto je Vendi rekao, da meni na dan treba 500UH i preko 300P i oko 200M, pa di da ja to strpam? Podijelim to u tri djela i vjerojatno bi povratio odmah nakon prvog obroka. Trening bi sigurno bio nepodnosljiv jer bi mi skemba ispala van i nakon svakog pokreta bi se osjecao kao Žak u McDonaldsu. Za/jebite sada neke znanstvene gluposti, pricamo cisto realno i spominjemo iskustvo i svakodnevan zivot. Sada dodajmo jos tu i neki shake, voce, povrce, voda, suplementi. Jao meni, strpati sve to u tako malo obroka, jednostavno nema sanse.

                          Dalje smatram da iskoristivost nije i ne moze biti ista. Nije isto jesti 3 sata (koliko bi realno trebalo da se sve to "slegne") i sat vremena prije i poslije treninga. Ne kuzim, sada su svi ludi. Jay Cutler je idiot, Kai Greene jos veci, a Dorian Yates je budala jer je to rekao tamo neki "znanstvenik" koji nema 5 min tjelovjezbe u zivotu. Praksa je jedno, teorija drugo. Kao bodybuilder ne mozes jesti tako malo.
                          Sada dalje da li vjerujem da je Serge Nurbret ili kako god se vec pise onako jeo? Naravno da ne. I Dorian Yares je tvrdio da je trenirao 3 puta tjedno po pola sata pa je na kraju ispalo da je teglio muda po teretani svaki dan par sati. Mislim smijesno. Toliko je dezinformacija na ovome internetu, pa cak i na forumu da se ponekada zgrazam sa onime sto citam, ali to je nazalost tako.

                          I da ne bi bilo zabune, gore sam pisao o BODYBUILDINGU.



                          Idemo sada na FITNESS.

                          Da li je moguce kao lijepi, isklesani manekencic, koji odrzava BF na 4% tokom cijele godine jesti recimo 3 obroka dnevno?

                          Da, naravno da je, jer unesti nekih 2000 - 2500 kalorija, mozda malo vise nije neki problem. Opet recimo on moze pojesti nesto ujutro, za rucak i poslije treninga navecer i neki mini meduobrok, da to tako funkcionira i tako je moguce.

                          Tako da nemojmo mjesati ova dva pojma, velika je razlika i u treninzima i u hrani. Na pun zeludac neki fitness trening onako okvirno nije tesko izdrzati, a sada da ja sa 200 grama rize i mesa i povrca idem raditi cucnjeve od 230 kila pa nema sanse, od 50 ajde vec nekako.

                          Htio sam samo reci da smo pomijesali svi ova dva naocigled ista ali razlicita sporta. Zato necemo bacati neki fitness u bodybuilding i BB u fitness jer onaj tko ide po natjecanjima i tko se susreo sa ovim treninzima i ljudima, shvatiti ce na sto ciljam i sto pricam.

                          Toliko od mene na ovu temu, necu se vise uopce truditi jer sada samo jedva cekam da mi opet tu pukne netko neka *ebena israzivanja, koja je proucavao Dr. Mg. Ing. Gosp. Mirko Tegović koji nezna koja je razlika izmedu P i UH ali "ZNA" da je bolje jesti 2 puta nego 8 puta dnevno.

                          Sretno sa daljnjim raspravama.
                          Marko mislim da si rekao sve što se trebalo reći i slažem se s tobom,teorija i praksa nisu jedno isto.
                          Originally posted by Mir7a
                          koji je sad ovaj i tko mu je ugradio te ploče u trbuh

                          Comment


                          • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                            Da to sam i ja govorio,odnosno mislio. Većina nas je rekreativaca, odnosno bavimo se fitnessom. U 2 ,3 obroka je lako strpati 2500 kcal i veoma prikladno. I prije sam napisao da profi ne mogu jesti 2,3 puta zbog količine hrane koju moraju unjeti. Ovdje smo previše toga ispremiješali i zakomplicirali iako nije bilo potrebno. Ja sam govorio u ime fitnessa. Naravno da su Marko i Vendi ovdje real deal i da su njihovi savjeti presudni. Ali oni su natjecatelji i naravno da će njihove metode biti učinkovite za nas ostale a naše za njih niti ne toliko iako će nama raditi odlično. Peace

                            Comment


                            • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                              zar je Yares tvrdio da je trenirao 3 puta tjedno po pola sata?
                              ahahaha

                              Comment


                              • Re: Više manjih obroka ili manje većih

                                Hmm, da, pomiješali ste neke stvari:

                                - nitko nije tvrdio da je manji broj obroka superioran ili bolji od većeg broja obroka, već naprotiv, da ne zaostaje za većim brojem obroka, odnosno da je tijelu u pogledu dotoka energije zapravo na kraju svejedno, a jedan i drugi način prehrane imaju svoje pluseve i minuse u pogledu praktičnosti, vremena, itd...

                                - rekreativci se ne bi trebali uspoređivati s natjecateljima, ako im nije jasno zašto tko im kriv, a jbg., na forumu su 99% rekreativci. Mislim, Jay Cutler se diže u 2 u jutro i jede ili kaj već, ali i radi 500 serija za prsa (karikiram, naravno, ali poanta je tu, a to je da za natjecatelje vrijede druga pravila)

                                - osobno sam rekreativac i prosječni dnevni unos kalorija mi je 4000 kalorija i to stane u 4 obroka
                                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                                Comment

                                Working...
                                X